Somogyi Hírlap, 2014. szeptember (25. évfolyam, 203-228. szám)

2014-09-23 / 222. szám

2014. SZEPTEMBER 23., KEDD SPORT 11 A megye háromban Északon az éllovas Bálványos, Délen a Háromfa veretlen Menetel a leilei együttes megyei i. osztályú bajnokság Németh Ádám okozta a Keresztúr vesztét Pontot vett el a lila-fehérektől a Siófoki Bányász U14-es csapata MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG északi csoport: Bálványos- Somodor 5-0 (az ifjúsági mérkő­zésen: 3-1); Somogybabod-An- docs 3-0 (az ifjúsági mérkőzé­sen: 7-0); Kaposfüred-Somogy- szil 3-1 (az ifjúsági mérkőzésen: 10-1); Bodrog-Ádánd 1-3 (az if­júsági mérkőzésen: 1-6); Török- koppány-Kisbárapáti 0-6 (az if­júsági mérkőzésen: 4-1). az élcsoport állása: 1. Bál­ványos 16 pont (19-3), 2. Ádánd 12 pont (14-8), 3. Kaposfüred 12 pont (10-8), 4. Somogyszil 9 pont (17-14). déli csoport: Csokonyavi- sonta-Potony 3-0 (az ifjúsági mérkőzésen: 2-3); Kaposszer- dahely-Mesztegnyő 4-2 (az if­júsági mérkőzésen: 22-0); Ho- mokszentgyörgy-Somogyudvar- hely 1-2 (az ifjúsági mérkőzé­sen: 1-7); Kutas-Tarany 3-4 (az ifjúsági mérkőzésen: 5-0); Ka- posfő-Háromfa 1-3 (az ifjúsági mérkőzésen: 4-5). .az élcsoport állása: 1. So- mogyudvarhely 13 pont (23- 13), 2. Tarany 12 pont (25-14), 3. Csokonyavisonta 12 pont (13-5), 4. Háromfa 11 pont (18-9). ■ A megye háromban a So­modor, a negyedik vonal­ban pedig az Igái, a So- mogygeszti és a Szülök még nem tudott pontot szerezni. MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG északi csoport: Kapoly-Al- sóbogát 4-1; Balatonújlak-Lát- rány 0-0; Kötcse-Kazsok 1-1; Orci-Balatonendréd 2-3; Igal- Gamás 1-4; Szentgáloskér-Mer- nye 0-5; Somogygeszti-Nagybe- rény 2-7. A Mernye csapata sza­badnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Bala- tonendréd 15 pont (17-8), 2. Köt­ésé 14 pont (19-8), 3. Kazsok 13 pont (19-10). déli csoport: Kaposújlak- Lábod II. 0-1; Mezőcsokonya Il.-Osztopán 2-3; Inke-Szu- lok 10-0; Tapsony-Mike 9-2; Csököly-Baté 1-1; Sántos-Ta- szár 0-2; Görgeteg-Szabás 1-4. A Szülök csapata szabadna­pos volt. az élcsoport állása: 1. Sza­bás 14 pont (22-8), 2. Taszár 13 pont (29-9), 3. Osztopán 11 pont (21-12). ■ Fenyő Gábor Kevesen gondolták volna, hogy a pályájának felújítása miatt hétről hétre idegenben fellépő kiskorpádi társulat Balatonbogláron könyvelheti el az első győzelmét. Tudósítóinktól CSURGÓ-KAPOSMÉRŐ 3-0 (2-0) Csurgó, 100 néző. V.: Nagy A. Gólszerzők: Lőrincz B., Kovács A., Varga B. (11-esből). Az ifjúsági mérkőzésen: Csur- gó-Kaposmérő 3-3. ■ Kiss Béla BALATONI VASAS-MARCALI 2-2 (1-2) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya). V.: Agócs A. Gólszerzők: Yondo, Németh K., illetve Ma­ros, Laki. Az ifjúsági mérkőzésen: Bala­toni Vasas-Marcali 0-1. KARÁD-NAGYBAJOM 1-2 (0-2) Karád, 120 néző. V.: Bíró R. Gólszerzők: Ördög I., illetve Ká- roli, Huzmi. Az ifjúsági mérkőzésen: Ka- rád-Nagybajom 3-4. ■ Nagy László BALATONBOGLÁR-KISKORPÁD 2- 3 (1-1) Balatonboglár, 100 néző. V.: Deák T. Gólszerzők: Bérezi, Sa- rang Á., illetve Páger B. 2 (egyet 11-esből), Pápai. Kiállítva: Csá­szár V. (Balatonboglár) a 70. percben utolsó emberként elkö­vetett szabálytalanságért. Az ifjúsági mérkőzésen: Bala- tonboglár-Kiskorpád 0-6. ■ Pintér István BALATONKERESZTÚR-FONYÓD 3- 5 (1-2) Balatonkeresztúr. V.: Mónus. Gólszerzők: Bakos P., Bogdán T., Horváth M., illetve Németh Á. 4, Szűcs J. Kiállítva: Horváth M. (Balatonkeresztúr) a 75. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Bala- tonkeresztúr-Fonyód 2-1. BERZENCE-BABÓCSA 1-4 (0-3) Berzence. V.: Böröczi. Gólszer­zők: Pandúr, illetve Jáger, Tom­pa, Gergulás, Keresztes. Az ifjúsági mérkőzésen: Ber- zence-Babócsa 4-1. TAB-BALATONLELLE 0-4 (0-2) Tab, 100 néző. V.: Hegyi. Gól­szerzők: Balogh L. 3, Galgóczi. 1 Megyei 1. osztályú bajnokság: 1. Balatonlelle 6 6 0 0 17-1 18 2. Balatoni Vasas 6 4 1 1 20-5 !3_ 3. Nagybajom 6 4 1 1 9-5 13 4. Marcali 6 3 3 0 23-6 12 5. Karád 6 4 0 2 16-8 12 6. Segesd 6 3 3J 1 14-9 11 7. B.keresztúr 6 3 1 2 14-9 10 8. Balatonboglár 6 3 0 3 18-10 9 9. Babócsa 6 2 3 1 10-9 9 10. Csurgó _________ 6 2 2 2 7­5 _8_ 11. Fonyód 6 2 1 3 10-11 7 12. Berzence 6 1 2 3 11-19 5 13. Kiskorpád 6 1 1 4 5-18 4 14. Kaposmérő 6 1 0 5 6-14 3 15. Tab 6 0 1 5 2-19 1 16. Nagyberki 6 0 0 6 3-37 0 1. Somogyvár 6 6 0 0 28-16 18 2. B.szentgyörgy 6 5 0 1 39-11 15 3. Szőlősgyörök 6 5 0 1 19-11 15 4. Balatonszabadi 6 3 1 2 15-5 10 5. Balatonberény 5 3 1 1 15-15 10 6. Somogyiad 6 3 0 3 12-11 9 7. Kéthely 6 3 0 3 14-20 9 8. Balatonszárszó 5 2 2 1 6-6 8 9. Buzsák 6 2 1 3 14-15 7 10. Öreglak 5 1 2 2 13-12 5 11. Lengyeltóti 6 i 0 5 7-11 3 12. Zamárdi 5 i 0 4 8-13 3 13. Balatonföldvár 5 0 1 4 8-26 1 14. Balatonszemes 5 0 0 5 5-31 0 Megyei II. osztályú bajnokság/Dél: 1. Magyaregres 6 5 1 0 16-4 16 2. Zákány 6 5 0 1 28-15 15 3. Kadarkút 6 4 1 1 19-6 13 4. Hetes 6 4 1 1 17-5 13 5. Mezőcsokonya 6 4 0 2 18-8 12 6. Juta 6 3 0 3 19-10 9 7. Lábod 5 3 0 2 14-10 9 8. Barcs 6 2 1 3 6-17 7 9.Toponár 6 2 0 •4 14-18 6 10. Somogyszob 6 2 0 4 12-17 6 11. Gyékényes 6 2 0 4 10-17 6 12. Bóbönye 6 1 1 4 10-13 4 13. Patalom 5 1 1 3 13-18 4 14. Somogysárd 6 0 0 6 3-41 0 A házigazda csurgói együttes magabiztosan verte a kaposméröi társulatot Így folytatják - a hétvégi hetedik forduló párosítása (kezdés 16 órakor) MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG. szombat: Balatonboglár-Bala- toni Vasas, Balatonlelle-Kiskor- pád, Kaposmérő-Berzence. vasárnap: Babócsa-Nagyberki, Segesd-Tab, Marcali-Karád, Fo- nyód-Csurgó, Nagybajom-Bala- tonkeresztúr. MEGYEI II. OSZTÁLY/ÉSZAK. .szombat: Kéthely-Balatonföld- vár, Balatonszemes- Lengyeltóti. vasárnap: Buzsák-Zamárdi, Somogyvár-Szőlősgyörök, Ba- latonszárszó-Balatonszabadi, Balatonszentgyörgy- Öreglak, Balatonberény-Somogyjád. MEGYEI II. OSZTÁLY/DÉL. szombat: Barcs-Zákány. vasárnap: Böhönye-Somogy- sárd, Mezőcsokonya-Somogy- szob, Toponár-Juta, Kadarkút- Lábod, Patalom-Magyaregres, Hetes-Gyékényes. MEGYEI III. OSZTÁLY/ÉSZAK. szombat: Ádánd-Törökkoppány. vasárnap: Somogyszil-Somogy- babod, Andocs-Bodrog, Kisbár- apáti-Bálványos, Somodor-Ka- posfüred. MEGYEI III. OSZTÁLY/DÉL. szombat: Potony-K.szerdahely. vasárnap: I láromfa-Kutas, Ta- rany-Csokonyavisonta, Meszteg­nyő-Homokszentgyörgy, So- mogyudvarhely-Kaposfő. MEGYEI IV. OSZTÁLY/ÉSZAK. vasárnap: Nagyberény-Orci, Ba- latonendréd-Kötcse, Kazsok- Igal, Gamás-Balatonújlak, Lát- rány-Zimány, Memye-Kapoly, Alsóbogát-Somogygeszti. A Szentgáloskér szabadnapos lesz. MEGYEI IV. OSZTÁLY/DÉL. szombat Taszár-Kaposújlak. vasárnap: Lábod II.-Mezőcsoko- nya II., Osztopán-Csököly, Baté- Tapsony, Mike-Görgeteg, Sza­bás-Bárdudvarnok, Szulok-Sán- tos. Az Ínke csapata szabadna­pos lesz. Fenyő G. Kiállítva: Kaveczki (Tab) a 87. percben utolsó emberként elkö­vetett szabálytalanságért. Az ifjúsági mérkőzésen: Tab- Balatonlelle 2-1. ■ Gombér György NAGYBERKI-SEGESD 0-6 (0-4) Nagyberki, 80 néző. V.: Kiss Sz. Gólszerzők: Kővári, Orsós B., László B., Király Z., Kiss J., Nagy A. Az ifimérkőzésen: Nagyber- ki-Segesd 2-8. ■ Pintér Tibor A 18ésa 15évesek is megkezd­ték a hétvégén a bajnoki pontva­dászatot. A nagyobbaknál 19, a kisebbeknél pedig (ugyancsak három csoportba osztva) 27 csa­pat érdekelt. ■ F. G. I. OSZTÁLYÚ utánpótlás LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG 21 ÉVESEK: Videoton FC-Fe- hérvár-Kaposvári Rákóczi Be- ne Ferenc Labdarúgó-akadémia 3-1 (1-1) - a kaposvári gólszer­ző: Fejős. 17 évesek: Videoton FC-Fe- hérvár-Kaposvári Rákóczi Be- ne Ferenc Labdarúgó-akadémia 1-0 (1-0). 15 ÉVESEK/NYUGAT SC Sop- ron-Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó-akadémia 6-3 (4-3) - a kaposvári gólszerzők: Szántó B., Böröczi B., Kaszanyi (öngól). Újpesti TE-Siófoki Bá­nyász SE 4-0 (2-0). 14 ÉVESEK/NYUGAT: SC Sop- ron-Kaposvári Rákóczi Bene Fe­renc Labdarúgó-akadémia 3-0 (1-0). Újpesti TE-Siófoki Bá­nyász SE 1-1 (0-1) - a siófoki gólszerző: Kovács L. ■ A Kaposvári Rákóczi Be­ne Ferenc Labdarú­gó-akadémia n. osztályú U21-es és U17-es csapata szabadnapos volt. II. OSZTÁLYÚ UTÁNPÓTLÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG KÖZÉP „A” CSOPORT 21 évesek: Siófoki Bányász SE-Bp. Levegő-Energia HFC 3-0 (1-0) - a gólszerzők: Túrós, Gergye K., Lukács M. 17 évesek: Siófoki Bányász SE-Bp. Levegő-Energia HFC 0-3 (0-1). KÖZÉP-NYUGAT CSOPORT 21 évesek: Dorogi FC-Siófoki Bányász SE (19 évesek) 0-1 (0- 0) - a gólszerző: Gyurcsek. Siófo­ki Bányász SE (19 évesek)-Száz- halombattai Vük SE 0-3 (0-0). 17 ÉVESEK: Dorogi FC-Siófo- ki Bányász SE (16 évesek) 3-1 (1-0) - a siófoki gólszerző: Ba­logh B. Siófoki Bányász SE (16 évesek)-Százhalombattai Vük SE 1-6 (1-3) - a siófoki gólszer­ző: Rábai. DÉL NYUGAT CSOPORT 21 ÉVESEK: Paksi FC-Nagy- atád FC 15-0 (6-0). 17 ÉVESEK: Paksi FC-Nagy- atád FC 12-0 (6-0). 15 ÉVESEK: Nagyatád FC-Mo- hácsi TE 8-1 (5-1) - a nagyatádi gólszerzők: Kovács M. 2, Fekete V., Keresztes M., Koósz Á., Pus­kás P., Radák, Káplár. 14 ÉVESEK: Nagyatád FC-Mo- hácsi TE 0-4 (0-2). ■ Fenyő Gábor Egymás után a negyedik hazai bajnokiját is behúzta a Győrök megyei ii. osztályú bajnokság A hét patalomi gól közül négyet vállalt Márton Csaba Dávid - fesztivált rendezett a Lábod ÉSZAKI CSOPORT: SOMOGYJÁD-BALATONSZEMES 4-0 (3-0) Somogyjád, 80 néző. V.: Tóth B. Gólszerzők: Varga T. 2, Kolo­si, Pető T. (11-esből). Az ifjúsá­gi mérkőzésen: Somogyjád-Ba- latonszemes 2-2. ■ Ress Antal ZAMÁRDI­BALATONSZENTGYÖRGY 0-1 (0-0) Zamárdi, 25 néző. V.: Pan- kász. Gólszerző: Komoróczi. Ki­állítva: Huszár T. (Zamárdi) a 66. percben a második sárga lap után. Az ifjúsági mérkőzésen: Zamárdi-Balatonszentgyörgy 3-2. ■ Idősebb Joó Gábor BUZSÁK­BALATONSZABADI1-3 (0-2) Buzsák, 80 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Pántics (11-esből), illetve Megyeri, Németh L., Jó­nás P. (11-esből). Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mivel a há­zigazda buzsákiak nem tudtak kiállni. ■ Herbel László BALATONFÖLDVÁR- BALATONBERÉNY 3-6 (1-2) Balatonföldvár. V.: Sütő. Gólszerzők: Nieselberger 2, Schmidt G., illetve Sifter 3, Vö­rös B. 2, Kiss P. Kiállítva: Kiss P. (Balatonberény) a 75. percben, Pető K. (Zamárdi) a 91. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: 1-4. SZŐLŐSGYÖRÖK­BALATONSZÁRSZÓ 4-1 (2-0) Szőlősgyörök, 120 néző. V.: Knézics. Gólszerzők: Csonka 2, Rosta 2, illetve Varga N. Az if­júsági mérkőzésen: Szőlősgyö- rök-Balatonszárszó 0-12. ■ Silimon Péter ÖREGLAK-KÉTHELY 1-3 (0-2) Öreglak, 100 néző. V.: Tóth G. Gólszerzők: Balog Zs., illetve Kö­rösi, Kormos, Török R. Kiállítva: Balog Zs. (Öreglak) a 77. percben a második sárga lap után. Az if­júsági mérkőzésen: Öreglak- Kéthely 2-4. ■ Kovács Károly LENGYELTÓTI-SOMOGYVÁR 1-3 (1-1) Lengyeltóti. V.: Mohai. Gól­szerzők: Ceglédi, illetve Faze­kas A., Fazekas K., Virágh K. Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltó- ti-Somogyvár 1-5. DÉLI CSOPORT: LÁBOD-BARCS 8-0 (2-0) Lábod, 100 néző. V.: Béres. Gólszerzők: Prokli 2, Cservölgyi R. 2, Ruzsics, Károlyi G., Hor­váth A., Pintér L. Kiállítva: Var­ga Z. (Barcs - kapus) a 85. perc­ben a 16-oson kívül kézzel ütöt­te el a labdát. Az ifjúsági mérkő­zésen: Lábod-Barcs 5-4. ■ Szekeres József ZÁKÁNY-BÖHÖNYE 3-1 (2-1) Zákány. V.: Erdélyi. Gólszer­zők: Kuti R. 3, illetve Tóth T. Az ifjúsági mérkőzésen: Zákány- Böhönye 1-2. SOMOGYSZOB-TOPONÁR 2-0 (2-0) Somogyszob, 70 néző. V.: Ma- yer F. Gólszerző: Drávecz 2. Ki­állítva: Szikszai (Toponár) a 82. percben a második sárga lap után. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyszob-Toponár 1-3. ■ Pintér Rezső JUTA-KADARKÚT 2-0 (2-0) Juta, 60 néző. V.: Erdelecz. Gólszerző: Fazekas G. 2. Az if­júsági mérkőzésen: Juta-Kadar- kút 1-3. ■ Tóth Norbert MAGYAREGRES- HETES1-1 (0-0) Magyaregres. V.: Nagy J. Gól­szerzők: Pallós!, illetve Horváth Z. Kiállítva: Kistankó (Hetes) a 73. percben. Az ifjúsági mérkő­zésen: Magyaregres-Hetes 0-8. GYÉKÉNYES-MEZŐCSOKONYA 2-3 (1-1) Gyékényes. V.: Golubics. Gól­szerzők: Gócza, Nagy Sz., illet­ve Rofrics Zs. 2, Sólyom. Kiál­lítva: Szabó S. (Gyékényes) a 33. percben. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Gyékényes-Mezőcsokonya 0-14. SOMOGYSÁRD-PATALOM 0-7 (0-3) Somogysárd. V.: Tímár G. Gól­szerzők: Márton Cs. 4, Fazekas A., Keller L, Tanító. A Patalom if­júsági csapata szabadnapos volt. * * * A zákányi egylet Kuti Richárd mesterhármasával verte a Böhö- nyét, aki így hat forduló után már 14 találatnál jár. ■ F. G.