Somogyi Hírlap, 2011. augusztus (22. évfolyam, 178-203. szám)

2011-08-29 / 201. szám

2011. AUGUSZTUS 29., HÉTFŐ SPORT GYŐZTES FŐPRÓBÁVAL HANGOLT A SIÓFOK KC NŐI KÉZILABDACSAPATA A BAJNOKI RAJTRA ► 10. OLDAL Mindegyik vezetett, egyik sem nyert labdarúgó nb i A Rákóczi a Paks, a Siófok a DVTK ellen szerzett előnyét nem tudta győzelemre váltani A Rákóczi horvát középpályása, Nicola Safarics büntetőből szerezte csapata negyedik gólját, ám győzelem nem párosult a jó hazai bemutatkozás mellé Mindkét somogyi csapat megszerezte a vezetést aktuális riválisával szem­ben, ám végül egyik sem örülhetett a három pont­nak. A Rákóczi 4-4-es döntetlenre végzett a Paks ellen, míg a Siófok Diósgyőrben szenvedett 2-1-es vereséget. Temesvári I., Keszthelyi Z. A hagyományoknak megfele­lően ezúttal is egy korábbi Rákó- czi-legenda végezte el a kezdőrú­gást, hiszen ezúttal Konrád László, a 75-ös csapat játékosa sétált a kezdőkörbe vastaps kísé­retében. Nyolc gól, két tizenegyes, továb­bi helyzetek, helyenként jó játék. A Rákóczi és a Paks összecsapá­sán minden megtörtént, ami a fo­ci savát borsát adja, ráadásul a közönség szinte egy percig sem unatkozott. Bár a mérkőzés alatt többször is úgy érezhette a hazai publikum, hogy már zsebben van az idei második Rákóczi-si- ker is, a nagyot küzdő és a lehe­tőségeivel remek százalékban élő tolnaiak végül pontot mentettek. A Rákóczi egy eddig soha nem látott összeállításban kezdte a mérkőzést, hiszen a Siófokon kiállított Drazsén Okuka és Bank István nem lép­hetett pályára, előbbit Bóján Pavlovics, utóbbit pedig Graszl Károly helyettesítette. Emellett a horvát irányító középpályás Nicola Safarics is a kezdőben kapott helyet, míg a két és fél esztendő után újra válogatott meghívót kapó Szergej Alexeev a középpályán hasznosította magát. Nem is akár hogy, hi­szen a Rákóczi első két góljá­ban tevékeny részt vállalt a moldáv játékos, akinek átadá­saiból a továbbra is remek for­mában lévő Milán Perics volt eredményes. Hogy a szünetig megmaradt a hazaiak kétgólos előnye, az Lubos Hajduchnak köszönhető, aki a negyvenedik percben hárította Éger László büntetőjét. A második játékrész viszont Kiss Tamás révén paksi góllal kezdődött, majd a félidő köze­pén Bartha László fejesével egyenlített a tavalyi ezüstérmes. Ezt követően újra rákapcsoltak a hazaiak és Balázs Benjámin bal felsős bombagólja újra a Rá­kóczit juttatta előnyhöz. Sőt, öt perccel a vége előtt már 4-2-t mutatott az eredményjelző, mi­után Nicola Safarics büntetőből talált Csernyánszki Norbert ka­pujába. A lelátón ekkor már a többség hátradőlt és már kezd­ték ünnepelni a szezon második győzelmét, ám Böde kézrásegí- tős gólja, majd Sifter szöglet utáni fejese a dönteüent ered­ményezte.- Sérülés miatt hármat is kel­lett cserélnem, ráadásul egyik játékosunk szédült, ám játsza­nia kellett, nehogy kevesebben legyünk - mondta Sisa Tibor. Amíg az előző szezonban több meccset is a hajrában nyert meg a Rákóczi, gondoljunk csak a Fradi és a Pápa elleni sikerekre, addig idén fordítva sül el a do­log. A Ferencváros a 83., az Új­pest a 88., a Paks pedig a 90. percben egyenlített, ami ugye hat pont fájdalmas elvesztését jelenti. Egyébként voltak jó rá- kóczis időszakai is a szombati meccsnek, ami erőt kell, hogy adjon a továbbiakra nézve. A diósgyőri meccs előtt nyolc ponttal állt a bajnoki tabellán a BFC Siófok, mely az utóbbi évek legjobb rajtja az első osztály­ban. Horváth Károly azonban arról beszélt, hogy nem elége­dett, egy ponttal többet kellett volna gyűjteniük az addigi hat fordulóban. Miskolcon a balato­niak tovább növelték az elhul- lajtott pontok számát, ahol egy megnyert meccset sikerült el­bukniuk.- Most már minimum két pont hiányzik - mondta bosz- szúsan Horváth Károly szakmai igazgató. - Szimpatikus veszte­sek voltunk, de aki ilyen teljesít­ményt nyújt, mint mi a második félidőben az nem érdemel mást. Hogy mi történt abban az idő­szakban? A játékosaim ráültek az eredményre, pedig nem ezt kértem tőlük. Melczer is megsé­rült, ami felborította a játékun­kat, ráadásul másképp is cserél­tem volna és a középpályás lab­daszerzésünkkel is megint baj volt. Egy-két helyen változtatni fogok a csapaton. Vár ránk két Ligakupa találkozó a Ferencvá­ros ellen, illetve Kaposváron, melyek után kiderül, kik lesz­nek azok, akik a Debrecen elle­ni hazai találkozón lehetőséget kapnak. Miskolcon arról faggatták Mihalecz Istvánt, hogy Sowun- mi miért a kispadon kezd. A ve­zetőedző szerint van egy kiala­kult játékrendszerük, amiben Bozsovics és Sowunmi együtt nem lép pályára. Miután az ár­nyékék pozíciójában Huszák teljesítménye elmarad a várako­zástól felmerül a kérdés, hogy a személyek helyett (meUett) a já­tékrendszeren (4-4-1-1) nem kell-e változtatni. - Erről majd akkor beszélhetünk, ha a két tá­madónk Csermelyi és Báli egészséges lesz - válaszolta Horváth Károly. A szakmai igazgató szerint bosszantó ugyan a vereség, de nem ők voltak az esélyesek. Az újonc - vélhetően nem olcsó - spanyol labdarúgókkal erősített, akik közül például Luque bom­bája el is döntötte a meccset, míg együttese ellenkező utat jár... A lefújás után Mihalecz István el is mondta, hogy a mili­ők után a milliók is megérkez­tek Diósgyőrbe, ahol a lefújás után fél órával is ünnepelték győztes csapatukat a szurkolók. A siófokiak minden esetre óriási lehetőséget szalasztottak el az újonc, a meccs előtt vele azonos pontot gyűjtő Diósgyőr otthonában, ahol már tizenki­lenc éve (1992) nem kaptak ki. Az első félidőben előnybe ke­rültek Melczer immár ötödik találatával, majd több esetben is gólt szerezhetek volna el­döntve ezzel a három pont sor­sát. Huszák és Bozsovics leg­alább háromszor betalálhatott volna az első félidőben, viszont a másodikról már sok jót nem lehet mondani... Mintha új meccs kezdődött volna. A haza­iak cseréi kétség kívül nagyot lendítettek a csapaton, míg a vendégeknél ez már nem mondható el és náluk több gyenge egyéni teljesítmény is akadt. A további eredmények GYŐRI ETO FC-ZTE FC 5-1 (2-0) Győr, 4000 néző. V.: Bognár gólszerzők: Völgyi (17, 74.), Aleksidze (34.), Babics (66.), Ahjupera (76.), illetve Tököli (48.) KIÁLLÍTVA: Balázs (91., ZTE'). PÉCSI MFC­LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 2-1 (2-1) Pécs, 3000 néző. V.: Farkas gólszerzők: Horváth Zs. (38.), Fröhlich (45.), illetve Ganugrava (12.). BP. HONVÉD-VIDEOTON 1-0 (0-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Kassai GÓLSZERZŐ: Danilo (58., 11- esből). kiállítva: Akassou (95., Bp. Honvéd), illetve Sanchez (57). DEBRECENI VSC-TEVA- ÚJPEST FC 3-2 (1-1) Debrecen, 7500 néző. V.: Iványi GÓLSZERZŐK: BÓdi (22.), Yannick (49.), Coulibaly (63.), illetve Egerszegi (37.), Simon K. (74.). vasas-ferencváros 2-0 (1-0) Puskás-stadion, 3500 néző. V.: Szilasi gólszerzők: Kovács G. (4.), Bárányos (68.). HALADÁS-KECSKEMÉTI TE 2-2 (1-1) Szombathely, 5500 néző. V.: Vad II. GÓLSZERZŐK: VujoVÍCS (17), Balogh B. (74., öngól), illetve Bertus (19.), Mohi (77.). A 8. FORDULÓ PROGRAMJA: szeptember 9., péntek, 18 óra: BFC Siófok-Debreceni VSC-TEVA. Szeptember 10., szombat: 15 óra: Újpest-Pécsi MFC; 17.30 óra: Videoton-Ha- ladás Sopron Bank; 19 óra: Kaposvári Rákóczi FC-Győri ETO, Pápa-Bp. Honvéd, Kecskeméti TE-Vasas. Szeptember 11., vasárnap, 16 óra: MVM Paks-Diósgyő- ri VTK; 18 óra: Ferencvá- ros-Zalaegerszegi TE. Kaposvári Rákóczi FC 4-4 (2-0) MVM Paks KAPOSVÁR: Hajduch - Pavlovics, Graszl, Zsák, PAKS: Csernyánszki - HefflerT., Éger, Gévay, Jánvári - Pedro, Hegedűs (Kulcsár K., 75.) - Báló - Sipeki, Sifter, Bartha, Heffler N.(Vayer, Balázs B., Safarics, Alekszeev (Grumics, 82.) - 46.) - Hrepka (Böde 67.), Magasföldi (KissT. Perics (Gujics, 77.) 33.) Vezetőedző: Sisa Tibor. Vezetőedző: Kis Károly. Kaposvár, 3500 néző. Játékvezető: Berke Gólok: 1-0 Perics (30.), 2-0 Perics (33.), 2-1 Kiss T. (56.), 2-2 Bartha (69.), 3-2 Balázs B. (71), 4-2 Safarics (87., 11-esből), 4-3 Böde (89.), 4-4 Sifter (91.) DVTK 2-1 (0-1) BFC Siófok DVItt Rados - Vadász, Gál, Budovinszky, Gohér - Gallardo, Abdouraman, Lippaí (Arze, 73.), Luque -Carreno (George, 46.), Seydi (Gál, 91). Vezetőedző: Benczés Miklós. BFC SIÓFOK Milinte - KissZs., Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti, Tusori, Kecskés, Melczer (Rebrik, 51.) - Huszák (Sowunmi, 56.)- Bozsovics (Horváth A., 81). Vezetőedző: Mihalecz István. Miskolc, 5000 néző. Játékvezető: Böcskei Gólok: George (54.), Luque (80.), illetve Melczer(19., 11-esből). Dicsérhető a támadójáték sisa tibor: Jó csapat ellen játszottunk, az el& ző fordulóbeli kiállítások miatt viszont sok vál­tozást kellett eszközölni. Szinte hihetetlen, hogy nem nyertük meg ezt a mérkőzést és, hogy döntetlenre hoztuk. Voltak értékes dolga­ink, például a támadójátékunk dicsérhető. Azonban hibák is akadtak, melyeket értelem­szerűen ki kell javítanunk. kis károly: Nézői szemmel biztos izgalmas mérkőzés volt Dicséret illeti a játékosaimat, hiszen két alkalommal is kétgólos hátrányból álltak talpra. Nagyon értékesnek tartom ezt az egy pontot, hiszen soha nem az egyszerű kate­góriába tartozik Kaposváron pontot szerezni. Tisztelettudó balekok Diósgyőrben benczés miklóS: Az első félidőben nem ját­szottunk jól, megint a felíveléseket erőltettük, megérdemelten szerzett vezetést a Siófok. A szünetben bejött Menougong George, aki re­mekül játszott, a többieket is magával ragad­ta, és így sikerült a magunk javára fordítani a meccset. mihalecz ISTVÁN: Az első félidőben eldönthet- tük volna, a másodikban érthetetlenül behát­ráltunk, ráadásul sérülések miatt cserékre kényszerültünk. A második gólnál tisztelettu­dó balekok voltunk, nem rúgtuk ki a labdát, hogy cserélni lehessen, így pont onnan hiány­zott egy ember, ahonnan betalált Luque. A bajnokság állása 1. DVSC-TEVA 7 7 0 0 16- 5 21 2. Győri ETO FC 7 7 0 0 15-5 21 3. Pécsi MFC 7 5 1 1 11 - 9 16 4. Bp. Honvéd 7 5 0 2 16- 7 15 5. Kecskeméti TE 7 3 2 2 15- 10 11 6. DVTK 7 3 2 2 11- 8 11 7. Videoton FC 7 3 1 3 11-6 10 8. Lombard Pápa 7 3 1 3 6-7 10 9. MVM Paks 7 2 3 2 12-14 9 10. BFC Siófok 7 2 2 3 7-7 8 11. Haladás 7 2 2 3 7- 9 8 12. K. Rákóczi 7 1 3 3 11-16 6 13. Vasas-Híd 7 1 2 4 8-15 5 14. Ferencvárosi TC 7 0 2 5 4-10 2 15. Újpest FC 7 0 2 5 5-12 2 16. ZTE FC 7 0 1 6 4-19 1 * ► I t t