Somogyi Hírlap, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-28 / 98. szám

14 SPORT 2014. ÁPRILIS 28., HÉTFŐ Siófok KC: ősszel irány Európa kézilabda-magyar kupa, nők A válogatott Erdősi Ildikó szezoncsúcsával nyertek bronzot Többször is csak szabálytalanság árán tudták megállítani a siófoki hölgyeket a veszprémi védők Esélyt sem adtak a kisdöntőben a balatoniak a veszprémieknek Nagy szívvel játszott a Marcali az utolsó hazai mérkőzésen KÉZILABDA-NB l/B, NYUGATI CSO­PORT, NŐK: MARCALI VSZSE-FERENCVÁROSI TC II. ZUGLÓ 29-27 (13-13) Marcali, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. Vezette: Csányi, Zörgő. marcali vszse: Bödör (ka­pus) - Tanai 1, Gácsér 8, Ba­logh P. 7 (3), Hanusz 4, Major A. 4, Balogh M. 1. csere: Bár- czi, Urbán E. 4, Kuti B. játé­kos-edző: Balogh Beatrix. Kitűnő hangulatban léptek pályára a csapatok, nagy iram­ban kezdődött a találkozó. A hazai drukkerek a kihagyott ziccereken bosszankodtak, hat perc alatt már négy góllal ve­zettek a fővárosiak. Bödör Szilvia fantasztikus formában őrizte a hazai hálót, Gácsér Klaudia pedig a góllövő formáját időzítette erre a der- byre. Vezérletükkel fokozato­san dolgozták le a hátrányukat Balogh Beatrix tanítványai, 4-0-ás sorozattal a 22. percben átvették a vezetést. ■ Méltóképp búcsúzott saját közönségétől a marcali női együttes A szünet után hullámzó volt a játék, a négy gólosra nö­velt somogyi előnyt a félidő közepére ismét egalizálta a Fradi együttese. Ezt követően a hazaiaknál Hanusz Boglár­ka nagy szívvel és hasznosan játszott, Urbán Edina góljai él­ményszámba mentek. Balogh Piroska biztosan értékesítet­te a büntetőket, a visszavo­nulás gondolatával foglalko­zó Major Andreát pedig a ven­dég védők sorra büntetőt érő faultokkal próbálták megállí­tani. Bödör Szilvia bravúrjai­nak köszönhetően a fiatal fra- distáknak esélyük sem volt a két bajnoki pont megszerzé­sére. A marcali hölgyek kitet­tek magukért a szezon utolsó hazai összecsapásán. A kon­centrált játék eredménye pe­dig végül egyértelmű hazai siker lett. jók: Bödör, Gácsér, Urbán, Major, Hanusz, Balogh P. a junior mérkőzésen: Mar­cali VSzSE-Ferencvárosi TC II. Zugló 29-30 (10-14) LEGJOBB MARCALI GÓLDOBÓK: Bárczi 12, Szabó E. 6, Novogra- decz G. 5. ■ Az elődöntőbeli Győr elleni vállalható vereség után a Veszprémet legyőzve bronz­éremmel zárta a Magyar Kupa négyes döntőt Dabason a Siófok KC-Galerius Fürdő, mely ezzel a sikerrel vissza­tér a nemzetközi porondra. A kupát a Bajnokok Ligája- győztes Győr nyerte a Fradit verve a döntőben. Keszthelyi Zoltán A Veszprém elleni bronzmeccs előtt Golovin Vlagyimirt arról kérdeztük, hogy tapintható-e a feszültség az öltözőben, a lányo­kat látva milyen megérzése van? A tréner meglepő választ adott: semmilyen. - Ez a csapat nem az, melyről a kezdés előtt meg lehet mondani, az adott mécs­esén mire lesz képes - folytat­ta. - Kiskunhalason már a heti munkából tudtam hétvégén mi­re számíthatok, ám most más a helyzet, de nagyon bízom ben­ne, hogy a jobbik arcunkat mu­tatjuk. Azt mutatták. Simán le­győzték a tartalékos Veszpré­met. Igaz ez - a beteg Orbán, és az előző napi, Győr elleni elődön­tőn megsérült Varga nélkül is - kötelező is volt. A meccs után az öröm percei­ben aztán arról beszélt Golovin edző, hogy az alapszakasz ötödik helye után sajnálja, hogy rosz- szul, három vereséggel kezdték a rájátszást, ám a hátralévő mécs­eseiket még akarják megnyerni. KOSÁRLABDA-NB II., NYUGATI CSOPORT, FÉRFIAK: SOPRONI TIGRISEK- TIGRIS KK 84-66 (15-18,30-16,22-17,17-15) Sopron, v.: Rokob, Hernitz. Sopron: Halász (6), Bálint (13), Posch (12/3), Pethő (20/15), Sallay (6). csere: Lakatos (15/6), Szála (2), Erdősi (6), Fűzi (3/3), Széles (-). edző: Balogh Márton. tigris kk: Kiss (4), Csabai (2), Mester (19/12), Fodor (13), Sza­bó (9). csere: Déri (17/3), Kun MAGYAR KUPA ELŐDÖNTŐ: GYŐRI AUDI ETO KC-SIÓFOK KC- GALERIUS FÜRDŐ 34-23 (17-12) DABAS, OBO ARÉNA, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó. GYŐR: Herr - Orbán 3, Bulato- vics, Görbicz 6 (2), Löké 5, Amo- rim 4, Kovacsics 8(4). Csere: Korsós, Rédei-Soós 2, Tervei, Sirián, HomyákÁ. 2, Bódi 4. Edző: Ambros Martín. siófok: Pastrovics - Lukács 2, Szamoránsky A. 1, Németh, De- áki 2, Léránt 4, Erdősi 3. Csere: K. (2). játékos-edző: Mester Milán. Mindössze hét játékossal kelt útra a kaposvári csapat a baj­nokságot vezető soproni Tigri­sek elleni találkozóra a ráját­szás második fordulójában. A hazai pályán veretlen soproni­ak ellen határozottan, pontosan kezdett a kaposvári csapat és a nyolcadik percben 17-10 veze­tett. A második negyed közé­péig jól tartotta magát a ven­dég csapat, de a negyed máso­Futaki, Nagy É. (kapusok), Daj­ka 3 (1), Schneider, Varga, Sza- badfi 1, Szalai 4 (2), Polics 1, Termány 2. Edző: Golovin Vla­gyimir. kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hét­méteres: 7/6, ill. 5/3. MAGYAR KUPA, HARMADIK HE­LYÉRT: SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ- VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK 32-21 (13-10) DABAS, OBO ARÉNA, 700 néző. Vezette: B.Pech, Vágvölgyi dik felében a soproni Pethő Ta­más kinti dobásaival ellépett Sopron, amely tizenegy pontos előnnyel zárta az első félidőt. A szünet után folyamatosan zár­kózott a Tigris KK és Mester valamit Szabó pontjaival a 28. percben 56-51-re megközelí­tette a hazai csapatot. A harma­dik negyed utolsó perceiben La­katos pontjaival ismét elléptek a vendéglátók. A záró negyed­ben mozgósította utolsó erőtar­talékait a kaposvári csapat és a SKC: Pastrovics - Lukács 2, Sza­moránsky A. 1, Németh Cs., De- áki 1, Léránt 5 (3), Erdősi 13. Csere: Futaki (kapus), Dajka 3, Szalai 4, Szabadfi 2, Termány 1(1). Edző: Golovin Vlagyimir. Veszprém: Szemerey - Hajtai 6 (1), Kurucz4, Tóth G. 6 (3), Ta­kács Bianka 2, Horváth D. 2, Pelczéder. Csere: Pásztor (ka­pus) Kokas, Gulyás 1, Kiskarta- li. Edző: Róth Kálmán. KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 12 perc. Hétméteres: 4/4, ill. 5/4. 36. percben Déri pontjaival 10 pontra csökkentette a különb­séget a Tigris KK. Az újbóli fel­zárkózási kísérletben elfárad­tak a somogyiak és a több bün­tető dobást is hibáztak. A mér­kőzés utolsó négy percben már nem szereztek pontot, ezt a sop­roniak kihasználták és megér­demelt győzelmet arattak a Tig­risek csatájában. JÓK: Mester, Déri, Szabó. A Tigris KK legkö­zelebb május 9-én Oroszlány­ban lép pályára. ■ Kun Z. A kérdés az, hogy egy ilyen siker után motiválható-e a csapat, kü­lönösen úgy, hogy többen is el­hagyják a klubbot? A tréner sze­rint igen. Nincs mese dolgozni kell, nem fognak lazsálni, meg kell szerezniük az ötödik, vagy a hatodik helyet. Egyébként is szerinte hosszú a nyári bajnoki szünet, ameddig lehet, tűzben kell tartani a lányokat, hogy ne a nulláról induljon a munka a nyá­ron. Kérdés, hogy kikkel? Erről nem beszélt a szakvezető, ám ha hinni lehet a „folyosói pletykák­nak” lesz néhány meglepő átiga­zolás, ám a keret változásait érin­tő bejelentéssel még mindig vár­nak a klub vezetői. A szurkolók persze remélik, nem folytatódik az a hagyomány Siófokon, hogy egy sikeres szezont - márpedig ez az volt az alapszakasz ötödik hellyel és a kupa bronzzal - egy pocsék követ. Ehhez persze mi­nőségi játékosok kellen(én)ek, ráadásul ott a nemzetközi kupa­szereplés is. A négyes döntőn a szurkolók is kitettek magukért, kis túlzás­sal hazai pályán játszhattak Lé- ránték. Erdősi szezoncsúcsot ért el - a válogatott tréner Német András figyelő szemei előtt - ti­zenhárom találattal. A rekordja eddig tizenkettő volt a szezon­ban, amit az egrieknek dobott még novemberben. Pastrovics teljesítménye mellett sem le­het, elmenni szó nélkül, aki ti­zennégy védéssel zárt, mielőtt váltotta volna őt a második fél­időben, a többek közt hetest vé­dő Futaki. Az egyenlítésért küzd szerdán a csurgói csapat KÉZILABDA-NB I., FÉRFIAK Ápri­lis 30-án, szerdán, 20 órakor­folytatja elődöntős szereplését a Csurgói KK. Az egyik fél máso­dik győzelméig tartó párharc­ban az első meccsen diadalt arató Pick-Szeged 1-0-re ve­zet. A visszavágó megnyerése létkérdés tehát somogyi szem­pontból. Amennyiben sikerül győzni a csurgóiaknak, akkor a harmadik összecsapást má­jus 3-án, szombaton, 18 órakor kezdik Szegeden. ■ Kun Z. A meccs végére elfáradtak a kaposváriak kosárlabda-nb ii., férfiak Jól használta ki a Sopron a somogyi pontszünetet A Dombóvár állította meg a Kasi Delfineket Bence Balázs egy kvótát már szerzett az Eb-re lovastorna Klubtársai a csehországi kvalifikációs versenyen követhetik a fiatal válogatott példáját kosárlabda Az Országos Ken­guru Kupa 8. fordulójában a csoportok első helyezettjei már biztosan a 16-os döntő résztve­vői. A 2. és 3. helyezettek Ját­szottak a másik régió 2. és 3. helyezettjeivel. A tomagyőztes csapat is utazhat Sopronba az Országos Jamboree-ra. Az első meccsen a házigazda Dombóvár magabiztosan győzte le az egye­sületi összevonások miatt meg­gyengült Fehérvári Ugrómóku­sok csapatát. A Kasi Delfinek a Paks ellen simán nyert: Ka­si Delfinek-ASE 94-29. ld.: Paár (14), Ruppert (12), Kistankó (11), Vajda (11), Magyar (10). Dombó­vári KS-Kasi Delfinek 51-46. ld.: Fülöp B. (11). ■ Kun Z. Első ízben vett részt teljes csa­pattal az olaszországi idény­nyitó nemzetközi versenyen a Lovasakadémia SC lovastor­na csapata. Villányi Kriszti­na edző tanítványai számára az augusztusi, hazai rendezé­sű Európa-bajnokságra szóló kvalifikáció megszerzése, va­lamint a minél jobb eredmé­nyek elérése volt az elsődleges célkitűzés.- A somogyi indulók közül ketten (Somogyi Eszter és Ben­ce Balázs) a seniorok között, míg Somogyi Miklós és Tóth Ákos a juniorok között rajtolt - számolt be a viadalról lapunk­nak Villányi Krisztina edző. - Bence Balázs először vett részt a felnőttek között nemzetközi versenyen, és bár idén még ju­nior korú, és a kaposvári Euró- pa-bajnokság legnagyobb ma­gyar reménysége. A jövő évi Eb-részvétel kiharcolása miatt idén már a szenior mezőnyben is próbálgatja oroszlánkörme­it. Nos, a kezdés reményt kel­tő, hiszen ha a ló jobb pontszá­mokat kap, dobogóra is állha­tott volna, így azonban most meg kellett elégednie a negye­dik hellyel. Bence Balázs ennek ellenére magas pontszámával egy kvó­tát már szerzett a 2015-ös fel­nőtt Európa-bajnokságra.- A lányok mezőnyében So- Bence Balázs Fenomén-D hátán mutatta be tudását a a selejtezőn mogyi Eszter sérülten ver­senyzett, ám ettől függetlenül nem mutatott rossz formát, a kvalifikációt azonban nem si­került kivívnia, végül a tizen­negyedik helyen zárt - foly­tatta Villányi Krisztina. - A juniorok erős mezőnyében az újoncként bemutatkozó Somo­gyi Miklós negyedik helyen fe­jezte be a viadalt, szoros ver­senyben megelőzve klubtár­sát, Tóth Ákost. Bár jó progra­mot mutattak be a lovasakadé- miás fiúk, ezúttal nem sike­rült a kvótaszerzés, de remél­jük a következő, csehorszá­gi versenyen már sikerrel jár­nak, és mindketten ott lesznek a hazai rendezésű kontinens- viadalon. ■ Kun Z.