Somogyi Hírlap, 2015. november (26. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-29 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 44. szám

VASARNAP 16 SPORT REGGEL 2015.NOVEMBER 29., VASÁRNAP HÍREK Michelisz másodszor lett privát bajnok Michelisz Norbert megis­mételte 2012-es sikerét, a ma­gyar pilóta a harmadik helyen végzett az idényzáró vb-futam második versenyén, ezzel a pri­vát értékelés bajnoka lett. Átszaladt a Bayern a Herthán is A Dárdai Pál irányította Herthának sem sikerült megállí­tania a Bayern München mene­telését, a Bundesliga 14. fordu­lójában a listavezető bajor ala­kulat Müller és Coman góljaival 2-0-ra győfte le a berlinieket. Két magyar birkózó-érem Remekelt az Európai Já­tékokat 58, illetve 60 kg-ban megnyerő Barka Emese és Sastin Marianna az azeri fővá­rosban megrendezett Golden Grand Prix-n. Előbbi újfent meg­nyerte súlycsoportját utóbbi bronzérmet szerzett 60 kg-ban. Győztes hangolás a világbajnokságra A magyar női kézi­labda-válogatott zárt kapus, nem hivatalos nemzetek közöt­ti mérkőzésen győzött Ukrajna ellen a Népligetben. Németh András együttese a december 5-én kezdődő dániai világbaj­nokság előtti utolsó felkészülé­si találkozón 33-20-ra nyert. SPORTMŰSOR JÉGKORONG Fehérvár AV19-0rli Znoj- mo (cseh), Székesfehérvár, 17.30. MÓL LIGA. DAB-MAC Bu­dapest, Dunaújváros, 18.15. Debreceni HK-Ferencváros, Debrecen, 18.30 KÉZILABDA EHF-KUPA, FÉRFIAK. 3. FORDULÓ. Grundfos Tatabánya KC-Ystads IF (svéd), Tatabánya, 15.00 LABDARÚGÁS Eb-selejtező. Magyaror- szág-Oroszország, Felcsút, 16.30. LOVASSPORT UMQA LOVAS VILÁGKUPA. Papp László Budapest Sportaréna, 8.00 VÍZILABDA BENU MAGYAR KUPA, NŐK, NÉGYES Hajós uszoda. Döntő, 19.00 A Löki legyőzésével növelte előnyét a listavezető Fradi: sima ügy volt Nyolc gólos győzelemmel vett elégtételt a Veszprém kézilabda A férfi kézilabda Baj­nokok Ligája csoportkörében az MVM Veszprém együttese a vi­lágválogatottal felérő Paris SG-t fogadta. Néhány hete a francia fő­városban - bár nem tűnt irreális­nak a veszprémi pontszerzés - a párizsi alakulat győzött 29-27- re, de a balszélső Iváncsik Ger­gő a hazai találkozó előtt úgy fo­galmazott, okultak a vereségből, s most nyerni szeretnének. Nos, a jelek szerint valóban si­került levonni a tanulságokat, a szombat délutáni összecsapáson ugyanis szinte végig a veszpré­miek irányítottak, s végül 28-20- ra nyertek, márpedig ekkora ve­reséghez nincsenek hozzászok­va a franciák. A mérkőzés utolsó tíz perce már örömünnepet ho­zott, Momir Ilics megszerezte a meccsen a tizedik, Renato Sulic veszprémi karrierje során pedig az 1000. gólját. lói jellemzi a mér­kőzést, hogy a 2011-ben a világ legjobbjának megválasztott Mik­kel Hansen az 59. percben lőt­te egyetlen gólját, a 2007-ben és 2014-ben is év játékosának meg­választott Karabatic is csak hár­mat dobott, a 2008-ban legjobb Thierry Omeyer alig találkozott a labdával, és a második játékrész­ben a 2012-es első Dániel Narcis- se is láthatatlan volt. NS És jött Cristian Ramírez... Gon­dolta, ha már a támadóknak nem megy, akkor balhátvéd­ként megpróbál ő ügyesked­ni, s mivel a lendületes előretö­rés és a szép csel után ponto­san lőtt a debreceni kapu jobb oldalába, vezető gólt szerzett a Ferencvárosnak, egyszer s mind megtörte a debreceniek ellenállását. VR/NS öszeállítás LABDARÚGÁS A labdarúgó NB117. fordulójának rangadóján már a 66. perc előtt is voltak gólszer­zési lehetőségek mindkét olda­lon, de mintha átok ült volna a támadókon: hol a védők, hol a kapus mentett az utolsó pilla­natban. Ettől függetlenül élveze­tes, változatos meccset vívott a két együttes, ám a szünet után mind inkább a zöld-fehérek aka­rata érvényesült, s mivel Ramí­rez után még Gera Zoltán is ér­tékesített egy jogosan megítélt büntetőt, Radó András pedig bombagólt lőtt, a Fradi - feled­tetve az MTK elleni kisiklást - gond nélkül tartotta otthon a há­rom pontot. Ráadásul az őt üldö­ző Paks csak döntetlent ért el Di­ósgyőrben, a listavezető előnye ezzel tizennégy pontra nőtt. A Ferencvárost legutóbb le­győző MTK székesfehérvári ven­dégjátéka is érdekesnek ígérke­zett. Sokáig úgy tűnt, az össze­csapás gól nélküli döntetlennel zárul, aztán az utolsó huszonöt percre valahonnan erőre kapott a Videoton, sikerült némi nyo­mást helyeznie ellenfelére, két fejes után jutottak igazán kö­zel a gólhoz a piros-kékek. Ami­kor pedig Bognár Tamás játék­vezető kiállította Gera Dánielt, csak idő kérdése volt, mikor sze­reznek vezetést a hazaiak. Fili- pe Oliveira lövését bevédte He- gedüs Lajos az MTK kapusa, de aligha kárhoztatható, hiszen há­rított korábban épp elégszer. Ha­nem a dráma még hátra volt: a cserecsatár Varga Szabolcs lábát találta el a labda helyett Loic Ne- go, a jogos büntető értékesítésé­vel pontot menthetett volna az MTK, Kanta József eszén azon­ban túljárt a fehérváriak kapu­sa, így hazai sikerrel zárult az összecsapás. Az Újpest sikerének érdekes­sége, hogy a Ferencváros után a lila-fehér együttes a második olyan Csapat, amelyik azzal di­csekedhet, hogy Szombathelyen legyőzte a bajnokságban jól tel­jesítő Haladást. A hazaiaknál hi­ába állt a kapuban a hónapok óta remek formában védő Király Gábor, a vendégek meglepő tak­tikai húzása és gólerős játéka eredményesnek bizonyult, így a találkozó vége felé már csak az volt a kérdés, vajon a fővárosi együttes megelégszik-e az addig megszerzett háromgólos előny- nyel. Megelégedett, mert tehet­te, és szervezett játékkal begyűj­tötte a három pontot - ami azt je­lenti, az araszolható, sorozatban negyedik meccsét megnyerő s egyre inkább karakteressé váló Újpest helyet cserélt a tabellán a Haladással. A forduló mérkőzései közül két összecsapást nem elsősorban a színvonal, inkább az izgalmak okán érdemes kiemelni. A Hon­véd-Békéscsaba meccsen vendé­gek a szünetében még vezettek Kispesten, sőt az utolsó percben is döntetlenre álltak, ám egy jobb oldali szögletet követően Baráth Botond remekül érkezett és hat méterről a bal alsó sarokba fejelt. Diósgyőrben is az utolsó pillana­tok voltak a legérdekesebbek, a csereként a pályára küldött Ge- orges Griffiths egyenlített a haj­rában, így nem lett meg a sorozat­ban hatodik Paks-győzelem. No­ha Diósgyőrben a döntetlen nem rossz eredmény, a vendégek csak maguknak tehetnek szemrehá­nyást, amiért nem tudtak nyer­ni. Ami pedig a Vasas-PAFC ta­lálkozót illeti, a helyzetkihasz­nálásán erre a kilencven perc­re sokat javító, ellenfele hibáit könyörtelenül kihasználó Pus­FERENCVAROS-DEBRECEN 3-0 (0-0) Groupama Aréna, 6642 néző. V: Kassai. G: Ramírez (66.), Ge­ra (78. - 11-esből), Radó (87.) VASAS-PUSKÁS AKADÉMIA 2-4 (1-3) Illovszky-stadion, 950 néző. V: Vad II. G: Ádám (23.), Czvit- kovics (75.) ill. Debreceni (34. - öngól), Bacelic-Grgi (36.), Tisch ler (40., 85.) DIÓSGYŐR-PAKS1-1 (0-1) Diósgyőr, 1951 néző. V: Farkas. G: Griffiths (87), ill. Balázs Zs. (31.) HONVÉD-BÉKÉSCSABA 3-2 (1-2) Bozsik-stadion, 500 néző. V: Szabó. G: Nagy G. (6., 63.), Baráth (90.) ill. Vaskó (2.), Birta- lan (34.) kás Akadámia könnye­dén nyert, így a kiesés elleni harcban fontos három pontot szerzett. A Vasas meg ugyaneny- nyit veszített... VIDEOTON-MTK1-0 (0-9) Székesfehérvár, 1314 néző. V: Bognár. G: Oliveira (81.) HALADÁS-ÚJPEST 0-3 (0-3) Szombathely, 2817 néző. V: Solymosi. G: Hazard (9.), Li- tauszki (31.), Diagne (60.) Momir Ilics parádézott a meccsen Nagy meccsre készülnek A Mol-Pick Szeged vasárnap dél­után a francia bajnokságban második helyen álló Montpellier vendége lesz, a szegediek kapu­sa, Piotr Wyszomirski az ősz ta­lán legfontosabb meccsére szá­mít „Lenni vagy nem lenni, ez a tét mindkét csapatnak - állapí­totta mega lengyel válogatott kapus. - Ha a franciák kikap­nak, még a továbbjutásuk is ve­szélybe kerülhet. Bennünket a magunk jövője érdekel, mert elő­rébb akarunk lépni a csoport­ban. Óriási csatát vívtunk Szege­den is, és ennek alapján készül­tünk a montpellier-i meccsre." .CL Jim Davis Tovább tart Rosberg rajtelsőségi sorozata FORMULÁ I Nico Rosberg soro­zatban hatodik rajtelsőségét szerezte a Formula-1 idényzá­ró Abu-dzabi Nagydíján. Bár a német pénteken még arról pa­naszkodott, hogy gyenge mo­tort kell használnia ezen a hét­végén, így az egyenesekben hát­rányban lesz Lewis Hamilton- nal szemben, ám ebből semmi nem látszott a szombati időmé­rőn. Hamilton egyébként már je­lezte, hogy az autója a Szingapú­ri Nagydíj óta nem ugyanolyan, mint azt megelőzően: a délke­let-ázsiai miniállam versenyén leszerepelt a Mercedes, a csapat valamit állított az autón, ami Ha- miltonnak nem fekszik. A két Mercedes mögül Kimi Ráikkönen indul. A hétvége meg­lepetésembere Sergio Pérez, aki a 4. rajtkockát szerezte meg - kar­rierje során negyedszer, az idén másodszor indul ennyire előkelő helyről. NS i