Somogyi Hírlap, 2011. november (22. évfolyam, 256-280. szám)

2011-11-27 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 46. szám

2011. NOVEMBER 27., VASARNAP SPORT 11 A Rákóczi és a Siófok is győzött LABDARÚGÓ NB I Szabó Zsolt játékvezetőt nem zárták a szívükbe a kaposvári drukkerek A Nagybajom és a Barcs is pont nélkül maradt a záró fordulóban Csúszott-mászott a győzelemért a Kaposvári Rákóczi csapata, amely 2-1 arányban legyőzte a Kecskemétet Megyénk mindkét élvo­nalbeli csapata, így a Ka­posvári Rákóczi FC és az FGSZ Siófok is győzelmet aratott az OTP Bank Liga tizenhetedik fordulójá­ban, miután a zöld-fehé­rek a Kecskemétet, a ba­latoniak pedig a Pápát múlták felül. Temesvári I., Keszthelyi Z. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- KECSKEMÉTI TE 2-1 (1-0) Második győzelmét ünnepel­te az idei bajnokságban a Ka­posvári Rákóczi FC, miután a zöld-fehérek az előrehozott má­sodik tavaszi fordulóban mind­három pontot begyűjtötték a Kecskemét ellen. Emlékezhe­tünk, hogy a kaposváriak még a harmadik körben nyertek, nem mellékesen a bajnok Videoton ellen, most pedig egy másik címmel, mégpedig a Magyar Kupa elsőséggel büszkélkedő Kecskemét ellen jött össze az egyébként teljesen megérde­melt siker. Kicsit nehezen lendültek já­tékba a felek, ám a félidő köze­pétől átvette a mérkőzés irányí­tását a Rákóczi és különösen Miroszlav Grumics révén több­ször is megszerezhették volna a vezetést a hazaiak, de Németh Gábor két-három alkalommal is nagyot védett. A 36. percben az­tán már ő is tehetetlen volt, mi­után egy röviden kifejelt labdát Balázs Benjámin mintegy tizen­nyolc méterről a bal alsó sarok­ba lőtt. A Rákóczi megérdemelten ju­tott előnyhöz, ám szünet után egy kapu előtti kavarodást kö­vetően Lencse László közelről kiegyenlített. Ezt követően az­tán alaposan felpörögtek az ese­mények, melyeket Szabó Zsolt játékvezető tudott a legkevésbé követni. A Rákóczi szurkolók a sok mezőnybeli tévedés mellett egy büntetőt és egy gólt is szá- monkértek a játékvezetőn. A 63. percben aztán csak befújt egy tizenegyest a Rákóczi javá­ra, melyet Graszl Károly értéke­sített, majd nem sokkal később a Kecskemét is lőhetett egy büntetőt, Vladan Szavics tizen­egyesét viszont Lubos Hajduch bravúrral szögletre ütötte. Ezt követően Drazsén Okuka be­adása után Urbán Pál vétett ön­gólt, ám a gólöröm közepén Szabó játékvezető nem kis meg­lepetésre kifelé ítélt. A Rákóczi végül megőrizte minimális előnyét és a hazai publikum a csapattal együtt na­gyon fontos győzelmet ünnepel­hetett, a kaposváriak nem mel­lékesen zsinórban nyolcadik bajnokijukon nem találtak le­győzőre. FGSZ SIÓFOK-LOMBARD PÁPA 3-1 (1-1) Gyászszünettel indult a siófo­ki kiesési rangadó, melyen a két klub egykori labdarúgójára, az autóbalestben elhunyt Gajda Istvánra emlékeztek. A támadó pályafutásának talán legsikere­sebb időszakát töltötte Siófo­kon, harmincnyolc mérkőzésen tizenhét gólt szerzett a másod- osztályban, az élvonalban pedig harmincon négyet. A siófokiak tíz, míg a vendé­gek nyolc meccs óta nem nyer­tek, mindkét klub ennek a soro­zatnak a megszakadását remél­te az év utolsó meccsétől. A pá­paiak dolgát nehezítette, hogy Puri, Ferenczi sérülés, míg Maric és Rodenbücher eltiltás miatt hiányzott. A hazaiaknál viszont a szövetség kettőről egy meccsre mérsékelte Melczer el­tiltását, aki remekül élt a lehető­séggel, hisz az első, Szűcs kapu­ját eltaláló fejesével megszerez­te a vezetést! A gólban jelentős érdemei voltak Szabónak és Sowunminak, az előbbi bal ol­dali beadását centerezte az utóbbi a házi gólkirálynak, aki már hatnál jár ebben a szezon­ban. A pápaiak viszont - szintén az első kaput eltaláló lövésükkel - egyenlíteni tudtak, Présinger hatalmas gólt lőtt, Lovrencsics beadása után, futtából a tizen­hatos bal sarkáról a bal felső sa­rokba. Az egyenlítés után Szat­márinak kellett nagyot védenie Granugrava bombájánál, illetve egy kisebbet Lovrencsicsénél, míg Gerván kísérlete elment a jobb sarok mellett. A félidő vé­gén Mogyorósi lábában maradt a siófoki vezetés, aki jobb olda­lon bevezette a labdát a kapu előterébe, de nagyon rosszul centerezett, pedig Sowunmi na­gyon várta tőle az átadást... A második félidő egy Kecskés helyzettel indult, aki Haraszti passza után alig gurított a bal kapufa mellé. A folytatásban jött az újabb balatoni találat, igaz ehhez Présinger is kellett, aki menteni próbált Sowunmi elől a tizenhatos vonalán, ám „hazaadása” a bal alsóban kö­tött ki. A folytatásban Szabó lá­bában volt a három pont, aki Sowunmi passza után óriási ziccerben, négy méterről Szűcs­be püfölte a labdát. Az újabb gólt Haraszti klasszisa hozta meg, aki jobb oldalról remekül ívelt Tusori elé, akinek fejes után előbb a földre, majd onnan a bal alsóba pattant a labda. A labdarúgó NB III-ban is > az utolsó fordulót rendezik ezen a hétvégén, megyénk két csapata pedig már tegnap letudta az őszi szezonzárót. Más kérdés, hogy ez sem az újonc AC Nagybajom­nak, sem pedig a Barcsi SC-nek nem sikerült túl jól, hiszen előb­bi gárda a Bonyhád otthonában szenvedett 4- 1-es vereséget, míg az utóbbi a Bölcske vendégeként maradt alul 2-0 arányban. A mai napra egy somogyi derbi is maradt, hiszen 11 óra­kor a Kaposvári Rákóczi FC II. a Balatonlellét látja vendül, míg a Nagyatádi FC, szintén 11 órakor a Pécsi MFC II. csapatának otthonában lép pályára. ■ T. I. PROMÓCIÓ Negyvenedik évébe lépett a Zrínyi iskola közétkeztetés A Pensió 17 Kft. már évek óta támogatja az alapítványi bált A Zrínyi Iskolában is a tésztafélék a legnépszerűbbek, de a hús is elfogy Kerek évfordulót ünnepel a Zrí­nyi Ilona Magyar-Angol Két Taní­tási Nyelvű Tagiskola, amely nemcsak a megyeszékhelyen, ha­nem egész Somogybán a legjobb és legnépszerűbb iskolák közé tartozik mindenféle tekintetben. A Zrínyiben 1971-ben kezdődött a tanítás, vagyis az intézmény a negyvenedik évébe lépett.- Valamikor májusban tervez­zük a Zrínyi-emlékhetet, amely­re a jelenlegi és egykori tanítvá­nyainkat, pedagógusainkat és dolgozóinkat nagy szeretettel és tisztelettel várjuk; vagyis min­denkit, akinek valami köze volt az elmúlt négy évtizedhez - kezdte Puska Zoltán, aki 1993- ban került a Zrínyibe, s 2006 óta igazgatóként irányítja. - Külön-' böző kulturális és sportrendez­vények színesítik majd az em­lékhetet, s a kerek évforduló al­kalmából emlékkönyvet is sze­retnénk megjelentetni. A negyven éves kaposvári Zrí­nyi Ilona Magyar-Angol Két Ta­nítási Nyelvű Tagiskola fő profil­ját a nyelvtanulás jelenti.- Pontosítanom kell; nálunk a gyerekek nem tanulják, hanem elsajátítják a nyelvet Nem sza­vakat sujkolnak és magolnak, hanem mondatokat, szövegré­szeket tanulnak, ami úgy ivódik beléjük, akár egy szivacsba - folytatta büszkén Puska Zoltán. A következő tanévre „nagyko­rúvá” válik a Zrínyi. 2008-ban indult az első két tanítási nyelvű osztály, amelynek a tanulói jövő ősszel már felső tagozatosok lesznek. Minden évben két osz­tály indul; az egyik a két tanítási nyelvű (magyar-angol), amelybe egész Kaposvár területéről vár­ják az érdeklődő gyerekeket, s a szakmai munkát az Amerikából érkezett nyelvi lektor irányítja, illetve felügyeli. A másik osz­tályban emelt szintű nyelvi kép­zés folyik majd, ahol a gyerekek emelt óraszámban tanul(hat)- nak angolt, illetve németet. A Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskolá­ban évről évre nő az étkezők szá­ma. A 457 tanuló háromnegyede a Zrínyiben ebédel - közülük 120-an napi háromszori étkezést igényelnek -, a pedagógusok egy része is itt rendel ebédet, s vannak nyugdíjas kollégák, akik az iskolából éthordóban viszik el az ételt.- Változatosabb lett az étlap, miközben az egészséges táplál­kozásra is odafigyel a közétkez­tetést ellátó Pensió 17 Kft. - folytatta Puska Zoltán. - Szer­dán és csütörtökön úszni jár­nak a másodikas és harmadi- kas tanulóink. Azt kértem a Pensió 17 Kft.-tői, hogy ezeken a napokon - elkerülendő a nagy tumultust - könnyen tálalható ételt szolgáljanak fel. Aligha mondunk vele nagy újdonságot: a Zrínyiben is a kü­lönböző kifőtt, sült és kelt tész­Puska Zoltán igazgató ták - így a spagetti, a makaróni, az aranygaluska vagy éppen­séggel a bukta - a legnépsze­rűbb, s repetára is van lehető­ség. Hetente többször is kapnak a gyerekek főként idényjellegű gyümölcsöt vagy zöldséget, s van egy lisztérzékeny tanuló­juk, akire külön főz a Pensió 17 Kft. Amikor valamilyen ünnep közeleg, a menü is ünnepi for­mát önt, s ilyenkor valamilyen csokoládé, édesség is kerül a gyermekek tálcájára. A hagyó- J mányos alapítványi iskolabál [ mögé pedig - amely december 3-án lesz, a bevételt pedig sport­szerek vásárlására fordítják majd - már évek óta a Pensió 17 Kft. is felsorakozik. Nagyot küzdött, de kikapott a Kaposvár KOSÁRLABDA NB l/A. FÉRFIAK: ALBACOMP FEHÉRVÁR­KAPOSVÁRI KK 84-71 (26-10, 22-22,16-17, 20-22) Vodafone Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Györffy, Tö­rök, Surányi. ALBACOMP FEHÉRVÁR: Simon B. (10), El-Amin (14/6), Hollis (12/3), Keller Á. (16) Chism (22). csere: Hendlein (4), Bódi (4), Supola (2). VEZETŐEDZŐ: Dzunics Braniszlav. KAPOSVÁRI KK: J. Wilson (8/6), Raivio (19/3), Szőke (6/3), Lekli (8), Fey (18). CSERE: ■ A tizenki Koma (2), Kiss K. tig jutó : (-), Kovács S. (6), zonyult Kutasi (-), Bíró kaposvá (4). VEZETŐEDZŐ: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 7-0, 7. perc: 13-4, 14. perc: 30-21, 17. perc: 37-28, 23. perc: 53-34, 27. perc: 58-45, 31. perc: 64-52, 37. perc: 73-64. JÓK: Keller Á., Chism, El- Amin, illetve Lekli, Raivio, Fey. A bajnokság nyolcadik fordu­lójában a bajnokesélyes Albacomp Fehérvár együttesé­hez látogatott a Kaposvári KK csapata. A zsinórban három győzelmet arató, nyolcadik he­lyen álló somogyiak szerettek volna egy jó meccset vívni a Dzunics-legénység otthonában. A székesfehérváriak számára csak a győzelem volt elfogadha­tó eredmény, miután a hazaiak mindenképp meg akarták őriz­ni dobogós helyezésüket. En­nek megfelelően rajtoltak. Chism és Hollis pontjaival azonnal vezetést szereztek, és Simon büntetői is sikeresek vol­tak. J. Wilson triplája jelentette az első vendégpontokat, ám ezt nem sok követte az első játék­részben. Hollis tarthatatlan volt, elsősorban neki köszön­hette az Álba, snc pon- hogy nagyon ha­aivio bi- mar közel húsz legjobb pontnyira tornáz­nak. ta előnyét. A nagy hátrány el­lenére nem adta fel a küzdel­met a Kaposvár, a félidő végéig a magára találó Lekli, Fey duó vezérletével sikerült ugyan tí­zig zárkózni, de vége Simonéké volt. Az első húsz percben Raiviót ás J. Wilsont is nagyon nehéz helyzetben volt a kemé­nyen védekező székesfehérvári­akkal szemben. A nagyszünet után repülőrajtot vett az Álba és újra elhúzott. Raivio kezdte meg a pontgyártást, ezzel ismét a tizes határ felé közelített a Ka­posvár, melyet ugyanő lépett át egy büntetővel. A vége az Albá- nak sikerült jobban és így érvé­nyesítette a papírformát. ■ A tizenkilenc pon­tig jutó Raivio bi­zonyult a legjobb kaposvárinak.