Somogyi Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-21 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 40. szám

SPORT 2012. OKTÓBER 21., VASÁRNAP 10 Szalai Adám továbbra is góllövő tonnában nitballozik bundesliga Szalai Ádám tart­ja góllövő formáját. A Mainz magyar válogatott csatára a legutóbbi hat bajnoki fordu­lóban négyszer szerzett gólt (mindig egyet), s a kapuba talált a törökök elleni keddi világbajnoki selejtezőn is. Ezút­tal a Bayer Leverkusen ellen vállalt főszerepet a vendégek pontszerzésében: egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a 2-2-es döntetlenhez. Huszti Szabolcs együttese, a Hannover rossz passzba került, közel sem játszik olyan eredményesen, mint a bajnokság első hat fordu­lójában. A piros-feketék 3-1-re kikaptak a remekül szereplő Eintracht Frankfurttól. Huszti végigjátszotta a mérkőzést. Stie- ber Zoltán csapata, a Greuther Fürth 3-3-as döntetlent harcolt ki a Hoffenheim otthonában. A magyar válogatottban is sze­repelt középpályás gólt szerzett, ez az első találata a Bundesliga 1-ben. A Bayern München bajnoki csúcsot döntött: még egyetlen csapat sem kezdte korábban a Bundesligát nyolc győzelem­mel. A bajor rekorderbajnok 5-0-ra verte meg a Fortuna Düsseldorfot, mind az öt gólt jobb lábbal lőtték a játékosok. Mandzukic, Luiz Gustavo és Rafinha egy-egy, Thomas Mül- ler két gólt szerzett. Óriási presztízscsatát vívott egymással a Ruhr-vidéki rang­adón a Borussia Dortmund és a Schalke 04. A „csata” már a mérkőzés előtt, a szurkoló- táborok között megkezdődött, a rendőrök több mint száz drukkert letartóztattak. A gel- senkircheniek 2-1-re nyertek, nagy meglepetésre. A király­kékek góljait Afellay és Höger, a sárga-feketékét Lewandows- ki szerezte. A Bayern előnye a forduló után már 12 pont a címvédő előtt. Jupp Heyckes még százszázalékos együttese (24 pont) mögött az Eintracht Frankfurt a második (19). Bundesliga, 8. forduló Hoffenheim-Furtti 3-3 Dortmund-Schalke 1-2 Leverkusen-Mainz 2-2 Wolfburg-Frelburg 0-2 Frankfurt-Hannover 3-1 Düsseldorf-Bayern M. 0-5 Werder-M.gladbach 4-0 Zseljkovics, a PMFC-Matias hátvédje megszelídíti a labdát. A Mecsekalján a piros-feketék nem tudták legyőzni az újoncot, hazai pályán nyeretlenek KTE-HALADÁS 2-1 (0-1) Kecskemét, 1500 néző. ív: Er­dős kecskeméti TE: Borszéki - Sós, Póti, Vaskó, Forró - Litsin- gi, Ramos, Patvaros (Balázs, 74.), Pékár (Tölgyesi, 58.) - Jor- ginho (Tarabai, 53.), Salami haladás: Rózsa - Schimmer, Devecseri, Guzmics, Búrány - Nagy D. (Jagodics, 77.), Simon, Nagy IG., Iszlai, Halmosi - Ra- dó (Kenesei, 84.) gólok: 0-1 Nagy D. (44.), 1-1 Tarabai (84.), 2-1 Litsingi (90.) kiállítva: Simon (46.) KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-SIÓFOK 3-0 (1-0) Kaposvár, 2500 néző. Jv.: Vad n. Kaposvár: Hajdúch - Okuka, Bank, Hegedűs, Jánvári - Pav­lovié, Safaric, Horváth T. (Kato­na, 79.), Kovács 0. (Khaly, 88.) - Haruna (Diallo, 64.), Balázs B. SIÓFOK: Kurucz - Mogyoró­si, Fodor M., Deák, Fejes - Gál, Egerszegi (Windecker, 84.), Sípos (Melczer, 74.), Pál - Za- mostny (Kiss M., 63.), Dajics GÓLOK: 1-0 Kovács 0. (40.), 2-0 Diallo (71.), 3-0 Diallo (80.) LOMBARD PÁPA-BP. HONVÉD 2-1 (1-1) Perutz Stadion, 1500 néző. Jv.: Böcskei pápa: Szűcs L. - Nagy S., Dlusztus, Tóth G, Németh M. - Maróti, Rodenbücher (Sekour, 57.) - Quintero (Benkó, 74.), Tóth B. (Arszics, 70.) - Marics, Selye bp. honvéd: Kemenes - Lov- rics, Ignjatovics, Tandia, Zsiva- novics - Hidi, D. Diarra, John­son (Ivancsics, 54.) - Abass (Faggyas 64.) - Diaby (Vernes 77.), Délczeg gólok: 1-0 Marics (42.), 1-1 Diaby (33.), 2-1 Marics (89., - 11-esből) PMFC-MATIAS-EGRI FC 0-0 Pécs, 1500 néző. Jv.: Pánczél pécsi MFC: Dibusz - Bodnár, Causic, Krejci, Zseljkovics - Horváth A., Uzoma - Okoronk- wo, Grumics (Wittrédi, 46.) - Nagy 0. (Szatmári, 73.) - Bajzát EGER: Brljak - Kovács G., Knakal, Mecinovic - Preklet, Farkas Á. (Koós, 82.), Balog Zs., Pavicsevics, Stainslaw, Dobrics (Kábele, 62.) - Németh N. (Pav­lov, 70.) MTK-VIDEOTON FC 3-2 (2-0) (Pénteken játszották.) FTC-MVM PAKS 2-2 (1-0) (Pénteken játszották.) DVSC-TEVA-DIÓSGYŐRI VTK (Vasárnap, 16.30) GYŐRI ETO FC-ÚJPEST FC (Vasárnap, 18.30) Az NBI. állása 1. Győri ETO 10 7 2 1 23-9 23 2. DVSC 10 7 1 2 18-7 22 3.MTK 11 6 3 2 18-12 21 4. Diósgyőr 10 5 2 3 9-10 17 5. FTC 11 4 5 2 16-12 17 6. Honvéd 11 5 1 5 18-18 16 7. Videoton 11 4 3 4 13-12 15 8.KTE 11 4 2 5 14-17 14 9. Újpest 10 3 4 3 12-11 13 10. PMFC 11 3 4 4 10-12 13 11. Kaposvár 11 3 4 4 12-15 13 12. Haladás 11 3 3 5 15-13 12 13.Pápa 11 3 3 5 11-19 12 14.Paks 11 2 6 3 16-15 12 15. Eger 11 2 4 5 8-15 10 16. Siófok 11­3 8 7-23 3 HÍRSÁV Simán nyert a Reál Madrid Spanyolország A Reál Madrid magabiztosan 2-0- ra legyőzte a Celta Vigót a Primera Divisiónban. Mindkét félidőben esett gól, a 10. percben Gonza- lo Higuaín, a 68. percben pedig tizenegyesből Cris- tiano Ronaldo szerzett gólt. A Málaga Joaquin a 87. percben esett góljával verte meg a meccset tíz emberrel befejező Valladolidot. Hárompercnyi futball döntött Olaszország Tovább tart a Juventus 2011 májusa óta élő bajnoki veretlen­ségi sorozata. A bajnoki címvédő torinói csapat a forduló előtt vele azonos pontszámmal álló Napolit fogadta, s a 80. percig gól nélkül állt a találkozó. Ak­kor azonban három perc alatt két gól is esett: Cáce- res és Pogba szerezte őket. 2-0-ra nyert a Juve. Egy gól is érhet három pontot Franciaország Nehezen győzött a Ligue 1-ben a Pa­ris Saint-Germain. A fő­városi csapat Gameiro gól­jával1-0-ra verte a Reims együttesét. A vendégek a 2010-ig a Bp. Honvéd- ban szerepelt Diego révén kihagytak egy büntetőt, a lövést Sirigu kivédte. Az utóbbi hetekben ma­gához tért a bajnokság esélyese, de még így sem előzi meg a Marseille-t. TOTÓ 42. hét 1. Dortmund-Schalke 1-2 2 2. Düsseldorf-Bayern M. 0-5 2 3. Leverkusen-Mainz 2-2 X 4. Frankfurt-Hannover 3-1 1 5. Wolfsburg-Freiburg 0-2 2 6. Bremen-M.gladbach 4-0 1 7. Nürnberg-Augsburg vasárnap 8. Hamburg-Stuttgart vasárnap 9. Juventus-Napoli 2-0 1 10. lazio-Milan lapzárta után 11. Inter-Catania vasárnap 12. Parma-Sampdoria vasárnap 13. Udinese-Pescara vasárnap Plusz egy márkázás: 14. Genoa-Roma vasárnap Izgalmas utolsó percek nb i., íi. forduló Horváth Ferenc harmadszor is nyert a Kecskeméttel A Chelsea-t a Tottenham sem tudta megállítani anglia Gera Zoltán csapata az utolsó percben kapott góllal bukott el a Mán City ellen Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion drámai csatá­ban kapott ki a bajnoki címvédő Manchester Citytől. A birming­hamiek remekül szerepeltek eddig, nagy meglepetésre a Baj­nokok Ligája-indulást jelentő negyedik hely közelében állva várták ellenfelüket. Az első fél­idő közepén a vendég City kö­zéppályása, James Milner piros lapot kapott, s ez csak fokozta a West Brom reményeit. Fölénye a 67. percben érett góllá: a kiállí­tást kiharcoló Shane Long vette be az angol válogatott Joe Hart kapuját. Roberto Mancini már a gól előtt beküldte Mario Ba- lotellit helyére Sergio Agüerót, majd Gareth Barryt Edin Dzeko váltotta. Ez volt az igazán nagy húzás, mert a bosnyák csatár tíz perc alatt két gólt is szerezve megfordította az állást s meg­nyerte az emberhátrányban lé­vő Citynek a mérkőzést. Gera - aki a legutóbbi két hét nagy részét a magyar válogatottal Bu­dapesten töltötte - a 72. percben állt be Morrison helyére. A Chelsea 2005 óta nem győ­zött az észak-londoniak pályá­ján, a White Hart Lane-en. Most igen. Az első félidőben csak egy gól esett, azt a négy mérkőzésre szóló eltiltását megkezdő John Terryt pótoló Gary Cahill emelte a hálóba. A folytatásban azon­ban a Spurs játszott jobban, s előbb William Gallas (korábbi Juan Mata, a Chelsea középpályása főszerepet vállalt a győzelemben Chelsea-játékos!), majd Jermain Defoe találatával fordított. Vil- las-Boas azt remélhette, tud törleszteni a Chelsea vezérka­rának, amely kilenc hónap után elküldte a Stamford Bridge-ről. Korán örült, mert a nála is nagy formában futballozott Juan Ma­ta a 66. és a 69. percben is gólt lőtt a veterán amerikai kapus­nak, Brad Friedelnek. A Totten- hamnak erre már nem volt vá­lasza, sőt a 90. percben Dániel Sturridge kétgólossá alakította a Chelsea győzelmét. Wayne Rooney ezen a hétvé­gén ünnepelte nagy berobba- násának, az Arsenal sorozatát megtörő híres góljának a 10. év­fordulóját. Eleinte balszerencsé­sen, mert a Stoke az ő öngóljával került előnybe. Rooney ellenben utána az ellenfél kapujába is lőtt két gólt, e duplával, valamint Van Persie és Welbeck egy-egy góljával a Mán United 4-2-re nyert. ■ Premier League, 8. forduló Tottenham-Chelsea 2-4 Fulham-Aston Villa 1-0 Liverpool-Reading 1-0 Mán United-Stoke 4-2 Swansea-Wigan 2-1 West Brom-Man City 1-2 West Ham-Southampton 4-1 Norwich-Arsenal 1-0 1. Chelsea 22 pont, 2. Manchester United 18, 3. Manchester City 18