Somogyi Hírlap, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-26 / 276. szám

16 2012. NOVEMBER 26., HÉTFŐ Dobogon a magyarok. Hosszú Katinka (képünkön) ezüst-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szer­zett 400 méter vegyesen a franciaországi Chartres-ban rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokság va­sárnapi zárónapján. A bajai Hosszú Katinka ezzel negyedik érmét szerezte meg a francia városban Véget ért az őszi küzdelemsorozat az öregfiúk bajnokságában Egyre nagyobb a lemaradás labdarúgó nb i. Újabb vereséget szenvedett az FGSZ Siófok csapata A címvédő sem tudta megállítani az éllovas győri együttest kispályás labdarúgás Befeje­ződtek a küzdelmek az öregfi­úk kispályás bajnokságának őszi fordulójában, márciusban folytatódik a pontvadászat. Az utolsó forduló egyik rangadó­ján pontosztozkodás történt az M-Car és a Tóth Lajos között. Nagy küzdelemben alakult ki a 3-3-as végeredmény. A másik rangadó elmaradt, a Csányi Pékség kérésére-ta- vaszra tették a listavezető elle­ni mérkőzésüket. Nyert a Pré­mium, a Kacsó-Gép, az Oni Te­am, és végre ismét győzelem­nek örülhetett az Izomláz le­génysége. A Wolf System döntetlene­zett a Székely & Geréb gárdá­jával. A héten már a teremben találkoznak az öregfiúk, nyolc csapattal indul ott a küzdelem minden pénteken, 14 héten ke­resztül. ■ Az utolsó őszi forduló rangadóján nem bírt egy­mással az M-Car és a Tóth Lajos csapata Az öregfiúk bajnokság 13. fordulójának eredményei: Ad­ria Presszó-Izomláz-Logisz- tikai Ezred 7:2; Kapós Atlas- Kacsó-Gép' Kft. 1-3; KVIKSZ- Oni Team 2-7; Postás SE-Pré- mium-Ablak Kft. 2-6; M-Car- Tóth Lajos Általános Isko­la 3-3; Wolf System-Székely & Geréb Kft. 2-2. A POMEG ABC-Hawaii-Csányi Pékség összecsapást későbbi időpont­ra halasztották. A bajnokság állása: 1. PO­MEG ABC-Hawaii (32 pont), 2. Tóth Lajos Általános Iskola (32 pont), 3. M-Car (29 pont), 4. Csányi Pékség (25 pont), 5. Kacsó-Gép Kft. (19 pont), 6. Kapós Atlas (19 pont), ^Lo­gisztikai Ezred (18 pont), 8. Prémium-Ablak Kft. (16 pont), 9. Oni Team (16 pont), 10. Székely & Geréb Kft. (16 pont), 11. Adria Presszó-Izom­láz (12 pont), 12. Wolf Sys­tem (8 pont), 13. Postás SE (7 pont), 14. KVIKSZ (4 pont). ■ Újabb vereséggel folytat­ta szereplését az FGSZ Siófok gárdája az OTP Bank Ligában. A balatoniak hely­zete egyre reménytelenebb­nek tűnik. Keszthelyi Zoltán Szokás szerint a második fél­idő okozta a balatoniak vesz- | tét Kispesten, pedig „benne volt egy jó eredmény a meccs­ben”... Áz első félidő végén dön­tetlen állásnál Kecskés passza után Cokic került ziccerbe, ám | les miatt - tévesen - megállí­tották az akciót, melynél góltól fosztották meg a balatoniakat. Szegény embert az ág is húzza: Újpesten Kassai többek közt egy büntetőt vett el a somogyi­aktól, ahol kétgólos előnybe ke- rültettek volna a szünet előtt, most Kispesten pedig vezet­hettek volna Horváth Károly tanítványai a félidőben... Az Újpesten vezető Kassai - ta­lán nem véletlenül - a hétvé­gén a másodosztályban veze­tett Vácon. Két forduló alatt - talán nem túlzás ezt mondani - négy ponttal rövidítették megá ba- latbhíakat. Újpesten bizonyá­ra nyerni tudtak volna kétgó­los előnyben, Kispesten pe­dig egy iksz benne lett volna a meccsben, ha Cokicot nem ál­lítják meg les miatt. Nem lehet persze mindig a játékvezetést okolni, az FGSZ Siófok jelenleg „egyfélidős” csapat, amit most Kispesten is bizonyított. Tizen­hat forduló telt el eddig bajnok­ságból, és ha az első negyvenöt perc után lefújták volna a mér­kőzéseket tizenkilenc pontja lenne a klubnak. Hogy hat van, az a második félidőknek kö­szönhető. Kispesten már a hu­szonhármadig és a huszonne­gyedik második félidei kapott góljukat könyvelhették el Nyá­riék. Óriási szám ez, hisz az újonc Eger összesen kapott hu­szonhatot, nem egy félidő alatt. Összehasonlításként a siófo­kiak első félidei mérlege: hét A második játékrészben a maga javára fordította a mérkőzést a Honvéd a sereghajtó FGSZ Siófok ellen u ,w«»k . ... r;1 min ... .in LoakS' rúgott és kilenc kapott gól. Nagy a kontraszt a két játék­rész közt, mintha a félidőben csapatot cserélne Horváth Ká­roly. Ráadásul a fordulás után a támadójáték is megáll, nem csak a védekezés. Kecskésék mindössze négy gólt hoztak össze ezekben az időszakok­ban, melyből kettő - a Paks és a Videoton elleni - nem osztott, nem szorzott. BP. HONVÉD-SIÓFOK 2-0 (0-0) Budapest, bozsik József Stadi­on, 1000 néző. V.: Bölcskei. HONVÉD: KEMENES - Lovric, Ignjatovic, Tandia, Baráth - King(NagyG. 26.p), Hidi (Ver- nes 60.p) - Abass, Vécsei, ívan- csics (Diarra 77.p) - Délczeg. Vezetőedző: Marco Rossi. A szakvezető Horváth Ká­roly az átütő erőt hiányolta a támadásokból a kispesti meccs után, ám a védekezéssel na­gyobb a gond. Az első kispesti gól is helyzet nélkül született egy jobb oldali szabadrúgás­ból, melynél egy siófoki sem állt a gólszerző és a labda közt a beadásnál, hogy kifejelje a beívelést. Idegenben egyéb­ként hét gólt szereztek a bala­fgsz siófok: Kurucz - Fehér, Nyári, Deák, Fejes - Pál Sz, Kecskés, Gál A., Cokic (Horváth B. 87.p) - Melczer - Dajic (Mol­nár M. 75.p). Vezetőedző: Hor­váth Károly. gólszerző: tandia 68. perc­ben, Délczeg 11-esből 92. perc­ben. toniak, ami nem rossz, mégis csak két pont lett belőle a véde­kezési hibák miatt. Hét rúgott góllal a DVSC hét, hattal a Pá­pa hatot, az Eger öttel öt pontot szerzett vendégként. A támadójátékkal nem ide­genben, otthon van nagy gond, hisz saját közönségük előtt nyolc meccsükön mind- j össze négyszer találtak az j ellenfelek hálójába, ami na- | gyón kevés... Nyolc meccsből ötön képtelenek voltak beven­ni az ellenfelek hálóját.- Amíg matematikai esély van, nem fogjuk feladni, de utána is sportemberként min­den mérkőzésen arra fogunk törekedni, hogy pontot vagy pontokat szerezzünk - mond­ta Horváth Károly vezető­edző, aki hozzátette: mindez azonban átütő erő nélküli tá­madójátékkal nem megy. Az utolsó percben jutott büntetőhöz a Honvéd Vereséggel zárták az őszt Barna László tanítványai labdarúgó nb ii., nyugati csoport A kapus kiállítása megpecsételte a Kaposvári Rákóczi II. sorsát Az őszi szezon zárómérkőzé­sét a Kozármisleny csapatával vívta meg a Rákóczi II. A 23. percben egy nagy védelmi hiba után Blejanovics tört be a tizen­hatoson belülre, majd buktatta őt Horváth kapus, akit ezért a megmozdulásáért kiállítottak. A büntetőt Koller értékesített, bár a cserekapus Rusák eltalál­ta az irányt, de nem tudott há­rítani. Az emberhátrányban lé­vő hazaiak nem tudták saját já­tékukat játszani, az 53. percben pedig ismét góllá érett a kozár- mislenyi fölény. Szabó Balázs bombázott a léc alá egy balról bepasszolt labdát. A végered­ményt pedig a csereként beálló Boda állította be a 90. percben. kaposvári Rákóczi fc ii­KOZÁRMISLENY0-3(0-l) Kaposvár, Rákóczi Stadion, 100 néző. V.: Berényi (Kepe, Pá­pai). Rákóczi ii: Horváth L. - Föl­des, Fenyvesi, Vadas, Zmukics - Kirchner, Böröczky (Horváth Á., 72. p.), Husseini (Katona, 60. p.), Laczkó (Rusák 24. p.) - Bő­le, Házi. edző: Barna László, ko­zármisleny: Helesfay - Kovács T., Balaskó, Romic, Nagy J. - Berdó (Karacs 62. p.), Szabó B., Koller, Blejanovics (Puskás, 80. p.) - Városi, Frőlich (Boda, 73. p.). VEZETŐEDZŐ: Márton Gábor. GÓLSZERZŐK: Koller (24. p. -11-esből), Szabó B. (53. p.), Bo­da (90. p.). kiállítva: Horváth L. (23. p.). barna László: - Nagy hiba előzte meg a büntetőt, nem fér kétség a jogosságához, és a pi­ros lapéhoz sem. Utána nem voltunk egyenrangú ellenfelei a Kozármislenynek. Nem azzal az akarattal játszottunk, ahogy azt tíz emberrel kellett volna. Márton Gábor: - Minden el­ismerést megérdemel a csapa­tom kiváló őszi teljesítménye. Végig uraltuk a mérkőzést. Remélem, a kaposváriak oda­érnek, ahova ennyire siettek, hogy ilyen időpontban kellett lejátszanunk a mérkőzést. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A 15. fordulóból: Puskás Akadé­mia-Baja 3-0 (2-0), Tatabánya- Sopron 0-0, ZTE-Paks II 2-0 (1-0), SzTK-Győri ETO II 1-2 (1-0), Ajka-Gyirmót 2-2 (1-0), BKV Előre-Csákvár 0-1 (0-0), Veszprém-Szombathelyi Ha­ladás II1-2 (0-0). ■ Klein Péter 1. PuskásAlmlémia 15 12 3 0 36-10 39 2. Ajka 15 9 6 0 21-8 33 3. Kozármisleny 15 10 2 3 31-15 32 A WWt 5 Zalaegerszeg 15 7 3 5 23-19 24 ÜL jÜanKKHMMH 7. Csákvár 15 7 1 7 20-23~ 22 8 Tatabánya 15 5 6 4 21-19 21 9. Szigetsrentm. 15 7 0 8 24-25 21 10. Veszprém 15 5 4 6 32 -26 19 11. Sopron _______15 4 4 7 19-26 16 12 . Kaposvár II. 15 3 5 t 15-24 14 13. Győri ETO II. 15 3 4 8 22-26 13 14. BKV Hőre 15 2 5 8 17-28 11 15. PaksII. 15 2 4 9 14-29 10 lt.Hr TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ OTP BANK LIGA 16. FORDULÓJÁBÓL: PMFC-MATIAS-MVM PAKS 1- 3 (0-2) Pécs, 3000 néző. V.: Veizer. Gólszerzők: Bajzát (90. p.), ill. Éppel 2 (34., és a 69. p.), Kulcsár D. (38. p.). Kiállítva: Demjén (89. p.). GYŐRI ETO FC-DVSC-TEVA 2- 0 (O-O) Győr, 6000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gólszerző: Varga R. (46. p.), Dudás (93. p.). KTE-PHOENIX-MECANO­FERENCVÁROS 2-2 (1-0) Kecskemét, 5350 néző. V: Bognár. Gólszerzők: Burgos (28- p.), Forró (50. p.), ill. Böde (63. p.), Jenner (81. p.). Kiállítva: Mohi (85. p.) ill. iBesic (65. p.) Alempijevic (90. P-). EGRI FC-SZOMBATHELYI HALADÁS 1-2 (0-0) Illovszky Stadion, 200 néző. V.: Fábián. Gólszerzők: Németh N. (83. p.), ill. Ugrai (53. p.), Andorka (57. p.). ÚJPESTI TE-DIÓSGYŐRIVTK 1-1(10) Szusza Stadion, 3612 néző. V.: Solymosi. JY,J ■. Gólszerzők: Moraes (19. p.), Tisza (65. p.). A Lombard FC Pápa-Vide- oton FC mérkőzés lapzártánk után ért véget. A Kaposvári Rákóczi FC-MTK Budapest ta­lálkozón gólnélküli döntetlen született pénteken. ■ Klein P. NB I. 1. Győr_________16 11 4 1 34-14 37 2. MIK 16 8 5 3 25-17 29 3. Videoton 15 7 4 4 20-13 25 > Boáwooa » f-,-t -K'. &ST » 5. Bp. Honvéd 16 7 4 5 26-22 25 6. Kaposvár 16 6 5 5 16-18 23 7. Ferencváros 16 5 7 4 23-21 22 8. Újpest M 5 6 5 24-21 21 9. Diósgyőr 16 5 6 5 14-18 21 10. Haladás 16 5 5 6 21-17 20 ll^Poki_________16 4 8 4 22-19 20 12 . ImlMmál M 5 5 V ‘ 2623 20 13 PMFC 16 4 7 5 15-18 19 14. Pápa ' 15 4- 5 6 15-23 17 15. Egot 16 2 5 9 12-26 11 16. Siófok 16 1 3 12 11-33 6 TOTÓ L Mainz-Dortmund___________1-2 2 2. Bayem M.-Hannover 50 1 3. Schalke-Frankfurt___________1-1 x 4. Fürth-NumberB__________00 x Wo lfsburg-Bremen__________1-1 x 6. Freiburg- Stuttgart ____30 1 7. Augsburg-Mönchengladbach____14 _x 8. Hoffenheim-Leverkusen 1-2 2 9. Palermo-Catania___________31 1 10 . Torino-Fiorentina 2-2 x 11. Pescara-Rorre____________01 2 12 . Sampdoria-Bologna__________1-0 1 13. Chelsea-ManchesterC. 00 x +1 Milan-Juventus________lapzárta után HIRDE TÉS coqkuí m MoneyGram penzvano Kaposvár, Fő u. 12. Telefon: 82/312-951 Nyitva mindennap: 8-21 óráig www.cornergroup.hu Nemzetközi, azonnali készpénzátutalás a világ bármely pontjára Euroban! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési arany értékesítés!