Somogyi Hírlap, 2017. március (28. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-27 / 72. szám

14 SPORT 2017. MÁRCIUS 27., HÉTFŐ Az utolsó percben szerezte meg a győzelmet a Babócsa Pontosztozkodást hozott a nagyatádi rangadó Az éllovas Balatonlelle (kék szerelésben) mindhárom pontot begyűjtötte a sereghajtó Kaposmérő otthonában Fotó: Lang Róbert Egyetlen góllal nyert idegenben a Csurgói KK KÉZILABDA NB L, FÉRFIAK Na gyón értékes két pontot szerzett Balmazújvárosban a Csurgó.- Az első félidőben sokat hi­báztunk, ziccerek maradtak ki, ezért végig futnunk kellett az eredmény után - mondta Tréki Tamás, a Balmazújváros fris­sen kinevezett új edzője. A má­sodik játékrész már jobban ala­kult, de a győzelmet nem sike­rült kiharcolnunk, de a muta­tott játékunkkal viszont izgal­massá tudtuk tenni a hajrát. Elég hektikus mérkőzés volt, annak nagyon örülök, hogy a csapatnak volt tartása. Ez pe­dig biztató a jövőre nézve.- Nagy küzdelem volt ez a mérkőzés, de valójában erre is számítottunk - értékelte Sóto- nyi László a találkozót. Tudtuk, hogy edzőváltáson van túl a Balmazújváros. Ilyenkor szinte mindig nehéz meccs vár az el­ső ellenfélre, és ez be is igazo­lódott. Hiába vezettünk öt gól­lal is, a végén izgulnunk kel­lett, és csak hajszálon múlott a győzelmünk. Végig hittünk a győzelemben, küzdöttünk, haj­tottunk, és ennek meg is lett az eredménye. Dicséret illeti a csa­patot. Bízom benne, hogy ez a győzelem jó alap lesz a követ­kező találkozókra való felké­szülésre, hiszen egy rövid pihe­nő után egy héten belül három nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Vendégünk lesz a Buda­kalász, a Szeged és a Balaton- füred, és mi igyekszünk min­dent megtenni, hogy a legjobb eredményt érjük el. BALMAZÚJVÁROSI KK­CSURGÓI KK 28-29 (11-16) Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. Balmazújvárosi KK: Pa­ul - Mateo 4, Sztojanovics 3, Balázs S. 5, Simovics 3, Han­ták 1, Kekezovics 6 (2). Cse­re: Pásztor (kapus), Jordán 2, Rasics, Báli 3, Temesvári, Vra- nac, Vahnovics 1, István. Ve­zetőedző: Tréki Tamás. Csurgói KK: Balogh T. - Var­jú 3, Asztrashapkin 4 (2), Ha- dziomerovic 1, J. Mikita, .Fa­luvégi 4, Gazdag 9. Csere: Ba­logh Á. (kapus), Halász L. 1, Oslak 2, Radjenovics 3 (2), Je- rebie 2, Rodrigues, Géczi Á., Mátó I., Csordás. Vezetőedző: Sótonyi László. Kiállítások: 10, ill. 20 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4. Huszár Hajnalka LABDARÚGÁS A vb-selejtező miatti szünet­ben a BFC Siófok csapata két edzőmeccsen is pályára lépett. VIDEOTON ll-BFC SIÓFOK 1-3 (0-1) Siófok: Filipánics (Kis T.) - Kiss B., Szalai (Pápai), Takács Zs., Körmendy (Kovács M.), Kovács D. (Nagy R.), Berde (Balogh B.), Micsinai, Gréczi, Pendl, Koz­ma. Vezetőedző: Disztl László. Gólszerzők: Hadzic, ill. Kozma, Nagy R., Balogh B. BP. HONVÉD-BFC SIÓFOK 4-0 (2-0) Siófok: Tajti - Tamaskó, Gál, Czingráber, Farkas, Nagy D., Lázár, Czvitkovics, Kovács D., Kozma, Elek. Csere: Filipánics, Szalai, Berde, Petneházi, Gré­czi, Pendl, Nagy R., Micsinai, Körmendy. Vezetőedző: Disztl László. Gólszerzők: Koszta, Lovrics, Kabangu, Balázs. K. P. A Mezőcsokonya és a Bala­tonlelle tudott csak idegen­ben nyerni, míg a Csurgó ki­ütötte a Balatoni Vasast a megyei első osztály 20. for­dulójában. Klein Péter sonline@sonline.hu MARCALI-MEZŐCSOKONYA 0-1 (0-1) Marcali. V.: Posza. Marcali: Jagadics - Maros (Kassai az 55. percben), Hor­váth E. (Körösi a szünetben), Tóth N., Hajdú, Garai, Németh M., Korona (Zsiga a szünet­ben), Czimondor, Gyovai, So­mogyi. Játékos-edző: Körösi András. Mezőcsokonya: Kéri - Su­dár, Rákosa, Vendriczki, Szira (Tóth Cs. a 30. percben), Bat- hó, Kovács Z., Szalai, Kovács G. (Gyenesei a 92. percben), Balogh R., Cser. Edző: Juhász András. Gólszerző: Szalai (8. p.). Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Mezőcsokonya 3-0. CSURGÓ-BALATONI VASAS 7-0 (3-0) Csurgó. V.: Babos. Csurgó: Beke Bence - Tóth K. (Tokai a 75. percben), Be­ke Bálint, Markos (Soós a 66. percben), Somogyi, Faggyas (Bors a 75. percben), Prosze- nyák, Ruzsics, Tóth Sz., Ko­vács K., Pákái. Edző: Beke La­jos Balatoni Vasas: Bagi - Hor­váth B., Bene, Bocskai, Susz­ter, Rencz, Szentpéteri, Schütz, Karsai, Junghardt, Alt. Játé­kos-edző: Horváth Bence. Gólszerzők: Tóth K. (15. p.), Kovács K. (18., 72. és a 85. p.), Markos (43. és a 47. p.), Bors (89. p.). Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó-Balatoni Vasas 5-0. NAGYATÁD-KARÁO 1-1 (1-0) Nagyatád. V.: Béres. Nagyatád: Vörös - Kolum- bán, Bútor (Kovács K. a 16. percben), Kis R, Tulok (Bre- zovszky a 87. percben), Sza­bó R, Nikolics, Török (Csikós a 65. percben), Sallai, Knippl, Richter. Edző: Bérdi József. Karád: Bogdán Á. - Singer, Yondo (Ábrahám a 80. perc­ben), Horváth A., Kult, Zsib- rik, Gosztonyi, Hadaró, Komá­romi (Herczeg a 65. percben), Szűcs (Balása a 62. percben), Szőnyi (Feri a 75. percben). Edző: Vida András. Gólszerzők: Richter (25. p.), illetve Yondo (65. p.) Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyatád-Karád 11-0. KAPOSMÉRŐ-BALATONLELLE 0- 3 (0-1) Kaposmérő. V: Godina. Kaposmérő: Varga B. (Hege­dűs I. a 62. percben) - Kovács D., Vörös, Horváth M., Benke, Mészáros (Páti a 71. percben), Cséfalvy (Orgyán a 62. perc­ben), Vető (Ferencz a 70. perc­ben), Takács M., Tabi, Németh D. Edző: Barna László. Balatonlelle: Czebei - Pap M., Gere, Gál (Galgóczi a 70. percben), Balogh L., Laczkó, Balogh Bo., Böjté, Balogh Be. (Graszl N. a 78. percben), Bo- hata (Somogyi a 86. percben), Neubauer. Edző: Deákvári An­tal. Gólszerzők: Bohata (27. p.), Böjté (50. és a 62. p.). Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- posmérő-Balatonlelle 2-0. MAGYAREGRES-TOPONÁR 1- 4 (1-2) Magyaregres. V.: Takács M. Magyaregres: Buchenau­er - Keszthelyi (Nemes a 70. percben), Vízhányó, Bencze, Lukács (Hermann a 72. perc­ben), Sólyom, Pallósi (Simon a 72. percben), Horváth M., Pal- kovics, Bogdánfi. Edző: Tör­zsök Tamás. Toponár: Bogdán B. - Far­kas P. (Galambos a 79. perc­ben), Halász, Ato, Sándor (Il­lés a 86. percben), Házi, Ivu- sza G., Ivusza T., Hornyák, Kesztyűs (Orsós V. a 75. perc­ben), Gelencsér. Játékos-edző: Ivusza Gábor. Gólszerzők: Németh J. (39. p.), illetve Ivusza G. (11. p.), Ato (27. és a 48. p.), Halász (72. p.). A Toponár ifjúsági csapata szabadnapos volt. TAB-SOMOGYVÁR 1-0 (0-0) Tab. V.: Nagy J. Tab: Horváth J. - Kleiber (Magas a szünetben), Kavecz- ki, Naász, Ladiszlai, Stráng- li (Pál a 75. percben), Kiss G., Kispál (Kecskés a 85. perc­ben), Vida (Szabó T. a 85. perc­ben), Nádori, Csizmadia. Játé­kos-edző: Ladiszlai Norbert. Somogyvár: Barátúri - Piu- kovics M. (Gyenis a 43. perc­ben), Lakatos R. (Móring a 70. percben), Horváth R, Piuko- vics L, Valkó, Kesztyűs, Rof­rics, Kaczur (Nagy T. a 80. percben) Edző: Gyenis Sándor. Gólszerző: Ladiszlai (76. p.) Az ifjúsági . mérkőzésen: Tab-Somogyvár 7-1. BALATONKERESZTÚR- SEGESD 4-2 (2-0) Balatonkeresztúr. V.: Béres. Balatonkeresztúr: Babina - Keöves (Czink a 62. percben), Ölti (Mózes a szünetben), Ba­kos (Papp K. a 84. percben), Búza, Gelencsér, Slezák (Bog­nár a 62. percben), Kozma, Horváth D., Csáki (Horváth M. a szünetben), Wolf (Bogdán T. a 75. percben). Edző: Készéi Ferenc. Segesd: Kolics (Honfi a 60. percben) - Juhász D., Hor­váth A. (Csimszi a 32. perc­ben), Faggyas (Sebestyén a 84. percben), Kovács G., Büki, Nagy A., Ámon, Kolló (Bara­nyai a 70. percben), Szép (Haj­dú), Horváth I. Edző: Nagy At­tila István. Gólszerzők: Ölti (23. p.), Wolf (45. p.), Slezák (50. p.), Bakos (61. p.), illetve Kovács G. (64. p.), Nagy A. (79. p.). Az ifjúsági mérkőzésen: Ba­laton keresztúr-Segesd 10-0. BABÓCSA-NAGYBAJOM 1-0 (1-0) Babócsa. V.: Börczi. Babócsa: Banicz -Iván, Hor­váth Sz., Krisztián (Keresz­tény a szünetben), Mózes (Sza­lai a 69. percben), Tompa, Tóth R. Pandur (Keresztes a 91. percben), Gergulás (Horváth J. a 69. percben), Hamarics, Horváth P. Játékos-edző: Hor­váth Péter. Nagybajom: Tánczos - Kuti (Kuczkó a szünetben), Károli, Prucsi, Kiss J., Bodó (György a 69. percben), Simon, Ba­bai (Nagy A. a 75. percben), Ács-Gergely, Márton (Ábra­hám a szünetben), Nemes (Horváth M. a 75. percben). Edző: Hanusz János. Gólszerző: Horváth Sz. (90. P-) Az ifjúsági mérkőzésen: Ba- bócsa-Nagybajom 1-2. [Megye I. 1. Balatonlelle 20 16 2 2 58-15 50 2. Nagyatád 20 14 3 3 49-15 45 3. Babócsa 20 13 1 6 49-25 40 4. Toponár 20 13 0 7 52-28 39 5. B.keresztúr 20 12 2 6 40-20 38 6. Nagybajom 20 11 4 5 39-23 37 7. Karád 20 10 4 6 35-31 34 8. Tab 20 10 3 7 39-32 33 9. B. Vasas 20 8 2' 10 47-40 26 10. Marcali 20 7 1 12 31-51 22 11. Csurgó 20 6 3 11 30-50 21 12. Segesd 20 6 3 11 28-49 21 13. Magyaregres 20 4 5 11 23-43 17 14. Mezőcsokonya l 20 4 4 12 28-49 16 15. Somogyvár 20 1 7 12 18-46 10 16. Kaposmérő 20 2 2 16 13-62 8 így folytatják a megye egyben A 21. forduló párosítása SZOMBAT: Marcali-Tab, Csur- gó-Balatonkeresztúr, Balato­ni Vasas-Karád. VASÁRNAP: Toponár-Kapos- mérő, Segesd-Babócsa, Ba- latonlelle-Mezőcsokonya, Nagybajom-Magyaregres, Somogyvár- Nagyatád. A mérkőzéseket 16 órakor játsszák: az ifjúsági találko­zókat előtte 14 órakor ren­dezik. A góllövőlista Kovács Krisztián háromszor is beköszönt a Balatoni Vasas­nak, ezzel holtversenyben a góllövőlista második helyén áll. 1. Jammeh Haruna (Bala­toni Vasas/Toponár) 17 gól, 2, Kovács Krisztián (Csurgó), és Nikolics Vukan (Nagyatád) 15-15 gól, 3. Szőnyi Patrik (Karád) 14 gól, 4. Babai Gá­bor (Nagybajom) és Laczkó Dávid (Balatonlelle) 13 gól, 5. Horváth Milán (Balatonke- resztúr) 12 gól.