Somogyi Hírlap, 2011. augusztus (22. évfolyam, 178-203. szám)

2011-08-21 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 33. szám

11 Büntetőkkel verte a Siófok a Rákóczit labdarúgó nb i Melczer háromszor is bevette a kaput - kilencen maradtak a vendég kaposváriak 2011. AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP SPORT __________________• Ma gabiztos hazai siker. A házigazdák háromszor is bevették a somogyi rangadón a kaposváriak (világos mezben) kapuját, akik az utolsó félórában csak kilencen maradtak a pályán Hazai sikerrel zárult a BFC Siófok-Kaposvári Rákóczi FC NB I-es somo­gyi labdarúgó-rangadó. Keszthelyi Zoltán BFC SIÓFOK­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3-1 (2-1) Siófok, 2500 néző. Vezette: Takács J. BFC siófok: Milinte - Kiss Zs., Nyári, Fehér Zs., Fejes - Ha­raszti, Tusori, Kecskés, Melczer (Horváth B. 82.p) - Huszák (Sowunmi 59.p) - Bozovic (Reb- rik 75.p). vezetőedző: Miha- lecz István. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: HajdUCh - Okuka, Bank, Zsók, Jánvári - Hegedűs D., Pedro - Balázs B., Kulcsár K. (Safaric óó.p), íawad (Alekseev ól.p) - Peric (Pavlo­vié 80.p). vezetőedző: Sisa Ti­bor. GÓLSZERZŐK: Bank 19., Melczer 11-esből a 26 és a 28., 65. percben. sárga LAP: Okuka 25. perc, Zsók 51., Melczer 53. perc PIROS LAP: Okuka 31., Bank 64. perc. Hétszer kapott ki zsinórban a Kaposvári Rákóczi vendégként egymás után, utoljára április ele­jén nyertek a zöld-fehérek ven­dégként. Ráadásul ezeken a ta­lálkozókon egyetlen gólt tudtak rúgni. A legutóbbi bajnokihoz, az Újpest elleni (2-2) két helyen változott Mudresa, Pavlovié he­lyett lánvári és Jawad került a kezdőbe. A közelmúltban igazolt horvát Safaric a kispadon kapott helyet, a legutóbbi bajnokságot még Siófokon töltő Graszl Ká­rollyal együtt. A hazaiaknál is történt válto­zás a hétközi, Videoton elleni ta­lálkozóhoz képest, Mogyorósi, Sowunmi helyett Bozovic, Fejes is visszakerültek a csapatba. Sowunmiról Horváth Károly el­mondta sikerült megegyezniük, így a támadó nem külföldön, ha­nem a Balatonnál tölti ezt a sze­zont. A szakvezető meg is je­gyezte végre tud variálni csapa­ta támadójátékán, ha erre szük­ség lenne... A meccset a kaposváriak kezdték jobban, akik első kapuralövésükkel megszerez­ték a vezetést a fölényben ját­szó házigazdákkal szemben. Egy jobb oldali Kulcsár szabad­rúgás szállt át a hosszú oldalra, ahol az egyedül álldogáló Bank a kapu bal alsó sarkába vágta a labdát. A folytatásban két perc alatt fordított a BFC Siófok, Melczer két büntetőjével. Az elsőnél Okuka rántotta le a büntetőterü­leten belül az utóbbit, a másik esetnél pedig Hegedűs ütött bele kézzel a labdába a büntetőterü­leten belül. A baj pedig nem jár egyedül a fordítás után három perccel Okaka megkapta máso­dik sárgáját, így tíz emberre fo­gyatkoztak a zöld-fehérek. A tör­téntek ellenére meg kell jegyez­ni, nagyon visszafogott tempó­ban játszottak a vendégek, a pár­harcok többségét elveszítették. A félidő hajrájában aztán mint­ha észbe kaptak volna, feljebb pörgették ugyan a tempót, oda is értek a siófoki kapuhoz, Peric lö­vésénél nagyot kellett védenie Milintének. A második félidő sem maradt büntető és kiállítás nélkül. A vendégek próbáltak támadni, ám ez lett a vesztük. Haraszti sorra futotta le a vendég védő­ket, utoljára Jankót, aki hátulról csúnyán rácsúszott a támadóra. Egyértelmű büntető, sőt Bank meg is kapta mindezért a piros lapot. Melczer harmadszor is odaállt a labda mögé, melyet ez­úttal a bal alsóba zúdított. A talá­lat és az újabb kiállítás el is dön­tötte a megyei derbit, már csak az volt a kérdés: kilenc ember­nek tudnak-e gólt rúgni akcióból is a balatoniak? Nem, de ezút­tal nem is volt rá szükség... A vé­gén Alekseev fejelt a felső lécre egy onnan elé pattanó labdát Milinte és a védők asszisztálása mellett, ám így is sima kaposvá­ri vereség lett a vége. A Kaposvár a legutóbbi sze­zonban hat forduló után vezette a bajnoki tabellát 13 ponttal, most pedig hat meccs után öt pontja van Sisa Tibor együttesé­nek. Nagyot fordult a világ a me­gyeszékhelyen... A gólokon elosztoztak, a három pont viszont a házigazdáké megyei labdarúgás Negyven mérkőzés maradt vasárnapra - Nyolc együttes később mutatkozik majd be MEGYEI II. OSZTÁLY/ÉSZAK: FONYÓD-BALATONBOGLÁR 3-1 (0-0) Fonyód, 80 néző. V.: Horváth T. (Szilvás, Izsák). Fonyód: Szabó R. - Maka- rész, Latyák, Dancs, Bessenyei - Molnár Sz. (Kristóf Gy. a 82. percben), Szentkirályi, Bogdán F., Tóth Á. (Kajetán a 79. perc­ben) - Vecsera, Németh Á. (Bodnár B. a 29. percben). játékosedző: Latyák Tamás. BALATONBOGLÁR: Lípták - Ar- nold, Kalász, Penczi, Varga R. (Orbán B. a 49. percben) - Vass, Kiss L. (Klotz az 50. percben), Péntek (Kovács A. a 62. perc­ben), Csonka - Makay, Takács Gy. edző: Zrínyi Miklós. gólszerzők: Penczi (a 48. percben - öngól), Bodnár B. (az 52. percben), Kajetán (a 83. percben), illetve Takács Gy. (a 74. percben). AZ IFIMÉRKŐZÉSEN: FonyÓd- Balatonboglár 2-4 (0-1). A GÓLSZERZŐK; Wohl 2, Nyá- rádi, Varga R., illetve Vándor, Tapolcai. A Balaton-parti szomszédvári rangadón a házigazda Fonyód (világos mezben) magabiztosan verte a Boglárt A VASÁRNAPI PROGRAM. MEGYEI I. OSZTÁLY: Buzsák- Kaposmérő; Babócsa-Tab; Me- zőcsokonya-Csurgó; Lábod- Somogyvár; Karád-Marcali; Kiskorpád-Nagyberki; Balaton- szabadi-Lengyeltóti. (A Balatonkeresztúr-Bala- tonszárszó mérkőzést szeptem­ber 14-én, szerdán 16.30 órakor játsszák majd.) MEGYEI II. OSZTÁLY - ÉSZAKI csoport: Szőlősgyörök-Öreg- lak; Somogyjád-Balatonföld- vár; Balatonszemes-Kéthely; Bálványos-Balatonszent- györgy; Balatonberény-Bala- toni Vasas; Bábonymegyer-Za- márdi; az Igái csapata szabad­napos lesz. MEGYEI II. OSZTÁLY - DÉLI CSO­PORT: Taszár-Böhönye; Tap- sony-Somodor; Toponár-Cso- konyavisonta; Berzence-Iuta; Somogyszob-Tarany; Segesd- Kadarkút; Kaposfüred-Magyar- egres; a Satelit FC Somogytar- nóca csapata szabadnapos lesz. MEGYEI III. OSZTÁLY - ÉSZAKI CSOPORT: Kisbárapáti-Zimány; Hetes-Kereki; Andocs-Pata- lom; Balatonendréd-Baté; a Balatonújlak csapata szabadna­pos lesz. MEGYEI III. OSZTÁLY - DÉLI CSO­PORT: Somogyudvarhely-Inke; Háromfa-Görgeteg; Gyéké­nyes-Somogysárd; Kutas-Ho- mokszentgyörgy; Potony- Mesztegnyő; a Baté csapata sza­badnapos lesz. MEGYEI IV. OSZTÁLY - ÉSZAKI csoport: Somogygeszti-Alsó- bogát; Ságvár-Ádánd; Kapoly- Szentgáloskér; Gamás-Osz- topán; Kazsok-Törökkoppány; a Niké SE Fonyód csapata sza­badnapos lesz. MEGYEI IV. OSZTÁLY - DÉLI CSO­PORT: Bárdudvarnok-Orci; Bod- rog-Kaposújlak; Mike-So- mogyaszaló; Iharosberény- Csököly; Kaposfő-Mezőcsoko- nya II.; a Szabás csapata sza­badnapos lesz. A mérkőzéseket egységesen 17 órakor játsszák. ■ Fenyő Gábor í t r 1