Somogyi Hírlap, 2013. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-13 / 188. szám

12 2013. AUGUSZTUS 13., KEDD SPORT Látványos berid kupatörténelem labdarúgás A Győr, az Újpest, a Fradi és a Debrecen után a Zalaegerszeget fogadták Nem volt könnyű dolguk a házigazdáknak. Volt, amikor egy nagyberki játékosra három zalai labdarúgó is jutott Hét meccs elmaradt, három találkozó sorsát pedig büntetőpárbaj döntötte el A BAJNOKI PONTVADÁSZATOT „felvezető” Magyar Kupa me­gyei selejtezőjének első körében összesen 26 találkozót rendez­tek. Ebből 19-et játszottak le; hét meccsen ugyanis nem állt ki az ellenfél. Azokon a meccse­ken, ahol valóban pályára is léptek, majd mindenhol ven­dégsikerszületett. Csupán két pályán ünnepelhettek a házi­gazdák, s azokon is büntető­párbaj után dőlt el a továbbju­tás sorsa. eredmények: Balatonendréd- Bálványos 1-1 (büntetőkkel 4-2); Osztopán-Alsóbogát 4-4 (bünte­tőkkel 3-1); Orci-Toponár 1-1 (büntetőkkel 2-4); Somogyudvar- hely-Somogyszob 0-2; Taszár- Patalom 1-6; Inke-Zákány 1-9; Bárdudvarnok-Kadarkát 1-5; Zimány-Hetes 3-4; Törökkop- pány-Kisbárapáti 3-5; Balaton- újlak-Balatonszentgyörgy 0-3; Szabás-Kutas 0-3; Gamás-So- mogybabod 3-9; Kapoly-Andocs 0-3; Mike-Háromfa 3-7; Csö­köly-Mesztegnyő 1-6; Szentgá- loskér-Somogyszil 1-4; Potony- Homokszentgyörgy 2-5; Kazsok- Igal 1-3; Sántos-Kaposszerda- hely 0-7; Somogygeszti-Balaton- szemes 0-3 (mérkőzés nélkül); Kaposújlak-Baté 0-3 (mérkőzés nélkül); Szulok-S.tamóca 0-3 (mérkőzés nélkül); Ádánd-Nagy- berény 3-0 (mérkőzés nélkül); Memye-Tapsony 3-0 (mérkőzés nélkül); Görgeteg-Cs.visonta 3-0 (mérkőzés nélkül); Bodrog-Ka- posfő 3-0 (mérkőzés nélkül). két egylet között; a 17. percben már négy góllal mentek a ven­dég zalaiak, a vége pedig sima 5-0 lett. Hogy a történet még érdeke­sebb legyen: a hétvégi bajnoki rajton, szombaton a megye egy­ben pont az a két csapat találko­zik egymással majd a Balaton partján, amelyek a somogyi szí­neket képviselték a Magyar Ku­pa országos tábláján. EREDMÉNYEK: NAGYBERKI VSC- ZALAEGERSZEGI TE FC 0-5 (0-4) Nagyberki. V.: Botló (Takács G., Mohos Milán). nagyberki vsc: Ferenczi - Ju­hász D., Androkity, Zatykó, Ivu- sza G., Bojtos, Földi, Homyák, Já- ger (Farkas P. a 81. percben), Kö­rösi (Jutái a 88. percben), Reszli (Pető a 72. percben), edző: Gás­1 pár András. 1 ZALAEGERSZEGI TE FC: CzÍT­2 jék - Pál D. (Kocsis A. a 62. perc­ben), Nánási, Bogunovic (Vágó a szünetben), Máté P., Grbic (Baba- ti a szünetben), Vayer, Hajdú N., Szegleti, Bernando, Bíró A. veze­tőedző: Simon Antal. gólszerzők: Grbic 2 (a 9. és a 17. percben), Bíró A. (a 11. perc­ben), Vayer 2 (a 12. és a 62. perc­ben). balatonlelle se-tarr sprint ANDRÁSHIDA SC1-7 (0-2) Balatonlelle. V.: Pillók (Keszt­helyi T., Mohos Mátyás). BALATONLELLE SE: Nagy G. - Varga K., Sylla (Gál B. a 25. perc­ben, Kovács N. a szünetben), Ko­vács D., Kenéz Sz., Takács Gy., Földes I, Vajandt, Stan (Himics a 83. percben), Balogh L., Galgóczi. játékosedző: Kenéz Szabolcs. TARR SPRINT ANDRÁSHIDA SC: A megye I.-ben érdekelt Nagyberki a jelek szerint vonzza az egykori bajnokcsa­patokat a Magyar Kupában. Az elmúlt bő másfél évtized­ben a Győrt, az Újpestet, a Fradit, a Debrecent, legutóbb pedig a Zalaegerszeget látták vendégül. Fenyő Gábor- Mi élvonalbeli csapat vagyunk, az ellenfelünk pedig a megyei bajnokságban szerepel. Bárhogy is nézem, a két egylet között há­rom osztálynyi különbség van, s osztályonként négy góllal il­lik számolni. Vagyis a fiúk csak akkor mehetnek a pénztárhoz a berki meccs után, ha legalább tu­catnyi gól lesz a különbség a vé­gére - mondta még jó 16 éve, egé­szen pontosan 1997 július 30-án Nagyberkiben a Győri ETO FC akkori mestere, Reszeli-Soós Ist­ván. A vendégek nem is nézték le az ellenfelüket; úgy mentek, mint a golyó, mondhatni felszán­tották a pályát annak érdekében, hogy meglegyen a tucat. A12-0- ás végeredményt végül a váloga­tott Csató Sándor alakította ki a 84. percben, akinek egyébként ez volt a harmadik találata, Áb­rahám sípmester pedig - nem tudni, miért - egy perccel ké­sőbb le is fújta a meccset. Szinte napra pontosan bő egy évtizede csoda történt Berkiben: 2003. augusztus 15-én lilára ver­ték, s így kiverték a kupából az Újpestet. Az ezen a napon lehe­tetlent nem ismerő NB Il-es házi­gazdák egészen a 85. percig 2-0- ra vezettek. Csak ekkor tudtak szépíteni a Mezey György vezet­te újpestiek. A slusszpoén, hogy az utolsó 10 percben kiállítás mi­att emberhátrányban játszották a hazaiak... 2006 szeptember 20-án egy másik neves fővárosi alakulat, nevezetesen a Fradi volt a nagy­berkiek vendége. Bizonyára so­kan emlékeznek még rá: két nappal korábban volt Budapes­ten az MTV-székház ostroma, s bizony benne volt a pakliban, hogy esetleg Kaposváron foly­tatódnak a zavargások. A mécs­esét a Rákóczi-stadionban ját­szották korábban soha nem lá­tott biztonsági intézkedések kö­zepette. Horváth Gyula révén az NB II-ben érdekelt Kaposvölgye VSC szerezte meg a vezetést, a Gellei Imre vezényelte Ferencvá­ros azonban fordítani tudott. A kupameccs krónikájához tarto­zik, hogy nem verték szét Kapos­várt. A vonattal érkező legvehe- mensebb Fradi-hívőket ugyan­is még Tolna megyében „lekap­csolták”... Egy évvel később, 2007. októ­ber 24-én a Debreceni VSC-TE- VA lépett fel Nagyberkiben; a so­mogyi településen talán még so­ha nem fordult meg annyi rend­őr, mint akkor. A Löki - amely­nek a cseh Miroslav Beránek volt akkor a mestere - 5-2-re nyert, a két héttel későbbi, novemberi decemberi műfüves visszavágót pedig (a párharc tétje már a leg­jobb nyolc közé jutás volt) 6-2-re hozta. Vasárnap kora este az NB Il-es, amúgy ismét az élvonalba pályázó Zalaegerszegi TE FC lé­pett fel Nagyberkiben. Ezúttal két osztálynyi különbség volt a Osbáth - Török T. (Jasarevic a 70. percben), Varga Sz., Major M., Halász D., Kovács Gy., Sá­gi, Gál T. (Kovács L. a 83. perc­ben), Mavolo (Horváth B. a 60. percben), Vittman, Polareczki. edző: Dobos Sándor. gólszerzők:Takács Gy. (a 62. percben), illetve Török T. (a 14. percben), Polareczki 3 (a 28., az 50. és a 87. percben), Vittman 2 (a 61. és a 65. percben), Jasare­vic (a 73. percben). HÍRSÁV Emlékversenyt rendeznek a Desedán strandröplabda Szombaton a Kaposvár melletti Deseda-tó partjára várják a strandröp­labda szerelmeseit. A Búzavi­rág SC itt rendezi a Koncz Gá­bor, Csiszár Géza emléktor­nát, ahol négy számban avat­nak győzteseket. Az amatőr női, férfi és vegyes párosok mellett az elszánt öregfiúkat is várják; utóbbi kategóriában egyesben a minimum 40 éve­sek, illetve idősebbek nevez­hetnek, míg párosban az ösz- széletkomak el kell érnie a 90 esztendőt. ■ F. G. Mindent vittek a Horváthok Újlakon KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS A lá- bodi Szesz FC nyerte veret­lenül Rinyaújlakon a faluna­pi kispályás labdarúgótornát; a második hely a csokonyavi- sontai Veszélyes Hulladék ne­vű egyletnek, a harmadik pe­dig a görgetegieknek jutott. A gólkirályi címet a görgete- gi Horváth Ferenc hódította el hat találatával, míg a legjobb hálóőr az a csokonyavisontai Horváth Henrik lett, aki most debütált kapusként. ■ G. A. Nyolcszázezret ér a telitalálat TOTÓNYEREMÉNTEK A 32. foga­dási heti totó nyereményei (a jövedelemadó levonása után) a következők. Összesen nyolc darab telitalálatos szelvényt találtak, amelyek egyenként 838 ezer 485 forintot érnek. A 13-asok (8 darab) 149 ezer 65, a 12-esek (439 darab) 2685, a ll-esek(3981 darab) 295, a 10-esek pedig (15 ezer 965 darab) egyenként 140 forintot fizetnek. Csak négytalálatos szelvények voltak góltotó A 32. fogadási heti góltotó nyereményei (a jöve­delemadó levonása után) a kö­vetkezők. Sem hat-, sem pe­dig öttalálatos szelvényt nem találtak; all darab négyes egyenként 9345 forintot ér. Négy között a Spartacus tenisz szuper liga Érem nélkül maradtak Budapesten Fennállása eddigi legnagyobb sikerét érte el a Siófoki Spar­tacus SE férfi teniszcsapata az­zal, hogy a Szuper Ligában be­jutott a legjobb négy közé; az érem(szerzés) sajnos már nem jött össze. A fővárosi Nemzeti Edzésköz­pontban rendezett négyes dön­tő első meccsén a bajnoki cím­védő MTK-val találkozott a Sió­foki Spartacus csapata, ame­lyen papírforma eredmény szü­letett. A fővárosiak ugyanis ki­emelkednek a mezőnyből; az aranymeccsen az Ábris például megszorítani sem tudta őket, így - egymás után harmadszor - magabiztosan nyerték az elit ligát. A siófoki együttes az MTK el­leni vereség után azzal a Diegó- val csapott össze a bronzére­mért, amely előtte a másik elő­döntőben szoros meccsen ka­pott ki az Ábristól. A két csapat összecsapása nagy küzdelmet hozott. Borsos Gábor és Both Jó­zsef is hozni tudta az egyéniket, párosban pedig csak óriási csa­tában maradtak alul. A teljes képhez tartozik, hogy Jakucska István és Imre László is meg­szorongatta az ellenfelét. AZ ELŐDÖNTŐBEN: MTK-SIŐFOKI SPARTACUS SE 7:0 eredmények: Balázs A.-Bor- sos 6:1, 6:2; Kovács M. I.-Both 6:1, 7:6; Balázs Gy.-Jakucska 6:1, 6:1; Kovács M. Il.-Imre L. 6:3, 6:3; Szintai-Magó 6:1, 6:2; Balázs A., Bardóczky-Borsos, Both 6:2, 6:2; Balázs Gy., Tóth B.-Imre L., Jakucska 6:0, 6:2. A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN: ÁBRIS 2010 TSE-DIEGO VKE 5:4 A BRONZMÉRKŐZÉSEN: DIEGOVKE­SIÓFOKI SPARTACUS SE 5:2 eredmények: Madarász-Bor- sos 6:2, 5:7, 2:6; Balla-Both 1:6, 2:6; Tóth Cs.-Jakucska 6:4, 6:3; Csonka-Imre L. 6:4, 6:3; Ka- szás-Magó 6:0, 6:1; Kisgyörgy, Madarász-Borsos, Both 7:5,4:6, 13:11; Csonka,Tóth Cs.-Imre L., Jakucska 6:3,6:1. A DÖNTŐBEN: MTK-ÁBRIS 2010 TSE 5:0 ■ Keszthelyi Zoltán Szerb Mátyás a nyolcba jutott. Szeged volt a házigazdája az országos wakeboard-bajnokságnak, ahol a somogyi színeket Szerb Mátyás képvi­selte. A kaposvári sportoló a nyolc közé verekedte magát, s a legjobb négy közé jutásért zajló kiélezett versengésben búcsúzott el. HIRDETÉS ORTOPEDIKUS minőségi matracok sokféle méretben 20-30% kedvezménnyel Az akció időtartama: augusztus 12-tői 31-ig tart. Hamvai Bútor Kaposvár, Baross u. 2. HIRDETÉS Corner pénzváltó @ Kaposvár, MoneyGmm. r* .. no nemzetközi pénztranszftr I \J U . I £— • Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 293,50 298.49 USD 220,50 225,99 CHF 237,50 243,99 ÉRVÉNYBEN: augusztus 12. Közülieteket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva mindennap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSIARANY-ÉRTÉKESÍTES I Újabb sérült a Rákóczinál. Oláh Lóránt a Pápa elleni vesztes mérkőzés első félidejében szenvedett l*ft *' orrcsonttörést, miután a hazaiak védője, Rodenbücher rátalpalt az arcára. Egyelőre még nem tudni, hogy meg kell-e műteni a csatárt; csak akkor dől majd el, miután egy specialista is megvizsgálta. J|^ : , C * C*& ? ü *- Ú" ’’.V - , . V ‘ ' É