Somogyi Hírlap, 2012. október (23. évfolyam, 230-255. szám)

2012-10-01 / 230. szám

2012. OKTÓBER 1, HÉTFŐ SPORT 15 Dicsőséges volt Imre nyitánya kézilabda nb i., férfiak Végre legyőzte a Balatonfüredet a feljebb kapaszkodó Csurgó Nagybajomból és Balatonlelléről is elvitték a pontokat a rivális csapatok Szombaton este végre va­lóban hazai pályán játsz­hatott a Csurgói KK a férfi kézilabda-bajnokság 5. fordulójában. A somogyiak remek játékkal verték a Balatonfüredet. Tóth Tihamér A kispadon ezen a mérkőzésen debütált a hét elején szerződte­tett vezetőedző, Imre Vilmos. A rangadón volt mit törleszteni a somogyiaknak a balatonfü­rediek ellen, mivel az elmúlt években a csapat mumusának számított a Sótonyi-gárda. Ennek megfelelően a vendé­gek is kezdték jobban találko­zót, és 4-1-re vezettek is. Imre Vilmos időkérése után rendez­te a sorokat a hazai csapat, és az addig is remekül működő védelem mellé a támadások is pontosabbak lettek. Lassan utolérte ellenfelét a Csurgó és a mérkőzés irányítá­sa mellett a vezetést is átvette. 10-6-os eredménynél érkeztek a félidő hajrájához a csapatok, ami viszont a vendégeknek si­került jobban, ennek megfele­lően a félidőben csak egygólos hazai vezetést mutatott az ered­ményjelző (10-9). A második félidőben is foly­tatódott a csurgói irányítás, így újra négy góllal megléptek Szöllősi Szabolcs három találattal járult hozzá a csurgóiak várva várt Balatonfüred elleni győzelméhez Szőllősiék. A védekezés szin­te tökéletesen működött, és a Lengyel válogatott kapus Wy- szomirski ismét szenzációs tel­jesítményt nyújtott. A kialakult különbséget már megtartotta a hazai csapat, sőt a végére még egyet hozzá is tett, így egy teljesen megérde­melt - magabiztosnak mond­ható - ötgólos sikerrel avatták fel a hét elején érkező új vezető­edzőjüket a csurgóiak. CSURGÓI KK­BALATONFÜREDI KSE 23-18 (10-9) Csurgó, 1000 néző. Vezette: Oláh, Bonifert csurgói KK: Wyszomirszki- Herbert, Czifra T. 2, Simon B., Kedzo 4, Miss 3, Szöllő­si 3. csere: Pallag P. (kapus), Széles L. 2, Grebenár, Borsós, Oláh 1, Vadkerti 7, Országh 1, Nagy M. vezetőedző: Imre Vilmos. balatonfüredi kse: Szabó T. - Pásztor 2, Oscar Rio 1, Lelkes 2, Kovács Gy., Hornyák 3, Sandrk 7. csere: Gerdán, Németh, Pulay, Tombor, Falu­végi 2, Zdolik 1. edző: Sótonyi László. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA.10. p.: 2-5. 21. p.: 8-5. 26. p.: 10-6. 31. p.: 11-10. 44. p.: 16-12. 50. p.: 19-15. 59. p.: 22-17. kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc. hétméteresek: -, illetve 3/2. JÓK: Wyszomirszki, Vadker­ti, illetve Szabó T., Sandrk. imre Vilmos: - Az elejét ki­csit túlizgultuk, így a támadá­saink nem nagyon sikerültek. Aztán ahogy nyugodtunk meg, úgy kerültünk folyamatosan az ellenfél fölé. Úgy gondolom, hogy a csapat akarásának, és j küzdenitudásának köszönhe- j tő mai győzelmünk. Köszönöm segítőimnek és a játékosok­nak, a szurkolóknak, hogy ilyen széppé tették a csurgói bemutatkozó mérkőzésemet. sótonyi László: - Megérde­melten nyerte meg a Csurgó a mérkőzést, támadójátékunk értékelhetetlen volt. Már fenn állnak a létrán a siófoki hölgyek kézilabda nb i„ nők Polics három góllal nyitott az élvonalban, ahol debütált Biber, Schmidt és Somogyi is Huszonkilenc gólt dobtak - ki­lenc kapufa mellett - a siófokiak az FTC otthonában, akik a má­sodik félidőben hét percen át nem tudtak betalálni! Zámbó Tibor vezetőedző nem véletle­nül mondta: vállalható vereség volt. Különösen azok után, hogy a zöldek a szlovák bajnok ottho­nában tizennéggyel nyertek, de a Veszprém is tizenhárommal kapott ki a Népligetben. Akadtak pedig gondok, hisz Németh és Érdősi is megsérült, közben - az Érd ellen bemutat­kozó Schneider után - Polics, Biber, Schmidt, Somogyi szemé­lyében Zámbó Tibor egyre-más­ra avatta az újoncokat. Ki kell emelni Policsot, akit bizonyára fogjuk még látni az élvonalban. A balatoniaknak Imre Vil­mos távozása után az ideiglene­sen kinevezett Zámbó Tiborral sikerült kimászni,a gödörből, melynek mélységét mutatja, hogy két játékos is úgy gondol­ta: nagy nyilvánosság előtt sértő megjegyzést tehet a tulajdonos­ra. Ebből a helyzetből sikerült talpra állni és két vállalható ver­séggel zárni a hetet, ami remek alap a folytatásra. Zámbó Tibor hasonlatával: már fenn vannak a létrán, most már el lehet kez­deni mászni rajta. Egy hét alatt öt fiatal játékost adtak az élvonalnak, akik Imre Vilmos vezetőedző keze alatt bizonyára nem kaptak volna lehetőséget. - Kényszer szül­te a helyzetet, mely megmu­tatta, vannak rejtett értékeink - mondta Zámbó Tibor. - A hétnek mint pedagógus, mint ember álltam hozzá. Amennyi időt csak lehetett, igyekeztem a mentális felkészülésnek szen­telni. Nagyon pozitív tapasztala­tokat szereztem, az eredménytől függetlenül a játékosok mindent kiadtak, ami bennük volt. An­nak külön örülök, hogy a szur­kolók szimpátiával fogadták az együttest, melynek tagjai olykor már mosolyogtak is. Nagyon jó szándékú, egymásért tenni aka­ró társaságot ismertem meg. A tréner további sok sikert kívánt az együttesnek a klub honlapján, vagyis elköszönt a lá­nyoktól, ami egyet jelent azzal: a siófoki mérkőzéseken rendsze­resen feltűnő Kiss Szilárd veszi át az együttest. Rá vár a feladat, hogy a lányokkal elinduljon azon a bizonyos létrán felfelé... FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA- SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 42-29 (23-14) Budapest, 600 néző: V.: To- mecskó-Hunyadi, Unyatinszki. FTC: Pastrovics - Kovacsicz 3, Szamoránsky P. 7, Cifra 1, Tömö­ri 6, Szucsánszki 7, Szarka A. 4. csere: Abramovich (kapus), Zá- csik 4, Deáki 3, Szekerczés 3 (2), Pena 2 (1), Such 2, Dajka, veze­tőedző: Elek Gábor. skc: Kiss É. - Varga N. 3, Né­meth Cs., Bogdanovic 10 (3), Seric 3, Szalai B. 5, Erdősi 2. csere: Futaki (kapus), Polics 3, Szabadfi 3, Biber, Schmidt, Schneider, Somogyi, megbízott edző: Zámbó Tibor. HÉTMÉTERESEK: 3/3 (1/1) il­letve 3/3 (1/1). KIÁLLÍTÁSOK: 2 perc (0 perc), illetve 8 perc (2 perc). ■ Keszthelyi Zoltán LABDARÚGÓ NB III. -DRÁVA-CSO- PORT - A HETEDIK FORDULÓ SO­MOGYI EREDMÉNYEI: BALATONLELLE SE- TOLNAI VFC 0-2 Balatonlelle. V.: Molnár Á. (lakab, Schmidt). BALATONLELLE SE: Varga B.- Nagy G. (Sylla 68. p.), Ke­néz, Stocker, Gál - Kerekes, Himics (Molnár Á. 46. p.), Galgóczi, Kovács N. (Földes 60. p.) - Bérezi, Tóth A. veze­tőedző. Készéi Ferenc. gólszerzők: Szegleti (13. p.), Kun (57. p.). DOMBÓVÁRI FC-RUTIN- NAGYATÁDI FC 0-0 Dombóvár. Bánfai (Ádám, ifj. Takács). nagyatádi FC: Patak - Sza­bó Sz., Dekanics, Androsics, Galamb (Kis P. 87. p.) - Aká- csos, Pandúr, Márton, Mixtai (Kovács D. 89. p.) - Nikolics, Kovács B. (Reszli 60. p.). ve­zetőedző: Papp Zoltán. ■ A bajnokság hetedik fordulójában csak a Nagyatád és az FŐSZ Siófok II. együttesei szereztek pontot NAGYBAJOMI AC-TOLLE UFC- SZEKSZÁRD 0-7 (0-2) Nagybajom. V.: Ursprung (Berki, Sárosdi). nagybajomi AC: Gyenes - Nemes, Prucsi, Károli, Récsei -Nagy A., Huzmi, Simon, Vukman - Ágoston, Babai. Vezetőedző: Bőzsöny lános. gólszerzők: Deli (42. p.), Rátkai (45. p.), Horváth P. 2 (48., 60. p.), Czinkon (65. p.), Pulcz (77. p.), Csende (90. p.). kiállítva: Nemes (75. p.). FGSZ SIÓFOK II.- PMFC-MATIAS II. 1-1 (1-0) fgsz siófok ii.i Heinrich- Fehér, Pécseli, Vérségi, Tu­lok - Klujber (Németh P. 62. p.), Borbély (Balogh T. 86. p.), László, Mester, Nyitrai (Bene 79. p.) - Sípos. VEZETŐEDZŐ: László András. GÓLSZERZŐK: Sípos (28. p.) ill. Demjén (52. p.). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bony- hád VLC-Duanújváros PASE 0-4 (0-3), Komlói Bányász- Híd SC 2-1 (1-1), Szentlőrinci SE-Bölcskei SE 2-0 (2-0). ■ Klein Péter A házigazda nagyatádiak szerepeltek a legjobban az Ősz kupán ritmikus gimnasztika Tíz egyesület több mint száz versenyzője mutatta be tudását a felkészülési versenyen Tíz egyesület több mint száz versenyzője lépett szőnyegre a II. nagyatádi Ősz-kupán. A bu­dapesti és a pécsi versenyzők mellett mindhárom somogyi egyesület megmérette magát. A hazaiak remekeltek, 17 arany-, 5 ezüst- és 6 bronzérmet nyertek Balogh Orsolya és Szabó Ani­kó tanítványai. Az utánpótlás kategóriában mind a hat kor­csoportban nagyatádi nyert. A kezdő óvodásoknál Bagó Aliz állhatott a dobogó tetejére, Hers- kovits Borka a második fokára. Ugyanitt Balázs Kata (Crystal) 4., Szűcs Boglárka (Crystal) 6. lett. A haladó óvodásoknál Vaj­da Lara Zoé győzött. A kezdő kisgyermekeknél Horváth Bog­lárka (Nagyatád), Zeiders So- fla (Kaposvári RGSE), Várfóldi Dalma (KRGSE), Lugosi Anna (KRGSE) lett a sorrend. A hala­dó kisgyermekkorcsoportban Németh Szonja magabiztosan szerzett aranyérmet, ugyanitt Felden Petra (Crystal) 4. lett. A kezdő gyermekeknél a nagyatá­diak közül Herskovits Hanna három aranyat, Simon Boglárka három ezüstöt, Móréi Sára há­rom bronzérmet nyert, míg Tulé- zi Eszter 4. lett. Ebben a korcso­portban Kelemen Kata (KRGSE) és Kelemen Lili (KRGSE) az 5-6. helyen végeztek. A haladó gyermekkorcsoportban Fodor Zsófia nyert. Az A-kategóriában a 2005-2006-osok (12 induló) között a nagyatádi Laklia Lúcia három arannyal gazdagította éremgyűjteményét, miután az egyéni összetett versenyt, a sza­bad és a karikafinálét is meg­nyerte. Ugyanitt Szombathelyi Zsófia (Crystal) hatodikként, Makkos Virág (KRGSE) tizedik­ként zárt. A 2003-2004-esek kö­zött (15 induló) Hornyák Patrícia (Nagyatád) kiváló szabadgya­korlata aranyat ért, összetettben pedig ezüstnek örülhetett. Kari­kával is éppen csak lemaradt a dobogóról. Ugyanitt Németh Do- rina (Crystal) nyolcadik, Kulcsár Adrienn (KRGSE) 12., Fülöp Kitti 13., Gyenesei Fanni (Crystal) 15. lett. A 2002-2001-esek mezőnyé­ben (17 induló) Rácz Dorottya (Crystal) a 4. helyen végzett, kö­téllel bronzérmes lett. Ebben a korcsoportban Bóla Éva (KRGSE) 16., klubtársa, Máté Petra 17. lett. A serdülőknél három aranyérem került a nagyatádi színeket kép­viselő Murányi Anna nyakába, miután hibátlanul mutatta be karika- és labdagyakorlatát is. Fodor Zsuzsanna (Nagyatád) három bronzéremmel lett gaz­dagabb. Ugyanitt Márvai Csen­ge (Crystal) hetedikként zárt. A junioroknál (7 induló) Boros Ninetta lett az egyéni összetett verseny győztese, emellé még labdával aranyat, buzogánnyal ezüstöt nyert. A 2001-2002-esek A-kategó- riás mezőnyében (5 induló) Mi- nich Lídia (Crystal) negyedik, Polák Barbara (Crystal) ötödik lett. A serdülőknél (7 induló) Takács Dalma (Crystal) a ha­todik, Nagy Nikolett (Crystal) hetedik helyet szerzett. A junio­roknál (2 induló) Kárpáti Kitti (Crystal) első, Balázs Dorottya (Crystal) másodikként fejezte be a viadalt. ■ Kun Z.