Somogyi Hírlap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-29 / 99. szám

14 SPORT 2013. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ Megtáltosodtak a tavaszi meccseken az őszi szezonban sereghajtók KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS A tizennyolcadik fordulóval foly­tatódott a Buderus Kupa ÜL osztályú kaposvári városi kis­pályás labdarúgó bajnokság. A forduló rangadóján a KMOK EDDSZ csapata egy góllal ver­te a Mázli Faktor csapatát és mivel a Csemege mérkőzését elhalasztották, jelenleg hat ponttal vezetik a táblázatot. Az élmezőny csapata közül bizto­san győzött a Kolibri Presszó a Pek-Sanck Balaton-átúszás el­len. Szembetűnő, hogy a tava­szi szezonban megtáltosodtak az őszi sereghajtók, így a QLR PC Bontó már 13 pontot szer­zett tavasszal, de a Mark Tat- too is jeleskedik, ők az utóbbi három mérkőzésen nem talál­tak legyőzőre. Feljövőben van a sereghajtó is - bár alaposan átalakult a keretük - hiszen az utóbbi hetekben méltó ellenfe­lei voltak riválisaiknak és csak minimális arányban veszítet­ték el találkozóikat. ■ A Buderus kupában öt alkalommal Is gólzáporos mérkőzést láthattak akilátogatók A BUDERUS KUPA 19. FORDU­LÓJÁNAK EREDMÉNYEI: KMOK- EDDSZ-Mázli Faktor 3-2; Dr. Cár Kft.-Katolikus Gimnázium 1-9; Kolibri Presszó-Pek-Snack Balaton-átuszás 7-3; Paraolypi- Akosz-Nyár FC 5-6; Amatőrök 2011-Mark Tattoo 2-7; QLR PC Bontó-Royal Fröccs 8-5. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: Ál* KMOK-EDDSZ (43 pont), 2. Cse­mege TMG (37), 3. Dr. Cár Kft. (34), 4. Mázli Faktor (34), 5. Ko­libri Presszó (33), 6. Pek-Snack Balaton-átúszás (29), 7. Katoli­kus Gimnázium (28), 8. Postás SE (25), 9. Royal Fröccs (25), 10. Amatőrök 2011 (25), 11. QLR PC Bontó (16), 12. Mark Tattoo (16), 13. Nyár FC (16), 14. Pa- raolympiAkosz (2). A KÖVETKEZŐ FORDULÓ (MÁ­JUS 08., SZERDA) PÁROSÍTÁSA, 16.30 óra: ParaolypiAkosz-Ka- tolikus Gimnázium, 17.15 óra: Csemege TMG-Dr. Cár Kft. 18 óra: Mark Tattoo-Postás SE. 18.45 óra: Royal Fröccs-Amatő- rök 2011. 19.30 óra: Mark Tat- too-Kolibri Presszó. 20.15 óra: Pek-Snack Balaton-átúszás- KMOK-EDDSZ. 21 óra: QLR PC Bontó-Nyár FC. ■ Kedden este elölről kezdik kosárlabda nb i/A., férfiak Egyenlő állásról folytatódik a párharc Kiegyenlítette a negyed­döntős párharc állását a Top Cop Security Jászberény csapata az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság* bán, miután hazai pályán nagy csatában legyőzte a Kaposvári KK együttesét. Kun Zoltán Jászberényben folytatta szerep­lését az NB ]/A csoportos férfi- kosárlabda-bajnoki rájátszás­ban a Kaposvári KK együttese. A somogyiak 1-0-ás előny bir­tokában várhatták a párharc második összecsapását a vala­melyik fél harmadik győzelméig tartó negyeddöntős csatában. Óriási csatát hozott az első két negyed, s a nagyszünetet követően sem változott a játék képe. A kaposváriak jól tartot­ták magukat a minden energi­ájukat mozgósító jászságiak­kal szemben. A 25. percben a kimaradt vendéglehetőségeket Rakics és Markovics azonnal pontokkal büntette, így 58-53- ra lépett meg a hazai alakulat. Dramicsanin szokásos haté­konyságával játszott a herényi oldalon, emiatt is a legjobbkor érkezett Drahos triplája. Hend- lein 64-64-nél egyenlített, Soós kihagyott hármasa miatt pedig ezzel az eredménnyel zárták a csapatok. A záró játékrészben- minimális vezetést szerzett a hazai együttes, de Swanston három büntetője és Dunn dup­lája elegendő volt a hátrány is­mételt ledolgozásához. Drahos ért el nagyon fontos kosarat, majd rögtön az ellentámadás­nál begyűjtötte negyedik fault­ját. Két gyors triplával fordított a Jászberény, de ekkor Spica tartotta a Kaposvárt. Rakics 81-77-re alakította az állást há­rom perccel a vége előtt, Fekete Ádám pedig azonnal időt kért. Hendlein eladott labdája után Horti növelte tovább a hazaiak előnyét, ezzel már gyakorla­tilag eldöntötték a meccset a jászberényiek. Az összecsapás nagy részében szorossá tette az eredményt a jól küzdő kapos­vári együttes, ám a végén job­ban összpontosító és keveseb­bet hibázó Rakicsék örülhettek a diadalnak, ezzel együtt pedig az egyenlítésnek. TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY- KAPOSVÁRI KK 92-82 (20-28,23-16,21-20,28-18) Jászberény, Belvárosi Álta­lános Iskola, 600 néző. Vezette: Földházi T., Ádám J., Szabó G.. TOP COP SECURITY JÁSZBE­RÉNY: Rakics (24/3), Soós (11/6), Markovics (28/6), Dramicsanin (14/3), Djikanovics (7). Csere: Török (-), Szabó P. (-), Szögi (3/3), Horti (5). vezetőedző: Földi Sán­dor. edző: Horváth Balázs. kaposvári KK: Dunn (15/6), Kiss K. (6/6), Swanston (17/9), Hendlein (17), Spica (20). Cse­re: Drahos (5/3), Dávid G. (2), Szőke (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 12. perc: -. 17. perc: -. 23. perc: 49-46. 27. perc: 60-55. 32. perc: 62-64. 37. perc: 79-77. kiponto­zódott: Djikanovics (a 39. perc­ben). jók: Dramicsanin, Mar­kovics, Rakics, UL Hendlein, Spica. Két góllal verte a Kapós Atias a harmadik helyre a csúszó bajnokot KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Újból vereséget szenvedett az öreg­fiúk bajnokságában a POMEG ABC-Hawaii csapata, két góllal kaptak ki a Kapós Adástól, így lecsúsztak a harmadik helyre. Nyert a Tóth Lajos és őrzi veze­tő helyét a tabellán. AZ ÖREGFIÚK BAJNOKSÁG 16. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI: Ka­csó-Gép Kft.-Tóth Lajos Általá­nos Iskola 3-5; Kapós Atlas-PO- MEG ABC-Hawaii 3-1; Székely & Geréb Kft.-Oni Team 3-3; Postás SE-Csányi Pékség 1-4; Prémi­um-Ablak Kft.-Logisztikai Ezred 2-3; Adria Presszó-Izomláz-Wolf System 3-4; M-Car-KVIKSZ 3-0 j -játék nélkül A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Tóth Lajos Általános Iskola (42 pont), 2. M-Car (41), 3. POMEG ABC-Ha­waii (38), 4. Csányi Pékség (34), 5. Logisztikai Ezred (27), 6. Szé­kely & Geréb Kft. (24), 7. Kapós Adás (22), 8. Kacsó-Gép Kft. (22), 9. Oni Team (21), 10. Wolf System (18), 11. Prémium-Ablak Kft. (17), 12. Adria Presszó-Izomláz (15), 13. Postás SE (8), 14. KVIKSZ (4). A KÖVETKEZŐ FORDULÓ PÁRO­| sítása, 6. forduló: május 2., csü­törtök, 17.15 óra: Logisztikai Ez- red-Kacsó-Gép Kft. 18 óra: Wolf System-Tóth Lajos Általános Is­kola. 18.45 óra: Oni Team-Prémi- um-Ablak. 19.30 óta: Csányi Pék­ség-Székely & Geréb Kft. 20.15 óra: Pomeg ABC-Hawaii-Postás SE. Május 3. péntek 18 óra: Adria Presszó-Izomláz-M-Car. A Ka­pós Adás szabadnapos. ■ Elén végzett a Szeszspanyol kispályás labdarúgás Előbb a csoportot, majd a tornát nyerték Ranglistás pontokért futottak az arborétumban A Sportpálya 2004 Egyesület a kaposvári városi sportcsarnok átadásának harmincadik év­fordulója alkalmából, tíz csapat részvételével rendezett műfü­ves kispályás labdarúgótornát. EREDMÉNYEK-A CSOPORT: Izomláz-Nyár FC 3-0. Színház- Szeszspanyol 0-5. Izomláz- Szupra FC 2-0. Színház-Nyár | FC 3-0. Szeszspanyol-Szupra FC 4-1. Izomláz-Színház 1-2. Nyár FC-Szeszspanyol 1-3. Színház-Szupra FC 2-3. Izom- láz-Szeszspanyol 2-4. Nyár FC- Szupra FC 1-3. A csoport vég­eredménye: 1. Szeszspanyol, 2. Izomláz, 3. Színház, 4. Szupra FC, 5. Nyár FC. b csoport: Somogy Sport- ja-CD BOX 1-0. Rákóczis Szü- lők-Barátok Közt 4-2. Somogy Sportja-M Cár Autókereskedés 3-2. Rákóczis Szülők-CD BOX 1-3. Barátok Közt-M-Car Autó- kereskedés 1-3. Somogy Sport- ja-Rákóczis Szülők 7-2. CD BOX-Barátok Közt 4-3. Rákó­czis Szülők-M-Car Autókeres­kedés 2-9. Somogy Sportja-Ba- rátok Közt 4-2. CD BOX-M-Car Autókereskedés 4-4. A B CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Somogy Sportja, 2. M-Car Autókereskedés, 3. CD BOX, 4. Rákóczis Szülők, 5. Bará­tok Közt. ELŐDÖNTŐK: Somogy Sportja-Izomláz 2-0. Szeszspa- nyol-M-Car Autókereskedés 2-1. A HARMADIK HELYÉRT: M-Car Autókereskedés-Izomláz 2-0. a Döntőben: Somogy Sportja- Szeszspanyol 2-2 (büntetőkkel: 6-7). A TORNA KÜLÖNDÍJASAI, GÓL­KIRÁLY: Varga Tamás (Somogy Sportja - 7 góllal), a legjobb kapus: Sulcz Richárd (Szesz­spanyol). ■ tájfutás A Desedai Arboré­tumban rendezték a Tavaszi Rövidtávú Kupa Regionális Tájékozódási Futó Ranglista- versenyt. A viadalon közel nyolcva- nan álltak rajthoz. A kategóri­ák győztesei, N10: Kaiser Lau­ra (Egri Testedző Klub). N12: Müller Júlia, Taszár Honvéd SE (THSE). N14: Müller Esz­ter (THSE), N16: Tóth Blanka (THSE), N18: Gyenis Regina (Katolikus Gimnázium). N21: Pál Nándorné (THSE), N35: Barát Imola (THSE), N50: Szentes Anna (Pécsi Orvos­egészségügy SC). F10: Böröcz Botond (Honvéd utcai Tagis­kola). F12: Boda Bálint (Kodály Zoltán Központi Általános Iskola). F14: Krakter Dániel (THSE). F16: Bajna Bence (THSE). F18: Tóth Péter (Pécsi VSK). F21: Bella Gábor (Fu- szekli SE). F35: Müller Balázs (THSE). F50: Kóger Gyula (Pécsi Vörös Meteor). F60: Marton Péter (THSE). Nyílt: Afganide Sámson (Bodrog). ■ Kun Z. Tatán győzött újabb meccsén a Siófoki Kosársuli Európa-bajnoki kvalifikációért küzdenek lovastorna Jól szerepeltek a kaposváriak az idei első válogatóversenyen KOSÁRLABDA NB II, NYUGAT: TATAI SE-SIÓFOKI KOSÁRSULI 48-67 (14-15,6-24,13-18,15-12) Tata, 50 néző. V: Kéri, Kovács J. . sks: Polgár, Bocsárdi (15), Molnár A. (20), Kovács Zs. (8), Magyar Z. (8). csere: Fehér D. (16), Ajzner, Pákozdi, Visnyei. edző: Kertész Tamás. A második negyedben hat percig nem engedtek kosarat a házigazdáknak, így jelentős,, tizenhat pontos előnybe kerültek (16-32) a siófokiak. A második félidőben 12 pontra még feljöttek a tataiak (32-44), ám egy 11-0-ás sorozattal lerendezték a mérkő­zést (55-32) az eltiltott Kövért és a sérült Tápait is nélkülöző bala­toniak. ■ Keszthelyi Z. A budapesti Nemzeti Lovardá­ban rendezték meg a lovastor­nászok első válogató versenyét. Az eseményen a kaposvári Lo­vasakadémia SC tíz versenyző­vel képviseltette magát. Az utánpótlás csapatok kö­zött a két újonc, 6 éves verseny­zővel felálló csapat meglepe­tésre aranyéremmel térhetett haza. A Fehér Viktória, Kovács Hanna, Szabó Kitti, Jezernicz- ky Nóra, Porcsa Lenke, Cseh Kornélia összeállítású együttes a jóval idősebbekből álló sóskú­ti csapatot győzte le. A kicsik egyéniben sem val­lottak szégyent, hiszen a C ka­tegóriában Szabó Kitti a harma- 1 dik, Jezerniczky Nóra ötödik, Formás gyakorlatokat mutattak be Kovács Hanna pedig a hatodik helyen zárt. A nagyobbak már a nemzetközi szintű kategóri­ákban indultak. A viadalnak komoly tétje volt, hiszen a rajt­hoz állók már a lovastorna Eu- rópa-bajnokság részvételi jogá­ért is harcba szálltak. Somogyi Miklós a gyermek mezőnyben még kissé idény eleji formát mutatott, teljesít­ménye a hatodik helyre volt elég. Nővére, Somogyi Eszter bemutatkozása jól sikerült a senior mezőnyben, harmadik­ként zárt. Az elért eredmény­nyel igazolta helyét a hazai élvonalban. Ezzel együtt a kontinensbajnoki részvételhez azonban még meg kell szerez­nie a nemzetközi kvalifikáci­ót. A junior fiúk mezőnyében egyeduralkodóak a kaposvá­riak. Bence Balázs most is kie­melkedően teljesített, az egész verseny legmagasabb pontszá­mával nyerte a budapesti via­dalt. Tóth Ákos szintén magas pontszámmal végzett a máso­dik helyen. Villányi Krisztina edző ta­nítványainak a pünkösdkor rendezendő ausztriai nemzet­közi verseny lesz a következő erőpróbája. Azon a nemzetközi versenyen Somogyi Eszter az Európa-bajnoki kvalifikációért, Bence Balázs és Tóth Ákos pe­dig a minél jobb helyezésekért harcol majd. ■ Kun Z. Három diadalt arattak a barcsiak az inárcsi viadalon karate Inárcson rendezték a GKF, Hachi - 0 - Kai, Martial Árts Nemzetközi Karatever­senyt, melyen hatan képvisel­ték a barcsi színeket. A Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztálya egyedüli somogyi klubként vett részt a viadalon. A barcsi karatékák eredmé­nyei kata (formagyakorlat) és kumite (küzdelem) kategóri­ákban: Gulyás Csaba (7-8-9 évesek), kumite 1., Vodenyák Martin (7-8-9 évesek), kumite 2., Litter Katalin (10-11 évesek), kumite 1., Balassa Laura (10-11 évesek), kumite 2., Erdős Mar­tin (14-15 évesek), kata 2., kumi­te 1., Asztalos Szilveszter (14-15 évesek), kumite 3. ■ K. Z. Hiába dobott 15 pontot Dunn (fehér mezben), kiegyenlített a Jászberény. Folytatás kedden Kaposváron