Somogyi Hírlap, 2016. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

2016-02-29 / 50. szám

14 SPORT 2016. FEBRUÁR 29., HÉTFŐ Parádézott a Csurgó Újoncként bronzérmes a Next Time csapata TKNCIKABDARijGÁB Az Irodagép Kupa Kaposvár városi kispályás labdarúgó terembajnokság utolsó fordulójában eldőlt, hogy a bronz­érem a Next Time csapatáé lett. - Sajnos, az utolsó fordulóra ala­posan elfogytak a csapatok, a já­téknap fele ment csak le, három mérkőzés elmaradt ki nem állás miatt - mondta Böröczi Zoltán fő­szervező. - A Next Time ezúttal gyengébben muzsikált az utol­só előtti Meiszterics FCvel szem­ben, de így is kiszenvedték a 20- s sikert, ami a dobogót jelentette számukra. Az Unexpected így hi­ába rúgott sok gólt az utolsó ta­lálkozóján, a negyedik helyre ért oda. A Volga Bisztró játszott egy jó mérkőzést a sereghajtó Béke Étteremmel, és 64re győzött is. Az egész bajnokság során pon­tot sem vesztő Sim Team meg­érdemelten nyerte története el­ső Irodagépsikerét, a tavalyi baj­nok Két Testvér Pizzéria ezúttal ezüstérmes lett, a friss erőkből álló Next Time bronzérme pedig némileg meglepetés, mint ahogy az is, hogy a KaposstilFIFA 2005 csupán az ötödik helyet szerezte meg. A góllövő lista élén Kelemen Krisztián (Unexpected) végzett, aki az utolsó fordulóban hatszor talált be, és 31 góllal nyerte el a gólkirályi címet. Kun Z. Eredmények Az Irodagép Kupa tizenkettedik fordulójának eredményei: Next Time-Meiszterics FC 2-0; Unex- pected-Kaposvári Futsal Club 12-5; Volga Bisztró-Béke Étte­rem 6-4; Sim Team-Két Test­vér Pizzéria 3-0 - játék nélkül; Lakics Kít-KaposstilFIFA 2005 3-0 - játék nélkül; Zsiroskönyér FC-Bringó AT 3-0-játék nélkül. A bajnokság végeredménye: 1. SIM Team (33 pont), 2. Két Testvér Pizzéria (25), 3. Next Time (24), 4. Unexpected (22), 5. Kaposstil FIFA (19), 6. Volga Bisztró (19). 7. Lakics Kft. (16). 8. Zsiroskönyér FC (12). 9. Ka­posvári FC (10), 10. Bringó AT (8). 11. Meiszterics FC (4), 12. Béke Étterem (1). A várakozásnak megfelelően nagy csatát vívott a Csurgói KK és a Balatonfüredi KC Nagyatá­don. A meccs kemény, helyen­ként durvaságig menő játékot, látványos és izgalmas össze­csapást hozott a somogyi szur­kolók nagy örömére. Fiuszár Flajnalka sonline@sonline.hu KEZILABDA-NB I., FÉRFIAK - Az el­múlt másfél hét alatt nagyon ke­mény három mérkőzést tudha­tunk magunk mögött, és most itt nem sikerült jó eredménnyel zárnunk - értékelte a mérkőzést Csoknyai István, a vendégek ve­zetőedzője. - A Magyar Kupá­ban egy összeszedett jó játékkal győztünk, Tatabányán is nehéz mérkőzésünk volt, és úgy gondo­lom az első negyedórában itt is partiban voltunk, de onnan már nem volt esélyünk a pontszerzés­re. Csurgón kiváló volt a kapus­teljesítmény, jól védekeztek, és amíg a kupameccsen sikerült el­kerülnünk a kontragólokat, most azokat kaptuk, így alakulhatott ki a hétgólos különbség. Termé­szetesen az alapszakaszból még vannak vissza mérkőzések, meg­látjuk, az mire lesz elég, ki hol végez. Persze ennek nagy jelen­tősége nincs, mivel a rájátszás­ban mindenki tiszta lappal in­dul. Gratulálok a győzelemhez!- Úgy gondolom ismét lép­tünk egy lépést előre - mondta a találkozó után Sótonyi Lász­ló, a Csurgói KK vezetőedzője. - Bízom benne, hogy a Tatabá­nya ellen ugyanígy folytatjuk. Most egy nagyon jó csapatmun­kával sikerült nyernünk, és egy nagyon jó csapatot győztünk le. Fontos volt, hogy mindenki el­hitte, hogy van esélyünk, nyer­hetünk. Elsősorban magunk miatt volt fontos ez a győzelem, mert bár Orosházán felálltunk abból a mély ütésből, amit kap­tunk, de most ki is húzhatjuk magunkat. Változatlanul sok tennivalónk van, dolgoznunk kell tovább. Az a cél, hogy innen folytassuk, és ne lépjünk vissza. Bár a vendégek kezdtéfca gól­gyártást Bánhidi találatával, a hazaiak gyorsan feleltek rá, és a mérkőzés 10. percéig felváltva estek a gólok. Ekkor a hazaiak­nál egy kis rövidzárlat keletke­zett, és a vendégek gyorsan 6-9- re alakították az eredményt. Nem tartott sokáig a vendég­öröm, hiszen egy 5-0-s szériá­val a Csurgó nem csak kiegyen­lített, hanem a vezetést átvette. Bár a Füred még egyszer felzár­kózott, de a mérkőzést innentől a hazaiak uralták. A csapat ki­használta azt, hogy a fürediek sem a támadásban, sem a véde­kezésben nem álltak a helyzet magaslatán és a csurgóiak Szé­kely parádés védéseinek, gyors indulásaiknak és Cavor átlövé- seinek köszönhetően megnyug­tató ötgólos előnnyel zárták az első játékrészt. A második fél­idő is a szikrázóan kemény já­tékról szólt, hiszen a Balaton parti csapat nem hagyta ma­gát, de a somogyi legények sem. Előbb Bánhidi kapott azonnali piros lapot szándékos ütésért, majd Pordán Bálint pontozódott ki a harmadik kétperces után, és a mérkőzés 55. percében a füredi Gerdán Tibor is csatlako­zott hozzájuk. Bár küzdött a Fü­red, de ezen a napon a sokkal jobban teljesítő Csurgó szerezte meg a két pontot. Férfikézilabda-NB I. 1. Szeged 21 20- 1704-519 40 2. Tatabánya KC 21 17 2 2568-480 36 3. Csurgói KK 22 15 2 5 574-524 32 4. Balatonfüred 21 14 2 5 575-501 30 5. Váci KSE 22 9 2 11603-643 20 6. Gyöngyös 21 9 1 11498-511 19 7. Balmazújváros 21 8 2 11517-529 18 8. Komló 21 8 1 12491-543 17 9. Orosházi FKSE 21 4 5 12501-543 13 10. PLER Budapest 21 6 1 14 507-573 13 11. Ceglédi KKSE 21 5 3 13545-596 13 12. Mezőkövesd 21 5 2 14 497-539 12 13. Eger ESZSE 20 5 1 14456-535 11 VAJON HOL VOLT ez a csapat a szezon talán legfontosabb­nak ítélt mérkőzésén, amelyet a Magyar Kupa négyes dön­tőbe jutásáért vívott a két csa­pat? Hol voltak a harcosok? Fa­zekas a kapuból megbabonázta őket, és mezőnyjátékosok is ki­fogtak rajtuk? Valószínűleg, de nem adták fel. NEM ADTÁK FEL, és olyan em­beri nagyságról tettek tanúbi­zonyságot, amelynek eredmé­nyeként bebizonyosodott, hogy kiváló a csapat. Régen nem lát­hattak a nézők ilyen harcos, a játékkal együtt élő, a győzele­mért oroszlánként küzdő játé­kosokat. Mindenkin látszott az elszántság. Harmadikként zártak Vácon a kadarkúti szkanderesek SZKANDER Öt ország hetven spor­tolójának részvételével rendez­ték meg Gödön a szkanderesek Visegrád Junior GP elnevezé­sű versenyét, amelyen szép ma­gyar eredmények születtek. A ti­zenkettedik Visegrád GP-n a lá­nyoknál mind az öt súlycsoport­ban magyar állhatott a dobo­gó tetejére. Kulcs Vivien (55 kg, jobb kéz), Pólyák Adél (+60 kg, jobb kéz és bal kéz), valamint Ba- zsó Henrietta (60 kg jobb kéz és bal kéz) győzött. Dobogóra állhat­ták a somogyi junior sportolók A mozgáskorlátozott kategóri­át mindkét kézzel Simon Dáni­el nyerte meg, és külön kieme­lendő, hogy Dani az épek között jobb kézzel negyedik helyezést ért el. A fiú súlycsoportokban el­ért kiemelkedő magyar eredmé­nyek: Kiss Benedek: 3. hely - 65 kg, jobb kéz. Lőczi János: 3. hely - 70 kg, jobb kéz és bal kéz. Or­bán Erik: 3. hely - 75 kg, jobb kéz. Halász Edmond: 1. hely - 80 kg, jobb kéz, 2. hely - 80 kg, bal kéz. A somogyi színeket a két ka­darkúti fiatal Lőczi János, vala­mint Orbán Erik képviselték. ■ A Tatai SE is elbukott a Táncsicsban KOSÁRLABDA NB II., NYUGATI CSO­PORT, FÉRFIAK: TIGRIS KK-TATAI SE 80-52 (17-6,13-11, 30-11, 20-24) Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium, vezette: Bálind, Koncsek. Tigris KK: Tóth K (6/6), Kun K. (7/3), Fodor (6), Pöttendi (3), Mihalics (6). Csere: Hernesz (24/24), Mester (12/12), Babó- csai (10/6), Király (6), Déri (-). Edző: Palócz Tamás. Tatai SE: Szőts (11), Bohus G. (15/6), Horváth (16/9), Dankó (4), Fekete (2). Csere: Varga (4). K. Z. Ötgólnyi volt az előny a félidőben Csurgói KK-Balatonfüredi KSE 29-22 (17-12) Nagyatád, 500 néző. Vezette: To- mecskó-Hunyadi. Unyatinszki Csurgói KK: Székely - Gebhardt 2, Cavor 9, Mota 3, Pordán, Falu­végi 5. Gazdag 5 (2). Csere: Bar- tucz (kapus). Herbert. Hadziome- rovic 4. Pazin, Dimitrievszki, Ha- nusz, Szkokén 1. Mikita. Vezető­edző: Sótonyi László. Balatonfüredi KSE: Fazekas - Gábori. Kasparek 3. Bánhidi 3. Gerdán. Ligetvári 1. Bóka 1. Csere: Rózsavölgyi (kapus). Né­meth B.. Győri 7 (5), Szöllősi B. 4. Gyene 1. Vasvári. Kemény L. 2. Törteli. Vezetőedző: Csoknyai István. Kiállítások: 16 (1 kizárás), illetve 16 perc (2 kizárás). Hétméteresek: 2 /'2, illetve 5/5. Ezúttal Benke Szilárd (a labdával) ■£ és Hendlein Roland ^ (középen) sem j| ,4 játszott kiemelkedően A sérült Spica nélkül nem volt esély a Szolnoki Olaj KK otthonában Nem kegyelmezett a bajnok KOSÁRLABDA NB I./A, férfiak Pa­pírformának megfelelő veresé­get szenvedett a bajnoki címvé­dő Szolnoki Olaj KK otthonában a sérült Spica Marko nélkül fel­álló Kaposvári KK együttese.- Új helyzet van az életünk­ben, az enyémben is, hiszen hat éve szolgálom a szolnoki klu­bot. Világéletemben maxima­lista voltam, és az is szeretnék maradni, úgyhogy nem vagyok elájulva a mai győzelmünktől. Ami pozitívum, hogy megszakí­tottuk a Kaposvár öt győzelem­ből álló sorozatát, igaz, náluk nem szerepelhetett Marko Spi­ca, de ez mit sem vonhat le ér­demeinkből, természetesen dol­gozunk tovább. Vasárnap dél­előtt is edzeni fogunk, hiszen csak sok munkával léphetünk előre - mondta még a találkozó után Sztojan Ivkovics, a Szolno­ki Olaj KK szakmai igazgatója.- Tény, hogy nem játszottunk jól, ráadásul csapatunkból töb­ben is tudásuk alatt játszottak. Tudtuk, hogy az Olaj egy jól vé­dekező együttes, mégis statiku­san kosárlabdáztunk ellenük, végigerőlködtük a mérkőzést, az sem lehet mentség számunk­ra, hogy Marko Spica nem játsz­hatott - összegzett Kmézics Zo­rán, a Kaposvári KK vezető­edzője. A két együttes tavaly őszi mérkőzését óriási csatában - hosszabbítás után - nyerte meg 86-82-re a Szolnoki Olaj KK együttese a Kaposvári Vá­rosi Sportcsarnokban, a somo­gyiak hívei pedig ezúttal is ha­sonlóan szoros meccsben re­ménykedtek. Az esélyeket per­sze nagy mértékben csökken­tette, hogy a sérült Spica Mar­ko nélkül állt ki a kaposvári csapat. A szolnokiaknál nevez­ve sem volt Burrel, a túlolda­lon ellenben visszatérhetett a gerincsérv miatt kihagyó Hor­váth Márton. Jobban kezdtek a Tisza-partiak, akik Keller talá­lataival szereztek előnyt az első percekben. Végig a Tisza-parti­ak akarata érvényesült a mécs­esén a több rossza teljesítményt is felvonultató vendégekkel szemben. Kiválóan védekeztek a hazaiak, a kaposváriak egyik játékrészben sem tudták elérni a 20 dobott pontot. A szolnoki­aknak bőven belefért, hogy So­mogyi kihagyjon egy zsákolást, mert nélkül is igen magabiztos diadalt arattak. A kaposváriak március 2-án, szerdán 18 órakor javíthatnak, akkor a Falco KC Szombathely érkezik igazi ki-ki mérkőzésre a somogyi megyeszékhelyre. További eredmények: Pécsi VSK-Pannonpower-TLI Álba Fe­hérvár 86-88; Nyíregyházi KK- Egis Körmend 84-90; Atomerő­mű SE-Kecskeméti TE 77-72; Fal­co KC Szombathely-MAFC 86- 63; Soproni KC-Top-Cop Jászbe­rényi KSE 87-71. Kun Zoltán Férfikosárlabda NB l./A 1. Atomerőmű SE 20 16 2. ZTEKK 20 15 3. Szolnoki Olaj KK 20 15 4. Álba Fehérvár 20 14 5. Egis Körmend 20 13 6. Sopron KC 20 13 7. Falco KC 20 11 8. Kaposvári KK 20 10 9. Kecskeméti TE 20 8 10. Pécsi VSK 11. Szedeák 12. MAFC 13. Nyíregyháza 14. Jászberény 20 20 20 20 20 41693- 51595- 51624- 61831- 71663- 71651- 91607- 101609- 12 1469- 131545- 141496­15 1607­16 1554 17 1558 15090.900 14590.875 1443 0.875 15690.850 1555 0.825 1537 0.825 15880.775 1617 0.750 15610.700 1626 0.675 16440,650 18260.625 1768 0.600 18000.575 Az irányító Ubilla 23 pontig jutott a kaposvári együttesben Szolnoki Olaj KK- Kaposvári KK 76-52 (22-18. 24-11, 22-15, 8-8) Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Kapitány G., Pozsonyi L., Tözser D. Szolnoki Olaj KK: Wittmann (-). Kovács P. (9/9). Vojvoda (16/6), Milosevics (6). Keller (11). Cse­re: Gregory (2). Vrbanc (5), Bori- szov (12/12). Jones (14). Somo­gyi (1), Zsíros P. (-). Szakmai igaz­gató: Sztojan Ivkovics. Edző: And- rius Jurkunas. Kaposvári KK: Ubilla (23/9), Pulj- ko (8/6), Baki (6/6), Hendlein (1), Jazvin (9). Csere: Benke (2), Fodor M. (3), Horváth M. (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan. Az eredmény alakulása: 3. perc: 12-5,12, perc: 27-18,17. perc: 42-28,23. perc: 50-36,27. perc: 57-41,32. perc: 71-44,37. perc: 75-48. Kipontozódott: Jaz­vin (a 38. percben), Jók: Jones, Keller, Vojvoda. illetve Ubilla.