Somogyi Hírlap, 2011. október (22. évfolyam, 230-255. szám)

2011-10-31 / 255. szám

A kilencedik ikszbe lépett a Rákóczi labdarúgó nb i A Siófok sem tudta megállítani a zsinórban harmadik bajnokiját megnyerő Fradit A siófokiak kapusának, Milinte Árpádnak (jobbra) bőven akadt dolga a tegnap esti mérkőzésen, két esetben pedig ő is tehetlennek bizonyult A Kaposvári Rákóczi FC újabb döntetlent játszott, miután a Vasassal nem bírtak a zöld-fehérek, míg az FGSZ Siófok a Ferenc­város ellen kapott ki az OTP Bank Liga tizenne­gyedik fordulójában. Temesvári I., Keszthelyi Z.- A kilenc döntetlenünkből leg­alább hat-hét meccset nyerni kel­lett volna - mondta a találkozót követően Sisa Tibor, a Rákóczi FC vezetőedzője. Bizony óvatos számolgatással is minimum nyolc ponttal több is állhatna a Rákóczi neve mel­lett, s akkor messze nem a ki­esőhelyen, vagy éppen annak közvetlen közelében tanyázna a csapat. Visszafelé tekintgetni azonban már felesleges, hiszen a szigorúan vett őszi idényből mindössze egyetlen mérkőzés van vissza, a zöld-fehérek pedig eddig csak egyszer érezhették meg a győzelem ízét, ami a ren­geteg döntetlen mellett idáig juttatta a csapatot. Éppen ezért a Vasas elleni összecsapás is rendkívül fontos volt, hiszen közvetlen riválissal találkozott a Rákóczi és bár a meccs nagy részében mezőny­fölényben futballoztak a hazai­ak és az angyalföldi kapu előtt többször is nagy forgalom ala­kult ki, nem sikerült begyötörni a győztes találatot. Sőt, a 85. percben még egy vendég-szög­letet követően Mehmedagics léc alá tartó fejesét „szedte ki“ óriá­si bravúrral Lubos Hajduch. A Rákóczi persze igyekezett, ment előre becsülettel a csapat, de a szerencse mellett még vala­mi plusz hiányzott ahhoz, hogy a bajnok Videoton legyőzése után újabb sikernek örülhessen a kaposvári közönség. Persze, jól tudta mindenki, hogy a Va­sas elleni kilencven perc sem lesz könnyű, hiszen az angyal­földiek a szombati összecsapást megelőző öt bajnokin még gólt sem kaptak és a zöld-fehér tábor nem kis bánatára zsinórban ha­todik alkalommal sem rezdült meg Ilizi hálója, amiért nyilván a Vasas kapusa is „felelőssé" te­hető, hiszen megmozdulásaival a mezőny legjobbja lett. Pedig próbálkoztak a hazaiak, hiszen Boris Gujics, valamint Bőle Luk­ács is „megkínálta" távoli lövés­sel a piros-kékek hálóőrét és ter­mészetesen Milán Pericsnek is volt lehetősége, ám ezúttal nem jött össze a gól. Különösen a má­sodik félidőben sikerült meg­bontani a széleken a Vasast, de a többször is veszélyesen közép­re lőtt labdákat - néhány eset­ben talán még most sem tudják miként - rendre eltakarították a vendégek. Az 1923-ban alapí­tott Rákóczi ugyan még csak 88 éves, de elmondható, hogy újabb döntetlenjével a csapat immár a kilencedik ikszbe lé­pett. Pozitívumként azért meg­jegyezhető, hogy hazai pályán veretlenül tudták le az őszt a zöld-fehérek. A folytatás sem lesz egysze­rűbb és ami még nagyobb prob­léma, hogy az idő előrehaladtá­val értelemszerűen a mérkőzé­sek is egyre fogynak és ezzel együtt az esélyek is a pontok minél nagyobb mennyiségű be­gyűjtésére. A Vasas elleni talál­kozóról a szezon egyik legfonto­sabb mérkőzéseként írtunk a meccs felvezetőjében. Nos, ak­kor miként fogalmazzunk a szombati zalaegerszegi össze­csapást illetően...? Nem játszottunk rosszul Zala­egerszegen, csak gólt nem tud­tunk rúgni - mondta Horváth Károly a FGSZ Siófok szakmai igazgatója, aki ennek megfelelő­en az egerszegi kezdőcsapatát küldte pályára a Fradi ellen. A szakvezető azért hozzátette: re­méli a zöldek ellen javul a hely­zetkihasználásuk. A balatoniak­nál még is volt egy apró válto­zás, hisz a kispadon ott volt a sé­rülésből felépült Lengyel és a betegségéből kilábaló házi gól­király Melczer. A siófokiak hét nyeretlen meccsel a hátuk mögött várták a legutóbbi két bajnokijukat megnyerő fővárosiakat. A két klub tizenkilencedszer találko­zott egymással a Balaton part­ján, ahol rendszerint FTC siker született: a siófokiak csak négy meccset nyertek ellenük. Hor­váth Károly arra figyelmeztetett a találkozó előtt: a táblázaton el­foglalt hely ellenére a két klub nincs egy súlycsoportban, de ezt megpróbálják eltüntetni a pályán. A meccs első félideje nem er­re utalt, a házigazdák ugyanis semmi veszélyt nem jelentettek Jova kapujára, mindössze egyet­len Kecskés lövést lehetett felje­gyezni. A vendégek ezzel szem­ben többek közt rúgtak egy gólt egy felívelés után! Otten labdá­ját - a lökést reklamáló, rosszul helyezkedő Nyári mellett - Pölöskei fejelt a hálóba hét mé­terről, nagy ívben. A labdája hulló falevélként szállt a kapu bal oldalába Milinte felett. A gól is remekül mutatta: a siófokiak nem tudtak párharcokat nyerni a zöldek ellen, ebből kifolyólag a labdabirtoklás is jelentős fö­lényt a javukra. Emellett a bra­zil Somaliárol is ejteni kell né­hány szót, aki azt csinált a bal szélen Kissel, amit csak akart... Hogy csak egyetlen találattal mentek a vendégek a szünetben az Somalia mellett az leginkább Kiéinek köszönhető, aki a félidő végén óriási helyzetben fölé fe­jelt. A második félidőre Mogyorósi váltotta Kisst a védelem jobb ol­dalán, majd a tizedik percben ment a második játékrész, ami­kor Iványi nagy hibát követett el, amikor Klein mellett a labdát elvivő Haraszti ellen szabadrú­gást ítélt a jobb oldalon. Négy a kettőben vitték volna a labdát a balatoniak, óriási lehetőség lett volna, majd ugyanebben a perc­ben Hakola bombáját védte Milinte. Egy óra elteltével a ha­zaiak is megmutatták magukat, labdabirtoklásban javultak, volt néhány veszélye beívelésük, helyzet viszont megint Pölöskei lövése után volt (66. p). Hakola is megeresztett egy szabadrú­gást a baloldalról, a beívelése a felső lécen csattant (73. p). Né­hány perc múlva aztán kijelent­hették a vendégek, hogy meg­van a meccs, ugyanis egy be­adást Fehér középre, pontosan Hakola elé fejelt köszönte szé­pen és tizenhat méterről a léc alá vágta (0-2). A Siófok tehát nem tudta megállítani a lendületbe jött Fe­rencvárost, amely zsinórban harmadik győzelmét aratta a bajnokságban. A balatoniaknak jövő héten sem lesz sokkal kön­nyebb dolguk, hiszen a kék-sár­gák szombaton a hazai pályán mindenkire veszélyes Kecske­méthez látogatnak. DIÓSGYŐRI VTK- HALADÁS 1-0 (1-0) Diósgyőr, 8500 néző. V: Böcskei GÓLSZERZŐ: Luque (43.). ÚJPEST FC-KECSKEMÉTI TE 3-1 (1-0) Szusza Ferenc Stadion, 2615 néző. V: Bognár GÓLSZERZŐK: KoVÓCS D. (38.), Rajczi (87, 11-esből), Balajti (93.), illetve Foxi (66.) KIÁLLÍTVA: Balogh B. (86.). MVM PAKS-ZTE FC 4-2 (1-0) Paks, 1200 néző. V.: Veizer GÓLSZERZŐK: Bartha (33.), Szatmári (49.), Magasföldi (71.), Kiss T. (82.), illetve Máté P. (54., 56.). PÉCSI MFC-GYŐRI ETO 3-1 (1-0) Pécs, 3500 néző. V.: Garcia GÓLSZERZŐK: Bajzát (22.), Regedei (48.), Gyánó (90.), illetve Ahjupera (56.). LOMBARD PÁPA-VIDEOTON FC 2-3 (0-0) Pápa, 2000 néző: V.: Németh Á. gólszerzők- Marics (59.), Ferenczi (72.), illetve Alves (70., 76.), Nikolics (82.). DEBRECENI VSC-TEVA-BP. HONVÉD 1-1 (1-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Kassai GÓLSZERZŐK: Szakáfy P. (23.), illetve Danilo (55.). A 15. FORDULÓ PÁROSÍTÁSAI: november 4., péntek, 18 óra: Győri ETO-Lombard Pápa. November 5., szombat, 15 óra: Bp. Honvéd-Pécsi MFC, Vasas-Diósgyőri VTK; 16 óra: Kecskeméti TE-FGSZ Siófok; 17 óra: Zalaegerszegi TE-Kaposvári Rákóczi FC; 1730 óra: Haladás-Debre­ceni VSC-TEVA. November, 6., vasárnap, 16 óra: Videoton FC-Újpest FC; 18 óra: Ferencváros-Paks. A GÓLLÖVŐ LISTA ÉLMEZŐNYE: 1. Milán Perics (Rákóczi FC) 11 gól, Danilo (Bp. Honvéd 11 gól; 3. Adamo Coulibaly (Debrecen) 9 gól; 4. Andre Alves Dos Santos (Videoton) 8 gól Kaposvári Rákóczi FC 0-0 Vasas Rákóczi FC: Hajduch - Okuka (Dzsavad, 85.), Bank, Graszl K., Jánvári - Hegedűs, Pedro - Gujics, Balázs B. (Safarics, 74.), Bólé (Haruna, 67.) - Perics. Vezetőedző: Sisa Tibor. Vasas: Ilizi - Kulcsár D., Kovács G., Gáspár, Sütő - Farkas B., Bárányos (Bakos, 91.), Simics (Ferkó, 69.), Mehmedagics, Jokics (FarkasZ., 64.) - Dajics. Vezetőedző: Mariján Vlak. Kaposvár, 3500 néző. Játékvezető: Farkas Á. * FGSZ Siófok 0-2 (0-1) Ferencváros FGSZ Siófok: Milinte - KissZs. (Mogyorósi, 46.), Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti, Kecskés, Tusori (Melczer, 74.), Szabó J. - Huszák (Csermelyt 64.) - Sowunmi. Vezetőedző: Mihalecz István. Ferencváros: Jova - Maróti, BalogZ., Klein, Junior - Otten, Józsi - Jovanovics (Abdi, 67.), Hakola (Rósa, 85.), Somalia (Tóth B., 79.) - Pölöskey. Szakmai igazgató: Détári Lajos. Nem lehetnek elégedettek sisa TIBOR: Egyáltalán nem lehetünk elégedet­tek. Sok helyzetet dolgoztunk ki a mérkőzés so­rán, de sajnos nem sikerült betalálni, nagyon bosszantó, hogy így alakult a találkozó. Már azt sem bánnám, ha rosszul játszanánk, csak végre győzelemnek örülhessünk. Úgy érzem, megérdemeltük volna a három pontot mariján vlak: Nagyon ideges, feszült hangula­tú mérkőzés volt, hiszen mindkét csapat szá­mára fontos összecsapást játszottunk. Az első félidőben mi irányítottunk, szünet után viszont a Rákóczinak több helyzete is volt, így elége­dettek vagyunk az egy ponttal, bár ha Mehmedagics fejese bemegy... Görcsösen játszottak a hazaiak mihalecz ISTVÁN: A látottak alapján megérde­melt a Fradi győzelme. Az agresszivitásunk sem volt az igazi a rossz kezdésnek köszönhe­tő. Sajnos a gól sem volt benne a játékunk­ban. A Fradi elleni meccs motiválta a csapa­tot, de az első tíz perc görcsössé tett minket. Sokkal jobbak vagyunk annál, amit ma mu­tattunk détári lajos: Nagyon tartottunk ettől a mérkő zéstől, de úgy érzem, hogy magabiztosan véde­keztünk és a Siófoknak nem is volt igazi hely­zete. Alázatosan futballoztunk és azt gondo­lom, hogy megérdemelten győztünk Az út ele­jén járunk, úgyhogy megyünk tovább. A bajnokság állása 1. DVSGTEVA 14 10 4 0 29 ■ 9 34 2. Győri ETO FC 14 10 1 3 23 • 12 31 3. Bp. Honvéd 14 7 3 4 26 - 17 24 4. Diósgyőri VTK 14 7 3 4 22 - 17 24 5. Videoton 14 7 2 5 20 - 12 23 6. Pécsi MFC 14 6 5 3 21 - 24 23 7. Kecskeméti TE 14 6 4 4 24 • 19 22 8. Paksi SE 14 5 5 4 29 • 30 20 9. Vasas 14 3 7 4 13 - 16 16 10. LombardPápa 14 4 3 7 14 - 19 15 11. Haladás VFC 14 4 3 7 15 -21 15 12. Ferencváros 14 4 2 8 13-15 14 13. Újpest FC 14 4 2 8 20-25 14 14. BFC Siófok 14 2 7 5 10- 13 13 15. Rákóczi FC 14 1 9 4 17-23 12 16. ZTEFC 14 0 4 10 12 -36 4 Siófok, 6000 néző. Játékvezető: Iványi Gólszerzők: Pölöskey (26.), Hakola (75.). GYÖNGYÖSRŐL IS GYŐZTESEN TÉRTEK HAZA J| a csurgóikk kézilabdázói