Somogyi Hírlap, 2012. február (23. évfolyam, 27-51. szám)

2012-02-13 / 37. szám

2012. FEBRUÁR 13., HÉTFŐ SPORT 15 Százszázalékosak maradtak röplabda nb i Próbálták komolyan venni, de nem mindig jött össze A mezőny legeredményesebb játékosa, Gergye Roland 14 pontig jutott Végig a kezdőcsapat maradt fenn a pályán Az utolsó percben szerzett góllal győzött a Buderus kispályás együttese A Sportpálya 2004 Egyesület a téli időszakban harmadik torná­ját rendezte a szennai Sportcsar­nokban. A nagy érdeklődésre való te­kintettel ezúttal tizenkét csapat nevezett és meg is jelent a tor­nán a nem éppen ideális időjá­rási körülmények ellenére is. Az elődöntőbe a nap négy legjobban teljesítő gárdája ke­rült. Itt nagy küzdelemben az Alibi és Buderus összpontosí­tott jobban, ami a döntőbe jutá­sukat eredményezte. A fináléban az utolsó percig nem bírtak egymással a csapa­tok, ekkor azonban Balogh Ró­bert egy jól eltalált lövéssel a Buderus javára döntötte el a mérkőzést. AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉ­NYE: 1. Buderus MB (6 pont), 2. WIN Team (6 pont), 3. Mark Tattoo (3 pont), 4. Rákóczis szü­lők (3 pont). A B CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. CD BOKSZ (9 pont), 2 Alibi (6 pont), 3. Patalom (3 pont), 4. 2011 (3 pont). ■ A torna döntőjében csak az utolsó percben lőtt góllal dőlt el az első hely sorsa. A C CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. M-Car Autókereskedés (7 pont), 2. 61-es Betérő Baté (7 pont), 3. Postás (3 pont), 4. Zse- lic Team (3 pont). A NEGYEDDÖNTŐK EREDMÉ­NYEI: M-Car Autókereskedés- WIN Team 4-1 G.: Pápai D, Pá­pai T. 2, Szita ill. Komjáti. Alibi­ól-es Betérő Baté 3-2 G.: Stekler 2, Vendriczki ill. Páger, Németh J. CD BOX-Patalom 5-2 G.: Tápi T. 2, Lukics, Soós Á. 2 ill. Soós J, Tóth Gy. Postás-Buderus MB. 0- 4 G.: Takács 2, Balogh R. AZ ELŐDÖNTŐK EREDMÉNYEI: Alibi-M-Car Autókereskedés 4-2 G.: Stekler, Vendreczki, Fo­dor, Mészáros ill. Szita, Pápai T. Buderus MB-CD BOX 3-1 G.: Takács, Paksi 2 ill. Lukics. A HARMADIK HELYÉRT: M-Car Autókereskedés-CD BOX 5-7 G.: Pápai T. 3, Pápai D, Szita, ill. Lukics 2, Soós Á. Tápi T. 2, Soós B. 2. A döntőben: Alibi-Buderus MB. 0-1 G.: Balogh R. A TORNA KÜLÖNDÍJASAI, GÓLKI­RÁLY: Tápi Tamás (CD BOX). A legjobb kapus: Bogdán Balázs (Alibi). A várakozásnak megfele­lően a sereghajtó Debre­cent is biztosan verte a Fino-Kaposvár férfi röp­labdacsapata, amely így százszázalékos teljesít­ménnyel zárta a bajnoki alapszakaszt. Fenyő Gábor FINO-KAPOSVÁR- DEBRECENI EAC 3-0 (16, 20,12) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 120 néző. V.: Farkas L, Hor­váth M. FINO-KAPOSVÁR: ifjabb Laszczik (1), Geiger (7), Nagy I. (5), Nacsa (11), Gergye (14), Sza­bó A. (6). CSERE: Dömötör L. (li­beró). vezetőedző: Demeter György. DEBRECENI EAC: Balku (-), Leiszt (9), Nagy M. (4), Orosz I. (7), Gercsák (4), Barna B. (3). csere: Szabó Z. (liberó), Halász M. (-). VEZETŐEDZŐ: Fodor Antal. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA. 1. JÁTSZMA: 3-3, 5-4, 8-5, 10-6, 16-12, 20-14, 25-16 (21 perc). 2. JÁTSZMA: 5-2, 8-2, 10-3, 16-8, 20-17, 25-20 (22 perc). 3. JÁTSZMA: 5-1, 8-3, 10-5, 16-9, 20-11,25-12 (19 perc). Vajon milyen érzésekkel léphet(ett) pályára a 13-szoros bajnok és 14-szeres kupagyőztes Fino-Kaposvár otthonában egy olyan - a liberó mellett mindösz- sze egyetlen cserejátékossal ér­kező - csapat, amely eddig nem­hogy meccset nem nyert, de játszmákból is mindössze hár­Az idei tél sem múlhat(ott) el Barcson a hagyományos Farsang Kupa kispályás teremlabdarúgó­torna nélkül. A 15 csapat négy csoportba osztva kezdte meg a küzdelmeket. A barcsi kispályás egyletek mellett érkeztek még alakulatok Darányból, Homok- szentgyörgyről, Szülőkről és So- mogyszobról; több diákcsapat is - Esélyünk SE, Arc-Szesz, Izom­láz - szerencsét próbált, a horvát NK Lukac indulásának köszön­próbáltunk a hétvégi kupa­döntőre hangolódni, ezért hagytam végig a pályán a kezdőcsapatot, s inkább nem hetően pedig nemzetközivé bő­vült a hagyományos Dráva-parti megmozdulás. Az elődöntőben a Flamengó az Ászokat ütötte ki 6-1 arányban, míg a szintén bar­csi Redőnymester a horvát NK Lukac alakulatát verte 3-1-re; az aranymeccs sorsát büntetők döntötték el. A VÉGEREDMÉNY (15 CSAPAT): 1. Redőnymester (Barcs), 2. Flamengó (Barcs) - a döntőben 2-2, büntetőkkel 4-2 -, 3. NK cseréltem - mondta a vasár­nap esti alapszakasz-záróra után Demeter György, a Fino- Kaposvár mestere. Lukac (Horvátország), 4. Ászok - a bronzmérkőzésen 4-0. A Farsang Kupa kispályás te­remlabdarúgó-torna legjobb mezőnyjátékosának Horváth Pétert (Redőnymester - Barcs), a legjobb kapusnak pedig Verkmann Norbertét (Flamen­gó - Barcs) választották meg, míg a gólkirályi címet Tomislav Skvarics, a horvát NK Lukac mesterlövésze hódította el tu­catnyi találatával. ■ Fenyő G. mát tudott csak begyűjteni?! Ne­künk vannak tippjeink, abban viszont már közel sem vagyunk annyira biztosak, hogy azt a nyomdafesték is elbírná... A nyitójátszmában Szabó Alpár kezdte meg a pontgyártás, majd Gergye Roland és Nagy Jó­zsef folytatta. A vendégek csak néha kényszerítették hosszú labdamenetre a házigazdákat, miközben mindkét oldalon bő­ven akadt hiba. A folytatásban is áttörhetetlennek bizonyult a há­ló fölött húzott kaposvári fal. A nyitásokkal ugyanakkor gondok voltak; nemegyszer a hálóban, vagy pedig jóval a játéktér mel­lett landolt a labda. A harmadik, utolsó felvonás Nacsa Gáboré volt, aki ekkor kedvére szórta a padlószaggató ászokat A Fino egylete próbálta komo­lyan venni a sereghajtó elleni fellépését - mégis csak a hétvé­gén lesz a kupadöntő -, de ez nem mindig jött össze. Akadtak hibák a kaposvári egylet játéká­ban, ám ebben a mezőnyben ez is bőven belefér. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Vegyész RC Kazincbarcika-Szolnoki Fő­iskola RK-Sportiskola 3-0 (11, 19,19); Dunaferr SE-Sümegi RE 3-0 (12, 17, 21); Bp. Csepel SC-Dági KSE 0-3 (-18, -23, -14); a Kalo-Méh Kecskeméti SE és á Bp. MAFC BME-Mapei csa­pata szabadnapos volt. Az utolsó előtti, 17. fordulóból elhalasztott mérkőzéseken: Bp. Csepel SC-Bp. MAFC BME- Mapei 3-0 (15, 23,23); Szolnoki Főiskola RK-Sportiskola-Duna- ferrSE 0-3 (-19, -22,-21). Még nem hibázott a mezőny élén álló Gyékényes CSURGÓI KISTÉRSÉGI KISPÁLYÁS TEREMLABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A DÉL-ZALAI VÍZMŰ KUPÁÉRT A 8. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Cubaiak-Gyékényes II. 6-2; 40 Rabló-Tapsony 4-1; Match- box-Kaszó 3-0; Rutin FC-Joga Mohito 3-0; Gyékényes I.- Csurgói TK ifi 4-2. az élcsoport állása: 1. Gyé­kényes I. 24 pont (52-11), 2. Rutin FC 21 pont (34-16), 3. 40 Rabló 18 pont (37-18). ■ F. G. Az oroszokat verő spanyolok nyerték a zágrábi futsal Europa-bajnokságot Spanyolország nyerte a Horvát­országban rendezett futsal Eu- rópa-bajnokságot, miután a szombati döntőben hosszabbítás után 3-1-re legyőzte Oroszorszá­got. Az ibériaiak az utolsó pilla­natban mentették 1 -1-es döntet­lenre a finálét, majd a ráadás­ban még kétszer betaláltak. A bronzérmet az olaszok szerez­ték meg, akik ugyancsak 3-1-re verték a házigazdák együttesét. Zágrábban megtartották az idei futsal világbajnokság euró­pai play off-körének sorsolását. A magyar válogatott számára szerencsésen alakult a sorso­lás, sikerült elkerülni a világ legjobbjai között számon tartott spanyol, orosz, portugál, vala­mint olasz válogatottat. A ma­gyarok a szerbekkel kerültek. Az oda-visszavágós rendszerű selejtező első mérkőzését a ma­gyar válogatott játssza le hazai pályán (március 25-28 között), a visszavágóra Szerbiában ke­rül sor (április 8-11. között). A párharc győztese részt vesz az idei thaiföldi világbajnokságon. m Februárban Móron edzőtáborozik, március­ban edzőmeccset vív a magyar válogatott. A magyarok tavaly február­ban mérkőztek a szerbekkel, ak­kor két felkészülési mérkőzés közül az elsőt 2-0-ás félidei ve­zetésről 3-2-re elveszítették Sze­geden, majd másnap Szabadkán 4-4-es döntetlent értek el.- Elkerültük a világ legjobb csapatait, és olyan riválist kap­tunk, amely ellen van esélyünk a sikerre, nem leszünk már a mérkőzések előtt kilátástalan helyzetben - mondta a sorsolás után Frank Tamás. - A szerbek esélyesebbek, de mindent meg­teszünk, hogy mi kerüljünk ki győztesként a párharcból. Tud­juk, mire kell készülnünk, is­merjük őket, legutóbb egy éve játszottunk ellenük két barátsá­gos meccset. A szerb játékosok fizikálisán nagyon erősek, di­namikusak, emellett van egy­két kiemelkedő képességű fut- salosuk, akik támadásban ké­pesek megnyerni az egy az egy elleni szituációkat. Nagyon sze­retnénk kijutni a világbajnok­ságra, örülök, hogy a sorsolás után ez a cél továbbra is elérhe­tőnek tűnik számunkra. Büntetők döntöttek a végén focifarsang Tizenöt csapat lépett pályára Barcson Hatodik előkészületi meccsén is veretlen maradt a Rákóczi labdarúgás Ontja a gólokat a siófoki alakulat- a hét találkozón összesen tizennyolc alkalommal köszöntek be ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: NK KARLOVAC- KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 0-0 KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Posza (Hajdúch) - Katona (Sedlak), Major Á. (Zsók), Graszl (Bank), Farkas P. (Jánvári) - Fenyvesi (Horváth T.), Addo (Hegedűs D.) - Pavlovics (Balázs B.), Ko­vács 0. (Szafarics), Gujics - Mustapha. vezetőedző: Sisa Ti­bor. Hatodik edzőmeccsén is ve­retlen maradt a horvát tenger­parton, Pulában edzőtáborozó Kaposvári Rákóczi FC együtte­se, amely öt győzelem után gól nélküli döntetlent játszott a horvát élvonalban szereplő NK Karlovac csapatával. Miután esett a hó - a helyiek már régen láttak errefelé ilyet... -, így havas pálya fogadta a zöld-fehéreket. A horvátországi edzőtáborba betegség miatt ké­sőbb bekapcsolódó szlovák Lubos Hajdúch kapus és a nemrég igazolt középpályás, az ugyancsak szlovák légiós Tomas Sedlak is pályára lépett csereként Pulában.- Jó iramú, pattogós, pár­harcokkal sűrűn tarkított mér­kőzést játszottunk a havas pá­lyán. Mindkét kapu érintetlen maradt a 90 perc során, ám egy pillanatig sem nézett ki óvatos­kodó 0-0-nak a meccs. Örömte­li, hogy a Karlovac alig tudott helyzeteket kialakítani a ka­punk előtt. Sokat birtokoltuk a labdát a masszívan, szervezet­ten játszó horvát ellenfelünk ellen - mondta a szombati (újabb) pulai előkészületi talál­kozó után Sisa Tibor, a Kapos­vári Rákóczi FC mestere. ■ Fenyő Gábor FGSZ SIÓFOK­KOZÁRMISLENY SE 3-0 (0-0) fgsz SIÓFOK: Milinte (Hein- rich) - Mogyorósi, Nyári, Len­gyel (Fehér), Kiss (Fejes) - Ha­raszti, Egerszegi (Kecskés), Kanta (Huszák), Heffler (Nagy I.) - Melczer (Horváth B.) - Sowunmi (Simon A.), ügyveze­tő-edző: Horváth Károly. A télen érkezett Simon Attila Nem rúgtak gólt, de nem is kaptak ki a zöld-fehérek Pulában és Nagy István találataival ver­te az NB Il-es Kozármislenyt az FGSZ Siófok; előbbi az első gól­jait szerezte sárga-kék színek­ben. Ahogy Horváth Károly mondta, már-már gyanúsan sok gólt lő az együttese, amely a hét edzőmérkőzésén 18 alka­lommal talált be.- A baranyaiak ellen a máso­dik félidőben már jól is játszot­tunk - mondta a szombati elő­készületi találkozó után Hor­váth Károly ügyvezető-edző. - Az elsőben még lassúak vol­tunk, a másodikban viszont már dinamikusak. Simon A., Kecskés, Huszák és Nagy I. is kifejezetten jól mozgott, s a leg­utóbb Ausztriában játszott Heinrich is jól védett. Le is iga­zoltuk a tavaszra, ahogy az új­pesti Egerszegi Tamást is. Jó hír, hogy Milinte és Heinrich mellett a sérült kapusunk, Ribánszki László a jövő héten elkezdhet edzeni - igaz, egyen­lőre csak futhat -, s a reménye­ink szerint rövidesen újra a rendelkezésünkre áll(hat). Hor­váth Attila viszont valószínűleg saját kérésére távozik, méghoz­zá az NB Il-es Ajkához, de csak kölcsönadásról lehet szó. A sió­foki nevelésű labdarúgó ugyan­is váltani szeretne a több játék- lehetőség reményében. A SIÓFOKI EGYÜTTES GÓLSZER­ZŐI: Simon A. 2, Nagy I. ■ Keszthelyi Zoltán