Somogyi Hírlap, 2013. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

2013-09-23 / 222. szám

15 2013. SZEPTEMBER 23., HÉTFŐ SPORT Balatonfüreden is begyűjtötte a két pontot a csurgói együttes Visszavágtak a piros-fehérek vízilabda ob i. Csak az első negyedet nyerték a házigazda somogyiak kézilabda A bajnokság negye­dik fordulójában már egy fok­kal nehezebb feladat várt a Csurgói KK csapatára. Az el­múlt évek mumusához a Bala­tonfüredi együtteshez látogat­tak Leléék. Jól kezdte a mér­kőzést a hazai csapat gyorsan 3-1-re meglépett. Pukhous- ki vezetésével viszont ébredt a Csurgó és percek alatt megfor­dította a meccs állását. A má­sodik félidőben is érvényesült a csurgói ak fölénye, s már hét góllal is vezettek. A végére egy magabiztos öt gólos győzelem született Oláhék részéről. így továbbra is tartják százszázalé­kos formájukat.- Tudtuk, hogy a Csurgó egy jó csapat, ez be is igazolódott- mondta a mérkőzést követő­en Sótonyi László - És ha egy nálunk jobb csapattal találko­zunk akkor nem elég 15 percig jól kézilabdázni.- Egy nehéz mérkőzésre szá­mítottunk, s az is lett belőle - értékelt Imre Vilmos - Az első félidőben a védekezésünk nem volt igazán jónak mondható. A támadójáték viszont megfelelő­en működött. Ennek kimondot­tan örülök, mert a múlt héten itt gyengélkedtünk. A második félidőben mikor kicsit fölzárkó­zott a Füred a rutinunkkal tud­tuk megőrizni a vezetést. Meg kell mondjam, hogy nagyobb előnyt felépíteni nem nehezebb mint egy lendületben lévő, föl- zárkózotticsapatott megállítani és újra megnyugtató előnyt ki­harcolni. " * BALATONFÜREDI KSE­CSURGÓI KK 26-31(14-17) Balatonfüred, 500 néző. V.: Bo­rúiért, Oláh. balatonfüred: Székely - Tombor, Grigorjev 5, Szöllősi B. 3, Kovács Gy. 1, Zdolik 10 (3), Pásztor 1. csere: Komendánt (kapus), Nagy D., Gerdán, Juhász K. 2, Bóka 2, Kis Á., Bánhidi, Lelkes, Faluvégi 1. vezetőedző: Sótonyi László. csurgó: Wyszomirszki - Bal­aga 5, Szöllősi Sz. 2, Herbert, Borsos 3, Pordán 2, Nagy M. 1. csere: Pallag (kapus), Pukhous- ki 6, Gazdag T., Oláh G. 4 (3), Lé­ié 7, Vadkerti G. 1, Országh, Go- lubovics, Győrffi. vezetőedző: Imre Vilmos. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 8 p. HATMÉTERESEK: 4/3, ill. 4/3. ■ Tóth Tihamér Hidegzuhany a javából! Egy héttel a Magyar Kupában aratott magabiztos győ­zelem (és négyes döntőbe jutás) után a bajnoki pont- vadászatban a Bp. RacioNet Honvéd fektette két vállra a Kaposvári VK alakulatát a somogyi megyeszékhelyen. Fenyő Gábor KAPOSVÁRI VK- BP. RACIONET HONVÉD 7-10(3-1,1-3,0-1,3-5) Kaposvár, 250 néző. V.: Do- dog, Fekete B. KAPOSVÁRI VK: Szécsi - DŐ- ry (3), Kovács 0. (1), ifjabb Ber­ta (1), Benic (1), Surányi, Ju­hász-Szelei. csere: Lajkó (ka­pus), Szilvasán (1), Prikidáno- vics, Kincses, Kutasi, Gros. ve­zetőedző: Fekete Szilveszter. edző: idősebb Berta József. bp. racionet honvéd: Gergely I. - Kiss G. (4/1), Steinmetz B., Koji (3), Kovács P., Szőke Sz., Boros, csere: Fülöp B. (2), Tóth B. (1), Demeter T., Simon R., Il­lés S., Mátyás, vezetőedző: Vad Lajos, edző: Tóth Imre. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 8/1, illetve 7/2. AKCIÓGÓLOK: 6, illetve 7. ÖT­MÉTERESEK: 1/-, illetve 1/1. Az első nyolc perces etapban (még) úgy tűnt, hogy folytató­dik az egy héttel korábbi Ma­gyar Kupa parádé,. Mindjárt az elején Boros Tamás próbálko­zott, ám Szécsi Zoltánnal szem­ben esélye sem volt. Majd a ha­zaiak megszerezték a vezető ta­lálatot, nem sokkal később if­jabb Berta József pedig ötméte- reset rontott.- Nem baj, Jocó, a követke­ző majd bemegy, de most gyere gyorsan vissza! - üvöltötte a ka­puban Szecska, akinek amúgy be nem állt a szája - mint utóbb kiderült, ez lett az ő és csapata veszte is... -, s legalábbis az első hét percben most is lehúzta azt a bizonyos rolót. Berta szófogadó gyerek: mond­hatni a következő támadásnál már jóvá tette a bűnét, Dániel Be­nic élményszámba menő csavar­gólja pedig a ráadást jelentette. A második negyed is kaposvá­ri találattal indult, ám ekkor ho­mok került a gépezetbe. Három perc, három Honvéd-támadás, Forrt a víz szombaton délután Kaposváron. A hazaiak hálóőrét, Szécsi Zoltánt a harmadik etapban kiállították A Kaposvári VK lesz az idei bajnoki szezon egyik meglepetéscsapata egy hét alatt háromszor is ösz- szecsapott egymással a Kapos­vári VK és a Bp. RacioNet Hon­véd alakulata. A fővárosi pi­ros-fehérek világsztárjait arról faggattuk, hogy az idei bajnoki szezonban mire lehet képes a somogyi egylet. Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok: - A Kaposvári VK lesz a szezon egyik meglepe­téscsapata. A középmezőny erős, meghatározó együttesévé válnak ebben az évben. STEINMETZ Barnabás kétsze­res olimpiai bajnok: - Az új sza­bályok révén hazai pályán bár­kit elkaphatnak. Nagyon bele­húztak a nyáron, s ne felejtsük el, hogy a kapujukra egy olyan világsztár vigyáz, mint Szécsi Zoltán. Gergely István kétszeres olim­piai bajnok: - Ott lesznek az első nyolcban. A Szolnok és a Szeged kiemelkedik a mezőny­ből, mindenki más verhetőnek tűnik hazai pályán. A nagy kér­dés, hogy az idegenbeli fellépé­seiken mire lesznek képesek... három gól, s máris 4-4 állt az eredményjelző táblán. - ­A harmadik felvonásban csu­pán egyetlen találatot jegyezhe­tünk fel, s azt is a vendégek sze­rezték. Ráadásul a negyed köze­pén Szécsi Zoltánt - miután han­gosan számon kérte Fekete Ba­lázs spori egyik ítéletét - cseré­vel végleg kiállították. Valószí­nűleg ez volt az a pillanat, ami­kor eldőlt a találkozó sorsa. Egy­re jobban felpörgött ugyanis a Honvéd, a házigazda Kaposvári VK akciói pedig igencsak szár- nyaszegettnék tűntek. Az utolsó szakaszban még így is vágtak három gólt; más kér­dés, hogy a vendég fővárosi pi­ros-fehérek ötször köszöntek be a cserekapus Lajkó Nikolasnak, s így végül magabiztosan nyer­ték a meccset. A vége felé különösen az egy­kori háromszoros olimpiai baj­nok Kiss Gergely villogott, aki négyszer talált be - csupán a mihez tartás végett a kapus Gergely István és Steinmetz Barnabás is őriz otthon két-két ötkarikás aranyérmet -, a ja­pán Koji Takei pedig három­szor iratkozott fel a gólszerzők közé. Ellenben hazai oldalon egyedül csak Dőry Farkas tu­dott egynél több gólt termelni. A Kaposvári VK ott van tehát a Magyar Kupa négyes döntő­jében, a bajnoki pontvadászat­ban viszont két hazai fellépés után még pont nélkül áll. FEKETE SZILVESZTER: - Az el­ső két negyedben meg kellett volna nyernünk a meccset. A második etap elején hiába ve­zettünk 4-1-re: ekkor ziccere­ket hagytunk ki, a Honvéd pe­dig egymás után dobálta a gól­jait. Szécsi Zoltán kiállítása után egyre jobban elbizony­talanodtunk, a Honvéd pedig mind magabiztosabbá vált. vad lajos: - A mérkőzés összképe alapján megérdemelt győzelmet arattunk .TOVÁBBI EREDMÉNYEK: ZF Eger-Bp. KSI SE 20-5 (3-0, 6-3, 3-1, 8-1); Bp. BVSC-Zug- ló-Valdor Szentesi VK 11- 7 (2-2,4-2, 2-2, 3-1); Debre­cen-Szolnoki Dózsa-Közgép 4-5 (2-3, 0-0, 2-2, 0-0); Pé­csi VSK-Füszért-Bp. OSC-Új- buda 7-9 (2-2,1-2,1-2, 3-3); Bp. YBL WPC-A-H1D Szeged VE 11-22 (3-5, 4-7, 2-5, 2-5). A Széchenyi Bank Ferencvá- ros-Bp. TEVA-Vasas mérkő­zést csütörtökön 19.30 órakor játsszák. A harmadik fordulóban szombaton 11.30 órakor a két­szeres Magyar Kupa-győztes A-HID Szeged VE vendége lesz a Kaposvári VK. Szecska védelmében igencsak furcsa egy sport­ág ez a vízilabda nevű já­ték; az időnként meglehető­sen furcsa és sajátságos já­tékvezetői felfogásnak kö­szönhetően némi túlzással a mezőny leggyengébb csa­pata is képes legyőzni a leg­erősebbet... egy hete a Magyar Kupában a Kaposvári VK-ó-2-re ki­ütötte a három olimpiai baj­nokkal felálló Bp. RacioNet Honvéd csapatát. Most 10-7 lett a vége - a fővárosiak ja­vára... Más kérdés, hogy a harmadik etap közepén tör­tént egy s más, ami aztán döntőnek is bizonyult. HOGY JOGOS VOLT-E Szécsi Zoltán kiállítása, abba most ne menjünk bele. A sporié az utolsó szó, bár tegyük hozzá: Szecska csapatkapi­tányként tette szóvá Feke­te Balázs egyik ítéletét, ami­ben egyébként semmi dur­va és sértő nem volt. Fekete sípmester mégis azonnal ki­állította. mindezzel csupán annyi a gondom, hogy amikor egy - távol áll tőlem, hogy meg­sértsem Fekete Balázst - ne- vesincs bíró próbál meg- regulázni egy háromszo­ros olimpiai bajnok, köztisz­teletben álló sportembert) s ezzel egyben el is dönti a mérkőzés sorsát, az több mint elgondolkodtató. az olimpiai bajnoki címeket és a többi világraszóló ered­ményt nem a játékvezetői testület tagjai, hanem a já­tékosok érték el a medencé­ben. Mindezt csupán azért bátorkodom leírni, mert a derék sporikat nagyon, de nagyon védik; ők testesí­tik meg a sérthetetlen és té­vedhetetlen emberfajtát. Ve­gyük tudomásul, hogy így van, úgysem tehetünk elle­ne semmi érdemlegeset. Ám ha ők ilyen megkülönbözte­tett bánásmódban részesül­nek, akkor úgy gondolom, a legkevesebb, hogy Szécsi Zoltánnak és társainak is kijár(na) a kellő tisztelet. A második félidőben csupán hatszor zördült a hazaiak hálója kézilabda nb i., nők Kétgólos hátrányból remek második félidővel hétgólos sikert arattak a siófokiak a Békéscsaba ellen Történelmet írtak a Bogdano- vicék, ugyanis ez az ötödik szezonja az élvonalban a sió­foki klubnak, de olyan még nem fordult elő, hogy ellen­felük mindössze hat gólt dob­jon egy félidő alatt. Akadt egy tétmérkőzés még 2010 novem­berében a Magyar Kupában, melyen a Sárvári Fürdő Ki­nizsi SE jutott hasonló mély­ségekig. Erre a találkozóra a jelenlegi keretből Varga Ni­kolett és Szalai Babett is jól emlékezhet, hisz ebből előb­bi kettő, utóbbi öt góllal vet­te ki a részét. Haczvikkel Zsa­nett is siófoki színekben ját­szott még akkor, utóbbi men­tette meg most a csabaiakat a még nagyobb égéstől, hisz cse­reként beállva a találkozó utol­só két percében két gyors gólt szerzett az addigi 28 perc alatt elért négy mellé a második já­tékrészben. A szünet utáni védekezés­nek köszönhető a magabiztos ' hazai siker, ami annyiból nem is meglepő, hogy a viharsarki­ak még soha nem tudtak baj­noki mérkőzést nyerni a Sió­fok otthonában. Ezúttal hu­szonöt percig tartotta magát Bakó Botond sérülés miatt Si- peki, Bárján és Csáki nélkül felálló együttese, mely ekkor még kétgólos előnyben volt (11-13). A folytatásban aztán sima vereség lett a vége. A for­Drávai egy gólig jutott a meccsen dulás után az említett remek védekezés mellett támadás­ban Bogdanovic négy, a cse­reként beálló Szalai pedig há­rom góllal voltak vezéregyé­niségek. Az előbbinek nem is volt szerencséje, hiszen akadt olyan periódus ebben a játék­részben, amikor egymás után három kísérlete is a kapufán csattant.- Két ideges együttes ját­szott egymással - értékelt a le­fújás után Pastrovics Melinda a Siófok KC-Galérius Fürdő Fe­rencvárostól érkezett kapusa, aki elégedett lehetett a lefújás után hiszen mindössze húsz gólt kapott együttese. - A ven­dégek négy találkozó után nul­la ponttal álltak, mi pedig hoz­ni szerettük volna a kötelezőt, mert ez a győzelem az volt szá­munkra. A kezdeti feszültség után lassan megnyugodtunk és egyszerűen felőröltük az el­lenfelet. Nem is békéscsabai­akat, hanem magunkat sike­rült legyőznünk. Tudom, tud­juk, hogy tehetséges, ügyes játékosok alkotják a csapatot, de ezt nem tudtuk magunk­ból felszínre hozni. A gát ben­nünk volt, ami most végre át­szakadt. A Veszprém és a Bé­késcsaba elleni sikerek pedig már azt mutatják, hogy megta­nultunk végre győzni is. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ­BÉKÉSCSABA 27-20 (15-14) Siófok, Beszédes iskola, 400 né­ző. Vezette: Horváth P., Marton. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜR­DŐ: Pastrovics - Lukács 5, Lé­ránt 1, Szamoránsky 2, Daj­ka 2, Bogdanovic 10(5), Erdő- si 3. csere: Futaki (kapus), De- áki, Drávái 1, Szalai B. 3, Var­ga N. vezetőedző: Golovin Vla­gyimir. benkse: Veress - Gávai, Ni- kolayenko 6(4), Szabó V. 2, Szö­gi, Glusica 3, Kelemen 5. cse­re: Dombi 1, Walfisch, Diószegi 1, Hanczvikkel 2. vezetőedző: Bakó Botond. HÉTMÉTERESEK: 5/5 (3/3), il­letve 4/4 (3/3). KIÁLLÍTÁSOK: 6, il­letve 2 perc. piros lap: Kelemen 55. perc. ■ Keszthelyi Zoltán