Somogyi Hírlap, 2013. január (24. évfolyam, 1-26. szám)

2013-01-14 / 11. szám

14 SPORT 2013. JANUÁR 14., HÉTFŐ Először kapott ki a bajnokcsapat az Irodagép Kupában teremlabdarúgás Az Irodagép Kupa ötödik fordulója március­ra tolódott technikai okok miatt, így a hatodik fordulóval folyta­tódott az ünnepek után a pont- vadászat. Az év első meccsnap­ján a bajnok MÁV Kollégium elszenvedte első vereségét. Az eddig hibátlan csapat a Somogy Sportja gárdájától kapott ki jó mérkőzésen 2-0 arányban. A rendkívül fegyelmezetten ját­szó Somogy Sportja tagja annak az ötös fogatnak, amely bajnok­esélyes a MÁV, a HidromobU, a Bombardier és a listavezető Sim Team mellett. Utóbbi maga­biztosan gyűrte le az Alibit, a HidromobU hasonló módon a Win Teamet, akik meglepetés­re még váratnak első pontjaik megszerzésére, igaz, legalább megrágták az első gólokat. A Bombardier Pub az M-cart győzte le nagy különbséggel, az éllovas Sim Team meUett ők a másik hibátlan csapat. Gólözön volt a Sepfa és a QLR meccsén, a tíz találaton nem testvériesen osztoztak, nyolcat váUalt a Sepfa a sereghajtó ellen. ■ A góllövőlista élén Mátéé Balázs vette át a vezetést Löki Péter előtt A Két Testvér is már a közép­mezőny tagja, az Őreit verték ezúttal 3-0 arányban, az iro­dagép KUPA 6. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI: Sim Team-Alibi FC 3-0; Somogy Sportja-MÁV Kollégium 2-0; Sepra FC-QLR PC Bontó 8-2; Bombardier Pub-M-car Autókereskedés 4-0; HidromobU-Win Team 4-2; Két Testvér Pizzéria-Orci FC 3-0. A bajnokság állása: 1. Sim Team (15 pont), 2. Somogy Sportja (12 p.), 3. Bombardier (12 p.), 4. HidromobU (10 p.), 5. MÁV KoU. (9 p.), 6. SM Kapós (9 p.), 7. Két Testvér (7 p.), 8. M-car Autó (6 p.)., 9. Sepra FC (4 p.), 10. Alibi FC (3 p.), 11. Őrei FC (1 p.), 12. Win Team (Op.), 13. QLR PC Bontó (0 P-). A KÖVETKEZŐ FORDU­LÓ (január 17.) párosítása, 17.30 óra: Hidromobil-SM Kapós. 18.10 ó.: Win Team-M-car Autó- kereskedés. 18.50 ó.: Orci-So- mogy Sportja. 19.30 ó.: MÁV KoUégium-Alibi FC. 20.10 ó.: Sim Team-Bombardier Pub. 20.50 ó.: Sepra FC-Két Testvér Pizzéria. Szabadnapos: QLR PC Bontó. ■ Másodszor verték a Pécset kosárlabda nb i/A, férfiak Kijavították a nyírségi bakit a kaposváriak Tizenkettedik mér­kőzését nyerte az NB I/A-csoportos Férfi- kosárlabdabajnokságban a Kaposvári KK, amely hazai pályán a Pécsi VSK- PANNONPOWER csapatát is legyőzte. Kun Zoltán A felkészülési időszakban már találkozott egymással a két együttes. A Kaposváron ren­dezett II. Orosz László Emlék­torna döntőjében kétszeri hosz- szabbítás után nyert 94-92-re a Pécs. Az élvonalbeli bajnoki soro­zat ötödik fordulójában aztán alaposan visszavágott a Ka­posvári KK, amely a baranyai megyeszékhelyen diadalmas­kodott 79-56-ra. Mindkét alakulat számára fontos volt az újabb találkozó. A somogyiak szerették volna kiköszörülni a nyíregyházi ve­reség okozta csorbát, míg a pé­csiek kiváló sorozatuk folytatá­sáért léptek pályára. Egy-egy hiányzót elkönyvelhetett mindkét klub. A hazaiaknál a derékproblémákkal küzdő Sző­ke Balázs, a baranyai oldalon a családi probléma miatt haza­térő amerikai Alex Légion nem állhatott csatasorba. Spica kosarával rajtoltak a kaposváriak, de azonnal jött Hendley válasza, aki messzi­ről szerzett triplát. Hiába ve­zetett néhány gyors akciót a hazai együttes, a folytatásban Hendley révén faragott hátrá­nyán a Pécs. Kiválóan dobták a távolról a vendégek, rendre kihasználva, hogy lemaradtak védőik. Hendlein tett sokat azért, hogy ne a pécsiek térhes­senek vezetéssel pihenőre az első negyed után. A folytatás­ban is sokat forgatta csapatát Csirke Ferenc és bárki lépett pályára jól tartották magukat a vendégek. Rengeteg hibával kosárlabdáztak a felek, Dra- hos eladott labdája után pedig Loesing egyenlített 33-33-nál. Felváltva vezettek a csapatok a félidő végéig, akkor épp a Pécs állt jobban egyetlen ponttal. A folytatásban Swanstonnak, és Spicának sikerült néhány dobás, a reklamáló Kovács miatt pedig Swanston büntető­Marco Spica (a labdával) ezúttal is kitett magáért Képgaléria:s^nline.hu je után a félpályáról jöhetett a Kaposvár. Magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a somo­gyiak, Kovács Soma ziccere után, 58-51-nél pedig azonnal időt kért Csirke Ferenc. A jó vé­dekezés nyomán szerzett lab­dákból újabb hazai találatok születtek, Spica büntetői után pedig tíz pont főié kúszott a KOSÁRLABDA OKTATÁS 1999-2000-es születésiteknek | a y Kleöelsöerg Kollégium K - SZE - CS 0 # 14.30-16.00-ig Jelentkezőket várunk! Monok Tibor 06-30/286-3322 különbség. Tizennégy ponttal nyerte a játékrészt a Kaposvár, de Hendley és Loesing ismét közelebb hozta csapatát. Egé­szen öt pontig zárkózott a Pécs, amikor Fekete Ádám szakíttat- ta meg a játékot. Kiss Kornél a legjobbkor szerzett kosarat, de utánna sorra kimaradtak a le­hetőségek. A végén Dunn adott A bajnokiét állati ________________ 1. Á lba Fehérvár 17 14 3 1507-1231 0.912 2. Kaposvári KK 16 12 4 1397-1286 0.875 3. Atomerőmű SE 16 11 5 1379-1272 0.844 4. Sopron KC 15 10 5 1234-1182 0.833 5. Szombathely 16 8 8 1385-1363 0.750 6. Jászberény 16 8 8 1329-1343 0.750 7. Pécsi VSK 16 8 8 1236-1270 0.750 8. ZTEKK 14 6 8 1109-1235 0.714 9. Nyíregyháza 15 6 9 1214-1197 0.700 10. Körmend 15 5 10 1270-1344 0.667 11. Szedeák 16 5 11 1305-1390 0.656 12. Debrecen 16 115 1066-1318 0.531 zseniális passzt Spicának, aki nem hibázott és ezzel végleg el­döntötte a meccset. KAPOSVÁRI KK-PÉCSIVSK- PANNONPOWER 82-74 (27-26,12-14,34-20,9-14) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok 900 néző. Vezette: Pállá Z., Makovsky Sz., Boros T. kaposvári KK: Dunn (11), Drahos (2), Swanston (28/9), Hendlein (9), Spica (26). csere: Kiss K. (4), Kovács S. (2), Dávid (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. PÉCSI VSK-PANNONPOWER: Loesing (28/6), Kovács P. (4), Horváth B. (-), Tóth N. (20/6), Hendley (11/3). csere: Csa- bay (6/6), Bödör (-), Bíró O. (-), Nagy K. (5/3), Halász Á. (-). ve­zetőedző: Csirke Ferenc, edző: Czigler László. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 3. perc: 6-5. 8. perc: 16-21. 12. perc: 31-29. 17. perc: 33-31. 23. perc: 49-44.27. perc: 64-53.32. perc: 73-62. 37. perc: 79-72. ki­pontozódott: Kovács P. (a 40. percben), jók: Swanston, Spica, Hendlein, Dunn, ill. Loesing, Tóth N., Hendley. fekete ÁDÁM: - Egyelőre nem vagyunk csúcsformában. Szükség volt erre a győzelem­re, hogy visszanyerjük az önbi­zalmunkat. Voltak sérültjeink és a Pécsi igen remekül ját­szott. Igazán nehéz mérkőzést nyertünk meg. Gratulálok a játékosaimnak,a közönségnek pedig köszönjük a támogatást! CSIRKE FERENC: - Űjfent büszke vagyok a csapatomra. A fiúk bebizonyították, hogy jó úton járunk. Nagyon jó mécs­esét játszottunk, ami a harma­dik negyedben dőlt el. Ekkor nem koncentráltunk eléggé, a Kaposvár pedig hazai pályán van olyan jó, hogy ezt kihasz­nálja. további eredmények: Atom­erőmű SE-Szombathely 85- 65; lászberény-Szeged 84-78; Sopron-Debrecen 88-62; Kör- mend-Fehérvár 93-104. Á ZTE KK-Nyíregyháza mérkőzést vasárnapi lapzártánkkal egy időben rendezték. A junior mérkőzésen: Ka­posvári KK-Pécsi VSK-PAN­NONPOWER 74-76 (10-11, 18-29, 20-16, 26-20). legjobb KAPOSVÁRI DOBÓK: Kovács S. (19/3), Fekete N. (17/6), Benke (12), Papp P. (10/3). Büntetőkkel nyert tornát a Csányi Pékség együttese az öregfiuknál teremlabdarúgás Kilencedik alkalommal rendezte meg a Sportpálya 2004 Egyesület a Somogy Sportja-MLSZ öregfiúk teremlabdarúgó tornát. A meg­mérettetésre előzetesen 16 csa­pat adta le nevezését, de sajnos három gárda roppant sportsze­rűtlenül cserbenhagyta mind a rendezőket, mind pedig a torná­ra benevezett többi csapatot. En­nek megfelelően, három hármas és egy négyes csoportban küz­döttek a csapatok, a továbbjutó két helyért. A három csapatos csopor­tokban két kört játszottak a csapatok, míg a négyesben kör- mérkőzéses alapon döntöttek a továbbjutásról. Az egyenes kieséses szakasz kiélezett küz­delmet hozott, sajnos néha a sportszerűség határát is súrolta néhány magáról megfeledkezett játékos viselkedése. Az elő­döntők már csak egy-egy gólt hoztak, majd a fordulatos bronz mérkőzés után, következhetett a kaposvári házidöntő, melyből ezúttal a Csányi Pékség csapata jött ki győztesen. ■ AIX. Somogy Sportja- MLSZ teremlabdarúgó torna végeredménye: 1. Csányi Pékség, 2. Major Autó, 3. Interbeton Siófok, 4. Bianka Pizzéria Nagykanizsa NEGYEDDÖNTŐK: AndOCS-Ma- jor Autó 1-3; Csányi Pékség- Balatoni Vasas 1-0; Bianka Pizzéria-Old Boys Csurgó 2-0; Interbeton Siófok-Kadarkút 2-1. elődöntők: Bianka Pizzé- ria-Major Autó 0-1; Interbeton Siófok-Csányi Pékség 0-1. A harmadik helyért: Interbeton Siófok-Bianka Pizzéria Nagy­kanizsa 3-2. A döntőben: Major Autó-Csányi Pékség 1-1 (bünte­tőkkel: 1-2). A mérkőzés hajrájában mind­két csapat megszerezhette volna a győztes találatot, ami végül egyiknek sem sikerült. Követ­kezhettek a büntetőrúgások, mely ezúttal a Csányi Pékség­nek sikerült, így megnyerték a tornát. A TORNA KÜLÖNDÍJASAI-GÓL- király: Tóth Norbert (Major Autó), legjobb kapus: Bíró Imre (Interbeton Siófok), legjobb me­zőnyjátékos: Pósfai Attila (Csá­nyi Pékség). ■ Csőm István veretlen maradt a szimultánon Díjazzák az utánpótlást nevelő műhelyeket elismerés Februártól havonta ítélik oda a sportszervásárlási utalványokat sakk Remek mérleggel zárta a megyehét keretében rende­zett huszonnégy táblás szimul­tánt Csőm István nemzetközi nagymester. A Vármegyeházán rendezett eseményen tizenhét győzelem mellett hét döntetlent könyvelhetett el, vagyis veret­len maradt. A meghívott köz­életi személyiségek közül az el­ső ellenfele már a tizenegyedik lépésben feladta a küzdelmet, a többiek viszont több, mint negy­ven lépésig bírták a küzdelmet, ezzel együtt három és fél órát ját­szottak. Az első döntetlent Néber Ákos érte el, a másodikat Mise- táné Burján Anita a Somogy Megyei sakk-szövetség elnöke, a Kaposvári Bástya Sportegye­sület NB Il-es játékosa jegyezte. A későbbiek során döntetlen ért még el Dankházi András (Atom­erőmű SE Paks), Für Katinka (Balatonfüredi Sport Club), Szí­jártó Attila (Sakk Egylet Nagy­atád), Szoták László (Kaposvári Bástya Sportegyesület), Bálint János (Kaposvári Bástya Sport­egyesület). Kiváló színvonalú mérkőzé­seket vívtak a felek, talán Szí­jártó Attila volt legközelebb a győzelemhez. Ellene a Csőm nagymester elnézett egy vezért, később Csőm döntetlent aján­lott, de ezt Szíjártó nem fogadta el. Végül Csőm szép végjátékban döntetlenre mentette az állást, megőrizve veretlenségét. ■ K. Z. A legmagasabb színvonalú mun­kát végző szakosztályok, egye­sületek számára létrejött A hó­nap műhelye díj, melynek nyer­tese 500 ezer forintos sportszer- vásárlási jutalomban részesül. A díjat az utanpotlassport. hu, a Magyar Olimpiai Bizott­ság (MOB) és a szponzor, a De- cathlon Magyarország hozta közösen létre, annak érdeké­ben, hogy segítse és elismerje a kiváló szakmai munkát végző műhelyeket. Bruckner Gábor, az utanpotlássport.hu ügyveze­tője a sajtótájékoztatón elmond­ta, hogy az elismerésre bárki jelölhet egy-egy szakosztályt, klubot a honlapon keresztül, majd a jelölések összegzését kö­Értékelik a fiatalok képzését vetően a szakmai kuratórium választja ki azt az ötöt, mely közül kikerül a végső győztes egy adott hónapban. Az öt jelöltre szavazni is le­het majd az utanpotlassport.hu oldalon, ám nem egyedül a vok- sok döntenek, 75 százalékban ugyanis a háromtagú kurató­rium szava számít. A testület - melybe a három alapító delegál egy-egy tagot - a hónap eseményei, eredmé­nyei alapján választja ki a leg­jobbat. - Éppen az volt az egyik feltételünk, hogy mindenkép­pen a szakmai szempontok ér­vényesüljenek, a MOB ugyanis csak ilyen kezdeményezéshez adhatja a nevét és a támoga­tását - mondta Szabó Bence, a MOB főtitkára. Bruckner hang­súlyozta, nem csupán a nagy szakosztályok reménykedhet­nek a győzelemben. Az egyik fő szempont az lesz, hogy az adott bázis önmagához, a körülmé­nyeihez és lehetőségeihez mér­ten teljesítsen kiemelkedően. Az adott hónapok győztesei mindig a következő hónap vé­gén vehetik majd át a díjjal já­ró plakettet és a vásárlási utal­ványt a Decathlon budaörsi áruházában. Az első díjátadót február 26-án rendezik. Az év végén a kuratórium kiválasztja az év műhelyét is, melynek 2 millió forint lesz jutalma. ■