Somogyi Hírlap, 2014. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

2014-10-13 / 239. szám

Döntetlent ért el a becsülettel küzdő magyar válogatott Bukarestben labdarúgás A magyar labda­rúgó-válogatott Dárdai Pál új szövetségi kapitány bemutatko­zó mérkőzésén 1-1-es döntet­lent ért el a nagy rivális romá­nok otthonában az Európa-baj- noki selejtezősorozat szomba­ti játéknapján. - Sajnos nem úgy kezdtünk, ahogyan azt el­terveztük, de szerencsére nem kaptunk gólt ebben az időszak­ban - kezdte értékelését Dár­dai Pál szövetségi kapitány. A szakember szerint a románok nagyon kockázatos futballt ját­szottak, ugyanis elképesztő fu­tómennyiségű játékot mutattak be, az pedig várható volt, hogy ezt nem fogják végig bírni. - Eldöntötték, hogy húsz-har­minc perc alatt agyonvernek minket, de nem jöttek a gólok. A tréner úgy vélte, az el­múlt napokban gyakorolt kö­zéppályás letámadás jól mű­ködött, ugyanakkor a támadó harmadban még nem elég ha­tékony az együttes, ennek gya­korlására még legalább két-há- rom mérkőzésre szükség van. Dárdai külön kiemelte Gera Zol­tánt, akit a mezőny legjobbjá­nak nevezett, emellett megemlí­tette Szalai Ádám fejesgólját is, ugyanis - jelezte - nem biztos ab­ban, hogy a Hoffenheim táma­dójának találatát les előzte meg. Hozzátette, iszonyatosan sokat kivehetett a játékosokból ez a kilencven perc, de fejben már megvan a terve a keddi, feröeri összecsapásra is. EB-SELEJTEZŐ, F CSOPORT, 2. FORDULÓ: ROMÁNIA­MAGYARORSZÁG1-1 (1-0) Bukarest, Nemzeti Stadion, 55 000 néző, vezette: William Collum. MAGYARORSZÁG: Király - Varga J., Juhász, Korcsmár, Ká­dár - Gera (Tőzsér, 77.), Elek - Lovrencsics (Simon K., 63.), Stieber (Nikolics N., a szü­netben), Dzsudzsák - Sza­lai Ádám. Megbízott szövetsé­gi kapitány: Dárdai Pál. gól­szerzők: Rusescu (44.), illetve Dzsudzsák (82.). ■ Az újonccal ikszelt a Siófok labdarúgó-nb ii. Idegenben nem megy a Kaposvári Rákóczi csapatának A Kaposvári Rákóczi FC Békéscsabán kapott ki, míg az FGSZ Siófok egy pontot szerzett az újonc Csákvár ellen a Merkantil Bank Liga kilencedik fordulójában. Klein P., Keszthelyi Z. Nehéz mérkőzés várt a Kapos­vári Rákóczi FC együttesére a hazai pályán eddig egy vere­séggel álló Békéscsaba otthoná­ban. A találkozó elején a hazai­ak domináltak, s ennek köszön­hetően meg is szerezték a veze­tést. Kertész kapott jó indítást, s húsz méterről a lőtt a felső léc­re, ahonnét a labda a kapuba vágódott (1-0). A gól után töb­bet kezdeményezett a Rákóczi. Előbb Hadaró csavarását tolta ki a léc alól Póser, az ezt köve­tő szögletből pedig Rajczi talál­ta el a kapufát. Nem is bírta so­káig a nyomást a hazai csapat, jött az egyenlítő gól, de les cí­mén Szabó Zsolt játékvezető ér­vénytelenítette. A második játékrész kevés le­hetőséget tartogatott. Jobbára a kaposváriak akarata érvénye­sült, de nem tudták megszerez­ni az egyenlítést. Márton Gábor csapata így ezúttal sem törte meg a jeget, s továbbra is nyeretlen idegenben. Kétgólos hátrányból állt fel az FGSZ Siófok, a győzelem is kezükben volt, ám a hajrá­ban Kirchner a kapufát találta el, majd Ivancsics szabadrúgá­sa után pedig Papp Szilárd ma­radt le centikkel a beadásról. Az újonc Csákvár ezzel megszerez­te első bajnoki pontját idegen­ben, a siófokiaknak viszont ez már a hatodik hazai bajnoki­juk volt győzelem nélkül. A ba­latoniak kétség kívül jobban ját­szottak, mint a korábbi otthoni meccseiken, ám ezúttal sem ha­zudtolták meg önmagukat, mely szerint nincs bajnoki meccs ka­pott gól nélkül. Kozma két hely­zete után Mihály balról-jobb- ra szinte az egész hazai védel­met kicselezve rúgott gólt az el­Kovács Tamás (a labdával) előtt is adódott lehetőség, de sem ő, sem társai nem tudták bevenni a csabai kaput Peszmeg Viktor két góljának köszönhetően a padlóról álltak fel a Balaton-partiak BÉKÉSCSABA­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1-0 (1-0) Békéscsaba, 1000 néző. V.: Sza­bó Zs. (Király, Becséri). Békéscsaba: Póser - Bényei (Tölgyesi, a félidőben), Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. - Borbély, Bagi, Berki, Viczián (Lőrinczy, 78. p.) - Kertész (Király P., 88. p.), Szilágyi. Vezetőedző: Zo­rán Spisljak. Rákóczi: Rusák - Kiss M., Ko­vács 0., Lakatos, Hadaró - Ko­vács T. (Hampuk, a félidőben), Zsdrál - Karacs, Albert (Nagy K, 79. p.), Luka - Rajczi (Király V, 60. p.). vezetőedző: Márton Gábor. gólszerző: Kertész (12. p.). FGSZ SIÓFOK­AQVITAL FC CSÁKVÁR 2-2 (1-2) Siófok, Városi Stadion, 250 né­ző. Vezette: Szőts. siófok: Tajti - Gárdos, Kovács ]., Papp Sz., Gubcza (Eisenber- ger 77. p.) - Futó, Ivancsics ­Kirchner, Peszmeg, Papp M. (Horváth B. 65. p.) - Kozma (Baranyai 72. pj. vezetőedző: Horváth Károly. csákvár: Szabó B. - Ambrus, Sötét, Hajdú S., Köntös - Kocsis G. (Dómján 55. p.), Bakos - Mi­hály, Molnár Cs., Molnár T. (Im­iik 81. p.) - Gajdos (Horváth R. 66. p.). VEZETŐEDZŐ: Toldi Gábor. gólszerzők: Peszmeg 2 (39. és az 51. p.), illetve Miháy D. (15. p.), Molnár T. (26. p.). ső csákvári támadásból (0-1), majd Tajti ütött rossz helyre egy szabadrúgást, ami után a kipat­tanót Molnár helyezte a kapuba (0-2). A harmadik találat is a le­vegőben lógott, ám Molnár ka­pufára fejelte egy jobb oldali be­adást, mivel el is dőlt volna az alsóházi rangadó. A vendégek azonban nem véletlenül van­nak a tabella hátsó régiójában, egy eladott labda után Peszmeg szépített szinte a semmiből újra szorossá téve a meccset (1-2). A fordulás után aztán szinte azon­nal jött az egyenlítés a meccs legjobbjától, Peszmegtől (2-2), ám hiába volt szint egy félidő- nyi ideje a házigazdáknak kép­telenek volt begyűjteni a három pontot. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Cegléd-Mezőkövesd 0-2, Szeged-Vasas 0-1, Szigetszent- miklós-Balmazújváros 1-0, So- roksár-Gyirmót 0-4, Zalaeger- szeg-Sopron 2-1, Szolnok-Aj- ka 1-0. 15-5 19 18-9 18 9-6 16 Gyöngyösről is elhozták a pontokat kézilabda-nb i., férfiak Nem tudják megállítani a Csurgót a rivális együttesek Ratajec öt alkalommal talált az ellenfél hálójába Zsinórban a hetedik mérkő­zését is győzelemmel zárta a Csurgói KK a férfikézilabda NB I. nyolcadik fordulójában. (Egy alkalommal szabadnapos volt a somogyi alakulat.) Ezzel rekor­dot állított föl. A gyöngyösi találkozó előtt a hazaiak nagyon fogadkoztak, hogy most legyőzik a somogyi csapatot, és igazi rangadót lát­hat majd minden kilátogató. A mérkőzés hangulatára nem is lehetett panasz de legfőkép­pen a szép számmal elutazó csurgói szurkolóknak volt kö­szönhető. Kezdettől a csurgói­ak irányítottak, akik öt gólos előnyre tettek szert. Egy utol­só másodpercben esett találat­tal, három gólra felzárkózott a Gyöngyös a félidőre. A második félidőben még rá­tett egy lapáttal a Sótonyi csa­pat és pillanatok alatt már hat gól volt közte. A találkozó az eddigi mérkőzések forgató- könyve alapján zajlott, min­denki játéklehetőséget kapott. Pont annyit játszott a Csurgó amennyi kellett, ha felzárkó­zott kicsit az ellenfél rögtön elléptek pár góllal. A somogyiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a végén öt góllal nyerte meg a találkozót a Csurgó. A győ­zelmi sorozatot legközelebb a Cegléd ellen folytathatják Szöllősiék. ■ Tóth Tihamér B.BRAUN GYÖNGYÖS­CSURGÓI KK 23-28 (12-15) gyöngyös, 900 néző. Vezette: HerczegP., SüdiP. b. braun Gyöngyös: Hudák - Szalafai 2, Marczinkó 4, Frei 6 (5), Debreczeni 1, Hajdú 4, Var­sadán 4. Csere: Tamási (kapus), Czina, Sándor Á. 2, Simon B., Bakos, Tóth Á., Koller. Vezető­edző: Gulyás István. csurgói KK: Mijatovics - Geb- hardt 3, Szöllősi 2, Herbert, Bor­sos 1, Ratajec 5, Gazdag 4 (2). Csere: Pallag (kapus), Puhovszkíj 3, Cavor, Osztrusko 2, Oláh G. 1, Pordán 4, Nagy D., Lele 3, Nagy M. Vezetőedző: Sótonyi László. az eredmény alakulása. 6. perc: 2-3.12. p.: 4-5. 24. p.: 8-11. 36. p.: 13-19. 48. p.: 21- 24. 54. p.: 23-26. Kiállítások: 8, Hl. 16 perc. Hétméteresek: 6/5, itt. 2/2. Jók: Hudák, Hajdú, Var­sadán, itt. Ratajec, Puhovszkíj. gulyás István: - Adtunk egy félidő előnyt a Csurgónak, a má­sodik játékrészben ugyan meg­voltak a lehetőségeink a fordí­tásra, de nem éltünk vele. Meg­érdemelten nyert a Csurgó. SÓTONYI LÁSZLÓ: - A kritikus pillanatokban helyén volt a szí­vünk és eszünk, Gyöngyösön minden csapat megszenved majd a győzelemért. Vereséggel tértek haza a győri túráról a nagyatádi labdarúgók LABDARÚGÓ NB lll./NYUGAT Továbbra is várat magára a Nagyatádi FC első idgenbeli si­kere. A somogyiak ezúttal a Győri ETO második együttese ellen szenvedtek vereséget. Il­lés révén már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak. Előbb egy kiugratás után gurította a hálóba a lab­dát (1-0), majd egy ziccerben passzolt a kapuba (2-0). A vég­eredményt pedig a Medgyes állította be (3-0). ■ A vendégek kapusa, Gye- nes András több bravúrt is bemutatott a meccsen GYŐRI ETO ll.-NAGYATÁDI FC 3-0 (2-0) Győr, ETO-Park, 200 néző. V.: Jakab (Szabó P., Király). GYŐR ti.: Horváth D. - Nagy B., Kozma, Lenzsér, Sváb - Nagy Á., Kerékgyártó (Med­gyes, 70. p.), Illés - Vankó (Fü- leki, 59. p.), Farkas, Szabó B. vezetőedző: Németh Zoltán. NAGYATÁD: Gyenes - Kiss A. (Kovács P., 39. p.), Dekanics, Rácz, Kuckó - Márton, Takács M. - Horváth G. (Kovac Z., 5ó. p.), Böjté, Csató - V. Nikolics. vezetőedző: Papp Zoltán. gólszerzők: Illés 2 (23. és a 43. p.), Medgyes (93. p.). A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉ­NYEI: Diósd-Rákosmente 2-1, Balatonfüred-Újbuda 3-0, Veszprém-BKV Előre 0-3, Sárvár-Tököl 2-0, Csepel-Ta- tabánya 1-3, Budaörs-III. Ke­rület 3-2, Mosonmagyaróvár- Dorog 1-1. ■ Klein Péter Labdarúgó NB III., Nyugat 1. Budaörs 9 7 1 1 22-8 22 2. Ujbudi ________9 7 1 1 14-5 22 3. Do ni 9 6 3 0 13-4 21 4. Tatabánya 9 5 3 1 24-14 18 5. Györll. 9 5 1 3 21-9 16 6 BKV Előre 9 4 4 1 19-13 16 7. Sávit________9 4 14 11-16 13 8. D ióod_________9 4 0 5 8-14 12 9. Rikosrnonte 9 4 0 5 14-13 11* 10. Balatonfüred 9 3 2 4 14-14 11 11. III. Kerület 9 3 2 4 18-19 11 12. Csepel 9 3 15 12-11 10 13. Negyatéd 9 1 3 5 5-20 6 14. M.óvár________9 1 2 6 6-15 5 15 . Tőtől_________9 117 6-21 4 16 . Veszprém______9 0 3 6 5-16 3 *A Rákosmente csapatától 1 pont levonva._______ 1 Románia-Magyarország_______1-1 x 2. Skócia-Grúzla_____________1-0 1 3. Ormenyország-Szerbia 1-1 x 4. Eszak-írország-Feröerszigetek 2-0 1 5. Lengyelország-Németország___2-0 1 6. Finnország-Görögorszig __1-1 x 7. Albánla-Dinla_____________1-1 x 8. Ukralna-Macedónia_______Lapzártakor 9. Esztoraig-Anglla_______Lapzártakor 10 . Ausztria-Montenegró_____Lapzártakor 11 . Oroszország-Moldova_____Lapzártakor 12. Fe héroroszország-Szlovákia Lapzártakor 13. Franciaország-Portugália_____2-1 1 +1 Jj tvánia-Szlovénia Lapzártakor------, j-----------------------------------» Me rkantil Bank NB II. 1. Oyirmót_______9 6 12 15-5 19 2. V ám________9 6 0 3 20-12 18 3. M ezőköves! 9 5 3 1 18-9 18 4. Szállók_______9 5 3 1 17-12 18 5. S ZIK_________9 4 4 1 9-6 16 6. Békéscsaba 9 5 0 4 12-15 15 7. ZTE_________9 4 2 3 12-11 14 8. K aposvár 9 3 3 3 11-11 12 9. Szeged ' " 9 3 2 4 12-11 11 10. Soroksár 9 3 15 11-14 10 1L Sopron________9 2 4 3 15-17 10 12. Csákvár 9 2 3 4 12-10 9 13. Siófok________9 1 6 2 14-20 9 14 . Cegléd________9 15 3 10-14 8 15 . Ajka_________9 2 16 11-14 7 16 . Balmazújváros 9 0 2 7 7-25 2 HIRDETÉS Corner pénzváltó ® Kaposvár, MoneyGnmt. c * .. -t n nemzetközi p*nztnmszfer I VJ U . I t_ . Pénznem 1 agyságre Vétől Eladás EUR 303,00 308,49 USD 237,50 243,90 CHF 249,00 254,99 ÉRVÉNYBEN: október 10. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap; 8-21 óráig BEFEKTETÉSI ARANY-ÉRTÉKESÍTÉS HTRnpTFr;