Somogyi Hírlap, 2011. augusztus (22. évfolyam, 178-203. szám)

2011-08-01 / 178. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011. AUGUSZTUS 1., HÉTFŐ IBIJlMUlllíllIM MMHiftiiMWWWSá Haraszti megadta az alaphangot labdarúgó nb i Tavaly szeptember után nyert újra hazai pályán a Siófok 10 A Balatonlelle és a Nagyatád is háromszor talált be ellenfelének ELŐKÉSZÜLETI LABDARÚGÓ­MÉRKŐZÉSEK: BALATONLELLE SE- NAGYKANIZSA 3-3 (0-2) Balatonlelle, 100 néző. V.: Ko­vács J. BALATONLELLE SE: Nagy G. (Timbókovlcs) - Bodrogi (An- dermann D.), Kenéz, Nagy G., Sylla (Mercz) - Kiss L. (Peszt), Galgóczi (Pfeiffer), Tóth A. (Himics), Graszl N. (Ander- mann Cs.) - Stocker (Görcsi), Petronovics. edző: Készéi Fe­renc. A hétvégi kupameccsre készülő balatonlellei társulat gólzáporos edzőmérkőzést ját­szott a kanizsai egylettel. A LELLEI GÓLSZERZŐK: Nagy G., Görcsi, Petronovics (11-es- ből). NAGYATÁD FC- DOMBÓVÁR FC 3-0 (2-0) Nagyatád, 50 néző. V.: Vukman. Nagyatád FC: Patak (Csenei)- Szabó Sz., Dekanics (Aká- csos), Kiss I. (Ivusza), Kovács B.- Mixtai (Bútor), Márton A., Androsics (Keresztes), Keczeli (Galamb) - V. Nikolics, Iván D. edző: Papp Zoltán. Magabiztos hazai győzelem született a nagyatádi előké­születi találkozón. gólszerzők: Keczeli 2, Akácsos. ■ Fenyő G. Hétközi ajánlatunk KEDD: Böhönye-Nagyatád FC. Böhönye, 18 óra. szerda: Nagyatád FC-NK Kapronca (Horvátország). Na­gyatád, 17.30 óra. Nagybajom-Balatonlelle SE. Nagybajom, 18 óra. 1. Dresden-Leverkusen ___________3-3 x 2. Babelsberg-Duisburg .______0-2 2 3. Oberhausen-Augsburg 1-1 x 4. Rostock-Bochum_____________2-2 x 5. Holstein Wel-Cottbus; ■ • 3-01 6. Unterbaching-Freiburg________3-2 1 7. Karisruhe-Aachen_____________3-11 _8. Malmő-Djurgarden félbeszakadt 9. Norrköping-T relleborg 2-11 10. Gefle-Örebro________________0-1 2 11 . Helsingborg-Göteborg________2-1 1 12 . AIK Stockholm-Elfsborg lapzártakor 13. Haicken-Syrianska lapzártakor A pluszmérközés:_____________________ 14 . Ajax-Twente___ 1-22 Nem v életlenül mumusa az Újpestnek a Siófok, mely ezúttal is megtréfál­ta a hússzoros bajnokot, melynek első perctől esé­lye sem volt a sikerre. Keszthelyi Zoltán Az újpestiekre nézve hízelgő eredményt született Siófokon, ahol a házigazda fiatalok kiütöt­ték a lila-fehéreket. (Nem igaz, hogy az Újpesté a legfiatalabb együttes az első osztályban, a ba­latoniak kezdőjének átlagéletko­ra alacsonyabb volt a lilákénál.) A pápai vereség után Florváth Károly egy helyen változtatott, Lattenstein helyett Harasztit küldte pályára, aki ötven má­sodperc alatt megrúgta első NB I-es gólját szabadrúgásból. A19 éves, Paksról érkezett fiatal - tizedik meccsén másodszor volt kezdő az élvonalban - már Pá­pán is megkapta a pontrúgáso­kat és most bizonyította: nem vé­letlenül osztotta rá ezt a szerepet Horváth Károly. Haraszti mellett ki kell emelni többek közt Len­gyel játékát, aki nem csak re­mek védőmunkájával vétette észre magát, még az ellenfél ka­puja előtt is veszélyes tudott len­ni. A belső védő a csapat egyik alappillére lehet ebben a szezon­ban. - Lényegesen többet futot­tunk, mint Pápán - mondta Len­gyel Dániel. - Akkor mi kaptuk, most viszont mi rúgtuk az első gólt, ami meghatározó volt. Az ellenfélben nagyon jó játékosok voltak, de szervezetten védekez­tünk, nagyon jól mozogott együtt a csapat. Hogy miként kerültem Siófokra? Egyszerűen lejárt a szerződésem Szombathelyen, én MIHALECZ ISTVÁN: A kulcsmo- mentum az első percben volt, ami önbizalmat adott, így vé­gig kézben tartottuk az irányí­tást. A második félidőben „le­hoztuk a meccset”, az utolsó tíz percben pedig minden ki­jött, mertünk futballozni. Egy tanulsága van a mérkőzés­nek: nagy vagyunk még nagy­betűs csapat, de jobb csapat lettünk. pedig váltani szerettem volna. A kezdetektől éreztették velem, hogy itt szükség van rám, ezért is jöttem. Ráadásul az otthonom­hoz, a fővároshoz is közelebb va­gyok. A balatoniak kétség kívül re­mekül zártak, hisz - néhány beadás mellett - Milintének mindössze két Kabát lövést kel­lett hárítania.- Ha berúgjuk a helyzeteket, Mészöly GÉZA: Két vereséggel érkeztünk, aztán az első perc­ben gólt kaptunk. Nem a leg­jobb forgatókönyv, ráadás­ként az első félidő utolsó per­cében kaptunk még egyet Hi­ába volt nálunk a labda, helyzeteket nem tudtunk ki­alakítani. A gólok után rá­adásul elszállt a játékosaim önbizalma, gyeríge teljesít­ményt nyújtottak. könnyebb lett volna - tette hoz­zá a kapitány Tusori Richárd. - Végig azt éreztem, kezünkben van a meccs, még a második fél­időben is a mi akaratunk érvé­nyesült, nekünk voltak lehető­ségeink. Tartottunk attól a já­tékrésztől, ám alaptalan volt. Valóban másként játszottunk, mint Pápán. Hogy mégis mi vál­tozott? Nem tudom, mindent ugyanúgy csináltunk, mint a Pápa-meccs előtti héten, talán kevesebbet edzettünk, frisseb­bek voltunk. Egyszerűen össze­jött a társaság. Azt is meg kell jegyezni, hogy hazai pályán ját­szottunk és a bátrabb támadójá­tékot is felmertük vállalni. - Bi­zonyítani akartunk, hogy több­re vagyunk képesek a Pápán lá­tottnál - folytatta Kecskés Ta­más. - A győzelmünk valóban magabiztos volt, de nagyon meg kellett érte dolgozni.- Nincs titok, egyszerűen si­került elhitetni a labdarúgóim­mal, hogy nem a Pápán mutatott az igazi arcuk - mondta Horváth Károly. - Nem volt olyan labda­rúgóm, aki ne hitt volna a győze­lemben! Nagyon fontos siker volt ez a pápai vereség, illetve az ott mutatott produkció után, mely­nek értékét tovább növeli, hogy hazai pályán értük el. A szakvezetőnek igaza van, hisz az elmúlt szezonban egyet­len meccset sem nyertek saját közönségük előtt! Utoljára kö­zel egy éve, tavaly szeptember­ben ünnepelhettek a DVSC le­győzésekor. Újpesti oldalon a somogyi fo­ci egyik nagy ígérete Barczi Dá­vid is lehetőséget kapott, ebben a szezonban első alkalommal és rögtön kezdőként. Legutóbb május 29-én szerepelt tétmecs- csen, az Újpest második csapa­tában a Makó ellen (1-1), me­lyen gólt is szerzett.- Az egyetlen pozitívum, hogy újra ott lehettem a pá­lyán, a játékról most ne be­széljünk - mondta bosszúsan Barczi Dávid, aki szerint a há­zigazdák sokkal frissebben mozogtak. - Két vesztes és rúgott gól nélküli meccs után azzal a céllal jöttünk Siófok­ra, hogy betaláljunk. Nem is emlékszem olyanra, hogy zsi­nórban három meccsen ne szereztünk volna gólt. Még az is ritka volt, hogy egy-egy meccsen nem találjunk be. Kétség kívül rossz passzban vagyunk, amiből egy siker után meggyőződésem, hogy talpra tudunk állni. Remélem, hogy ez már a következő for­dulóban bekövetkezik, ami­kor a Paksot fogadjuk. BFCSÍófok 24M UjpéstFC BFC Siófok: Milinte - KissZs., Lengyel D„ Újpest FC: Balajcza - Szokol, Dvorschák, Fehér, Fejes - Haraszti (Rebrik, 74.), Kecskés Wilson, Pollák - Egerszegi, Balogh (Horváth A., 91.),Tusori, Melczer - Huszák - B.(Markovics, 46.) - Böőr(Simon K, 46.), Farkas J.(Horváth B„ 84.). Kabát, Barczi (Lázár, 62.) - Rajczi. Vezetőedző: Mihalecz István. Vezetőedző: Mészöly Géza. Siófok, Városi Stadion, 6000 néző. V.: Berke. Gólszerzők: Haraszti (1.), Huszák (45.). Nem nagybetűs csapat, „csak" jobb csapat Gyúrta Dániel Sanghajban is a csúcsra került úszó-világbajnokság Egy arany és három bronz jutott a magyaroknak a kínai metropoliszban Németh Dávid junior csúccsal jutott a döntőbe Négy éremmel - egy arannyal és három bronzzal - zárta a magyar válogatott a Kínában, Sanghajban vasárnap zárult úszó-világbaj­nokságot.- A vb előtt bíztunk 200 m mellen az éremben. Végül is ő volt a világbajnoki címvédő, ám az aranyról nem beszéltünk - mondta a 33 éves kaposvári Virth Balázs, aki már 1999 óta irányítja az immár kétszeres vi­lágbajnok Gyúrta Dániel (Bp. Jö­vő SC-Veolia) edzéseit.- Mikor érezte úgy, hogy ebből akár arany is lehet?- A középdöntő után. Itt már úgy úszott - tökéletes volt a tem­pószáma, az irambeosztása, s láttuk a nagy riválisait is, hogy mire (lehetnek) képesek -, ami a dobogó legfelső fokát jelenthet­te a 21 éves Gyúrta Dániel szá­mára.- A magyar (férfi) úszóknak még három bronz jutott Sang­hajban.- Az ajkai Kiss Gergő 800 és 1500 méteres gyorsúszásban szerzett harmadik helye egyér­telműen bravúr. A harmadik bronzunkat Cseh László szerez­te 200 vegyesen. Ő az a verseny­zőtípus, akiben minden világ- versenyen benne van az érem.- És a többiek?- Hát lehetett volna szebb is Gyúrta Dániel (középen) és mestere, Virth Balázs tavaly áprilisban a so­mogyi megyeszékhelyen a kaposvári röplabdacsapatnak szurkolt az összkép... Többen adósak ma­radtak a jó eredménnyel, s így sajnos csak álom maradt a dobo­gó. Bő egy évünk van arra, hogy a szakvezetés megfejtse ennek az okát, s a 2012-es londoni olimpiáig korrigáljuk a hibákat. ■ Fenyő Gábor Negyedik a pólócsapat A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁ­LOGATOTT a szerbek után a horvátoktól is kikapott egy góllal (12-11) szombaton a bronzmérkőzésen, így a csaló­dást jelentő negyedik helyen zártak Sanghajban a Ke­mény-legények. Hódmezővásárhely ad otthont az ezekben a napokban zajló fel­nőtt uszonyos és búvárúszó vi­lágbajnokságnak, ahol a Kapos­vári Középületkivitelező Ador­ján SE-t Stier Lilla, Lábodi Lau­ra, Kovács Zsófia, valamint Né­meth Dávid képviseli. A 4x200 m-es férfi váltó Németh Dávid­dal a soraiban a 7. helyen ért cél­ba, míg a kaposvári tehetség 1500 m-es uszonyos úszásban junior országos csúccsal jutott be a fináléba, 400 m-en pedig a 11. lett. A közelmúltban véget ért junior Eb-n két ezüstérmet szerző Stier Lilla a negyedik leg­jobb idővel kvalifikálta magát a 200 méteres uszonyos gyors­úszás döntőjébe. ■ T. I. t < i *