Somogyi Hírlap, 2011. augusztus (22. évfolyam, 178-203. szám)

2011-08-21 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 33. szám

2011. AUGUSZTUS 21., VASARNAP 10 SPORT ■rn&nn Lavezzit elvinné Huszti csapata Olaszország Az átigazolási időszak végéhez közeledve egyre több nagy játékos ne­vét emlegetik a calcióban. Diego Forlánt az Inter akar­ja, ha Sámuel Eto’o távozik az Anzsihoz. A válogatott Montolivót, akinek édesany­ja német, megvenné a Ba- yern München. Az orosz Ze­nit 31 millió eurót fizetne a Napolinak az argentin válo­gatott Lavezziért. Alex, a Chelsea brazil védője a Juventusba tart. A Milán megvenné Peter Crouch-ot a Tottenhamtől. Juan Mata a Chelsea-be tart Spanyolország Brit lapérte­sülések szerint a Chelsea hamarosan megszerezheti Juan Manuel Matát, a Valen­cia spanyol válogatott labda­rúgóját. A The Telegraph be­számolói alapján a londoni­ak 25-ről 31 millió euróra emelték a középpályásért kí­nált összeget, ezt pedig már elfogadják a spanyolok. László Csaba túl drága a Fradinak Ferencváros Nem lesz a Fe­rencváros csapatának veze­tőedzője László Csaba. A klub tájékoztatása szerint a vezetők a hét folyamán több­ször is egyeztettek a 47 éves szakemberrel, a „tárgyalá­sok azonban lezárultak, mert a Ferencváros jelenleg nem kívánja László Csaba ont és stábja feltételeit elfogad­ni.” Lapértesülések szerint László Csaba havi 2,7 millió forintos fizetést kért. A totó 33. heti mérkőzései 1. Dortmimd-Nürnberg 2-0 1 2. Augsburg-Hoffenheim ,0-2 2 3. Bayern M.-Hamburg 5-0 1 4. Stuttgart-Leverkusen 0-1 2 5. Bremen-Freiburg _______5-3 1 6. Köln-Kaiserslautern 1-1 X 7. Mainz-Schalke________vasárnap 8. Everton-QPR_____________0-1 2 9. C helsea-West Bromwich 2-1 1 10. Bolton-Man. City_______vasárnap 11. PaKs Győr 1-2 2 12. Újpest-Diósgyőr_________vasárnap 13. FTC-Haladás__________vasárnap PL USZ EGY MÉRKŐZÉS: 14. Hannover-Hertha BSC vasárnap Győr, Debrecen: 100 százalék! nb i, 6. forduló A siófoki Melczer három tizenegyesgólt szerzett PAKS-GYŐRI ETO FC 1-2 (0-1) Paks, 2200,néző. JV.: Garda (chilei) PAKS: Csernyánszki - Heffler I, Éger, Fiola, Báló - Sifter, Sipeki - Bartha (Montvai, 75.), Bődé (Heffler N., 46.), Vayer (Hrepka, 46.) - Kiss 7 GYŐR: Sztevanovics - Babics, Fehér Z., Djordjevics, Völgyi - Pilibaitis - Trajkovics (Tokody 56.), Ji-Paraná (Windecker, 67.) - Koltai, Alekszidze (Ahjupera, 77), Dinjar GÓLOK: 0-1 Völgyi (41.), 0-2, Pilibaitis (84.), 1-2 Mdntvai (92.) VIDEOTON-PÉCSI MFC 4-1 (2-1) Székesfehérvár, 2987 néző. jv.: Bognár T. VIDEOTON: Tujvel - Brachi, Vas­kő, Horváth G., Hector - Oliveira (Gosztonyi, 70.), Mitrovics, Sándor, Elek . (Polonkai, 46.) - Evandro, ) Alves (Nikolics, 78.) \ PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Causic, Todorovic, Törtei (Marovics, 46.) - Horváth Zs. (Wittrédi, 64.), Lantos, Scepanovic, Pintér, Nagy O. - Bajzát (Gyánó, 64.) gólok: 1-0 Alves (17, 11-esből), 1-1 Pintér (23.), 2-1 Elek (25.), 3-1 Evandro (69.), 4-1 Nikolics (90.) LFC PÁPA-DEBRECEN 0-2 (O-l) pápa, 2200 néző. jv.: Oláh pápa: Szűcs L. - Nagy S,, Dlusztus (Horváth L., 37.),. Totadze, Présinger - Farkas A. (Germán, 61.), Ganugrava - Lovrencsics, Varga G., Quintero (Szabó Z., 68.) - Ferenczi dvsc: Novakovic - Nagy Z., Simac, Mészáros - Korhűt - Bódi, Ramos, Szakály P., Yannick (Spitzmüller, 75.) - Nikolic (Kulcsár, 83.) - Illés (Rezes, 64.) GÓLOK: 0-1 Bódi (45.), 0-2 , Nikolic (59.) SIÓFOK-KAPOSVÁR 3-1 (2-1) siófok, 2500 néző. jv.: Takácsi siófok: Milinte - Kiss Zs., Nyá­ri, Fehér Zs., Fejes - Haraszti, Tusori, Kecskés, Melczer (Hor­váth B. 82.) - Huszák (Sowunmi, 59.) - Bozovic (Rebrik, 75.) Kaposvár: Hajduch - Okuka, Bank, Zsák, Jánvári - Hegedűs D., Pedro - Balázs B., Kulcsár K. (Safaric, 66.), Dzsavad (Alekszejev, 61.) - Perics (Pavlovics, 80.) gólok: 0-1 Bank (19.), 1-1 Melczer (26., 11-esből), 2-1 Melczer (28., 11-esből), Melczer (65., 11-esből), Kiállítva: Okuka (31.), Bank (64.) gólok: 0-1 Danilo (8.), 1-1 Gyurcsó (37), 2-1 Litsingi (47), 3-1 Foxi (83.) ZTE-VASAS 1-1 (1-0) (Pénteken játszották.) ÚJPEST-DIÓSGYŐR (Vasárnap, 16 óra) FERENCVÁROS-HALADÁS (Vasárnap, 16 óra) KECSKEMÉTI TE-BP. HONVÉD 3-1 (1-1) KECSKEMÉT, 2500 néző. JV.: Veizer kecskémét: Németh - Maynard (Koszó 75.), Gyagya, Balogh, Mohi - Ebala, Szavics (Csukics 75.), Litsingi - Gyurcsó (Sztokics 84.), Foxi, Bori Budapest honvéd: Kemenes - Lovric, Botis, Bjelkanovic, Novák - Abass (Szekulics, 76.), Németh N. (Zelenka, 58.), Délczeg, Akassou, Tchami (Hidi, 46.) - Danilo A Bayern egy ötöst lőtt a széteső Hamburgnak A Bayern München erejét jelzi, hogy a Hamburg elleni találko­zón olyan játékosok ültek a kis- padján, mint a korábbi váloga­tott kapus Hans-Jörg Buti, vala­mint Jerome Boateng, Tóni Kroos és Luis Gustavo, három játékos az augusztus közepi Né- metország-Brazília válogatott mérkőzés szereplői közül. ÁJigha kell emlegetni: a pályára küldött tizenegy még erősebb volt, ját­szott Neuer, Rafinha, Van Buy- ten, Badstuber, Lahm, Timos- csuk, Schweinsteiger, Robben, Thomas Müller, Ribéry és Go­mez is. Nem nagyon akad a névsorban gyenge pont, hosszú idő után újra Az NB I állása 1. Debrecen 6 6 - - 13-3 18 2. Győr _ _6_ 6 - - 10-4 18 3. Pécs 6 4 1 1 9-8 13 5. Honvéd 5 4-2 15-7 12 5. Videoton 6 3 1 2 11-5 10 6. KTE 6 3 1 2 13-8 10 7. Pápa ~ 6 3 1 2 5-5 10 8. Siófok 6 2 2 2 6-5 8 9. Paks 6 2 2 2 8-10 8 10. Diósgyőr 5 2 1 2 8-6 7 Ti. Kaposvár 6 1 2 3 7-12 5 12. Haladás 5 11 3 3-6 4 13. Ferencváros 5 - 2 3 3-6 2 14. Vasas 6 - 2 4 6-15 2 15. Újpest 5-1 42-81 16. HE 6 - 1 5 3-14 1 együtt lehetett a pályán Ribéry és Robben is. A fentiek ellenére is meglepő, hogy a bajorok öt szerzett gólig jutottak, de az is igaz, hogy a Hamburg he­tek óta gyengélkedik, nagyjából azóta, hogy a Ligakupa elődöntő­jében megverte éppen a Bayernt. Az első gólt a 13. percben Van Buyten fejelte, majd négy perc­cel később Ribéry gólja szinte el is döntötte a mérkőzést. A továb­bi bő 70 perc már csak ráadás volt, Robben, Gomez, és a csere­ként beszállt Olic góljával a Bayern 5-0-ra nyert. A VfB Stuttgart 1-0-ra kikapott a nem túl acélos rajtot vett Bayer Leverkusentől. A hazai csapat­ban Hajnal Tamás 60 percet ját­szott, majd beállt utána a helyé­re az orosz Pavel Pogrebnjak. A találkozó egyetlen gólját Stefan Kiessling lőtte. Nyolc gólt hozott a Werder Bremen és a Freiburg találkozó­ja. Izgalmas meccs volt, a vendé­gek a 84. percben még kiegyen­lítettek 3-3-ra. Ám az utolsó 10 perc a brémaiaké volt, Hunt és Wesley is szerzett egy-egy gólt. ■ Andre Alves tizenegyesből lőtt góllal szerzett vezetést a bajnok Videotonnak. A fehérváriaké to­vábbra is kétarcú csapat: ameddig idegenben még nye­retlen, hazai pályán magabizto­san veri meg vetélytársait. Bundesliga 1,3. forduló M.gladbach-Wolfsburg_______4-1 Augsburg-Hoffenheim 2-0 Dortmund-Nürnberg _________2-0 Stu ttgart-Leverkusen _0-1 Werde r B.-Freiburg _____5-3 Kö ln-Kalserslautern 1-1 Mainz-Schalke vas. Hannover-Hertha yas.__ Bu zsáky Ákos győztes gólpasszt adott az Everton pályáján anglia A Liverpool idegenben megverte az Arsenalt, tovább fokozva Arsene Wenger amúgy sem csekély gondját Nem lesz könnyű idénye az Arsenalnak, illetve híveinek a mostani. Az Ágyúsok a második mérkőzésükön sem szereztek gólt, ha csak nem vesszük an­nak, ami Ramseyről a saját ka­pujába pattant. A Fabregas utá­ni korszak első rangadóján, az Emiratesben Arsene Wenger csapata 2-0-ra kikapott a Liver­pooltól. Az Arsenal drukkereit aligha vigasztalja, de ez egy balszeren­csés vereség volt. A 70. percig gól nélküli volt az állás, s nem tűnt úgy, hogy egyetlen pontot sem szerez a hazai csapat a mérkőzé­sen. Akkor azonban - alig két perccel azt követően, hogy Pepe Reina bravúrral hárította Robin van Persie kísérletét - az Ágyú­sok fiatal játékosa, a még tizen­éves Emmanuel Frimpong meg­kapta a második sárga lapját. Mi­után a Liverpool létszámfölény­be került, Kenny Dalglish azon- hal megerősítette a támadósort, beküldve a pályára Luis Suárezt és az előző idényben meglepően gólerős Raúl Meirelest. Kifizető­dő döntés volt, de nem elsősor­ban az első gólnál: azt az Arsenal maga hozta össze. Az ugyancsak még tizenéves spanyol védő, Ignasi Miquel, Luis Suárez szorításában rárúg­ta a labdát csapattársára, Aaron Ramseyre, ami aztán a kapus, Wojciech Szczesny fölött a háló­ba hullott. Nagyjából el is dőlt ezzel a mérkőzés, de a Liverpool­nak az utolsó percekben akadt még egy dobása. Luis Suáreznek nem kell sok játékperc ahhoz, hogy gólt szerezzen, egyébként az ugyancsak csereként beállt, Az Emiratesben Henderson és Frimpong harcol a labdáért. Szó szerint. Premier League, 2.forduló Sunderland-Newcastle 0-2 Arsenal-Liverpool 0-2 Aston Villa-Blackburn 3-1 Everton-QPR 0 1 Swansea-Wigan ____________0-0 Chels ea-WBA 2-1 Norwich-Stoke _______vas. Wolves-Fulham vas. Bolton-Man. City___________vas. Má n. United-Tottenham hétfő portugál Raúl Meireles passzá- ból. Kenny Dalglish extázisbán ünnepelt a meccs végén. Volt rá oka: a Liverpool legutóbb 11 éve tudott nyerni az Arsenal ottho­nában, természetesen akkor még a Highburyben. A Queens Park Rangers - né­mi meglepetésre - 1-0-ra győzött a Goodison Parkban, az Everton otthonában. A londoniak találatát Tommy Smith szerezte a 31. perc­ben. A győztes csapatban Bu­zsáky Ákos végigjátszotta a mér­kőzést. A magyar középpályás adta a labdát - a válogatott Jagiel- ka hibája után - a gól előtt 31 éves klubtársáhak. A QPR-nak ez volt az első győzelme a Premier League-ben - 1996 óta! ■ < \ < I