Somogyi Hírlap, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-07 / 260. szám

2011. NOVEMBER 7., HÉTFŐ SPORT KÉTPONTOS GYŐZELMET ARATTAK A KOSARASOK A PÉCS ELLENI HAZAI MÉRKŐZÉSEN Szomorú somogyi őszi szezonzáró labdarúgó nb i A Rákóczi nem bírt a Zalaegerszeggel, a Siófok pedig Kecskeméten kapott ki A kaposvári Bőle Lukács (balra) pályafutás első gólját szerezte az élvonalban, amely egy pontot jelentett A Rákóczi FC döntetlent játszott a sereghajtó Zala­egerszeggel, míg a Siófok Kecskeméten maradt alul a 15. fordulóban. Temesvári I., Keszthelyi Z. Zalaegerszegen sem talált vissza a győzelem útjára a Kaposvári Rákóczi, miután a zöld-fehérek újabb döntetlent értek el. Pedig Zalában az utóbbi években nem ment ritkaság számba a Rákóczi- siker, hiszen több alkalommal is sikerült három ponttal hazatérni Egerszegről. Az egyik legemlé­kezetesebb kaposvári győzelem épp a tavalyi nyitó fordulóban született, amikor 5-3-ra nyert Sisa Tibor csapata, s a mostani el­ső húsz-huszonöt percet elnézve újra feltörtek a közel másfél év­vel ezelőtti szép emlékek. A meccs elején ugyan a ZTE egy Szakály Dénes-féle felső kapufá­val nyitott, ám ezt követően me­zőnyfölénybe került a Rákóczi, amely a vezetőgól megszerzésé­vel is párosult. Az élet pedig is­mételte önmagát, hiszen Bőle Lukács lekopírozta a néhány hét­tel ezelőtti Magyar Kupa-mecs- csen, szintén a Zalaegerszegnek lőtt káprázatos találatát, s ahogy az akkori hazai összecsapáson, úgy ezúttal is Jahics volt a szen­vedő fél, hiszen a kaposváriak fi­atal középpályása mintegy tizen­öt méterről újfent látványos gólt ragasztott a kék-fehérek kapujá­nak jobb felső sarkába. Az MK- meccsen lőtt góllal történő pár­huzamot mindössze az az egyál­talán el nem hanyagolható „apró- ság“ különbözteti meg a mostani találattól, hogy ez a Bőle-csavarás nem győzelmet, hanem csak egy pontot ért. A védelmét feltoló ZTE ellen ugyan több ígéretes akciót is ve­zettek a vendégek, akik a meccs ezen szakaszában talán el is dönthettek volna a találko­zót, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így csak nem sikerült padlóra vinni az önbizalom fogalmát jól látható­an csak hírből ismerő, s renge­teg hibával játszó zalaiakat. Sőt, a hazaiak egyre inkább össze­szedték magukat, Meye pedig Tököli átadásából ki is egyenlí­tett. A szünetben Sisa Tibor ket­tőscserére határozta el magát, így Milán Perics és Boris Gujics is az öltözőben maradt. - Perics kapott egy rúgást, ráadásul az utóbbi időben több edzést is ki­hagyott - tért ki az egyik változ­tatás okára a Rákóczi vezető­edzője a meccs után. - így utó­lag azt mondom talán szeren­csésebb lett volna, ha a szom­bathelyi mérkőzéshez hasonló­an egy már fáradt csapat ellen, a mérkőzés hajrájában hozom inkább be. Szünet után azonban inkább az idei első győzelmére hajtó ZTE bizonyult aktívabbnak, s bizony Lubos Hajduch ezúttal is bemutatott egy pontot érő bra­vúrt. A Rákóczinak a második félidőben nem igazán volt ko­moly gólhelyzete, így sereghaj­tó ide, sereghajtó oda, bizony ezt a Zalaegerszeg elleni döntet­lent is meg becsülni. A Rákóczi tehát kiesőhelyen zárta az őszt és a még két előrehozott tavaszi fordulóra, a Fradi elleni idegen­beli, valamint a Kecskeméttel szembeni hazai meccsre vala­honnan erőt, bátorságot és el­szántságot kell meríteni, mert nagyon gyorsan fogynak a mér­kőzések és nagyon lassan gyűl­nek a pontok. Kétszer is vezetett mégis ki­kapott Kecskeméten az FGSZ Siófok, mely első alkalommal kapott három gólt a szezonban. A balatoniak kilenc meccs óta nyeretlenek és ezeken a talál­kozókon szerzett öt pontjukkal a kilencedik helyről a kiesés szélére sodródtak. Nagyon ne­héz helyzetbe hozták magukat, elég csak arra gondolni, hogy legutóbbi bajnokságban csak az utolsó előtti fordulóban, Kecskeméten biztosították be az első osztályú tagságukat pe­dig akkor „félidőben” lényege­sen jobban álltak! A jelenlegi­nél néggyel több pontjuk volt (17) és tizenharmadikként négy pont előnyük volt a kieső helyen álló Haladással (13) szemben. Az alföldi találkozó első fél­idejében - ahogy például Diós­győrben is - lefocizta ellenfelét az FGSZ Siófok, melynek egy- gólos előnye a hazaiakra nézve volt hízelgő. A másodikban vi­szont tizenegy perc alatt fordí­tottak a házigazdák, akik azon­nal óvatosabb üzemmódba kapcsolva meg is őrizték elő­nyüket az elfáradó vendégek­kel szemben. A kecskemétiek­nél telitalálat volt Listingi cse­réje a félidőben, aki három perc után máris gólt lőtt, míg Horváth Károly által beállított Melczer egy kiállítással vétette észre magát. Ráadásul a gólt szerző, remekül játszó Harasz­ti lecserélése és helyette Lattenstein behozatala sem volt telitalálat. - A kiállítás ha­tárán volt, ráadásul meg is hú­zódott - mondta Haraszti cse­réjéről Horváth Károly, aki ez­úttal Kecskést állította az ék mögötti szerepkörbe. Az utób­bi poszton 12 bajnokin kezdő Huszák még a keretben sem volt, a minden meccsen játszó Fehér pedig kispadon ült, míg Báli első meccsét játszotta, aki eddig a cserepadra sem fért oda. A Kecskés, Szabó, Harasz­ti hármas - Tusorival kiegé­szülve- támadásban sokszor remek dolgokat produkált, ám hiába rúgott idegenben két gólt is a balatoni együttes ez még a pontszerzéshez sem volt elég... - Ott játszom, ahol szük­ség van rám, de korábban az simi Félévi bizonyítvány Bár két előrehozott tavaszi for­dulót még lejátszanak az idei esz­tendőben, az őszi szezon az elmúlt hétvégén véget ért. A félévi bizonyítványt pedig egyik somogyi csapatnál sem lengetik büszkén ezekben a napokban, hiszen a Rákóczi a kiesőhelyről, míg a Siófok szintén tizenhárom pontot gyűjte a tizennegyedik pozícióból várja a november 19-i folytatást. A tabellára nézve talán inkább a Rákóczi-szurkolók arcára ül ki határozottabban a döbbenet hiszen egy évvel ezelőtt még a dobogóért harcoltak a kaposvári­ak, akik maguk sem hitték volna, hogy a bajnok Videoton le­győzése után az ősszel már nem járnak győzelmi örömtáncot. Siófokon valamelyest kisebb a kontraszt a tavalyi őszi záráshoz képest, ám a visszaesés a Bala- ton-parton is tettenérhető: a kék­sárgák egy esztendővel ezelőtt ugyan csak egy hellyel voltak előrébb, ám négy ponttal több állt a nevük mellett. Az osztályzatok tehát mindkét somogyi csapatnál alapos javítás­ra várnak, (ti) MTK-ban már szerepeltem ezen a poszton - mondta Kecs­kés Tamás, a Siófok egyik leg­jobbja. - Hogy miért vesztet­tünk? Egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál nem vettük fel az embert, nem koncentrál­tunk eléggé. Megint magunkat vertük meg... A balatoniak tizenkilencedik szezonjukat töltik az élvonal­ban, ahol kilenc meccsnél hosszabb nyeretlenségi soroza­tot csak Nagy Lászlóval (11), Kaszás Gáborral (10) és Détári Lajossal (10) produkáltak, de csak utóbbi működése idején estek ki. Détári tízmeccses nyeretlenségi sorozatában el­ért kilenc veresége és egy dön­tetlenje egyedülálló, hisz Nagy Lászlóval és Kaszás Gáborral is szerzett négy, illetve három pontot az együttes, még ha győzni nem is tudott. A válogatott szünet utáni két novemberi tavaszi fordulóban előbb a bajnoki címvédő Video­ton otthonában lép pályára a Siófok, majd a Lombard Pápát fogadja Mihalecz István együt­tese. Vasárnap az Óbudai temet& ben helyezték örök nyuga­lomra a 70 éves korában elhunyt Albert Flóriánt A magyar labdarúgás egyetlen aranylabdását, a Nemzet Sportolóját több százan kísérték utolsó útjára. HALADÁS-DVSC 0-1 (0-1) Szombathely, 6000 néző. V.: Szabó Zs. GÓLSZERZŐ: Rezes (20.) VASAS-DIÓSGYŐR 2-3 (0-2) lllovszky-stadion, 3000 néző. V.: Kovács J. gólszerzők: Kulcsár D. (61.), Katona (86.), illetve Budovinszky (ÍZ), Abdou- raman (25.), Seydi (87.). BP. HONVÉD-PÉCS 1-1 (0-1) Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Oláh. GÓLSZERZŐK: Torghelle (93.), illetve Bajzát (36.). GYŐRI ETO-PÁPA 3-2 (2-0) Győr, 3000 néző. V.: Kassai Gólszerzők: Ahjupera (26.), Trajkovics (42.), Koltai (62.), illetve Ferenczi (66.), Lovren- csics (79.). VIDEOTON-ÚJPEST 3-0 (0-0) Székesfehérvár, 4000 néző V.: Fábián |)9SÍtY9 ygj gólszerzők: Nikolics N. (79., 82.), Álves (85.). kiállítva: Mihajlovics (Újpest, 52.). A Ferencváros-Paks mérkőzés lapzártánk után ért véget. A 16. FORDULÓ PÁROSÍTÁSAI: november 18., péntek, 18 óra: Lombard Pápa-Újpest FC. November 19., szombat, 15 óra: Videoton FC-FGSZ Siófok; 16 óra: Haladás- Pécsi MFC, Zalaegerszegi TE-Diósgyőri VTK, Kecs­keméti TE-MVM Paks; 17.30 óra: Győri ETO-Bp. Honvéd. November 20., vasárnap, 16 óra: Vasas-Debreceni VSC- TEVA; 18 óra: Ferencváros- Kaposvári Rákóczi FC. A magyar válogatott novem­ber 11-én Liechtensteint fogadja, november 15-én pedig Lengyelország vendége lesz barátságos mérkőzésen. Zalaegerszegi TE 1-1 (1-1) Kaposvári Rákóczi FC ZTE: Jahics - Kocsárdi, Kovács G., Szalai (Bulatovic 63.), Hídvégi - Balázs Zs. (Turkovs 60.), Szakály D., Máté, Kamber - Tököli (A. Delic 72.), Meyé. Vezetőedző: Prukner László. KAPOSVÁR: Hajduch - Graszl, Bank, Zsók, Jánvári - Pedro, Hegedűs - Gujics (Mustapha, 46.), Balázs B., Bőle (Farkas P., 90.) - Perics (Haruna, 46.). Vezetőedző: Sisa Tibor. Zalaegerszeg, 3124 néző. Jv.: Solymosi Gólok: 0-1 Bólé (14.), 1-1 Meyé (30.). Kecskemét 3-2 (1-2) FGSZ Siófok KECSKEMÉT: Németh - Maynard, Gyagya, Radanovic, Mohi - Savic, Bertus (Litsingi, 46.), Foxi - Gyurcsó (Stokic 75.), Lencse, Bori. Vezetőedző: Tomiszlav Szívics. SIÓFOK: Milinte - Mogyorósi, Nyári, Lengyel, Fejes - Haraszti (Lattenstein, 55.), Sowunmi, Tusori, Szabó J. (Melczer, 78.) - Kecskés - Báli (Bozovic, 65.). Vezetőedző: Mihalecz István. Kecskemét 2500 néző. Jv.: Berke Gólok: 0-1 Haraszti (22.), 1-1 Foxi (23.), 1-2 Tusori (45.), 2-2 Litsingi (48.), 3-2 Lencse (60.) Kiállítva: Melczer (88.). Mindkét oldalon akadtak helyzetek prukner László: A helyzetek alapján meg kel­lett volna nyernünk ezt a mérkőzést Azonban néhány játékosom mentálisan nem alkalmas arra, hogy átlendítse ezen a nehéz helyzeten a ZalaegerszegeLValamennyiünknek el kell gon­dolkodnunk azon, hogy ez a keret alkalmas-e arra, hogy bentmaradjon a ZTE. sisa tibor: Sok mindenre gondoltam, de arra nem, hogy döntetlen lesz ez az összecsapás. Úgy érzem, hogy összességében igazságos eredmény született, hiszen mindkét oldalon voltak hely­zetek. Annak örülök, hogy fiataljaink helyt áll­tak és egyre komolyabb konkurenciát jelentenek a többieknek. Kétszer vezettek három percig tomiszlav szívics: Tudtam, hogy a Siófok veszélyes csapat: szervezetten védekezik, veszé­lyes kontrákat vezet. Csapatom karakterét mutatja, hogy két kapott gól után is fel tudott állni. Szünet után váltottunk és minőségi játékosaim meg is oldották a feladatot, és így tudtuk feltörni a siófoki bunkert. mihalecz István: Az első félidőben jól játszot­tunk, többet birtokoltuk a labdát, agresszíváé bak is voltunk a támadó párharcokban, és gólhelyzeteket alakítottunk ki. Ezzel szemben a második játékrészben pont fordítva történtek a dolgok. A fordulópontot az adta meg, hogy kétszer is vezettünk, de csak három percig. 1. DVSC-TEVA 15 11 4 0 30- 9 37 2. Győri ETO FC 15 11 1 3 26 ■14 34 3. Diósgyőri VTK 15 8 3 4 25 •19 27 4. Videoton 15 8 2 5 23 12 26 5. Bp. Honvéd 15 7 4 4 27 ■18 25 6. Kecskeméti TE 15 7 4 4 27 ■21 25 7. Pécsi MFC 15 6 6 3 22 ■ ■25 24 8. Paksi SE 14 5 5 4 29­30 20 9. Vasas 15 3 7 5 .15 ■19 16 10. Lombard Pápa 15 4 3 a 16 ■22 15 11. Haladás VFC' 15 4 3 8 15 ■22 15 12. Ferencváros 14 4 2 8 13­■15 14 13. Újpest FC 15 4 2 9 20­28 14 14. BFC Siófok 15 2 7 6 12­16 13 15. Rákóczi FC 15 1 10 4 18­24 13 16. ZTE FC 15 0 5 10 13­37 5