Somogyi Hírlap, 2012. július (23. évfolyam, 153-178. szám)

2012-07-30 / 177. szám

Pont nélküli somogyi kezdet labdarúgó nb i Vihar miatt tíz percre félbeszakadt a siófoki együttes hazai nyitánya Sisa Tibor győzelemmel mutatkozott be Diósgyőrben Mindkét somogyi NB I-es csapat számára vereséggel kezdődött a szezon. A Siófok viharos mérkőzésen maradt alul a Honvéddal szemben, míg az MTK simán verte a Rákóczit. Keszthelyi Z., Klein P. FGSZ SIÓFOK-HONVÉD 0-1 (0-0) Siófok, Városi Stadion 1500 néző. Vezette: Szilasi. fgsz siófok: Szatmári - Mo­gyorósi, Nyári, Fehér, Fodor M. - Pál Sz. (Horváth B. a szünetben), Gál A. (Windecker 67. p), Eger- szegi, Sípos - Melczer (Dajic 74. p) - Molnár M. Vezetőedző: Hor­váth Károly. bp. honvéd: Kemenes - Lovric, Ignjatovic, Debreceni, Vidovic - Zivanovic (Délczeg 53. p), Mars­hal, Diarra (Vécsei 57. p), Ivan- csics - Vernes (Faggyas 63. p), Diaby. Vezetőedző: Marco Rossi. gólszerző: Ignjatovic (78. p). Jubileumi mérkőzés volt a ba­latoniak kispestiek elleni sze­zonnyitó találkozója, melyen Horváth Károly ügyvezető-edző hatvanegyedik első osztályú mérkőzésén irányította - ko­rábban szakmai igazgatóként, most első alkalommal a meg­szerzett Pro licence birtoká­ban immár vezetőedzőként - a siófoki együttest. Ez rekord a klub történetében, hisz koráb­ban Kaszás Gábor, Gellei Imre, Varga István és Pusztai László voltak a csúcstartók hatvan él­vonalbeli meccsel. A szakveze­tő ezúttal nem volt könnyű hely­zetben, hisz egyik alapembere, Kecskés is kidőlt a sorból, akit Gál helyettesített, a héten érke­zett Dajicot a kispadra ültette, bekerült az együttesbe Fodor - ahogy a szakvezető mondta - öt edzéssel és egy edzőmeccsel a háta mögött, mivel nem volt más alternatíva... A legutóbb negyedik he­lyen záró, már négy Európa Li­ga-meccset játszó kispestiek kezdtek jobban, Ivancsics sza­badrúgásánál nagyot kellett nyújtózkodnia Szatmárinak (12. p), majd Vernes gurított centik­kel a bal kapufa mellé (28. p). A házigazdák csak fél óra után ju­tottak el a kispesti kapuig, előbb Nyári szabadrúgását (33. p), majd Molnár fejesét védte köny- nyedén Kemenes (37. p). Hét perccel a szünet előtt pedig Pál csinált egy „visszacselt” a ven­dég tizenhatos jobb sarkánál, amikor a büntetőterületen belül Debreceni egyszerűen kihúzta alóla a lábát... Szilasi - aki utoljá­ra a FTC-Siófok (0-1) meccset ve­zette - azonban valamiért nem adott tizenegyest. A pihenő előtt Melczer rúghatott volna gól, ám nagy ziccerben, hat méterről Ke- menesbe püfólte a labdát. A szünetben a megyei baj­nokságot nyert, Mészáros Jó­zsef által irányított Siófoki Bá­nyász öregfiúk csapatát köszön­tötték, mely magabiztosan nyer­te a megyei bajnokságot. Az ér­meket Balázs Árpád, siófoki pol­gármester adta át a játékosok­nak, akik közül Molnár Ferenc a gólkirálynak járó elismerést is átvehette. A második játékrészt a cse­rék vezették fel, az első említés­re méltó momentum Ivancsics lövése volt, ám a középre tartó labda nem okozott gondot Szat­márinak í§ó. p). Horváth Ben­ce közeli íusérlete viszont annál inkább Kemenesnek, az utóbbi ugyanis épp a siófoki tréner fia elé ütötte a labdát, ám valahogy ki tudta védeni a löketét (61. p). Á volt siófoki, Délczeg is „bemutat­kozott” egy helyzettel: a védők, illetve Szatmári ugyanis egy­másra vártak, a már kispesti támadó ezt jól használta ki, ám közeli löketét Szatmári szögletre ütötte (69. p). A mérkőzés mellett az időjárás is foglalkoztatta a né­zőket, az utolsó tizenöt percben ugyanis alaposan beborult a sta­dion felett, folyamatosan dörgött az ég. Egy pontrúgás után aztán meg is szerezte a vezetést a kis­pest, a belőtt labdát nagy kava­rodás után Ignjatovic húzta a ka­puba (0-1) tizenkét perccel a vé­ge előtt. A góllal szinte egy idő­ben leszakadt az ég, még a vi­lágítást is be kellett kapcsolni a A házigazda siófokiak (sötét szerelésben) nem boldogultak a Honvéddal stadionban. Hatalmas eső kez­dődött, a nézők is otthagyták a meccset, Szilasi ameddig lehe­tett hagyta játszani a csapato­kat, ám négy perccel a hivata­los játékidő lejárta előtt az öltö­zőbe parancsolta a játékosokat. A találkozó tíz perc után folyta­tódott és az öt perc hosszabbítás­sal együtt kilenc percet töltöttek a pályán a labdarúgók jelentő­sebb történés nélkül. MTK BUDAPEST-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3-1 (1-0) Budapest, Hidegkúti-stadion 1000 néző. V.: Veizer (Szpisják,. L. Tóth L.). MTK BUDAPEST: Hegedűs L. - Wolfe, Kálnoki Kis, Vukmir, Hídvégi - Zsidai, Vadnai, Kan­ta (Nikházi 61. p.) - Könyves, Tischler (Balajti 69. p.), Csíki (Rácz 80. p.). Vezetőedző: Gara­mi József. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Haj- duch - Okuka, Bank, Zámbó (Pedro 57. p.) - Pavlovics, Hege­dűs D. (Vrucina 64. p.), Horváth T. (Kovács 0. 82. p.), Safaric, Ba­lázs B. - Oláh, Waltner. vezető­edző: Prukner László. gólszerzők: Tischler (11. p.), Wolfe (67. p.), Könyves (77. p.) ill. Waltner (90. p.). sárgalap: Zámbó (79. p.), Ped­ro (90. p.). Az újonc MTK ellen lépett elő­ször pályára az OTP Bank Liga 2012-13-as szezonjában a Ka­posvári Rákóczi FC. A házigaz­dák tizennégy pontos előnnyel nyerték meg a másodosztályt, sőt a Magyar Kupa-ezüstöt is begyűjtötték a tavalyi szezon­ban. Á Kaposvár az egyik leg­nehezebb szezonját zárta az elő­ző bajnokságban, de egy jó haj­rával sikerült a tizedik helyen végezniük. A vasárnapi talál­kozón a hazaiak kezdtek ener- gikusabban, az első gólra nem is kellett sokat várni. All. perc­ben az aktívan játszó Csíki cse­lezte ki Bank Istvánt, majd pon­tosan gurított középre Tischler- hez, aki hét méterről a bal al­só sarokba lőtte a vezető talála­tot (1-0). Ezután feltámadt a Rá­kóczi, de az MTK sem adta fel a támadást, így felváltva forog­tak veszélyben a. kapuk. Okuka kis híján újabb gólhoz segítet­te a fővárosiakat, mikor Tisch­ler szerelte őt a tizenhatoson be­lül, de a támadó csak az oldalhá­lót találta el. A legnagyobb ven­déghelyzet Waltner Róbert előtt adódott, aki egy kontratámadás végén kék-fehérben játszó kol­légájához hasonlóan szintén az oldalhálóba lőtt. A második fél­időben újra kezdődött a tapoga­tózás, mintha csak az első per­cekben járnánk. Oláh Lóránt tá­voli emelése után emelkedhe­tett a hazaiak kapusának pulzu­sa, de a labda a jobb oldali kapu­fa mellett hagyta el a játékteret. Prukner László az egyenlítés ér­dekében egy újabb csatárral, a Slovan Belupótól érkezett Vru- cinával erősítette meg a támadó­sort. így kicsit kinyílt a Rákóczi, ennek meg is lett az eredménye. Előbb Tischler veszélyeztetett egy jó lövéssel, majd egy szög­let után megszerezte a második találatát a fővárosi gárda. A be­ívelt labdát nem tudták kivág­ni a Rákóczi védői, így Wolfe elé került, aki hat méterről nem hi­bázta el a ziccert (2-0). Ez után is tovább próbálkozott a Rákó­czi, Balázs Benjámin kapáslövé­se kerülte el nem sokkal a ha­zaiak kapuját, ezt minden bi­zonnyal nem tudta volna véde­ni Hegedűs. Majd jött az újabb hazai találat: Balajti adott mes­teri passzt Könyvesnek, a táma­dó pedig jobbról a hosszúsarok­ba rúgta a harmadik kék-fehér gólt. A szépítésre maradt már csak ereje a Rákóczinak a mér­kőzés végén. Vrucina cselez­getett a tizenhatos jobb oldalá­nál, majd középre lőtte a lab­dát, amire Waltner Róbert ér­kezett és három méterről a ka­puba passzolt (3-1). A folytatás sem lesz egyszerűbb,, jövő héten a bajnok DVSC látogat majd a so­mogyi megyeszékhelyre. LABDARÚGÓ NB I HALADÁS SOPRON BANK­EGRI FC 4-2 (0-1) Szombathely, 4000 néző. V: Berger. Gólszerzők: Tóth P. (50.), Hal- mosi (52.), Iszlai (57., 11-esből), Andorka (66., 11-esből), ill. Pi- sanjuk (45.), Németh N. (74.) Kiállítva: Knakal (Egri FC) a 81. percben. DIÓSGYŐRI VTK­ÚJPEST FC 21(1-1) Miskolc, 9000 néző. V.: Né­meth Á. Gólszerzők: Fernando (29.), Seydi (65.), ill. Vermes (42.) Kiállítva: Aarab (Újpest FC) a 39. percben. MVMPAKS­PMFC-MATIAS 2-3 (1-2) Paks, 1500 néző. V.: Becséri. Gólszerzők: Simon A. (37.), Heffler N. (71.), illetve Wittré- di (31.), Grumic (35.), Zeljko- vic (92.) DVSC-TEVA-GYŐRI FC 4-1 (4-1) Debrecen, 6000 néző. V: Kas­sai. Gólszerzők: Sidibe (8., 21.), Szakály (10.), Kulcsár (45+1.), illetve Andric (12.) FERENCVÁROS­KECSKEMÉTI TE 1-1 (1-0) Albert Stadion, 5000 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Alempijevic (33.), illetve Jorginho (63.) Kiállítva: Balogh B. (Kecske­méti TE) a 74. perc ben, Otten (Ferencváros) a 88. percben. A Videoton FC-Lombard FC Pápa mérkőzést vasárnap este lapzártakor játszották. HIRDETÉS HIRDE CtfRNlLR. 7JT pénzváltó r=sSS? Kaposvár, Fő u. 12. Telefon: 82/312-951 Nyitva mindennap: 8-21 óráig www.cornergroup.hu Nemzetközi, azonnali készpénzátutalás a világ bármely pontjára Euroban! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési arany értékesítés! A brit Lewis Hamilton újra nyert a Magyar Nagydíjon Négy sportág jeles képviselőjét díjazták a hónap sportolói Bozsó Zoltán Orfűn hangolt a nagyatádi fellépésére forma-1 Lewis Hamilton - aki a pénteki szabad-, majd a szombati időmérő edzéseken is a leggyorsabb volt - nyer­te vasárnap Mogyoródon a 27. Forma-l-es Magyar Nagy­díjat. A McLarennel verseny­ző brit pilóta rajt-cél győzel­met aratott; a 2008-ban világ- bajnoki címet szerzett pilótá­nak idén ez volt a második fu­tamgyőzelme. Immár harma­dik alkalommal intették le el­sőként a Magyar Nagydíjon, s ez volt összességében a 19. fu­tamgyőzelme. A 27 esztendős Lewis Ha­milton mögött a Lotus két ver­senyzője, a 2007-es világbaj­nok finn Kimi Ráikkönen sze­rezte meg a második, a fran­cia Romáin Grosjean pedig a harmadik helyet. A világbaj­noki címvédő német Sebasti- an Vettel (Red Bull) az ötödik, az összetett pontversenyben élen álló kétszeres vb-arany- érmes spanyol Fernando Alon- so (Ferrari) pedig a hatodik he­lyen zárt Mogyoródon. A rajt előtti felvezető kört meg kellett ismételni, mivel az egykori hétszeres világbajnok német Michael Schumacher Mercedese beragadt. Schuma­cher - aki fénykorában négy­szer is megnyerte a Magyar Grand Prix-et, s ezzel vezeti az örökranglistát - a hatvanadik körben feladta a versenyt. Négy sportág jeles képviselőit ünnepelték és jutalmazták Ka­posváron a Megyeházán a ha­gyományos „Hónap sportolója” díjátadó gálán. Á felnőtteknél az olaszországi világbajnokságra készülő Sti- er Lilla uszonyos és búvárúszó (Kaposvári Középület-kivitele­ző Adorján SE), valamint Bozsó Zoltán triatlonista (MG Produkt Kaposvári AC) bizonyult június legjobbjának. Az utánpótláskorúaknál Kár­páti Emese judós (Kaposvári Sportközpont és Sportiskola), illetve Bögöly Gábor röplabdá- zó (1. MCM-Diamant Kaposvá­ri Röplabda Akadémia) volt a befutó. Június legjobbjai: Stier Lilla (balról), Kárpáti Emese és Bozsó Zoltán Kétségkívül jó hónapot zárt júniusban Bozsó Zoltán. A ka- posszerdahelyi sportember az Orfűn rendezett középtávú or­szágos bajnokságon az abszo­lút sorrendben harmadik volt, kategóriájában pedig a legjobb­nak bizonyult, s ráadásként megnyerte a Balaton Mán elne­vezésű erőpróbát is. Az MG Produkt Kaposvári AC triatlonistája most a hétvé­gén, szombaton ért a csúcsra; a több mint két évtizede íródó nagyatádi Ironman történeté­ben először tudott nyerni seni- or korú versenyző. Borítékolha­tó tehát, hogy júliusban is őt vá­lasztják majd a legjobbnak. ■ Fenyő G. * t Kotormán Ákos Európa-bajnok! A cseh nagyvárosban, Pilzenben rendezték az U14-es tenisz Európa-baj- ^ ^ ^ nokágot, ahol a kaposvári Kotormán Ákos is érdekelt volt. Párosban (64 duó) Európa-bajnoki címet szerzett IP / ™ Valkusz Mátéval, míg egyesben (148 induló) a negyeddöntőben kapott csak ki, így az 5-8. helyen zárt.