Somogyi Hírlap, 2013. március (24. évfolyam, 51-75. szám)

2013-03-04 / 53. szám

14 SPORT 2013. MÁRCIUS 4., HÉTFŐ Két együttes fut még versenyt a terembajnoki aranyéremért Csak a végén rontottak kosárlabda-nb i. a, férfiak Összességében dicséret jár az alapszakaszért Gyöngyösön is biztosan gyűjtötte be a pontokat a csurgói csapat teremlabdarúgás Az Irodagép Kupa tizenharmadik fordulójá­ban a rangadón meglepően si­mán, 5-1-re nyert a listavezető Somogy Sportja a Bombardier Pub ellen, így nagy lépést tett története első bajnoki címe felé. A végig sportszerű talál­kozón a Bomba kapufákkal veszélyeztetett, utána azonban átvette a kezdeményezést a So­mogy Sportja és végig vezetve győzött. A Bombardier Pubnak így a következő fordulóban a Hidromobil elleni rangadón még nehezebb lesz nyernie. A bajnoki címre így kettő for­dulóval a vége előtt már csak két csapatnak van esélye, a Hidromobil hátránya azonban négy pont, bár ezúttal is 7-0-ra nyert, végig komolyan véve el­lenfelét. A Két Testvér Pizzéria újabb győzelmével már harma­dik, és jó esélye van dobogón maradni, ezúttal a Win Teamet győzte le 7-2 arányban. Meg­szerezte első győzelmét az Őrei, mégpedig igen simán, 7-3-ra verték az M-car Autóke­reskedést. Az SM Kapós 6-2-re verte a sereghajtót. ■ A góllövőlistán továbbra is vezet az ezúttal duplázó Varga Tamás A13. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Sim Team-MÁV Kollégium 2-2; Somogy Sportja-Bom- bardier Pub 5-1; Két Testvér Pizzéria-Win Team 7-2; Hidro- mobil-Sepra FC 7-0; SM Ka- pos-QLR PC Bontó 6-2; Őrei FC-M-car Autókereskedés 7-3. a bajnokság állása: 1. So­mogy Sportja (27 pont), 2. Hid­romobil (23 p.), 3. Két Testvér (22 p.), 4. Bombardier (21 p.), 5. MÁV Kollégium (18 p.), 6. SM Kapós (18 p.), 7. Sim Team (17 p.), 8. M-car Autó (16 p.), 9. Alibi FC (9 p.), 10. Win Team (8 p.), 11. Sepra FC (6 p.), 12. Őrei FC (4 p.), 13. QLR PC Bontó (0 p.). A KÖVETKEZŐ FORDULÓ (MÁR­CIUS 07., CSÜTÖRTÖK) PÁROSÍ­TÁSA. 17.30 óra: Őrei FC-QLR PC Bontó. 18.10 óra: Alibi FC-M-car Autókereskedés. 18.50 óra: Sim Team-Somogy Sportja. 19.30 óra: MÁV Kol­légium-Két Testvér Pizzéria. 20.10 óra: Bombardier Pub- Hidromobil. 20.50 óra: Win Te- am-SM Kapós. Szabadnapos: Sepra FC. ■ Utolsó, hazai alapszakasz­meccsén vereséget szenve­dett a Kaposvári KK, amely a harmadik helyen végzett, s a Szolnoki Olaj belépése miatt a negyedik helyről kezdheti a középszakasz küzdelmeit. Kun Zoltán Egészen más körülmények közt találkozott a két együttes egy­mással, mint a tavaly őszi mér­kőzésen, akkor négy vereségből álló sorozatot szeretett volna megtörni a Jászberény, ám ezút­tal sokkal kellemesebb előjelek­kel várhatták az összecsapást. Zsinórban nyolc találkozón győ­zedelmeskedett a Földi-legény­ség, amely biztos negyedik helye okán nyugodtan kosárlabdázha­tott. A hazai környezetben sze­replő kaposváriak mindenképp nyerni akartak, hiszen, ameny- nyiben az Álba Fehérvár kikap Szombathelyen, az Atomerőmű SE pedig nyer Körmenden, ak­kor második helyen zárják az alapszakaszt a somogyiak. A vendégek készülődését kel­lemetlen közjáték zavarta meg, ugyanis a belázasodó Soós Gábor végül nem állhatott Földi Sándor vezetőedző rendelkezésére. A hazai oldalon bár nem mindenki volt száz százalékos állapotban a sérült Kiss Kornélon kívül min­denki bemelegített. Swanston triplájával kezdő­dött a kaposvári pontgyártás, de Dramicsanin és Markovics ha­mar fordított. Több eladott lab­da miatt nem sikerült közelebb férkőzni az ellenfélhez, aztán Dunn és Dávid tett arról, hogy változzon a helyzet. A negyed utolsó pillanatában Dramicsa­nin használta ki a kaposváriak figyelmetlenségét, így a vendé­gek vezettek a játékrész zárását követően. A folytatásban Swans­ton triplái kellettek ahhoz, hogy a hazaiak partiban maradjanak i a Dramicsanin vezette vendé­gekkel szemben. Nem találták a megfelelő ritmust a kaposvári­ak, akik rendre rossz védekezést választottak és néhány ziccer is kihasználatlan maradt. Hend- lein vette vissza a vezetést a so­mogyiaknak 37-36-nál, aztán hiába zsákolt szépet ugyanő, a negyed vége ismét a vendégeké volt. Horti használta ki jól testi erejét a palánk alatt, Dramicsa­A meccs nagy részében csak Marco Spica hozta magát, ez kevés volt nin triplája után pedig mát tíz pont fölé kúszott a különbség. A Spica ellen elkövetett sportsze­rűtlen hiba után sem sikerült fa­ragni a különbségen. A negyed második felére vált harcosabbá a Kaposvár, ekkor sikerült né­hány labdát szerezni és újra tíz pont alá kerülni. A negyedik negyedet nyolc pontos hátrány­HIRDETÉS ból kezdte a somogyi alakulat, amely harcosabban kosárlab­dázott, de sorra maradtak ki a távoü kísérletek. Swanston, Ko­vács Soma és Dunn is rendre hibázott, így elmaradt az egyen­lítés. Aztán Swanston törte meg a jeget, de a hazaiak hajrája már későinek bizonyult. A jászberé­nyiek nagyon fegyelmezetten és 1 AZ ALAPSZAKASZVEGEREDMENYE 1 1. Álba Fehérvár 22 _17_ 51935-1603 39 M Atomerőmű SE 22 16 61908-1707 38 3. Kaposvári KK 22 15 71889-1779 37 4. Jászberény 22 14 81809-1760 36 5. Körmend 22 _U_ 111887-1925 33 6. Sopron KC 22 n 111695-1682 33 | 7. Szombathely 22 111919-1810 33 8. Pécsi VSK 22 io 121689-1764 32 9. ZTEKK 22 9 131722-1896 31 10. Nyíregyháza 22 8 141700-1727 30 11. Szedeák 22 jy 141823-1872 30 12. Debrecen 22 2 201437-1888 24 főleg pontosabban kosárlabdáz­tak, így megérdemelt győzelmet arattak. Ezzel a somogyiak a harmadik helyen zárták az alap­szakaszt. KAPOSVÁRI KK-TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 79-84 (22-23,18-22,18-21,21-18) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 600 néző. Vezette: Pállá Z. Szabó G. Makovsky Sz. KAPOSVÁRI KK: Dunn (11), Drahos (7/3), Swanston (20/15), Dávid (9), Spica (21). CSERE: Hendlein (11), Szőke (-), Kovács S. (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. TOP COP SECURITY JÁSZBERÉ­NYI KSE: Rakics (18/6), Mladeno- vics (-), Markovics (11), Drami­csanin (24/9), Horti (13). csere: Szabó P. (10/6), Török (8), Varga I. (-), Szögi (-). VEZETŐEDZŐ: Földi Sándor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 3-3.7. perc: 11-12.12. perc: 25-26.17. perc: 39-36.22. perc: 40-52.27. perc: 51-61.33 perc: 61-66.37. perc: 67-71. JÓK: Spica, Dunn, illetve Dramicsa­nin, Rakics, Markovics, Horti. fekete ádám: - Gratulálok a Jászberénynek, ezúttal jobbak voltak! A rosszabb dobószázalék miatt elhibázott támadásunk volt, ez pedig a védekezésre is rányomta a bélyegét és sok könnyű kosarat kaptunk. Ettől függetlenül az alapszakasz alatt nyújtott teljesítményért gratulá­lok a csapatomnak és kérem a közönségünket, hogy továbbra is támogassanak bennünket.1 Biztos vagyok abban, hogy ez a csapat fog még meglepetést okozni a középszakaszban. földi Sándor: - Nagyon jól játszottunk, végig kézben tartot­tuk a mérkőzést. Szerettem vol­na többet rotálni a csapatot, de mivel győzelmi esélyünk volt, inkább erre koncentráltunk. Köszönöm a fiúk hozzáállását, ez volt zsinórban a kilencedik diadalunk. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sop- ron-ZTE KK 71-72; Szeged-Pé­csi VSK 82-90; Szombathely-Al- ba Fehérvár 72-77; Körmend- Atomerőmű SE 94-85; Debre- cen-Nyíregyháza 40-71. a junior mérkőzésen: Ka­posvári KK-TOP COP Security Jászberény 97-81 (23-29,18- 14, 24-14,32-24). ld.: Kovács S. (26/9), Papp P. (18/3), Fonai (16), Benke (15). BUDAPEST BANK FÉRFIKÉZILABDA LIGA,: B. BRAUN GYÖNGYÖS­CSURGÓI KK 20-24 (9-12) Gyöngyös, sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. B.BRAUN GYÖNGYÖS: Hudák - Gúnya 1, Oláh T., Koller 1, Debreczeni, Frey 2 (1), Gaz­dag 4 (2). csere: Tamási (ka­pus), Szabó P. 3 (1), Sándor R. 1, Szalafai 2, Bakos 1, Sándor Á. 4, Varsandán, Kotormán 1. vezetőedző: Nagy Károly. csurgói kk: Wyszomirski j - Országh, Oláh G. 3 (1), Vad­kerti G. 5, Szöllősi 1, Grebe- nár 1, Nagy M. 3. csere: Pal- lag (kapus), Borsos, Kovacsics 2, Herbert, Katzirz 2, Kedzo 5, Miss, Czifra 2, Simon B. ve­zetőedző: Imre Vilmos. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1-2. 12. p.: 2-5. 18. p.: 5-7. 24. p.: 6-10. 36. p.: 14-15. 42. p.: 15-17. 48. p.: 18-20. 54. p.: 19-23. JÓK: Gazdag, Szalafai, Sándor Á., Kotormán, illetve Wyszomirs­ki, Vadkerti G., Nagy M., Her­bert, Kedzo. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 4 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/4, ill. 1/1. Újabb magabiztos sikert aratott a Gyöngyösön is esé­lyeshez méltón kézilabdázó Csurgói KK együttese. A so­mogyi klub játékosai már az j első félidőben három gólos előnyt harcoltak ki, melyet a találkozó végéig eggyel még meg is toldottak. nagy károly: - Egy-két játé­kosom teljesítménye elmaradt az elvárttól, hiányzott az a kis plusz, amelyre a magas szinten játszó Csurgó legyő­zéséhez szükség lett volna. IMRE VILMOS: - A kitűnő vé­dekezésnek és a jó kapustel­jesítménynek köszönhetjük j a győzelmet. Örülök, hogy minden játékosomnak lehető­séget tudtam adni. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A 21. forduló után: 1. MKB Veszp­rém KC (34 pont), 2. Pick Sze­ged (31 p.), 3. Csurgói KK (30 j p.), 4. Grundfos Tatabánya KC (22 p.), 5. Ferencvárosi TC-PLER (18 p.), 6. B. Braun Gyöngyös (16 p.), 7. Balaton­füredi KSE (13 p.), 8. Váci KSE (10 p), 9. Ceglédi KKSE (10. p.), 10. Orosházi FKSE (9 p.), ll.PécsiVSE(9p.). ■ Esélyt sem hagytak a felzárkózásra a debrecenieknek kézilabda-nb i., nők A somogyi hölgyek megtették az első lépést az ú] célként kitűzött kilencedik hely felé vezető úton Végig vezetve kiütéses sikert arattak a siófokiak a DVSC el­len visszavéve a kilencedik helyet a bajnokságban. Hat meccs után sikerült újra nyerni Bogdanovicéknak, ami az alap­szakasz végi helyezés, illetve a rájátszásba vitt pontok száma miatt volt igen fontos. Egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazai siker talán csak a találkozó elején lévő ki­sebb hullámvölgyet leszámít­va. Huszonöt perc után már öt volt a különbség (11-6), ami a szünetig meg is maradt. A fordulás után minden ott folytatódott, ahol abbamaradt, a házigazdák fokozatosan nö­velték előnyüket. Bogdanovic és Léránt révén villámrajtot vettek (16-9), máris héttel el­húztak, úgy hogy Erdősi megint kihagyott egy büntetőt. Ezzel gyakorlatilag a vendégek minimális esélyei is elszálltak. A folytatásban már csak egy kérdés volt: mennyivel nyernek Kiss Szilárd tanítványai? Hiába vezettek tízzel is, végül az utol­só pillanatokban szerzett Herr Anita hetese miatt csak kilenc­cel győztek. A siker egyik alapja a jó véde­kezés volt, úgy kaptak tizenki­lencet Kiss Szilárd tanítványai, hogy Kiss Évának ehhez elég volt tizenegy védést bemutatnia, vagyis jól működött a balato­ni fal. Futakit is ki keU emelni, aki a pádról beszállva megfogta Herr hetesét, amiből jól látszik mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Az utóbbira jó példa még, hogy az első féüdőben he­ten is betaláltak a volt siófoki Lajtos kapujába. Bogdanovic igazi vezér volt, aki kilenc gólja mellett négy hetest is kiharcolt a hatvan perc alatt. Az első fél­időben Szalai három akciógólja mellé hozzátett két kiharcolt hetessel kiemelkedőt nyújtott, ahogy a másodikban Schneider négy góüal és egy büntető ki­erőszakolásával tette ugyanezt. Igaz, a hetesekkel hadilábon álltak a lányok, hisz Erdősi pél­dául kétszer is rontott. - Nagyon akartuk a győzelmet védekezé­Kiss edző ezúttal elégedett lehetett sünk messze jobb volt, mint az utóbbi időszakban, ellenben a tá­madójátékkal kapcsolatosan van hiányérzetem, úgy gondolom, többet kellett volna futnunk - foglalta össze a történteket Kiss Szilárd, akinek együttese ösz- szevetésben ezzel a Békéscsaba után a Debrecennél is jobbnak bizonyult, hisz idegenben „csak” öttel kapott ki, ami azonos pont­szám estén jól jöhet még. SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ- DVSC-FÓRUM 28-19 (14-9) Siófok, Beszédes iskola, 250 néző. Vezette: Tomecskó-Hu- nyadi, Unyatinszki. SKC: Kiss É. - Varga N. 1, Sza­lai B. 3, Németh Cs. 2, Seric, Bog­danovic 9(3), Erdősi 5(2). CSERE: Futaki (kapus), Schneider 5(2), Léránt 3, Szabadfi. szakmai igaz­gató: Kiss Szilárd. DVSC: Lajtos - Slakta 2, Herr A. 7(5), Dakos 2, Karalyos 2, Sis­ka 1, Szilágyi 3. csere: Makai (kapus), Simsikova 1, Vörös B. 1, Bálintová, Bohus-Karnik M., Kamik Sz., Kudor, Som, Varsá­nyi. vezetőedző: Bíró Imre. HÉTMÉTERESEK: 10/7 (5/3), il­letve 7/5 (2/2). KIÁLLÍTÁS: 10 perc (2 perc), illetve 14 perc (4 perc). Megváltozott a Siófok KC-Ga- lerius Fürdő következő két baj­noki mérkőzésének időpontja. Vácon március 6-án, 18 órakor lépnek pályára Vácon. A Duna­újvárost március 16-án, 18 óra­kor fogadják. ■ Keszthelyi Z.