Somogyi Hírlap, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-07 / 234. szám

2013. OKTÓBER 7., HÉTFŐ SPORT 15 Tanulságos főpróbát tartott a Fino a Szabadka otthonában Csalódást keltett a Csurgó kézilabda nb i, férfiak Esélytelenek voltak a remeklő Szeged otthonában Ma bölcs lajthényiSza Fantomasso legénységével nyert újabb kupát röplabda A szerb élvonalban szereplő Spartak Subotica otthonában játszotta le a fel­készülési időszak utolsó mér­kőzését a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata. A bajnok és kupagyőztes so­mogyi együttesben ezúttal sem léphetett pályára Geiger András, aki még nem épült fel térdsérüléséből. A két csapat öt szettet ját­szott egymással, és mindegyik végén a szabadkaiak kereked­tek felül. A jó erőkből álló vaj­dasági gárda ellen a második és a harmadik játszma hozott szoros csatát. Igencsak kiéle­zett volt a végjáték az ötödik - rövidített - játékrész alkalmá­val is. Ebben csak 15:13 arány­ban maradt alul a Fino kapos- vár alakulata. A két együttes összesen 1 óra 40 percen át küzdött egymással a pályán. A kaposváriak október 12- én, szombaton játsszák első tétmérkőzésüket: a Közép-eu­rópai Liga nyitó fordulójában a bajnoki ezüstérmes Kecs­kemét otthonában lépnek pá­lyára. SPARTAK SUBÓTICA- FINO KAPOSVÁR SE 5-0(18,23,22,21,13) FINO KAPOSVÁR: Bokor 3, Ma­gyar 6, Csányi 4, Juhász 5, Németh F. 13, Dávid Cs. 10. csere: Dömötör (liberó), Bo- zóki 3. vezetőedző: Demeter György. ■ Nem várt, súlyos vereséget szenvedett a Pick Szeged együttesétől az eddig hi­bátlanul menetelő Csurgói KK kézilabdacsapata a Budapest Bank Férfiliga újabb fordulójában. A so- mogyaik bravúrra készül­tek, de nem volt esélyük a Tisza-parti városban. Munkatársunktól Ki-ki rangadóra készült a Csur­gói KK a szegedi vendégjátékon. A somogyiak nem titkoltan sze­rették volna folytatni eddigi jó sorozatukat és megtartani veret­lenségüket. Ez a bajnokság vég­eredménye szempontjából is jól jött volna, hiszen egy sikerrel a rájátszás előtt is kedvezőbb po­zíciót harcolhattak volna ki ma­guknak a nyáron alaposan meg­erősített kerettel harcba szálló csurgóiak. Nos, a játék képe nem tükrözte az előzetes várakozáso­kat. A vendégek már az első fél­időben hat gólos hátrányba ke­rültek. Sokat elmond a védeke­zés minőségéről, hogy a har­minc percnyi játék alatt tizenhat alkalommal zördült a somogyi­ak hálója. Utalt is erre nyilatko­zatában a szegediek spanyol ve­zetőedzője, Carlos Pastor. - Re­mek meccset játszottunk, nagy­szerű közönség előtt. Elégedett vagyok, mert látom játékosaim­Egyedül talán Szöllősi Szabolcs (középen) volt dicsérhető a csurgóiaknál bán, hogy hisznek önmaguk­ban. Magas szinten védekez­tünk, a támadójátékunk is sokat javult. Minden játékosunk beil­leszkedik az új taktikába. Ha így folytatjuk, hamarosan sok örö­met szerzünk a szurkolóknak - nyilatkozta a spanyol tréner. A találkozót követően teljes joggal volt csalódott a csurgóiak szakmai vezetője. Imre Vilmos elsősorban a kimaradt ziccerek miatt bosszankodott, ami - töb­bek közt - már a szünet előtt alapvetően befolyásolta a kiala­kuló eredményt.- Csalódott vagyok mind az eredmény, mind a játékunk miatt. A szünet előtt renge­teg ziccert kihagytunk, ezért futnunk kellett az eredmény után. A Szeged semmi megle­pővel sem állt elő, ám a gyen- j ge támadójátékunk, valamint néhány visszafogott egyéni teljesítmény megpecsételte a sorsunkat - nyilatkozta Imre Vilmos. PICK SZEGED-CSURGÓI KK 32-20 (16-10) Szeged, 2000 néző. Vezette: Andorka, Hucker. pick szeged: Mikler - Par- rondo 2, Balogh Zs. 3, Minde- gía 5, Zubai Sz. 3, Ilyés 4, Vad­kerti A. 1. csere: Tatai (kapus), Blazevic 2, Larholm 3 (3), An- csin 3, Kekezovics 3, Vranjes 2, Sulc 1, Gidai, vezetőedző: Car- los Pastor. csurgói KK: Wyszomirski - Aguirrezabalaga 2, Pordán 2, Herbert, Borsos 2, Szöllősi Sz. 5, Nagy M. csere: Pallag (kapus), Lele 3 (1), Puhovszkij 2, Vadker­ti G. 1, Oláh, Gazdag 1, Golubo- vics 1, Országh 1. vezetőedző: Imre Vilmos. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. Ó. p.: 2-2.12. p.: 6-3.17. p.: 9-5. 21. p.: 13-8. 27. p.: 15-9.37. p.: 21­11. 51. p.: 24-16. 59. p.: 31-19. KI­ÁLLÍTÁSOK: 10, ül. 8 perc. hétmé- TERESEK: 4/3, ill. 1/1. JÓK: Mik­ler, Mindegía, Ilyés, Tatai, Blaze­vic, Ancsin, ill. Szöllősi Sz. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tata- bánya-Pler 28-26 (14-13); Me- zőkövesd-ETO SZESE-Győr 25-24 (12-8); Gyöngyös-Oros­háza 28-25(11-14). Letudták a kötelezőt az MTK ellen a siófokiak kézilabda nb i., nők A Bogdanovic, Léránt duó tizenhat góllal zárt a balatoni csapatban a kiesővel szemben Gyengébb kezdés után maga­biztosan verték az MTK-Buda- pestet a siófokiak, akik gólfesz­tivált rendeztek második félidei remeklésükkel. Osztálykülönb­ség volt a két klub közt. Túlizgultuk az elejét - mondta a MTK elleni győztes találkozó­ról Golovin Vladimír a házigaz­dák trénere a lefújás után. A tanítványai ezúttal ugyan­is nem kezdtek jól, hisz öt perc után négygólos hátrányban vol­tak (0-4), pedig Pastrovics há­rom védést is bemutatott ez idő alatt. A házigazdák a huszonket­tedik (!) percben érték utol a fő­városiakat (9-9), a vezetést pedig a huszonhetedikben vették át (13-12), amit már kis sem adtak a kezükből. A folytatás innen már sima volt, a szünetre már négy volt a két klub közt (16-12), majd a fordulás után tizenkét perccel, Bogdanovic bombája után már tíz (25-15). A hazaiak végül ti­zenöttel nyertek, ez a különbség egyébként már hét perccel a lefú­jás előtt kialakult (34-19).- Nem gondoltam volna, hogy ilyen fölényesen nyerünk, eny- nyivel - tett hozzá Golovin Vla­dimír, akinek együttesére a mos­taninál komolyabb feladat vár a közeljövőben, hisz következnek a DVSC és a Dunaújváros elle­ni találkozók, melyeken - ahogy megfogalmazta - csúcsteljesít­mény kell játékosaitól. Harmincnyolc dobott gólnál többet az élvonalban utoljára mintegy három és fél éve, 2010 márciusában szereztek a balato­niak az élvonalban, akik akkor klubrekordnak számító ötven- hét találatok értek el idegenben, a Hunniával szemben (57-23). Az utóbbinak 2009 novemberé­ben, hazai pályán ezzel szemben „csak” ötvenkettőt dobtak (52- 19). A siófoki gólzápor fő felelő­se ezúttal az első félidőben Bog­danovic volt, aki öt találattal volt a legeredményesebb somogyi, míg a fordulás után Léránt len­dült bele nagyon, aki hatszor - kétszer büntetőből - vette be Kó- kai hálóját, Erdősi pedig ötször, mindannyiszor akcióból. A vendégek teljesítményét ne­héz értékelni, a csapat első osz­tályban újoncnak számító tréne­re, Borsodi Péter nem véletlenül mondta: „szégyeljük magunkat”. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ­MTK-BUDAPEST 38-23 (16-12) Siófok, 300 néző. Vezette: Nagy F., Turóczi. SKC: Pastrovics - Lukács 5, Szamoránsky 4, Németh Cs., Deáki 2, Bogdanovic 8(1), Szá­lai. csere: Futaki (kapus), Lé­ránt 8(2), Dajka 2, Erdősi 6, Drávái 1., Schneider 1, Polics 1. vezeteőedző: Golovin Vla­dimír. mtk: Kókai - Barczi 3, Pet- rovszki 2(2), Pácz 3, Kopecz 5(1), Fekete B. 3, Rózsa 2(1). csere: Baross 3, Fundák, Bu- zsáki, Borbás 1, Schneck D. 1. VEZETŐEDZŐ: Borsodi Péter. KIÁLLÍTÁSOK: 10(8), ill. 8(4) p. HÉTMÉTERESEK: 5/3(l/l), ill. 6/4(4/3). ■ Keszthelyi Zoltán vitorlázás Balatonföldvá- ron befejeződött az Unitef Ku­pa. Eredmények, Asso hajóosz­tály: 1. Fantomasso (Majthé- nyi Szabolcs, Futó István, Széli Péter, Zentai Zoltán, Szaniszló Péter) Spartacus VE, 2. BMW Sailing Team (Vadnai Tamás, Fejér Miklós, Komáromy Ba­lázs, Huszka Róbert, Botos Bá­lint, Kántás Gyula) ASSO YC, 3. BDO (Bartos Zoltán, Vermes Dóra, Kelecsényi Péter, Geren- dy Zoltán, Kelecsényi Gábor, Meretei Gábor), YS-I.: 1. Obsession (Czap Zol­tán, Varga Huba, Rózsavöl­gyi Gábor) TYC SE, 2. Péter Pál (Gosztonyi Pál, Ninausz György, Fadgyas József, Fad- gyas Józsefné) TVSK, 3. Pu- ro Contento (Mike Schmolling, Sótonyi György (Win-D SE), Lentuloy'György (Win-D SE), Sváby Tamás ifi (THE YKA), Dénes Bence ifi (THE-YKA) KMP VSE, 4. FGF Sailing Team (Rozsnyai Domokos, Takácsy Levente, Takácsy Kristóf, Búza Bence) Spartacus VE, ■ A Majthényi Szabolcs ve­zette hajó ezúttal is le­győzhetetlen volt az Asso hajóosztályban ...6. Sleepwalker (Temesfői Zénó, Ganyacz Sára, Soponyai Géza, Szemerédi György, Her­ceg László, Horváth Bence) Lei­lei VE, ...9. Westport (Bednár Tibor, Bednár Fanny ifi, Batiz Belián, Kaposvári István, Ga- ál Gabi) Spartacus VE, 10. Vec- tor (Szentiványi András",Ni­nausz Péter, Argay Béla, Szó- rádi Róbert, Ganszky Miklós) Spartacus VE, ...13. Mérges Rá­ja (Lichner László, Kádár Sán­dor, Szabó Tamás, Kovács At- tilla, Kovács Attiláné) Fonyódi Kormoránok SE, ...15. Obzidian (Pozsár László, Kalmár Gábor, Kovács László, Pankotai Csa­ba) Fonyódi Kormoránok SE. YS-II.: 1. SailVész (Halenár Ist­ván, Hullám Tibor), 2. Pacsir­ta (Fodor József, Liszli István, György Sándor) FKVE, 3. Hobo (Kenéz László, Kenéz Győző), ...6. Kisvacak (Horváth János, Tóth Miklós, Márton József) Fo­nyódi Kormoránok VE, 7. Mar­iin (Tarjányi Attila, Nagy Atti­la) Fonyódi VE. A további ered­ményeket későbbi számunk­ban közöljük. ■ Kun Z. Kiadós vereséget szenvedett a bajnoki rajton a Kaposvári KK kosárlabda nb i/A., férfiak Hiányzó irányítója nélkül csak egy félidőn át volt méltó ellenfél a somogyi alakulat Kecskeméten Kiütéses vereséggel nyitotta a 2013/2014-es bajnoki pontva­dászatot a Kaposvári KK az NB I/A- csoportban. A legutóbb ne­gyedik helyen végző kaposvári­ak csupánt az első félidőben vol­tak egyenrangú eüenfelei a Szto- jan Ivkovics által irányított kecs­kemétieknek. A találkozó össz­képéhez tartozik, hogy az utóbbi hetekben betegeskedő Hendlein Roland ugyan vállalni tudta a já­tékot, ám sérüléssel bajlódó ame­rikai Louis Hinnant nem állha­tott Fekete Ádám vezetőedző rendelkezésére. Mint kiderült ez alapjaiban határozta meg a ka­posváriak összteljesítményét.- Nagyon az elején vagyunk még a bajnokságnak. EUenfe­lünk egyik legjobbja, az irányító Hinnant kiesett, és ez nagyban megkönnyítette a dolgunkat, de nem ezért győztünk - nyilatkoz­ta Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója.- Nem mi voltunk a meccs esé­lyesei, mert nem sikeredett a leg­jobbra a felkészülésünk. A Kecs­kemét aggresszíven védekezett, és ez döntőnek bizonyult - ösz- szegzett a találkozót követően Fekete Ádám, a Kaposvári KK vezetőedzője. KTE DUNA ASZFALT­KAPOSVÁRI KK 84-58 (16-14, 24-19, 23-15, 21-10) Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Györffy, Gorka, Jakab. Hendlein Roland 15 pontig jutott KTE DUNA ASZFALT: Wittmann (12/3), Mészáros Máté (8), Dje- raszimovics (18/3), Jovanovics (18/6), Karahodzics (8). CSERE: Bencze (2), Pongó Máté (4/3), Hegedűs (9/9), Jakab (3/3), Ko­vács B. (2), Pongó Martin (-), Kő- vágő-Laska (-). szakmai igazga­tó: Sztojan Ivkovics. kaposvári KK: Fodor M. (7/6), Jancsikin (9/3), Puljko (10/6), Hendlein (15/3), Pesics (4). CSERE: Dávid G. (10), Kiss K. (2), Benke Sz. (-), Kovács S. (-), Papp P. (1). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 17. perc: 31-22. 23. perc: 46-37. 27. perc: 59-41. 32. perc: 66- 51.37. perc: 81-53. JÓK: Djera­szimovics, Jovanovics, Witt­mann, illetve Hendlein. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Álba Fehérvár-Sopron 75-68; Atom­erőmű SE-Nyíregyháza 116- 76; Pécsi VSK-PANNONPO- WER-Naturtex SZTE Szeged 79-81; Zalakerámia TE KK- Falco KC Szombathely 64-62; Fortress Jászberény-BC Kör­mend 64-63. A Kaposvári KK együttese két mérkőzést is vív az előt­tünk álló héten. A második fordulóban - október 9-én, szerdán 18 órakor - a Zalake­rámia ZTE KK lesz a vendég a Kaposvári Városi Sportcsar­nokban. A harmadik forduló találkozóját a sportklub tele­víziós csatorna élőben közve­títi október 13-án vasárnap 16 órakor. Akkor a paksi Atom­erőmű SE vendégei lesznek Hendleinék. ■ Kun Zoltán HIRDETÉS KOSÁRLABDA OKTATÁS 1999-2000-es K születésünknek Klebelsberg Kollégium idd 16.00-17.30-ig rda 15.30-17.00-ig W * csütörtök 15.00-16.30-ig Jelentkezőket várunk! Monok Tibor ___________06-30/286-3322