Somogyi Hírlap, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-05 / 258. szám

2012. NOVEMBER 5., HÉTFŐ SPORT Vonnt elutasították, a nemzetközi szövetség tanácsa elutasította a női alpesi sí Világkupában össze­tett címvédő Lindsey Vonn kérését, aki szeretett volna elindulni egy férfiaknak kiírt lesikló Vk-versenyen Az indoklás szerint „az egyik nem képviselői nem indulhatnak a másik versenyein”. Kimaradtak a Rákóczi helyzetei labdarúgó nb i. Pécsen is kikapott a kiállítás miatt ismét megfogyatkozó FGSZ Siófok MTK-győzetem született a fővárosi örökrangadón a Fradi ellen Ezúttal hiába játszott olykor látványosan a fehér mezes Rákóczi, elmaradt a pontszerzés Képgaléria: sonline.hu FGSZ Siófok Pécsen, ahol az egy éve otthon nyeretlen piros-feketék vesztes állásból álltak talpra. Keszthelyi Z., Klein P. Tavaly november után újra nyert otthon a Pécs, a siófokiak viszont most már tizennégy meccsnél tartanak győzelem nélkül. A ba­ranyaiak otthonában azonban végre újra csapatként működtek a pályán a kék-sárga labdarú­gók, akikről ki lehet jelenteni: ha mindig ilyen hozzáállással tet­ték volna a dolgukat, nem csak három pontjuk lenne. - Kétség kívül volt tartása az együttes­nek, a játékosok bizonyították nem egymás ellen, vagy valaki más ellen dolgoznak a pályán - mondta Horváth Károly. - Nem sok sikerélmény ért minket ed­dig, mégis van tartásunk, ami nagyon fontos a helyzetünkben. Sok örömre persze nincs oka a trénernek, hisz ezúttal is ki­kapott a csapata, melyben nagy szerepe volt a védő, Mogyorósi kiállításának. El kell ismerni, már előtte is fölényben játszot­tak a házigazdák, ám a folyta­tásra szinte minden esélyüket elvesztették a piros lappal a so­mogyiak a pontszerzésre (vagy a győzelemre). Meg kell azon­ban jegyezni, hogy két perc­cel korábban Bajzát szintén tör­lesztett Fehérrel szemben, ami­ért csak sárgát kapott. - A já­tékvezető másképp mérlegelt a két esetnél, pedig Bajzáté is pi­rosat ért volna - mondta el kér­désünkre a véleményét a szak­vezető. - Nem akarom persze a vereséget a játékvezetésre fog­ni, még mindig hiányzik a gól a játékunkból, az átütő erő a tá­madójátékunkból, ez volt a dön­tő. Megpróbáltuk kihasználni, hogy a pécsiek otthon nem túl eredményesek, ezért is kezd­tünk bátran, ami gólt hozott szá­munkra, ám a védekezési hibá­kat nem tudtuk kiküszöbölni, az egyenlítő gólnál nagyot ron­tottunk - magyarázta Horváth Károly. - A két csapat közti mi­nőségi különbséget megpróbál­tuk a lelkesedéssel eltüntetni, ám a kiállításnak is köszönhe­tően ez nem sikerült. Az előző szezonnal nem érdemes fogla­kozni, akkor erőn felül teljesí­tett a csapat. Egyszer meg lehe­tett csinálni a bravúrt... A találkozót sok párharc jel­lemezte, nem mindig a fair play szellemében. Siófoki ol­dalon Sluka esett áldozatul en­nek, akit 19 perc után le kellett cserélni hosszas ápolás után. - A gólunk előtt épp utóbbi ad­ta középre a labdát, igen úgy gondolom, nem tett jót a kivá­PMFC-MATIAS- FGSZ SIÓFOK 2-1 (1-1) Pécs, 1200 néző. V.: Szőts G. pmfc: Dibusz - Bognár L., Cau sic, Krejci, Zeljkovic - Horváth A.(Demjén G. 57.p.), Akassou, Wittrédi, Okoronkwo (Uzoma 81. p.) - Bajzát, Grumic (Nagy 0. 42. p.). Vezetőedző: Supka Attila. FGSZ SIÓFOK: Kurucz P. - Mo­gyorósi, Nyári, Fehér, Fejes - Sluka (Dajic 19. p.), Kecskés, Gál A. (Windecker 82. p.), Pál lása, sokat tudott volna segíte­ni nekünk - folytatta a veze­tőedző. - Akassou egy becsú­szásnál rálépet a térdére, nem tudott tovább játszani, egyelő­re pontos diagnózist nem tu­dok róla mondani. Erős ellenfelet sorsoltak a Kaposvári Rákóczi számá­ra Prukner László jubileu­mi, 250. NB I-es mérkőzésé­re, amelyen vezetőedzőként ül le a kispadra. Nagyon jó iramban kezdődött a találko­zó mindkét kapu előtt adód­tak lehetőségek már a meccs elején, és az első negyed óra Sz. - Melczer (Fodor M. 77. p.)- Zamostny. Vezetőedző: Hor­váth Károly. GÓLSZERZŐK: PálSz. a 18., Bajzát a 29., Okoronkwo 79. percben. kiállítva: Mogyorósi 66., Derű­jén a 86. percben. KAPOSVÁRI RÁKÓCZIFC- VIDEOTON FC 0-2 (0-0) Kaposvár, Rákóczi Stadion 3500 néző. V.: Bognár (Szpis- ják, Kormányos II. G.). KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Haj- duch - Okuka, Kovács 0., Bank nagyon lüktető, kifejezetten élvezetes játékot hozott. A legnagyobb kaposvári le­hetőség Okuka előtt adódott, egy baloldali sarokrúgás után, azonban a védő fejese centik­kel a jobboldali kapufa hagyta el az alapvonalat. Helyenként szépen, közönségcsalogatóan futballozott a Rákóczi, de azt túlzás lenne állítani, hogy „tör­te a háló a fehérváriak hátát”, mégis a több lehetőség adódott a hazaiak előtt. A második félidő elején Ni- kolics lépet ki a hazai védők közül, első próbálkozását még Jánvári - Pedro, Safaric (Vruci- na, 76. p.)- Balázs B., Oláh (Moustapha, 80. p.), Horváth T.- Haruna. Vezetőedző: Prukner László. Videoton: Bozovics - Brachi, Kaká, Vinícius, Héctor Sanc- hez- Tóth B. (Sándor, 57. p.), Mitrovics - Oliveira (Kovács /., 74. p.), RenatoNeto, WalterLee- Nikolics (Szekeres, 83. p.). Ve­zetőedző: Paulo Sousa. Gólszerző: Nikolics (a 47. perc­ben és a 78. percben). Hajduch kivetődve védte, azon­ban a kapusról kipattanó lab­da visszakerült Nikolics elé, aki nem hibázta el a ziccert (0-1). A Rákóczi kapott gólnélküli so­rozata ezzel 430 perc után meg­szakadt. Majd Balázs Benjámin tört be a tizenhatoson belülre, de Bognár játékvezető a tizen­egyes pont helyett kifelé muta­tott, pedig szabálytalan eszkö­zökkel vitték a földre a Rákóczi középpályását. A óó. percben megismétlődtek a diósgyőri ese­mények, Balázs húzott el a szé­len, középre gurított, ahol érke­zett Horváth Tamás, de ezúttal csak egy elpuskázott lehetőség lett a két fiatal összjátékából. Majd újra villant az ex-kaposvá- ri támadó, Nikolics, Kovács Oli­vért csapta be egy szép megke­rülés csellel és könnyedén, Haj­duch mellett a bal alsó sarokba gurított (0-2). A Kaposvári Rákóczi FC ezen a mérkőzésen vesztette el hazai veretlenségét, és négy mérkő­zés óta tartó kapott gól nélküli sorozata is megszakadt. prukner László: - Ném ér­demeltünk vereséget. Egy Ni- koliccsal jobb volt a Videoton. Meg kell néznem a tv-s felvé­telt, de ha jogos volt a tl-és, amit nem kaptunk meg, akkor ez már hatodik volt a sorban. paolo sousa: - A győzelem volt az elsődleges célunk. Volt amikor sok helyzetünk ellené­re veszítettünk, ezúttal azon­ban kevesebb helyzet is elegen­dő volt a győzelemhez. Annyi bizonyos, hogy sok meccs van már játékosaim lábában és a fejekben is. |NBI. 1. Győr 12 8 3 1 27 12 27 2. Debrecen 13 8 1 4 21 n 25 3. MTK 13 7 4 2 22 14' 25 4. Videoton 13 6 3 4 18 13 21 5. Kecskemét 13 5 3 5 17 18 18 6. Diósgyőr 13 5 3 5 10 Mg Í8 7. Ferencváros 13 4 6 3 19 17 18 8. Bp. Honvéd 12 5 2 5 20 20 17 9. Újpest 13 4 5 4 19 16 17 10. PMFC 13 4 5 4 13 14 17 11. Kaposvár 13 4 4 5 13 17 16 12. Paks 131 3 7 3 17 15 16 13. Pápa 13 4 4 5 13 20 16 14. Haladás 13 3 4 6 16 15f 13 15. Eger 13 2 5 6 9 19 11 16. Siófok 13 0 3 10 8 27 3 Nikolics volt a meccs legjobbja, duplája három pontot jelentett a Videotonnak TOVÁBBI EREDMÉNYEK: KECSKEMÉT-DVTK1-1 (0-1) gólszerzők: Savic (49. p.) ilL Tisza (24. p.). ÚJPEST-EGER 3-0 (1-0) gólszerzők: Vasiljevic (15. p.), B. Moraes (65. p.), Balogh B. (87. p.). MTK-FERENCVÁROS 4-2 (2-1) gólszerzők: Csíki 2 (10. és a 44. p.), Hidgvégi (91. p.), Köny­ves (94. p.), Ul. Józsi (37. p.), Bő­dé (80. p.). PÁPA-SZOMBATHELY 1-0 (1-0) gólszerző: Maric (27. p. -11-esből). kiállítva: Sekour (60. p. - Lombard Pápa). DVSC-TEVA-MVM PAKS 0-1 (0-0) gólszerző: Tököli (63. p.). A Győri ETO FC-Budapest Honvéd mérkőzés, lapzártánk után éret véget. ■ K. P. TOTÓ 1 Dortmund- Stutgart _________00 x 2. Nümberg-Wolfsburg 1-0 1 3. Mönchengladbach-Frelburg 1-1 X 4. Hannover-Augsburg 2-0 1 5. Hoffenheim-Schalke 3-2 1 6. Hamburg-Bayern M. 0-3 2 7. Leverkusen-Dusseldorf 3-2 1 8. Bremen-Malnz 2-1 1 9. Mllan-Chlevo 5-1 1 10. Juventus-lnternazlonale 1-3 2 11 Catanla-Lazlo 40 1 12. Napoll-Torino 1-1 X 13. Balogna-Udliwse __________1-1 x + 1 Roma-Palermo lapzárta után HIRDETÉS CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ S 19.00 KAISERS TV, UNGARN ■ bérletszünet, a Pintér Béla Társulat előadása www.csikv.hu HIRDETÉS CO EhtE. r-!- pánzvalló lM=SS”l Kaposvár, Fő u. 12. Telefon: 82/312-951 Nyitva mindennap: 8-21 óráig www.cornergroup.hu Nemzetközi, azonnali készpénzátutalás a világ bármely pontjára Euroban! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési arany értékesítés! Döntetlen a balatoni páriiarcon labdarúgó nb hl, dráva-csoport Babai mesterhármast ért el HIRDETÉS Vereség a hűség városában labdarúgó nb iL, nyugati csoport Bőle visszatért sérülése után BALATONLELLE SE-FGSZ SIÓFOK II. 1-1(00) Balatonlelle. V.: id. Rácz Z. (Varga G., Petrovics). BALATONLELLE SE: Varga Sz. - Kenéz, Stocker, Nagy G., Kovács D - Bérezi, Molnár Á. (Sylla 46. p.), Kovács N., Galgóczi (Földes 85. p.), Gál - Tóth A. (Himics 80. p.). vezetőedző: Készéi Ferenc. fgsz siófok ii.: Kis T. - Körösi, Pécseli (Vérségi 90. p.), Gécs, Tu­lok (Németh P. 56. p.) - Egersze- gi, Sípos, Mester (Nyitrai 69. p.), László - Cokic, Molnár M. veze­tőedző: László András. gólszerzők: Gál (92. p.) ill. Molnár M. (73. p.). NAGYATÁDI FC-DUNAÚJVÁROS- PASE 0-2 (0-1) Nagyatád. V.: Rákosi (Illés, ifj. Rácz Z.). NAGYATÁDI FC: VÖrÖS - Aká- csos, Szabó, Dekanics, Csongár - Kovács Géza (Brezovszky 70. p.), Márton, Androsics, Pandúr (Reszli 46. p.) - Mixtai (Kovács B. 27. p.), Nikolics. vezetőedző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: KoCSÍS. (21. p.), Godslove (67. p.). TOLNA-NAGYBAJOMIAC1-3 (0-2) Tolna. V.: Kovács A. (Gera, Lászlai). nagybajomi AC: Gyenes - György, Nemes, Károli, Csalló, Prucsi (Baráth 90. p.) - Baksa, Simon (Nagy A. 72. p.), Huzmi, Ágoston (Vukman 66.p.) - Babai. vezetőedző: Bőzsöny János. gólszerzők: Szabolcska (73. p.) ill. Babai 3 (39., 43. és a 88. p.). Kiállítva: Huzmi (68. p.) további eredmények: Dom- bóvár-Szentlőrinc 2-1, Bölcs- ke-PMFC II. 1-0, Híd SC-Szek- szárd 0-1, Komlói Bányász SK- Bonyhád VLC 1-0. ■K.P. 1 NB III. Dráva­csoport 1. Szekszárd 12 10 2 0 30-7 32 2. Komló 12 9 1 2 22-12 28 3. Dunaújváros 12 8 2 2 37-8 26 4. Bölcske 12 6 3 3 16-12 21 5. PMFC II. 12 6 2 4 1913 20 6. Szentlőrinc 12 6 1 5 20-13 19 7. Nagyatád 12 5 3 4 21-18 18. 8. Nagybaracska 12 4 1 7 20-22 13 9. Dombóvár 12 3 4 5 15-18 13 10. Nagybajom 12 ~ 4 0 8 10-26 12 11. Bonykád 12 3 3 6 14-22 12 12. Tolna 12 2 3 7 16-26 9 13. Siófok II. 12 2 2 8 “ 13-39 8 14. Balatonlelle 12 2 1 9 926 7 A hazai együttes már a mérkő­zés elején megszerezte a vezetés Deme tizenegyese révén, majd még az első félidőben meg is tud­ta duplázni előnyét. A második félidőben is a soproniak akarata érvényesült, sőt a mérkőzés vé­gén még egyszer bevették Hor­váth László kapuját. így a Kapos­vári Rákóczi FC II. csapatának vereséggel kellett távoznia a hű­ség városából és továbbra is nye­retlen maradt idegenben. soproni vse-kaposvári RÁKÓCZI FC II. 3-0 (2-0) Sopron, 600 néző. V.: Gyar­mati IIT. (Márton, Nagy T.). soproni vse: Sásdi - Bog­nár Zs., Baranyai, Seper, Var­ga K. - Pintér A., Varga G., De­me (Pados P., 87. p.), Balázs R. (Fazakas, 70. p.), Gaál B., Szabó L. (Gyánó, 77. p.). vezetőedző: Bücs Zsolt. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II.: Horváth L. - Kuckó, Major, Pfe- iffer, Földes - Fenyvesi - Vadas (Vartaci, 60. p.), Bőle (Horváth Á., a szünetben) - Horváth G., Házi, Kovacsics (Böjté, 12. p.). VEZETŐEDZŐ: Barna László. GÓLSZERZŐK: Deme (5. p. -11-esből), Balázs R. (28. p.), Var­ga G. (88. p.). bücs zsolt: - Kis lépést tet­tünk céljaink eléréséhez. Az el­ső félidőben jól futballoztunk, a másodikban kicsit döcögött a játékunk, de megérdemelt a győzelmünk. barna László: - Csapatom teljesítménye értékelhetetlen volt ezen a mérkőzésen. Az el­lenfelünk ránk kényszerítet­te az akaratát. A két együttes nem volt egy súlycsoportban egymással. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A TI­ZENKETTEDIK FORDULÓBÓL: Ko­zármisleny-SzTK-Erima 2-1 (1-0), Bajai LSE-Veszprém FC 1-9 (0-4), Puskás Akadémia- BKV Előre SC 2-0 (1-0), Győ­ri ETO FC II.-Duna FC Tata­bánya 1-1 (0-1), Aqvital-Publo Csákvári TK-ZTE FC 2-0 (1-0), Paksi FC II.-Gyirmót FC Győr 1-2 (0-1), Szombathelyi Hala­dás II.-FC Ajka 0-2 (0-1). ■ Klein Péter