Somogyi Hírlap, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-05 / 259. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011 NOVEMBER 5., SZOMBAT mma®B8Sí Tíz perc elég volt a siófokiaknak a továbbjutáshoz a Szekszárd ellen SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ- UKSE SZEKSZÁRD 29-23 (21-8) Siófok, Beszédes iskola 250 néző. V.: Bujdosó, Tomecskó. SKC: Herr - Bódi 5, Bogda- novic 2, Ábrahám 6, Szalai, Mörtel 3(1), Szepesi 10(3). CSE­RE: Lajtos (kapus), Souza 1, Bloj, Németh Cs., Kiss 0. 1, Ko­vács A. 1(1). SZAKMAI IGAZGATÓ: Imre Vilmos. UKSE: Kurucz - Weigel, Szekerczés 2, Borbás 2, Fauszt, lenőfi 9(5), Burai 2. csere: Kurucz (kapus), Vasas 2, Kopecz 5, Gulya 1. edző: Ko­vács Jenő. hétméteres: 8/5, illetve 5/5. kiállítás: 6, illetve 8 perc. A szezon talán legkönnyebb meccsét játszották Herr Orsolyáék a Szekszárd elleni ku­pameccsen, hisz tizenkét perc alatt lerendezték a legjobb tizen­hat közé jutást, miután addigra már tízgólos előnyre tettek szert (12-2). A szünetig már tizenhá­romra nőtt a különbség Ábra­hám újabb három góljának is kö­szönhetően. Szekszárdi oldalon harminc perc alatt csak lenőfi, Borbás és Kopecz tudott csak be­találni Herr kapujába. A második játékrészben minden játékosának lehetősé­get adott Imre Vilmos, aki megtehette, hisz a 37. percben tizennéggyel vezetett együtte­se (24-10)... Ezt követően némi­leg leállt a hazai gólgyár, hisz több mint húsz perc alatt csak öt gólra futotta a szokatlan ösz- szeállításban játszó és talán ezért sokat hibázó balatoniak­tól, akiktől Szepesi kétszer, Ko­vács, Souza és Kiss talált be. A siófokiak sikere viszont ezúttal egy pillanatig sem forgott ve­szélyben, így várhatják a no­vember tizenhetedikei sorso­lást. ■ Keszthelyi Z. Előbb játszik a Dombóvárral a Nagyatád Szombaton a Dombóvár együt­tesével mérkőzik a labdarúgó NBIII Dráva-csoportjában a Nagyatádi FC csapata. A találko­zó a korábban megjelenttel el­lentétben nem 14.30, hanem 14 órakor kezdődik. Idegenbeli próbatétel előtt labdarúgó nb i A Rákóczi és a Siófok is vidéken lép pályára CIKKÜNK NYOMÁN Zsigmond Imre: javultak az eredmények A Kaposvári Rákóczi FC ma 17 órakor a Zalaeger­szeg, míg az FGSZ Siófok 16 órakor a Kecskemét otthonában lép pályára az OTP Bank Liga tizenötö­dik fordulójában. Temesvári I., Keszthelyi Z. Immár kétségtelen, hogy nehéz helyzetbe hozta magát a Kapos­vári Rákóczi az európai mérték­kel is kimagaslóan sok döntet­lennel. Kontinensünk - hozzánk hasonló őszi-tavaszi rendszerű - élvonalbeli bajnokságait nagyító alá véve megállapítható, hogy a Rákóczin kívüi'egyedül a francia első osztályban szereplő Brest számlál kilenc döntetlent, igaz a gall csapat tizenkét forduló alatt ikszelt ennyiszer. A kaposváriak számára most már tényleg szin­te létszükségletté vált egy győze­lem, s gondolhatnánk, nem is kell jobb ellenfél, mint a sereg­hajtó. Az eddig négy pontot gyűj­tő Zalaegerszeg azonban lassan már minden mindegy alapon játszhat, ami igazán veszélyessé teheti a társaságot. Ráadásul a Prukner László irányította ZTE támadók tekintetében nem is áll olyan rosszul, hiszen Tököli Atti­la, Balázs Zsolt, vagy éppen Roguy Meye bármikor képes a kapuba találni, s akkor ott van még a középpályáról is veszélyes Szakály Dénes, Máté Péter, Djordje Kamber hármas is. Ám az is kétségtelen, hogy a mezőny leggyengébben muzsikáló védel­me ellen rohamozhat a Rákóczi támadószekciója, hiszen a zalai­ak harminchat kapott góljukkal messze kiemelkednek a riváli­sok közül. Nem is érdemes tehát ragozni a meccs fontosságát, hi­szen a hazaiak talán az egyik utolsó szalmaszálként kapasz­kodnának a ma délutáni össze­csapásba, míg a kaposváriak szá­mára a közeledő téli szünet előtt egyfajta nyugtatóval érne fel a három bajnoki pont begyűjtése.- Olyan mérkőzés követke­zik, melyen mindkét csapatnak égetően nagy szüksége van a három pontra - fogalmazott Sisa Tibor, a Rákóczi FC vezető­edzője. - Nálunk többen bajlód­nak sérüléssel és edzés kiha­gyás is nehezíti a dolgunkat, de minden nehézségünk ellenére meg kell szereznünk a győzel­A siófoki Tusori Richárdra is komoly feladat vár ma délután Kecskeméten A somogyi csapatok tervezett kezdő tizenegyei Rákóczi FC: Hajduch - Okuka, Bank, Graszl K., Jánvári - Gujics, Hegedűs, Pedro, Balázs - Perics, Alexeev. fgsz siófok: Milinte - Mogyorósi, Nyári, Fehér, Szabó J. - Haraszti, Tusori, Kecskés, Melczer - Huszák Sowunmi. met. Bízom benne, hogy vala­mennyi játékosunk átérzi, csak­is száz százalékos odaadással és alázattal érhetjük el a célun­kat a ZTE otthonában. A Rákóczinál nincs eltiltott, viszont a rehabilitációs munkát végző Kulcsár Kornél mellett Bóján Pavlovics és Miroszlav Grumics is sérült, de Milán Perics, valamint Nicola Safarics is hagyott ki edzést a héten. Az első osztályban története legjobb őszét produkáló, hu­szonkét pontot szerző Kecske­mét otthonában lép pályára a nyolc meccs óta nyeretlen, emiatt a kilencedikről a tizen­negyedik helyre visszazuhanó FGSZ Siófok. Kétségtelen, hogy a nyolc találkozón ját­szott öt döntetlennek is van ér­téke, ám az is jobb lett volna, ha hatszor kikapnak és kétszer nyernek. Igaz, a nyolc meccsen rúgott négy góllal nehéz nyer­ni, melyekből egy büntetőből, egy szabadrúgásból esett, va­gyis két akciógól a mérleg 630 perc alatt. A támadójáték mel­lett ráadásul már a védekezés is hagy kívánnivalót maga után! A ZTE után Fradi ellen is na­gyot hibázott a két belső védő, Nyári és Fehér, de Fejes, illetve Kiss teljesítménye is vissza­esett. Hogy mégsem állnak - egyelőre - kieső helyen a bala­toniak, azt a kiábrándítóan szereplő egerszegieknek és ka­posváriaknak köszönhetik... Ebből a helyzetből kéne felráz­nia együttesét Horváth Károly- nak, de bármilyen eredmény is születik Kecskeméten egy már biztos: a legutóbbi szezonban, félidőben több pontnál jártak, mint most! A siófokiak legutóbb május­ban nyertek Kecskeméten, ami bennmaradást jelentő siker volt Hómmá triplájával (2-3). Abból azonban nem érdemes semmilyen következtetést le­vonni, hisz a lila-fehérek ösz- szeállítása mintegy tíz helyen változni fog. Az idegenben nye­retlen, hat meccsen három pontot gyűjtő siófokiak esélye­it talán az növeli, hogy Bologh és Cukic is hiányozni fog eltil­tás miatt. Azt is meg kell emlí­teni, hogy a kecskeméti játéko­sok Liga Kupa meccsükön egy percre levonultak a pályáról hasmenés miatt... Mint kiderült a Szerencsejá­ték ZRT. mintegy 100 milliós támogatása ellenére „űrök” vannak a költségvetésében. A klubvezetők az Újpest meccs előtt az öltözőben elbeszélget­tek a játékosokkal, ám így is kikapott Tomislav Sivic együt­tese. A tréner egyébként már előre kijelentette: tisztelik a Siófokot, ahogy bármely más ellenfelüket, de nyerni fognak! Rekordválogatott a kaposi hoki­ért címmel jelent meg cikk a So­mogyi Hírlap október 14-i szá­mában és a SONLINE.hu hírportá­lon. Szita Károly kaposvári pol­gármester és Szabó Lajos, a Ka­posvári Hoki Club szakosztály- vezetője állításával ellentétes vé­leményét jelezte most Zsigmond Imre, a sportiskola korábbi edzője. A Kaposvári Sportiskolába 2009. szeptember 1-én nevez­ték ki. 2009. októbere és 2010. májusa között 16 meccset ját­szott az U14-es korosztály csa­pata, ebből 0 volt a győzelem, 1 a döntetlen és 15 a vereség. A 2010. októbere és 2011. február­ja közötti idényben játszott 20 meccsből viszont 7 végződött győzelemmel, 2 döntetlennel és 10 vereséggel. Ezek az eredmé­nyek egyértelműen javuló és fejlődő tendenciát mutatnak. Az U8-U10-U12 esetében a fejlő­dés még számottevőbb.- A gyermekek azon, erős kisebbségben lévő szülei­vel nem találtam csak meg a kö­zös hangot, akik a megváltozott sporttámogatási rendszer okán a városvezetésnél a jégkorong­nak a Kaposvári Hoki Club egyesületbe történő kiszervezé­séért lobbiztak folyamatosan, ennek érdekében pedig 11 gyermeket az edzésektől szán­dékosan visszatartottál: - írta. - Az a kétségtelen tény pedig, hogy a 106 igazolt játékosból az idények közötti, jég nélküli szá­razedzésekre csupán 27 gyer­mek járt el, azzal magyarázha­tó, hogy a monoton erőnlét javí­tó futásból és testépítésből álló edzéseket különösen a fiata­labb korosztály kevéssé szereti, nyilvánvalóan a hiányzó lét­szám a jeges edzésekre újra csatlakozott volna a csapathoz. A nehéz súlyok alatt is felülkerekedtek a rendészeti dolgozók fekvenyomás Immár tizedik alkalommal bizonyult remek házigazdának a somogyi megyeszékhely Komoly súlyokat megmozgató hölgyek és urak népesítették be a kaposvári Klebelsberg kollégi­um tornacsarnokát az elmúlt két napban, hiszen immár tizedik alkalommal rendezték meg a so­mogyi megyeszékhelyen a Zsa­ru „Retro" Gym Kupa Országos Rendészeti Meghívásos Fekve­nyomó és Felhúzó Bajnokságot. A megméretésen a rendőrség, a büntetés-végrehajtás, a tűzoltó­ság és a honvédség személyi ál­lománya, a Rendőrtiszti Főisko­la hallgatói, a Rendészeti Szak- középiskolák tanulói, valamint a Polgárőrség tagjai vehettek részt Mindezeket figyelembe vé­ve igen fegyelmezetten zajlottak az események, bár egy-egy nagy súlyhoz érkezve hangos „nyom­jad, nyomjad, nyomjad” felkiál­tással biztatták a fékpadon „he­lyet foglaló” versenyzőtársukat az ország több pontjáról érkező kollégák. A mintegy százhetven nevező közül sokan már évek óta visz- szajáró vendégei a viadalnak, Kiss Ferenc pedig az egyik legrutinosabb versenyzőnek mondhatja magát.- Valóban így van, hiszen tíz­ből hetedszer veszek részt a bajnokságon - fogalmazott a * Somogy Megyei Rendőrfőkapi- I tányság alezredese. - Három | éve vagyok Somogy megyében, f előtte pedig Zalából jártam erre £ a remek hangulatú eseményre. Százhetven versenyző küzdött a súlyokkal a Klebelsberg kollégiumban Kifejezetten erre a versenyre nem készültem, de heti két al­kalommal eljárok kondizni, mondhatni, az egészség megőr­zés érdekében is edzem ma­gam. Az ország több pontjáról is érkeznek a kollégák, akikkel jó érzés találkozni és persze versenyről lévén szó, az ember fel tudja mérni mire is képes. Amíg a versenyzők váltakozó sikerrel emelgették, nyomták az egyre nagyobb súlyokat, Pál József sem unatkozott, aki vala­mennyi rendészeti fekvenyomó bajnokság főszervezői feladata­it ellátta, s nem volt ez másképp ezúttal sem.- Sajnos nem voltunk annyi­an, mint tavaly, vagy éppen két éve, amikor a kétszázötven ne­vezővel csúcsot döntöttünk - kezdte a Somogyi Rendőr Sport­egyesület alelnök-titkára, a ver­seny főszervezője. - A törzsgár­da tagok viszont idén is eljöt­tek, a többség az úgynevezett szabadidős versenyző, míg a sportági szövetséghez tartozó résztvevők száma ezúttal har­mincöt fő. A két kategóriába tartozók természetesen külön versenyeztek. A hölgyek is megmutatták magukat, akik között jó néhá- nyan akadtak, akik hatvan-het- ven kg-mal viaskodtak sikerrel, de az igen dicséretes száz kiló feletti teljesítményre is volt pél­da. ■ Temesvári Iván