Somogyi Hírlap, 2012. április (23. évfolyam, 78-101. szám)

2012-04-24 / 96. szám

Kaposvári parádé Kecskeméten röplabda nb i, férfiak Csütörtökön bajnokot avathatnak a megyeszékhelyen A bajnoki döntő második mérkőzését játszotta Kecs­keméten a Fino Kaposvár alakulata. A somogyiak el­lentmondást nem tűrően játszottak így 2-0-ra vezet­nek a párharcban. Kun Zoltán A valamelyik fél harmadik győ­zelméig tartó döntős sorozat leg­fontosabb kérdése volt, hogy ki­egyenlít-e a Kecskemét, vagy megőrizve eddigi veretlenségét 2-0-ra elhúz-e a kaposvári le­génység. Az alföldiek ugyan az el­ső találkozón megszorongatták a Demeter-legénységet, ám nem si­került nyerniük a somogyi me­gyeszékhelyen. A hőn álütott jó kezdés tehát megvolt Geigerék- nek, akik érvényesítették az alap­szakasz-győzelemért járó pálya- előnyt Ezzel együtt újabb, persze győzelmi reményekkel utaztak el az alföldi városba. Jól kezdődött az összecsapás a vendégek számára, hiszen az el­rontott hazai szerva, valamint Geiger pontja révén sikerült megszerezni a vezetést A jól blokkoló kecskemétiek 4-4-nél érték be a kaposváriakat, de a somogyiak az első technikai idő­kérésnél egy pontnyit megőriz­tek előnyükből. Több könnyű labdát is elpuskáztak Csaláék, így a kaposváriak a második technikai időnél is előrébb tar­tottak. A végjáték is a vendégek szája íze szerint alakult. A job­ban mezőnyöző Gergyéék há­rom szettlabdából érhették el a játszmagyőzelmet jelentő pon­tot. Másodszorra sikerült, ezzel 1 -O-ra vezetett a Fino. A folytatásban eleinte több nyitást rontottak Dorcsákék, de ezt csak hellyel-közzel tudta ki­használni a vendéggárda. Cso­rna produkált remek sorozatot, ezzel húzott el 8-3-ra a Kecske­mét Hiába vezettek a hazaiak Geigerék 10-10-nél beérték el­lenfelüket. Nacsa ellentmondást nem tűrően juttatta vissza a lab­dákat a kecskeméti térfélre, blokkban és ütésben is reme­kelt A szett közepén vette át a vezetést a Fino, Szabó Alpár nyi­tásaival pedig már 20-16-ra lép­tek meg a somogyiak. Ez kiváló­an kamatozott a végjátékban, amikor Geiger irtózatos szer­vákkal kínálta meg az ellenfelet, a második szettgyőzelmet is ért Demeter edző tanítványainak. A harmadik játékrész elején az utolsó esélyt próbálta megra­gadni a kecskeméti együttes, de hiába vezettek, mert a kiválóan röplabdázó Nacsa vezérletével 8-5-re fordítottak a kaposváriak. Nyitásban továbbra is kockáztat­tak a hazaiak, Geigerék is, de ne­kik bejött. Ezzel sikerült tartani A kaposvári blokkok a legtöbbször útját állták a kecskeméti támadásoknak a megszerzett előnyt a játszma középszakaszában. Ugyan egy alkalommal még egyenlítettek a kecskemétiek, de ezzel el is lőt­ték puskaporukat A végig job­ban nyitó és az alapjátékban is sokkal hatékonyabb teljesít­ményt nyújtó somogyiak már nem engedték ki a kezük közül a meccset és óriási lépést tettek a bajnoki cím megvédése felé. A döntő harmadik találkozóját április 26-án, csütörtökön 17.30 órakor rendezik a somogyi me­gyeszékhelyen. KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE- FINO KAPOSVÁR 0-3 (-22, -19, -22). Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 400 néző. Vezet­te: Adler, Mocsnik. KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE: Tóth G., Csala, Dorcsák, Csorna, Csányi, Bokor G. csere: Szabó T. (liberó), Szappanos, Farkas P. vezetőedző: Gyurkó Sándor. FINO KAPOSVÁR: Laszczik, Gei­ger, Nagy J., Nacsa, Gergye, Sza­bó A. csere Dömötör (liberó), De­ák. vezetőedző: Demeter György. A JÁTSZMÁK ALAKULÁSA: I. JÁTSZMA: 4-6, 7-8, 11-12, 14-14, 19-18, 20-21, 21-23, 21- 24, 22-25 - 26 perc. II. JÁTSZMA: 3-2, 8-3, 10-10, 16-15, 16-18, 17-20, 18-22, 19-24, 19-25 - 27 perc. III. JÁTSZMA: 3-2, 4-3, 5-8, 8-10, 13-14, 18-19, 21-24, 22- 24, 22-25 - 27 perc. Két somogyi klub harcol az érmes helyezésekért SAKK NB n.f ASZTALOS LAJOS-CSOPORT A nagyatádiak aranyért, a marcaliak bronzért csatáznak A 9, FORDULÓ EREDMÉNYEI: SAKK EGYLET NAGYATÁD- SZENTLŐRINC 9,5-2,5 Nagy arányú győzelmet ara­tott a hét végén a nagyatádi csa­pat az újonc Szentlőrinc ellen. Ezzel a győzelemmel ismét nyűt lett a küzdelem a bajnoki címért, ugyanis a táblázatban vezető Baja egy mérkőzéssel többet játszott. Van rá esély, hogy szerencsés esetben a két záró fordulóban az atádiak le­dolgozzák hátrányukat. A mér­kőzés kimenetele egyértelmű volt, és végig csak a győzelem aránya volt a kérdés. A nagyatá­di győztesek: Vrban Mladen (1. t.), Percze János (3. t.), Kőnig Balázs (4. t.), Szíjártó Attila (5. t.), Ferencz Miklós (8. t.), Bocs- ka János (9. t.), Gyugyi Péter (10. t.), Varga Richárd (11. t.). DÖNTETLENT ÉRT EL: Máthé Gás­pár (2. t), Lipcsei Ádám (6. t.), Koppány Tamás (7. t.). MARCALI-KOMLÓI BÁNYÁSZ 5,5-6,5 Szoros mérkőzést vívtak a ki­lenc táblán is magasabb Élő­pontszámú játékosokkal rendel­kező komlóiakkal a marcaliak. Ellenük már a döntetlen közeli eredmény is bravúrnak számít. A hazaiak a vereség ellenére is tartják negyedik helyüket a ta­bellán és az utolsó két forduló­ban még a bronzérem elérésére is van esély. A marcali győzte­sek: Haszon Dávid (1. t.), Ferenczy Máté (4. t.), Haszon Kamüla (10. t.), Király Máté (12. t.). DÖNTETLEN ÉRT EL: Mánfay Máté (2. t.), Scháffer Károly (8. t.), Haszon Ábel (11. t). KAPOSVÁRI BÁSTYA- EDF DÉMÁSZ BAJAI SPARTACUS 4-8 A bajnokságban élen álló ven­dégcsapat játékosasai motivál­tabban ültek a sakkasztalok mellé. Különösen a középső táb­lákon mutatkozott meg a bajai együttes erőfölénye, a kaposvári győztesek: Horváth János (8. t.), Ványa János (11. t.). döntetlent érteu Veress Róbert (1. t.), Kátai Dávid (2. L), Illés Attila (4. t.), Weisz Tamás (7. t.). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: DunaÚj- város-Mohács 6,5-5,5; Kármin Pécs-Decs ü. 4-8. ■ Kun Z. Esélyeshez méltón aratott diadalt a Debrecen labdarugó nb i A Pécs ellen javíthat szombaton a hazai pályán szereplő Rákóczi együttese Vasárnapi lapzártánk után feje­ződött be a Kaposvári Rákóczi debreceni vendégjátéka az OTP Bank Liga 25. fordulójában. A hazaiaknál nem játszhatott az eltiltott Coulibaly, aki jelen­leg a góllövóüsta élén áll, de ez egy ilyen bő kerettel rendelkező csapatnak nem okozhat gondot. Sisa Tibor a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzője elmondta la­punknak a mérkőzés előtt, hogy pillanatok alatt felsorol három olyan játékost, aki bizonyítani akar a francia támadó helyén, így nagyobb lelkesedéssel fog küzdeni majd a Kaposvár ellen. A vendégek trénere már nem rendelkezik ilyen bő kerettel, sőt Bebeto, aki eddig négy gólt szerzett tavasszal és az egyre jobban formába lendülő Haruna is a további sérültekhez csatla­koztak, sőt a mérkőzésen Zsók és Farkas Péter is megsérült. A hazaiak pedig gyorsan, szeret­ték volna eldönteni a három pont sorsát, Korhűt már a 7. percben egy bombagóllal veze­téshez juttatta a Debrecent. Majd a félidő közepén Méyé egy fejesgóllal duplázta meg az előnyt, a harmadik kaput találó lövés pedig Bouadla nevéhez fű­ződik, aki egy szabadrúgásból vette be Hajdúch kapuját. Mivel a második félidőben már csak helyzetek adódtak - vendég ol­dalon több ígéretes is -, nem változott az eredmény. Sisa Tibor vezetőedző a sérülések miatt kevesebbet cserélhetett- Bosszantó, hogy 3 lövésből 3 gólt kaptunk. Sajnos ez volt jel­lemző a Siófok, Győr és a Diós­győr ellen is - mondta Sisa Ti­bor. - Ezen mindenképpen javí­tanunk kell, mivel az ellenfelek kegyetlenül kihasználják a hibá­inkat. Nekünk pedig néha több helyzet is kell a gólszerzéshez. Egy többszörös bajnokcsapat el­len nehéz talpra állni, bár a má­sodik félidőre sikerült stabilizál­nunk a védekezésünket Előrefe­lé sajnos a sérülések miatt nem tudtam cserélni. A Debrecen jó csapat, de nem kell mindig a jobbnak győznie. Bíztam a meg­lepetésben, de sajnos az első fél­idő alapján ez már nem követ­kezhetett be. dvsc-teva-k. Rákóczi fc 3-o (3-o> Debrecen 5000 néző. V.: Vad II. (Vámos, Albert) dvsc-teva: Novakovics - Nagy Z. (Ramos 69. p.), Máté P., Mé­száros N., Korhűt - Bódi (Yan- nick 62. p.), Szakály P., Varga J., Bouadla - Kulcsár T., Méyé (Far­kas ü. B. 75. p.). VEZETŐEDZŐ: Kondás Elemér. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Haj- dúch - Zsók (Hegedűs 53. p.), Okuka, Bank, Jánvári, -Addo, Sedlak - Balázs B., Mustapha (Graszl, 56. p.), Farkas P. (Gujics 66. p.), - Grumics. vezetőedző: Sisa Tibor. GÓLSZERZŐK: Korhűt (7. p.), Méyé (28. p.), Bouadla (36. p.) KLEIN PÉTER HÍRSÁV Gyenesei utazik a világbajnokságra öttusa A magyar női öttu­sázók közül már biztos, hogy világbajnoki résztve­vő lesz Gyenesei Leila, az Építők AC Kaposvár és az Álba Volán kettős igazolá- sú sportolója. Mellette Ko­vács Sarolta és Tóth Adri­enn állhat rajthoz a május 7. és 13. között esedékes olaszországi vb-n a höl­gyek mezőnyében, (kz) Kotormán Ákos Zágrábban remekelt tenisz A kaposvári Kotor­mán Ákos is részt vett a Zágrábban rendezett nem­zetközi, kiemelt U14-es EL kategóriás teniszversenyen. A Kapós TC sportolója Jiar- madik helyen zárt egyéni­ben, míg párosban - az egyéniben második helye­zett Valkusz Mátéval (Buda­pest Fagyas TC) az oldalán - aranyérmet nyert (kz) A kevesebb találatra is jól fizetnek TOTÓNYEREMÉNYEK A 16. fo­gadási heti totó második fordulójában sem 13 plusz egy, sem 13, sem pedig 12 találatos szelvény nem volt. A 11-esekre egyen­ként 117 ezer 065 forintot fizetnek. A 10-esek 13 ezer 695 forintot érnek. A Gól­totón 6 találatos szelvény nem volt. Az 5-ösökre 256 ezer 160, míg a 4-esekre 9880 forintot fizetnek, (kz) Tizenegy medált nyertek a fitneszesek fitnesz Első idei országos megmérettetésén nem kevesebb, mint 11 érmet nyertek a Bakó-Sas Fitnesz sportolói. Wolf Luca első, Horváth Dóra, Vida Zóra, Layton Szandra, Szrnka Vanessza, Rádóczi Rebeka, Gilincsek Dalma és Erdélyi Liliána második lett kate­góriájában. Ferenczi Kinga, Tóth Maja és Gömbös Evelin bronzot nyert, (kz) Két somogyi jutott a legjobb négy közé darts A darányi darts klub játékosai Sellyén növelték pontjaik számát. A dél-dunántúli régió úgy­nevezett A ligás verse­nyén harmadik lett a Kap- pant Béla-Péter József duó, és egyéniben is dobogóra állhatták, (ga) hirdetés Corner pénzváltó ® Kaposvár, MoneyGram m nemzetközi pénztranszfer I U U . i L.. Pénznem 1 egységre Vétel Eladás EUR 293,00 299.99 USD 222,00 229.50 CHF 245,00 250,99 ÉRVÉNYBEN: ÁPRILIS 23. Közületeket is kiszolgálunk! Telefon: 82/312-951 www.cornergroup.hu Nyitva minden nap: 8-21 óráig BEFEKTETÉSI ARANY ÉRTÉKESÍTÉS : tfMall üfeiJlEf S Nem mindennapi bravúrt mondhat magáénak Balázs Attila. A világranglistán a 450. helyet elfoglaló teniszező révén nyolc év után lesz ismét magyar Wlá sportoló ATP-versenyen a főtáblán. Balázs Attila Bukarestben a selejtező harmadik fór- *' jg dulójában a kvalifikáció ötödik kiemeltjét győzte le magabiztosan, 6-0,6-3-ra A. 0 srulli