Somogyi Hírlap, 2016. március (27. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-14 / 62. szám

2016. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ SPORT .15 Pont nélkül maradtak az első osztályú zöld-fehérek I. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS BAJNOKSÁG ALSÓHÁZ (A 9-16. HELYEKÉRT) A 3. FORDULÓ EREDMÉNYEI. 19 évesek: Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadé­mia-Diósgyőri FC 0-4 (0-0). 17 évesek: Diósgyőri FC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 3-1 (0-1) - a kaposvári gólszerző: Herzse- nyák. ló évesek: Diósgyőri FC-Ka- posvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 3-0 (1-0). II. OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS UTÁNPÓTLÁS BAJNOKSÁG KÖZÉP-NYUGAT CSOPORT 19 évesek: Siófoki Bányász SE-Dorogi FC 4-1 (2-0) - a sió­foki gólszerzők: Posta 2, Baricz, Schütz. 17 évesek: Siófoki Bányász SE-Dorogi FC 2-2 (1-1) - a sió­foki gólszerzők: Török D., Ba­logh B. KÖZÉP „A" CSOPORT 15 évesek: Siófoki Bányász SE-Váci VLSE 4-4 (3-1) - a sió­foki gólszerzők: Kovács L. 2, Csepregi, Lencsés. 14 évesek: Siófoki Bányász SE-Váci VLSE 1-0 (1-0) - a gól­szerző: Gruber A. DÉL-NYUGAT CSOPORT 15 évesek: Nagykanizsai ULE-Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 0-2 (0—1) - a gólszerzők: Bekő, Keresztes Z. 14 évesek: Nagykanizsai ULE-Kaposvári Rákóczi Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia 0-17 (0-7) - a gólszerzők: Orsós T. 5, Bunevácz 5, Vadász 4, Vö­rös Á. 2, Sárdi. Fenyő Gábor Rongyfoci A Mézga Pek-Snack Fociovi és Focisuli Club immár 10. alka­lommal rendezi meg március 24-én, csütörtökön délután Ka­posváron a Városi Sportcsar­noknál az Aranycsapat legen­dás tagjára, Buzánszky Jenő­re emlékezve a rongyfoci-fesz- tiválját. Mézgáék tavaszköszön­tő rendezvényén - ahol megidé­zik a régi grundfoci hangulatát - négy korcsoportban (8-9,10, 11, valamint 12 évesek) hirdet­nek majd végeredményt. A két fős csapatok a Mézga FC alapí­tó elnökénél. Horváth Jánosnál jelentkezhetnek előzetesen. Kovács Olivérre (fehér sapkában) nagyon odafigyeltek a vendég debreceniek Veretlen az alsóházi rájátszás­ban a Kaposvári VK társulata, miután az idegenben sikerrel megvívott Pécsi VSK-Mecsek Füszért és KSI SE elleni találko­zó után az első hazaiját döntet­lenre hozta a listavezető Debre­cen ellen. Fenyő Gábor gabor.fenyo@mediaworks.hu E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I. Olim­piai bajnok a vízben és a kapu­ban (Szécsi Zoltán), olimpia bajnok a kispadon (Varga Ta­más) és olimpiai bajnok síp­mesternek „álcázva” (Molnár Tamás). Annak ellenére, hogy hogy alsóházi találkozót vív­tak szombaton délután a somo­gyi megyeszékhelyen, az em­ber megérte kapkodni a fejét az ötkarikás aranyérmeseink láttán... Palotás Samut viszont jó da­rabig nem láthatjuk, legalább­is a medencében. Még a KSI el­leni fővárosi derbin kettős ujj- törést szenvedett, s már meg is műtötték a fiatal pólóst. A házigazda kaposváriak je­gyezték a találkozó első gólját, s ők is húzták be az első nyolc perces etapot. A második sza­kaszból alig valamivel több, mint 20 másodperc telhetett el, amikor a télen igazolt Al­bert Barnabás is letette a név­jegyét: ez volt az első találata hazai bajnokin. Szünet után ifjabb Berta Jó­zsef csavar-álomgólja nyomán hüledezett a publikum. Más kérdés, hogy rögtön érkezett is rá a válasz. Kállay Márk több­ször is bevette a kaposváriak kapuját - a meccs végére né­gyig jutott így aztán a lehe­tő legjobbkor jött Sántavy Máté látványos hálószaggató talála­ta. Amúgy a harmadik negyed végére akár nagyobb is lehetett volna a különbség, ha a kapufa nem segíti ki több alkalommal is a vendégeket; így egyetlen gólos kaposvári előnnyel vág­Kaposvári VK-Debreceni VSE 7-7 (2-1, 3-2, 2-3, 0-1) Kaposvár, 150 néző. Vezette: Molnár T„ Mucskai. Kaposvári VK: Szécsi - Nikolov (1), Polovics (1), Vindisch (1), if­jabb Berta (1), Kovács 0., Do­bos D. Csere: Parezanovics (1), Albert B. (1), Sántavy (1), Ju­hász-Szelei, Klinovszky. Játékos­edző: Szécsi Zoltán. Edző: idő­sebb Berta József. Debreceni VSE: Lévai M. - Sző­ke Sz. (1), Halek (1), Belmonte (1/1), Müller M., Pataki, Babay. Csere: Kállay (4), Smitula, Hop­pál, Kuncz, Süveges, Fekete G. Vezetőedző: Varga Tamás. Emberelőnyös helyzetből szüle­tett gólok: 10/2, illetve 6/2. Akciógólok: 5, illetve 4. hatott neki a negyedik, utolsó etapnak a két csapat. A záró szakaszban már egye­dül csak a debreceniek tudtak betalálni, így végül mindkét társulatnak meg kellett eléged­nie az egy ponttal. Más lehetett volna a leosztás, ha nem sok­kal a meccs vége előtt az egye­dül kapura húzó Juhász-Szelei Norbertnek nagyobb szeren­cséje van. Aligha csak a krónikás érzi úgy: a két csapatnak nem fel­tétlenül az alsóházban lenne a helye... Ötméteresek: -, illetve 1/1. Kiállítás végleg cserével: Szőke Sz. reklamálásért (a 24. perc­ben). Szécsi Zoltán: - Maximálisan elégedett vagyok a játékosaim­mal, elvégre az alsóház listave­zetőjétől szereztünk egy pontot. Egyre biztatóbb eredményeket érünk el, vagyis jó úton járunk. Varga Tamás: - Nehéz ráhan­golódnunk az alsóházra, rá­adásul sérülés miatt egy cen­terrel kell(ett) játszanunk. Egy csalódott és egy motivált csa­pat találkozott: az előbbiek vol­tunk mi, az utóbbiak pedig a házigazda kaposváriak. Ettől függetlenül a végén kicsikar­hattuk volna a győzelmet, de fontos szituációban hibáztunk. A Szécsi Zoltán, idősebb Ber­ta József edződuó vezette Ka­posvári VK alakulata a hétvé­gén, szombaton a fővárosban az UVSE-Hunguest Hotels ven­dége lesz, majd két hét szünet után a szomszédvár pécsieket fogadják. TOVÁBBI EREDMÉNYEK. Alsóház (a 9-16. helyekért)- 3. forduló: Bp. UVSE-Jlungu- est Hotels-PannErgy-Miskolci VLC 10-7 (4-1, 3-5, 2-0, 1-1); Valdor-Szentesi VK-Bp. KSI SE 13-11 (3-2, 4-3, 1-3, 5-3). A Pécsi VSK-Mecsek-Füszért- EBP Tatabánya mérkőzést el­halasztották. Felsőház (az 1-8. helyekért)- 6. forduló: ContiTech-Sze- ged-Bp. Vasas-Plaket 16-4 (3- 1, 4-0, 4-1, 5-2). A többi mér­kőzést hétfőn este rendezik. Az Olaszországban, Trieszt­ben rendezendő olimpiai se­lejtező miatt bő egy hónapnyi szünet után, április 20-án foly­tatódnak majd a küzdelmek a felsőházban.­Az állás: 9. Debreceni VSE 3 1 2 0 34-29 27 10. Miskolci VLC 3 2 0 1 30-25 22 11. Valdor-Szentes 3 2 Q 1 39-40 20 12. Kaposvári VK 3 2 1 0 29-23 14 13. Bp. UVSE 3 1 1 1 30-29 13 14. Pécsi VSK 2 0 0 2 17-20 9 15. EBP Tatabánya 2 0 2 0 18-18 5 16. Bp. KSI SE 3 0 0 3 25-38 3 A csapatok magukkal vitték a rájátszásba a bajnoki alapszakaszban elért összes pontjukat. A Jászberényt öt szettben, az egrieket simán verték RÖPLABDA Budaörsön folytatta szereplését a Csitári Virág ve­zette Kaposvári Röplabda Aka­démia Utánpótlás Műhely gyer­mek leány „B” csapata. Az alsó­házi helyosztón a kaposváriak előbb nagy csatában 3-2 arány­ban kerekedtek felül a jászbe­rényi együttesen, majd. három játszmás találkozón győzték le az egri egyletet. A Kaposvári Röplabda Aka­démia Utánpótlás Műhely gyermek leány „B” csapata: Ke­lemen Kirilla Kiara, Lassú Da- niella, Varga Edina, Németh Bonita, Balogh Boglárka, Bra- dánovics Réka, Pavlovics Zsó­fia, Kozma Karina, Pap Dóra, az edzőjük Csitári Virág. Fenyő G. Alaposan kitömték a sereghajtót ASZTALITENISZ NB I. - NŐK: KAPOSVÁRI NAC-HÉVÍZ SK 16-2 Az utolsó helyezett Hévíz el­leni találkozó nem okozott kü­lönösebb gondot a házigazda kaposváriak számára. A ven­dégek csak az utolsó, negyedik egyéni körben tudták megsze­rezni a két győzelmüket. Ekkor Tollas Vivent Barabás Alexa váltotta, aki alulmaradt ugyan, ám kellemes meglepetésre szo­ros szetteket játszott. A kaposvári győztesek: Fe­kete Zs. 4, Körmendi 4, Tollas 3, Baksa 3, valamint a Fekete Zs., Körmendi és a Tollas, Bak­sa páros. A mérkőzés alakulása: 2:0, 6:0,10:0,14:0,16:2. Az NB III-as férfi bajnok­ság a jövő hétvégén folytatódik majd. Fenyő G. Körmendi Orsolya nem hibázott Felcserélték a pályaválasztói jogot - a Demeter-egylet bő egy óra alatt elintézte sümegi ellenfelét Három játszma elég volt az első negyeddöntőn RÖPLABDA NB I./FÉRFIAK Ahogy az előre borítékolható volt, ma­gabiztosan hozta az egyik fél két győzelméig tartó negyed­döntő első felvonását a Fino-Ka- posvár. A házigazda sümegiek - mivel szombaton rendezvény miatt foglalt volt a csarnok, így felcserélték egymással a pá­lyaválasztói jogot - mindhá­rom játszmában 20 pont alatt maradtak. A legnagyobb küz­delmet a második szett hozta, amikor is a hazaiak 21-18-ig tartották a lépést kaposvári el­lenfelükkel, ám innentől kezd­ve már csak a Demeter-egylet tudott pontokat szerezni. A 62 percig tartó találkozó pontkirálya a Fino-Kaposvár csapatkapitánya, Bagics Balázs volt ló pontjával. Az elnyűhe- tetlen Dávid Zoltán is 10 fölött termelt, s külön színfoltot je­lentett a karmester Magyar Bá­lint játéka, aki - Bozóki Bencé­hez hasonlóan - kilenc pontot gyártott. A házigazda sümegi együttes legjobbja Kaposi Ta­más volt, aki a mérkőzés végé­re nyolc pontig jutott.- Végig kézben tartottuk a mérkőzést - mondta tömö­ren a szombati sümegi találko­zó után Demeter György, a Fi­no-Kaposvár mestere. SÜMEGI RE-FINO-KAPOSVÁR 0-3 (-15, -18, -16) Sümeg, 100 néző. V: Farkas L., Horváth M. A rangidős Dávid Zoltán Sümegen sem maradt adós a pontokkal Csabára utaznak Kedden este kezdi a negyed­döntőt a Viharsarokban az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapata. A visszavá­gót rá két napra játsszák majd Kaposváron szintén 18 órakor. Előre dörzsölhetik a kezüket a somogyi röplabdabarátok, hi­szen aznap két aranycsapa­tot is láthatnak. A kétszeres bajnok és Magyar Kupa-győz­tes Linaniar-Békéscsabai RSE vendégjátéka után ugyanis 20 órakor a férfiak következ­nek: ekkor rendezik majd a Fi- no-Kaposvár-Sümegi RE pár­harc második felvonását. Sümegi RE: Dolgos (1), Kapo­si (8), Bolvári (2), Lesznyik (4), Németh Zs. (6), Soós (3). Csere: Madár M. (liberó), Récsei (libe­ró), Kotim (3), Nagy P. (1). Veze­tőedző: Németh Edmund. Fino-Kaposvár: Magyar B. (9), Bagics (16), Nagy J. (6), Dá­vid Z. (12), Bozóki (9), Rása (5) Csere: Deák M. (liberó), Batári (liberó), Németh F. (-), Bögöly (-), Keen (-). Vezetőedző: De­meter György. A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 5-8,10-16,13-21, 15- 25 (20 perc). 2. játszma: 4-8,12-16,18-21, 18-25 (21 perc). . játszma: 7-8, 11-16, 14-21, 16- 21 (21 perc). TOVÁBBI EREDMÉNYEK. Férfiak: Kecskeméti RC-Bp. Pénzügyőr SE 3-2 (-23, -18,19, 8, 9); Vegyész RC Kazincbar- cika-Dunaferr SE 3-0 (24, 20, 20); Dági KSE-Bp. MAFC-BME 3-0 (16,18, 28). A Kecskemét-Pénzügyör ta­lálkozón a harmadik szettben rosszul lett a pályán a vendég fővárosiak feladója, az egyko­ri válogatott Tóth Gábor, akit mentő vitt a kórházba. Nők: Jászberényi RK-MTK 3-2 (22, -20, -17,19, 8); Újpesti TE-TEVA-Gödöllői RC 3-0 (14, 13, 14). A Bp. Vasas-Óbuda-Fa- tum-Nyíregyházi NRK párharc első felvonását szerdán rende­zik a fővárosban. Fenyő Gábor A kapufa segítette a„ve ridegeket §