Somogyi Hírlap, 2014. november (25. évfolyam, 255-278. szám)

2014-11-20 / 270. szám

[ ^_b b T A ^ iji * (BPSTmFPPga m0í?i^CTffiE^mnflig^^ alBSBmiNHB|B^d^d|^PBHHSSr^^^ ff * \ ^ -mm arass ai&a^a&i&waíniűScs^^ | Őrzik a veretlenségüket röplabda-challenge kupa Már a nyolcaddöntőben várhatják a folytatást A hetek óta remek formában lévő Németh Ferenc (szemben) az albán visszavágón is termelte a pontokat A vendégek nyertek három játszmában, de akár fordítva is lehetett volna RÖPLABDA-NB l./NŐK Ilyen mécs­esét is ritkán lát az ember. Ha ugyanis a szettek véghajrájá­ban a házigazdák összpontosí­tanak jobban, s nem a vendég nyírségiek, akár fordított ered­mény is születhetett volna... A nyitójátszmában szinte vé­gig a kaposváriak diktálták a tempót; a Horváth Alexandra, Harmath Zsófia, Szívós Ildikó alkotta trió időnként csodák­ra volt képes a hálónál. A má­sik oldalon viszont volt egy D. Arauio névre hallgató kubai lé­giós, aki főszereplővé lépett elő. A még drámaibb folytatásban előbb a vendégeknek volt két, majd a hazaiaknak négy szett­labdája - ekkor főleg Szombat- helyi Kitti villogott a pályán -, mégis ismét a nyírségiek örül­hettek a végén. A harmadik, utolsó felvonásban 24-20-ról si­került egyenlíteni, ám akkor is a vendégek ünnepelhettek. ■ A visszavágót a jövő hé­ten csütörtökön rendezik 1. MCMDIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM-FATUM-NYÍRSULI NRK 0-3 (-23, -30, -24) Kaposvár, Kodály iskola. V.: ifjabb Szabó P., Mezei. 1. MCM DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM: Jenei A. (-), Rák (13), Szívós I. (9), Szombathelyi K. (10), Horváth A. (10), Harmath (9). csere: Csitári V. (liberó), Pintér Zs. (1), Ihász D. (1). veze­tőedző: Mészáros Péter. FATUM-NYÍRSULI NRK: Erdős (6), Síkos (9), Vén (9), D. Arau­io (22), Andrejkovics (7), Roma (8). csere: Botos F. (liberó), Be- rényi E. (-). vezetőedző: Kőhal­mi Richárd. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA. 1. JÁTSZMA: 4-5, 8-6, 10-9, 16-13, 20-18, 22-18,22-20, 23- 25 (23 perc). 2. JÁTSZMA: 4-5, 8-Ó, 9-10, 11-16,18-20, 22-20, 23-24, 24-25,27-26,28-27, 29-28, 30-29,30-32 (32 perc). 3. JÁTSZMA: 1-5, 1-7, 6-7, 6-8, 10-9,15-16,17-20, 20-24, 24- 24, 24-26 (25 perc). ■ Fenyő Gábor A kedd esti tiranai vissza­vágón is győzni tudott 106 perces mérkőzésen a Fino- Kaposvár alakulata, így ma­gabiztosan, kettős győzelem­mel lépett tovább a Challenge Kupában. Fenyő Gábor A nyitójátszmát nagy csatában hozta a vendég Demeter-sereg, a másodikat pedig - ugyancsak kiélezett küzdelem után - a há­zigazda albánok gyűjtötték be. A harmadik felvonásban aztán magabiztosan diadalmaskodott a Fino egylete, s ezzel el is dőlt a tovább jutás kérdése. A folyta­tásban felszabadultan játsz(hat) ott a kaposvári együttes, az al­bánok pedig beletörődtek a sor­sukba, amit jól bizonyít, hogy eb­ben a felvonásban csupán kilenc pontig jutottak. A Fino-Kaposvár csapata albán sikerével továbbra is őrzi a veretlenségét.- Az első és a második fel­vonás izgalmas és színvonalas küzdelmet hozott. A harmadik játékrészben még jobban kon­centráltunk, rákényszerítettük az akaratunkat az ellenfelünk­re, s ekkor el is döntöttük a to­vább jutást. Külön öröm, hogy a tiranai visszavágón a csapat va­lamennyi játékosa pályára ke­rült - mondta Demeter György, a Fino-Kaposvár mestere. A két aranyérem mellett ezüst is jutott Feketének asztalitenisz Három érmet gyűjtött be a kaposvári Fekete Zsuzsanna a halláskárosultak országos bajnokságán. A egyéni mellett a vegyes párost is meg­nyerte a pásztói Bencsik Ger­gellyel, párosban pedig ezüstöt szerzett a mindössze 12 éves pé­csi Iola Pamelával, így ott lehet jövőre a Bécs melletti Badenben rendezendő Eb-n. ■ Fenyő G. Az eredeti forgatókönyv sze­rint a Fino-Kaposvár a követke­ző körben a CEV Kupa ukrán párharcának a vesztesével talál­kozott volna, ám az egyik csapa­tot kizárták, így a Demeter-se­reg (mérkőzés nélkül) bekerült a nyolcaddöntőbe. A másik ágon a szerb Crvena zvezda és az izraeli Hapoel Mate-Asher Akkor, illet­ve a finn Foimu Raisio és a bel­ga Volley behappy2 Asse-Lennik csap majd össze egymással. Az előbbi párharc győztese az utób­bi párviadal vesztesével találko­zik, s ennek a kettős találkozó­1. MCM SE KAPOSVÁR-SÁRVÁRI KINIZSI KÉKGOLYÓ 6:2 (2584:2494) Közel száz fával verte ellenfe­lét a középmezőnyhöz tartozó 1. MCM SE csapata a bajnoki tabel­lán előtte helyet foglaló sárvári együttest. A KAPOSVÁRI EREDMÉNYEK: Kis R. 451, Vörös G. 450, Gábor L. 440, Nagy R. 437, Miklós Gy. 413, Szommer 393. nak a győztese vár majd január­ban a Fino-Kaposvár társulatára - immár a legjobb nyolc közé ju­tásért. A kaposvári társulatot a hétvé­gén, szombaton kora este láthat­juk majd, amikor is 17 órakor a Mészáros Péter vezette szom­szédvár pécsieket fogadják - ter­mészetesen az újabb győzelem reményében. STUDENTITIRANA- FINO KAPOSVÁR 1-3 (-22,23, -17,-9) Tirana, 400 néző. V.: Demirde- len (török), Ioannidis (görög). TOPIDO NAGYMIZDÓ SE­1. MCM SE KAPOSVÁR 6:2 (2524:2360) A dobogós helyen álló házigaz­da Topido Nagymizdó SE egylete nem adott esélyt a tartalékosán felálló kaposvári ellenfelének. A KAPOSVÁRI EREDMÉNYEK: Szommer 424, Fenyvesi I. 410, Nagy R. 404, Horgos 385, Mik­lós Gy. 374, Lapat 363. STUDENTI TIRANA: Suxho, Mi- lev, Reshketa, Troka, Qerrax- hia, Malaj. csere: Gorenxa (libe­ró), Kona, Kasa. vezetőedző: Yil- li Tomorri. fino-kaposváR: Magyar B., Ba- gics, Juhász P., Németh F., Bozó- ki, Szabó A. csere Deák M. (libe­ró), Rása, Vajda T., Tóth I. vezető­edző: Demeter György. 1. JÁTSZMA: 7-8, 16-15, 22- 25. 2. JÁTSZMA: 7-8, 16-13, 21- 19, 25-23. 3. JÁTSZMA: 0-4, 4-8, 4- 10, 9-16, 12-16, 12-19, 14-21, 17-25.4. JÁTSZMA: 1-3,3-8,5-13, 5- 16,7-20,9-23,9-25. Az 1. MCM SE Kaposvár teke­csapata (kerek tíz forduló után) a nyolcadik helyről várhatja a foly­tatást. * * * Az 1. MCM SE Kaposvár ifjú­sági csapatának színeit képvise­lő Szalai Patrik sárvári ellenfelé­től 66, a nagymizdói vetélytársá- tól pedig 16 fával maradt alul. ■ Fenyő G. HÍRSÁV Somodi és Papp egy meccsről hiányozni fog labdarúgás Az MLSZ Fe­gyelmi Bizottsága egy soron következő bajnoki mérkőzés­re tiltotta el a hétvégén kiál­lított Somodi Bencét, a Ka­posvári Rákóczi FC kapusát, valamint Papp Szilárdot, az FGSZ Siófok játékosát, így ki­hagyják az utolsó őszi bajno­kit. A FEB ismét megtárgyal­ta Rajczi Péter, a Rákóczi csa­tárának kétmeccses eltiltá­sát, de nem csökkentette an­nak mértékét. ■ K. P. Két mérkőzést is pótolt a Balatonlelle labdarúgás A megyei öreg- fiú-bajnokságban (Északi cso­port) érdekelt Balatonlelle két elhalasztott mérkőzését is pó­tolta. A második fordulóból el­halasztott siófoki fellépésü­kön 2-1 arányban alulma­radtak, míg a negyedik kör­ből elmaradt meccsükön fölé­nyesen, 11-1 arányban nyer­tek Zamárdiban. Az őszi utol­só, 11. fordulóból elhalasztott Balatonszabadi elleni hazait a hétvégén, vasárnap 13 órakor pótolják majd. ■ F. G. HIRDETÉS CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ S 19.00 MAGYAR ELEKTRA Madách bérlet *311041* www.csiky.hu HIRDETÉS SZÁMÍTÓGÉP, LAPTOP ELADÁS, JAVÍ­TÁS, SZERVIZ. HASZNÁLT 2 MAGOS SZÁMÍTÓGÉP: 29900 FT-TÓL. PAT­RON, TONER TÖLTÉS. CLASS-ELEKT- RONIK. KAPOSVÁR, HONVÉD U 18. TEL: 511-870------------------------------------*312545* HIRDETÉS Corner pénzváltó ® Kaposvár, MoneyGmm. pA ., -I o nemzetközi pénztranszfer I U • I L. Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 303,00 308,50 USD 241,00 247,00 CHF 251,50 257,50 ÉRVÉNYBEN: november 19. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSIARANY-ÉRTÉKESÍTES Rendesen elverték a Kékgolyót teke-nb ii./férfiak Nem boldogultak a Nagymizdó alakulatával iitt aaawi yj [fjiBii] i fi irMflii h ci i