Somogyi Hírlap, 2011. szeptember (22. évfolyam, 204-229. szám)

2011-09-19 / 219. szám

2011. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ SPORT Döntetlen felemás érzésekkel labdarúgó nb i Ezúttal a Pécs otthonában gyarapította pontjai számát a Siófok A siófoki Thomas Sowunmi (jobbra) ezúttal nem az ellenfél, hanem saját kapujának a hálóját zörgette meg A harmadik Pécs otthoná­ban szerzett pontot a Sió­fok, amivel elégedett is le­hetne Horváth Károly szak­mai igazgató, ám ebben a meccsben is több volt, csak úgy, mint a korábbi Diós­győr, DVSC elleniekben. Keszthelyi Zoltán A Diósgyőr, a DVSC és most Pécs ellen is a Siófoknak állt a zászló, de ellenük mindössze két pontot szereztek a balatoniak, pedig Di­ósgyőrben már az első félidőben lerendezhették volna a meccset, ha berúgják a helyzeteiket és DVSC ellen is több meccslabdá­juk volt emberelőnyben. Ezúttal Pécsen is jobban fociztak, ahol a hazaiak kétség kívül megköny- nyebbültek, mikor Radványi le­fújta a találkozót... A három pon­tos rendszerben ez a két pont na­gyon kevés, talán ennek is kö­szönhető, hogy elmaradnak a ta­valyi teljesítménytől. (Akkor ki­lenc forduló után tizenhárom pontjuk volt, akkor is nyolc gólt kaptak, mint most, ám ezzel szemben néggyel többet, tizen­kettőt rúgtak) Huszák fél perc sem telt el, amikor kapufát lőtt, de Melczer I is gólt találhatott volna, ám hiába | állt a kapussal szemben, lövés J helyett centerezett, rosszul... A I második félidőben megint Melczer hagyott ki hatalmas zic­cert, majd döntetlennél Kecskésé volt a „meccslabda”, aki Sowunmi passzát centikkel rúg­ta a jobb alsó mellé tizenhatról. A hazaiak viszont helyzet nélkül is gólt szereztek: Nagy oldalsza­badrúgása után Sowunmi fejelt a saját kapujába. A támadó a leg­utóbbi szezonban küenc forduló után már négy gólnál járt, míg most csak egy öngól áll a neve mellett. Igaz, ebben a bajnokság­ban mindössze öt meccsen ját­szott, kétszer csak csereként...- A védekezéssel nem volt gond, a gólnál Kiss lehúzta a fe­jét, neki kellett volna kifejelni a labdát, ami meglepte Sowunmit, aki elég szerencsétlenül ért hoz­zá - mondta Horváth Károly. - Az ellenfél megint helyzet nél­kül szerzett gólt, emiatt kellett izzadunk. A szabadrúgásokra visszatér­ve, a siófokiak legalább egy tuca­tot rúghattak minden szögből! Szinte mindegyik hatástalan volt, ugyanis általában vagy a sorfalba püfőlte a labdát a Melczer, Haraszti, Rebryk, Nyári négyes, vagy az első ember kife­jelte, kirúgta azt. A második fél­időben aztán Szabó is megpró­bálta, akinek labdája a felugró sorfal alatt talált utat a kapuba! - Már kikopott a fű a stadionban annyit gyakoroljuk a pontrúgá­sokat, de nézzük a jó oldalát, so­kat hibáztunk ezeknél, de mégis egy ilyenből egyenlítettünk - tet­te hozzá Horváth Károly. A pécsi tréner Mészáros Fe­renc kritizálta is a játékvezetőt, aki szerint indokolatlanul sok szabadrúgást adott a balatoniak­nak, majd hozzátette: eddig szin­te összesen nem kaptak annyi Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Petrák, Marovic - Regedei (Horváth Zs„ 68.), Pintér - Demjén (Zeljkovic, 56.), Fráhlich, Nagy 0. - Andorka (Gyánó, 77.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc. sárgát, mint ezúttal. Az öt való­ban rekord, ám a ZTE, a Video­ton és az FTC ellen is négy-né­gyet kaptak labdarúgói! Vélhető­en inkább az bosszantotta, hogy Nagy és Pintér már a negyediket kapták.- Az első félidőben rengeteg hi­bát csináltunk, többek közt BFC Siótok: Milinte - KissZs., Nyári, Fehér, Szabó J. - Haraszti, Tuson, Kecskés, Melczer (Horváth A„ 87.) - Huszák (Rebryk, 38.) - Sowunmi (Lattenstein, 82.). Vezetőedző: Mihalecz István. Kecskés, Kiss és Huszák is gyen­gébb volt a vártnál, a szünetben helyre kellett tenni a labdarúgó­kat, hogy ne a szimpatikus vesz­tes szerepében tetszelegjünk megint a lefújás után. Elvesztet­tük a párharcokat, hiányoztak a ritmusváltások, a második már lényegesen jobbak voltunk. Hogy mi kell, hogy az ilyen meccseket megnyerjük? A táma­dójátékunkkal van baj, nincs igazi befejezőnk, aki az üyen meccseken betalálna. Az eddig rúgott hét gól kevés, ennél kevesebbet csak a ZTE és az FTC szerzett. (A hétből ráadá­sul négy büntetőből, kettő pedig szabadrúgásból született, egy­szer pedig Melczer egy sorfalról lepattanót lőtt a hálóba, vagyis akciógólt csak egyet rúgtak!) A pécsiek nem véletlenül negyedi­kek, hisz eddig mind a kilenc bajnokijukon gólt tudtak szerez­ni. Ez a bravúr a magyar me­zőnyben csak annak a Honvéd- nak sikerült, mely a következő fordulóban Siófokra látogat. Hor­váth Károlynak annyival köny- nyebb dolga lehet, hogy talán Bozovic is rendelkezésére áll, emellett a sérülésből épülgető tá­madói közül Csermelyi hatvan, Báli pedig hetvenöt percet ját­szott a harmadosztályban! MÉSZÁROS FERENC: Olyan együttessel játszottunk döntet­lent, mely a Debrecen és a Vide­oton ellen is pontot szerzett. Hi­ányzott a minőségi futball és a cseréknek is többet kellett volna hozzátenniük. A vezetés után pontosabban kellett volna játsza­nunk. A játékvezető ténykedése a szempontunkból katasztrofális volt, de nem őt okolom a pont­vesztésért. jfj. mihalecz István: Ambiva­lens érzéseim vannak a két el­lentétes félidő miatt. Ebben a meccsben több és kevesebb is le­hetett volna. Az elsőben kihagy­tuk a helyzeteinket, sokat hibáz­tunk, úgy futballoztunk, mint a gímek, nem, mint a férfiak. A másodikban többet kezdemé­nyeztünk. Ilyen a futball, ma­gunknak köszönhetően nem vit­tünk el három pontot. Nem bírt a bajnok Videoton csapata a Vasassal a Fáy utcában HALADÁS-LOMBARD PÁPA 2-1 (0-0) Szombathely, 7000 néző. V.: Berger GÓLSZERZŐK: Kovács I. (86.), Kenesei (92., 11-esből), illetve Ferenczi (53.). kiállítva: Vujovic (78.), illetve Présinger (72.). BP. HONVÉD-ÚJPEST FC 2-0 (0-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Iványi gólszerző: Danilo (61., 11-es­ből, 71.). ZTE FC-KECSKEMÉT1 TE 1-1 (1-1) Zalaegerszeg, 2125 néző. V.: Fábián gólszerzők: Balázs (40.), illet­ve Lencse (11.) kiállítva: Mohi (66., Kecskemét). VASAS-HÍD-VIDEOTON FC 0-0 Illovszky Stadion, 1500 néző. V.: Solymosi. DVSCTEVA-PAKS 4-2 (1-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Szi- lasi gólszerzők: Csehi (9., öngól), Coulibaly (66., 91.), Varga J. (75.), illetve Vayer (64., 85.). GYŐRI ETO-FERENCVÁROS 2-0 (2-0) Győr, ETO-Park, 9000 néző. V.: Bognár gólszerzők: Alekszidze (16.), Trajkovics (22.). PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK: DVTK-RÁKÓCZI FC 2-1 (1-0) A 10. FORDULÓ PÁROSÍTÁSAI: szeptember 23., péntek, 18 óra: Videoton-ZTE. Szeptember 24., szombat, 15 óra: Rákóczi FC- DVSC; 17.30 óra: Újpest-Hala­dás; 18 óra: Paks-Pécsi MFC, Siófok-Bp. Honvéd, Pápa-Va­sas. Szeptember 25., vasárnap, 16 óra: Kecskeméti TE-FTC; 18 óra: DVTK-Győr. A bajnokság állása 1. DVSC 9 8 1 0 20-7 25 2. Győr 9 8 1 0 17-5 25 3. Bp, Honvéd 9 6 0 3 19-1018 4. Pécsi MFC 9 5 2 2 13-1417 5. DVTK 9 4 3 2 14-1015 6. Videoton 9 4 2 3 12-6 14 7. Lombard Pápa 9 4 1 4 10-1013 8. Kecskemét 9 3 4 2 17-12 13 9. Haladás 9 3 2 4 9-1111 10. BFC Siófok 9 2 4 3 8-8 10 11. Paks 9 2 4 3 15-1910 12. Rákóczi FC 9 1 4 4 12-18 7 13. Vasas 9 1 4 4 9-16 7 14. Újpest FC 9 1 2 6 9-15 5 15. Ferencváros 9 1 2 6 6-12 5 16. ZTE 9 0 2 7 5-22 2 Pécs, 3000 néző. V.: Radványi. Gólszeizőlc Sowunmi (25., öngól), illetve Szabó (71.). Pécsi MFC 1-1 (1-0) BFC Siófok PROMÓCIÓ A K&H-futás felvezetőautója ismét a Toyota full hybrid Auris modellje volt, amely szinte az egész távot elektromos üzemmódban, károsanyag kibocsátás nélkül tette meg, ezzel is védve a környezetet és a futók egészségét. - A nulla emisszióra is képes technológia népszerű, mint a futás. 1997-től napjainkig már 3 millió full hybrid Toyota közlekedik a világon. A C02 kibocsájtásuk pedig 18 millió tonnával kevesebb volt hagyományos társaiknál - tudtuk meg Szabó Pétertől, a Koto Autóház szalonvezetőjétől Több mint négyezren futottak futás A fonyódi Molnár Donát bizonyult a leggyorsabbnak A fonyódi Molnár Donát győzel­mét hozta a K&H olimpiai futó­nap, míg a hölgyek közül a ka­posvári Hideg Regina szakította át elsőként a célszalagot. A somo­gyi megyeszékhelyen nyolcadik alkalommal teljesítették a futás szerelmesei a 3,2 km-es távot, a Kossuth térről indult rajt után pe­dig a korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is hosszú percekig höm- pölygött a kékben úszó tömeg. Molnár Donát egyébként rajt-cél győzelmet aratott, hiszen a teg­nap 15 órakor eldördült rajtlövést követően néhány másodperccel már a későbbi győztes állt az él­re és az első kanyar után szinte csak az órával versenyzett. A cél­hoz közeledve pedig már csak az volt a kérdés, vajon sikerül-e tíz percen belüli időt futni, ám ha ke­véssel is végül „átbillent" az óra a kétszámjegyű mutatóra, Mol­nár Donát pedig tíz perc negyven­négy másodperc alatt teljesítette a 3,2 km-es távot. A többségnek persze inkább „csak" az volt a cél­ja, hogy valamilyen úton-módon le- küzdje, legyőzze a 3200 métert, így akadt, aki lazán ko- cogósra vette a fi­gurát, de simán sétáló verseny­zőket is felfedezhettünk a tö­megben. A tömeg kifejezés pe­dig teljes mértékben helyt álló, hiszen a kaposvári K&H olimpi­ai futónapon újra kitett magá­ért a somogyi megyeszékhely, illetve a város környéke, hiszen a szervező Budapesti Sportiro­da, valamint a Kaposvári Sza­badidő Egyesület tájékoztatása szerint 4300-an vetették bele magukat a belvárosi méterek elleni küzdelem­be. A rajt előtt még oly vidáman, szökdécselő, me­legítő próbázók a beérkezést követő­en némi fáradság­gal ugyan, de azzal az elégedett érzéssel indulhattak haza, hogy az erre a napra kitűzött célt teljesítették, s bizony már ez is óriási dolog. ■ T. I. ■ A hölgyeknél a kaposvári Hi­deg Regina örülhetett a győzelemnek. ÚJABB KÉT PONTTAL GAZDAGODTAK AZ ÚJONC TATÁT ^L£GYÖZŐCSURGÓM<ÉZILABDflZÓ^^^^^^^^_