Somogyi Hírlap, 2012. november (23. évfolyam, 256-280. szám)

2012-11-12 / 264. szám

iRfpjOl Pedrosa nyerte az év utolsó versenyét. Izgalmas futammal zárult az idei MotoGP szezon, Valenciá­ban Dani Pedrosa (képünkön) nyert a Repsol Hondával. A spanyol motoros nagyszerű versenyt produkált: gyakorlatilag a bokszutcából kellett rajtolnia, de így is sikerült megnyernie a futamot Első győzelmét aratta a Siófok labdarúgó nb i. Nagyon fontos három pontot szerzett paksi diadalával a Rákóczi Az utolsó percben lőtt büntetővel tudott nyerni a Ferencváros Mindkét somogyi első osztá­lyú gárda győzelemmel zárta az OTP Bank Liga 14. fordu­lóját. Az FGSZ Siófok a Pápa ellen szerezte meg első dia­dalát, a Kaposvári Rákóczi FC pedig Paksról távozott három ponttal. Keszthelyi Z., Klein P. Az eddig eltelt tizennégy forduló alatt hat meccsen is előnybe ke­rültek a balatoniak, ám győzni egyszer sem sikerült, de a pont­szerzés is csak két esetben jött össze. A Pápa ellen megtört a jég, sikerült megszerezni a veze­tést és megnyerni a találkozót. Ráadásul csak Szűcs Lajos ka­puson múlt, hogy nem kiütéses hazai siker született. Az utóbbi ugyanis legalább három estben mentette meg együttesét a gól­tól hatalmas bravúrt bemutat­va. A szezon első győzelmében óriási szerepe volt Nyár Tibor­nak, hisz a sok helyzet ellenére a védő, szabadrúgásból szerzett gólja döntötte el a három pont sorsát, megmutatva az őt soká­ig mellező edzőjének: helye van a kezdőben. Ráadásul ez már a második találta volt ebben a baj­nokságban. - A feladataim kö­zé tartozik a támadások segíté­se, ami most jól sült el - mond­ta a védő. - Korábban is voltak biztató kísérleteim, mint a Pécs, vagy a Kecskemét ellen, amik sajnos nem sikerültek. A siker, ahogy egy-egy gól is néha apró­ságokon múlik.- Azzal a felfogással men­tünk ki a pályára, hogy nálunk jobban senki nem akarhatja a győzelmet - tette hozzá Kecskés Tamás. - Annak nagyon örü­lök, hogy sok helyzetet dolgoz­tunk ki, nem úgy, mint a koráb­bi meccseken. Nem csak ebben, a labdabirtoklásban is ellenfe­lünk fölé nőttünk. A találkozó végén kissé „beza­vart” az ezúttal jobb oldali védőt játszó Fehér kényszerű cseréje, ám - ebben a szezonban 14 for­duló alatt másodszor - nem ka­pott gólt a balatoni együttes. (GZilfilOft/rj Az FGSZ Siófok csapata megduplázta bajnoki pontjainak számát azzal, hogy megszerezte első győzelmét- Figyeltük a Pápát, bizonyos szituációkat próbáltunk elke­rülni, igyekeztünk kevés helyet hagyni számukra - tette hozzá Horváth Károly vezetőedző. - Ez volt a hatodik bajnokink, me­lyen előnybe kerültünk, de az el­ső, amit meg is tudtunk nyerni. Annak is örülök, hogy végre sok lehetőséget dolgoztunk ki, min- (Jent elmond a találkozóról, hogy a vendégek kapusa, Szűcs Lajos volt a mezőny legjobbja. A sikert persze helyén kell ke­zelni, mert egy nagyon gyen­ge napot kifogó Pápa ellen sike­rült megszerezni az első sikert. - A találkozó a mi szempontunk­ból értékelhetetlen volt - mond­ta Zsivótczky Gyula. - Dekon- centráltak voltunk, nem volt át­ütő erő a játékunkban, védekezé­si hibákat követtünk el, mintha nem is az én csapatom lett volna. Nagy bravúrt hajtott végre a Kaposvári Rákóczi a Paks ide­genbeli legyőzésével, bár 2009 óta nem tudták itt megverni a somogyiakat. Az első félidő vé­gén Lázok fejesével lélektanilag a legjobb pillanatban szerzett ve­zetést a tolnai gárda. A fordu­lás után szinte azonnal egyenlí­tett a Rákóczi. Vrucinát buktat­ták a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt pedig Oláh Lóránt vál­totta gólra. Öt perccel később Horváth Tamás ugratta ki Ba­lázs Benjámint, a középpályás pedig laposan gurított a kapu­ba. A folytatásban Hajduch is összehozott egy tizenegyest, de javította hibáját, mivel kiütötte Vayer büntetőjét.- Az első 15-20 percben ná­lunk volt többet a labda - mond­ta a győzelem után a Rákó­czi győztes góljának szerzője. - Majd átvette az irányítást a Paks, mi pedig kihagytunk egy nagy helyzetet, miután Vrucina középre gurítása után Oláh nem tudott a kapuba találni. A félidő­ben edzőnk, Prukner László azt Öt perc alatt sikerült a maga javára fordítania a mérkőzést a Rákóczinak FGSZ SIÓFOK-LOMBARD PÁPA 1-0 (1-0) SIÓFOK, Városi Stadion, 200 né­ző. V: Erdős J. fgsz siófok: Kurucz - Fehér Zs. (Fodor M 72. p.), Nyári, De­ák, Fejes - Stuka, Kecskés, Gál A., Pál Sz. - Melczer (Windec- ker 90. p.) - Dajic (Zamostny 83. p.j. Vezetőedző: Horváth Ká­roly. pápa: Szűcs L. - Nagy S., Dlusz- tus, Rodenbücher, Présinger ­Tóth G., Horváth L. (Szabó 0. 60. p.) - Quintero (Simon A. a szünetben), Tóth B. (Seye 69. p.), Arsic - Maric. Vezetőedző: Zsi- vóczky Gyula. gólszerző: Nyári (8. p.). MVM PAKS-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1-2 (0-1) PAKS, 500 néző. V.: Radványi (Kispál, Vámos). mvm paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Sifter, Csehi - Fiola - Kulcsár (Heffler N. 87. p.), Lázok (Bartha 60. p.), Bori, Vayer (Éppel 76. p.) - Tököli. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics. kaposvári Rákóczi FC: Haj­duch - Kovács 0. (Katona 86. p.), Bank, Zámbó, Jánvári - Sa- faric - Horváth T. (Pavlovics 74. p.), Pedro, Balázs B.- Oláh (Ha- runa 80. p.), Vrucina. Vezető­edző: Prukner László. GÓLSZERZŐK: Lázok (42. p.), Oláh (46. p.), Balázs B. (51. p.). mondta, hogy nyugodjunk meg. Ugyanúgy koncentráljunk, mint eddig és ne nyíljunk ki. Jókor jött a büntető, amivel egyenlíte­ni tudtunk. Aztán Horváth Ta­mástól kaptam egy remek lab­dát - hasonló szituációkat gya­koroltunk a szerdai edzésen is - és nekem már csak arra kellett koncentrálnom, hogy jól talál­jam el a labdát. Sikerült a kapus lábai között elgurítanom. Feljött a Paks, de szervezetten védekez­tünk. Remélem, ez a győzelem még jobban összefogja a csapa­tot és még nagyobb sikereket tu­dunk majd elérni.- Az utóbbi négy mérkőzé­sen stabilan játszottunk, az utol­só, Videoton elleni meccs kicsit megtépázott minket - nyilat­kozta a mérkőzés után Prukner László. -Ezért nem lehet tudni, hogy milyen mentális állapot­ban vágunk neki a Paks elleni mérkőzésnek. Azt kértem a já­tékosaimtól, hogy fault nélkül próbáljuk meg szétrombolni a paksiak játékát, ez sikerült is az első félidőben, mégis ők sze­reztek vezetést. A másodikban gyorsan követték egymást az események. Miután a Paks ki­hagyta a tizenegyest célfutballt játszottunk, és megnyerjük a mérkőzést.- Tudtunk, hogy védekez­ni fog a Kaposvár és ebből fog majd kontrázni - mondta To- mislav Sivics. - Szerencsére ve­zettünk a félidőben, de nem ját­szottunk jól. Hihetetlen hibákat követtünk el a második félidő elején, utána pedig még bünte­tőt is hibáztunk. Ez elég ahhoz, hogy elveszítsük a mérkőzést. 1. Győr ________14 9 4 1 30-13 31 2. Mnem 14 8 ÉlÉt'UWM 28 3. MTK 14 7 4 3 23-17 25 4. Videót* 13 6 3 4 18-13 21 5. Bp.Honvéd 14 6 3 5 23-21 21 6. Ferencváros 14 5 6 3 21 -18 21 7 Kaposvár 14 5 4 5 15-18 19 8. Diósgyüf_.___ 14 5 4 5 11-15 19 9. kecskémét 13 5 3 5 17-18 18 ja nk mm t -:?f s 11. Ujpeet________14 4 5 5 19-18 17 12. Haladás 14 4 4 6 18-15 16 13. Pápa_________14 4 4 6 13-21 16 14 . Ml 14 4 18-17 18 15. Eff_________14 2 5 7 10-22 11 16 . Siófok 14 1 3 Ifi 9-27 6 TOVÁBBI EREDMÉNYEK: DIÓSGYŐRI VTK- PMFC-MATIAS 1-1 (O-O) SZOMBATHELYI HALADÁS­ÚJPEST FC 2-0 (0-0) EGRI FC­BUDAPEST HONVÉD 1-3 (1-1) MTK BUDAPEST- GYŐRI ETO FC 1-3 (0-2) FERENCVÁROSI TC- DVSC-TEVA 2-1 (1-1) A Videoton-Kecskemét ösz- szecsapást lapzártánkkal egy időben játszották. ■ Klein P. TOTÓ 1 Bayem München - Frankfurt 2-0 1 2. Schalke - Bremen _________2-1 1 3. Augsburg - Dortmund 1-3 2 4. WoHsburg - Leverkusen_______3-1 1 5. F úrth - Mónchongladbach___24 2 6. Stuttgart - Hannover__________24 2 7. Manchester City - Tottenhant 2-1 1 8. Chelsea - Liverpool _____1-1 x 9. P escara - Juventus 1-6 2 10. Chlevo - UJinese____________2-2 x 11. Milán - Fiorentina 1-3 2 12. Genoa - Napolj 24 2 13. Lazio - Roma 3-2 1 +1. Atalanta - Intemazionale lapzárta után Ma ünnepli Buzsákon 45. házassági évfordulóját KARA LÁSZLÓ és KARA LÁSZLÓNÉ Hegedűs Julianna Szívből köszöntik: fiúk, lányuk, L menyük, vejük, unokáik Á HIRDETÉS CtfEftR. [“Sn pénzváltó Kaposvár, Fő u. 12. Telefon: 82/312-951 Nyitva mindennap: 8-21 óráig www.cornergroup.hu Nemzetközi, azonnali készpénzátutalás a világ bármely pontjára Euroban! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési arany értékesítés! GólnélöiH döntetlen a rangadón labdarúgó nb in. dráva csoport Az éllovas verte meg az Atádot HIRDETÉS Khaly ellátta az utolsó Baját labdarúgó nb ii. nyugati csoport Egy perc kellett az első gólhoz A bajnokságban jelenleg élen álló Szekszárd otthonából nem sikerült ponttal távoznia Papp Zoltán együttesének. TOLLE UFC SZEKSZÁRD- NAGYATÁDI FC 2-0 (1-0) Szekszárd. V.: Atyánszky (Se­bestyén, Tóth P.j. NAGYATÁDI FC: Vörös - Szabó Sz., Dekanics, Androsics, Akácsos - Kovács B., Márton, Csongár, Ga­lamb (Juhász D. 85. p.) - Reszli (Kovács D. 73. p.), Nikolics. veze­tőedző: Papp Zoltán. GÓLSZERZŐK: Juhász M. (3. p.j, Deli (81. p.j. NAGYBAJOMI AC- BALATONLELLE SE 0-0 Nagybajom. V.: Éreth (Kres- kai, Berki). nagybajomi AC: Gyenes - György, Nemes, Károli, Csalló, Prucsi - Simon, Vukman (Szá­lai 58. p.), Baksa, Nagy A. (Ba- ráth 81. p.) - Ágoston (Mayer 69. p.). vezetőedző: Bőzsöny János. BALATONLELLE SE: Varga Sz. - Kenéz, Stocker, Kovács D. (Pet- ronovics 46. p.), Sylla, - Nagy G., Bérezi, Kovács N., Galgóczi, Gál - Tóth A. (Himics 77. p.). VEZETŐ­EDZŐ: Készéi Ferenc. FGSZ SIÓFOK II- DOMBÓVÁRI FC-RUTIN 0-1 (O-O) fgsz siófok ii: Heinrich - Mo­gyorósi, Pécseli, Körösi, Tulok (Nyitrai 90. p.) - Németh P. (Vér­ségi 56. p.), Horváth B., Balogh T., László - Molnár M., Cokic. ve­zetőedző: László András. GÓLSZERZŐ: Fábián (72. p.). TOVÁBBI EREDMÉNYEK A 13. FOR­DULÓBÓL: Bonyhád VLC-Bölcs- kei SE 1-2 (0-2), PMFC-Matias II-Híd SC 3-1 (2-1), Szentlőrin­ci SE-Komlói Bányász SK 1-2 (0-1), Dunaújváros PASE-Tolnai VFC 8-0 (4-0). ■ Klein P. NB III. Dráva-csoport 1. Szekszárd 13 11 2 0 32-7 35 2. Komló 13 10 1 2 24 13 31 3. Dunaújváros 13 9 2 2 45-8 29­4. Bolcske 13 7 3 3 18 13 24 5. PMFCII. 13 7 2 4 22 14 23 6. Szentlörinc 13 6 1 6 “ 21 15 19 7. Nagyatád 13 5 3 5 21 20 18 8. Dombóvár 13 4 4 5 16 18 16 9. Nagybaracska 13 4 1 8 21 25 13 10. Nagybajom 13 4 Í 8 10 26 13 11. Bonyhád 13 3 3 7 15 ■24 12 12. Tolna 13 2 3 8 16 34 9 13. Balatonlelle 13 2 2 9 9 26 8 14. Siófok II. 13 2 2 9 13 40 8 Az utolsó helyen álló Bajai LSE csapatát is legyőzte hazai kör­nyezetben a Kaposvári Rákó­czi FC II. Barna László együtte­se nagyon korán vezetéshez ju­tott, Khaly már az első percben bekotort egy labdát Tulipán ka­pujába. A találkozó végére tel­jesen szétesett a bajai védelem, ezt kihasználva újra Khaly volt eredményes egy szép csukafe­jes után, majd Kirchner állítot­ta be a végeredményt. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II- BAJAI LSE 5-2 (2-1) Kaposvár, Rákóczi Stadion 100 néző. V.: Botló (Gyürüsi, Kulman). kaposvári Rákóczi fc ii: Hor­váth L - Kuczkó, Major, Kiss A., Laczkó - Fenyvesi - Házi, Bö- röczky, Khaly (Kirchner 87. p.)- Kovacsevics (Horváth Á. 62. p.), Moustapha (Böjté 56. p.). ve­zetőedző: Barna László. bajai lse: Tulipán - Hajnal, Szabó Gy., Despotovics, Dudu- Faller (Szöllősi 30. p.j, Kazi, Szilasi (Lógó a szünetben), Illés (Balázs 77. p.) - Nagy E., Szent- györgyi. vezetőedző: Goretich Gábor. GÓLSZERZŐK: Khaly 2 (1. és a 87. p.), Laczkó (19. p.), Nagy E. (21. p.), Major (60. p.), Szöllősi (77. p.), Kirchner (90. p.). BARNA LÁSZLÓ: Gyenge játék­kal sikerült itthon tartanunk a három pontot, de ez a leglénye­gesebb. Nem tudom hova ten­ni a sok gyenge teljesítményt, mint futásban, mint mutatott játékban alulteljesítettünk. goretich Gábor: Hűen tük­rözte jelenlegi helyzetünket ez a mérkőzés. Képesek vagyunk óriási egyéni hibákat csinálni, s utána úgy visszajönni a mér­kőzésbe, hogy esélyünk legyen a győzelemre. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A 13. fordulóból: Veszprém-Csák- vár 3-0 (1-0), Tatabánya-Pus­kás Akadémia 1-3 (1-0), Gyir- mót-Győri ETO II 5-2 (1-1), ZTE-Kozármisleny 1-0 (1- 0), Ajka-Paks II 1-0, (0-0), BKV Előre-Sopron 5-0 (3-0), SzTK-Erima-Szombathelyi Ha­ladás II4-3 (2-1). ■ Klein Péter SPORT *