Somogyi Hírlap, 2011. július (22. évfolyam, 152-177. szám)

2011-07-25 / 172. szám

Helyzete sem volt a Siófoknak labdarúgó nb i Hét új labdarúgóval a kezdőben kaptak ki Pápán a balatoniak A címvédő nyerte az élcsapatok székesfehérvári rangadóját Keszthelyi Zoltán Két szabadrúgásgóllal ka­pott ki Pápán a BFC Sió­fok, melynek legfeljebb a döntetlenre lett volna esé­lye hatástalan támadójá­tékának köszönhetően. llltsSll 1 yí'y A folytatásban ennél több kell a balatoniaktól, ha meg akarnak kapaszkodni az élvonalban Maric duplája a hazaiak javára döntötte el az összecsapást Alaposan átalakított BFC Siófok lépett pályára Pápán, hisz a leg­utóbb májusban, a Preutz stadi­onban nyerni tudó kezdő tizen­egyből mindössze négyen - Fe­hér, Kecskés, Tusori, Melczer - maradtak! Milinte már szerepelt ugyan Siófokon, de hatan - Fejes, Lattenstein, Farkas, Lengyel, Huszák, Kiss - első alkalommal húzták magukra a kék-sárga mezt tétmérkőzésen. A pályára lépők közül Farkas első, Fejes második, Horváth Bence ötödik, Kiss és a 19 éves Haraszti kilen­cedik, Horváth Attila tizenkette­dik, Lengyel huszonkilencedik meccsét játszotta az élvonalban. Nem lehet tehát azt mondani, hogy rutinos labdarúgók alkot­nák az együttest... Ráadásul - a rutinos Milintét leszámítva - a pályára lépett tizenhárom me­zőnyjátékos átalagéletkora nem érte el a huszonhárom évet! Érde­mes még megjegyezni, hogy a Paks mellett a BFC Siófok a má­sik olyan együttes, melyben nem szerepel(t) külföldi labdarúgó. A balatoniaknak az első talá­latig sikerült kézben tartaniuk a találkozót, ám Maric szabad­rúgásból szerzett vezető gólja tulajdonképp el is döntötte a há­rom pont sorsát, hisz látható volt: ezúttal legfeljebb „véletle­nül” képesek betalálni Szűcs hálójába.- Nem akarjuk egy emberre fogni a vereséget - mondta az első gól kapcsán Horváth Kár­oly szakmai igazgató, aki sze­rint hárítható lett volna Maric kísérlete. - Későn láttam meg a labdát, amit takartak a lövés pillanatában - mondta Milinte Árpád. - Elértem ugyan, de már csak a vonalon belül. A kapus a folytatásban bemu­tatott ugyan két remek védést LOMBARD PÁPA-BFC SIÓFOK 2-0 (0-0) Pápa, Pemtz stadion, 1500 néző. Vezette: Takács /. pápa: Szűcs L. - Nagy S. (Tóth G. 73.p), Dlusztus, Totadze, Présinger - Farkas A., Ganugrava - Lovrencsics (Varga G. 81.p), Maric, Puri (Quintero 60.p) - Ferenczi. VEZETŐEDZŐ: Véber György. bfc siófok: Milinte - Kiss Zs., Lengyel D., Fehér, Fejes - Lattenstein (Horváth A. 78.p), Kecskés, Tusori, Melczer ­Huszák (Haraszti 78.p)- Far­kas J. (Horváth B. 81.p). veze­tőedző: Mihalecz István. GÓLSZERZŐK: Maric 47., 77. percben. VÉBER GYÖRGY (PÁPA): Az ele­jén a vendégek levédekezték a csapatjátékot, csak passzol- gattunk minden hatékonyság nlkül. A gól után hamarabb is eldönthettük volna a mécs­esét, amit aztán az újabb sza­badrúgás meg is tett. Ilyen rajtról nem is álmodtunk, két forduló után hat pontunk van és nem kaptunk gólt. MIHALECZ ISTVÁN (BFC SIÓ­FOK): Közhelyes, de küzdel­mes meccs volt. Az első gólig stabilan védekeztünk, kont­roláltuk a meccset. Az első félidő alapján döntetlengya­nús találkozó lehetett volna. Hogy nem lett izgalmas, ar­ról egy jó egyéni teljesítmény döntött. A szívvel ezúttal nem volt gond, de inkább a fe­jünkben hordtuk volna a já­tékosok, akkor jobb lett vol­na a helyzet. Ferenczi fejesénél, majd Lovren­csics lövésénél, ám Maric máso­dik szabadrúgásánál újra tehe­tetlen volt, mely ezúttal a jobb oldali kapufáról vágódott védhe- tetlenül a hálóba. Helyzet sem kellett, két pontrúgás elég volt a hazai sikerhez! Azért azt meg kell jegyezni, hogy ha nincs Maric első gólja, akkor is legfel­jebb a döntetlenre lett volna esé­lyük a vendégeknek, hisz sem­mi veszélyt nem jelentettek Szűcs kapujára.- A támadóink kórházban vannak, így nehéz gólt szerez­ni - kommentálta a történteket Horváth Károly, Báli és Cser- melyi sérülésére utalva. - Hogy lehetne a támadójátékon javíta­ni? Ha veszünk labdarúgót, amihez ugye pénz kellene. (Azért akadt még támadója Horváth Károlynak a kispados Haraszti és Horváth Bence mel­lett Sowunmi Thomas szemé­lyében, ám utóbbi ezúttal civil­ben figyelte társait a pálya szé­lén... Ráadásul remélhetőleg az utóbbi mellett végre Rebrik is rövidesen csatlakozik a társak­hoz, így bővülhet még a táma­dó szekció.)- Jelenleg jobb együttes a Pá­pa - mondta bosszúsan a lefú­jás után Kecskés Tamás. - Fö­lényben játszottak ugyan, de az első gólig jól tartottuk magun­kat. Ez a találat mindent eldön­tött. A folytatásban sem adtuk fel, tettük tovább a dolgunkat, de gólhelyzetet nem tudtunk ki­alakítani. A siófokiak teljesítményéről Véber György szavaiból is lehet következtetni, aki szerint az új­pestinél gyengébb játékkal ruk­koltak elő, mégis magabiztosab­ban nyertek. (A következő for­dulóban épp a két vereséggel rajtoló - a pápaiaktól otthon ki­kapó - Újpestet fogadja a BFC Siófok).- A védekezésünk stabil volt, a játékunk is megfelelő hellyel-közzel, ám a tempóval nem vagyok elégedett - mondta a pápai vezetőedző. Ezúttal azonban ez a gyengébb tempó is elég volt... TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ OTP BANK LABDARÚGÓ LIGA II. FORDULÓJÁBÓL: ZALAEGERSZEGITE- DEBRECENI VSC-TEVA 0-2 (0-0) Zalaegerszeg, 3186 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: gólszerzők: Kul­csár T. (77.), Yannick (79.). VASAS-PÉCSI MFC 1-2 (0-0) Illovszky-stadion, 2500 néző. V.: Radványi. Gólszerzők: Gáspár (51.), illetve Horváth Zs. (49.), Nagy 0. (70.). SZOMBATHELYI HALADÁS- BP. HONVÉD 2-4 (1-2) Szombathely, 3500 néző. V.: Szilasi. Gólszerzők: Tóth P. (24.), Kenesei (51., 11-esből), illetve Danilo (16., 35., mindkettőt 11- esből), Novák (64.), Lovric (71.). Kiállítva: Horváth A. (85.). GYŐRI ETO FC-ÚJPEST FC 1-0 (0-0) Győr, ETO-Park, 3000 néző. V.: Solymosi. Gólszerző: gólszerző: Piliba- itis (53.). VIDEOTON-MVM PAKS 4-0 (2-0) Székesfehérvár, 3200 néző. V.: Berger. Gólszerzők: Vasiljevic (4., 68.), Alves (38.), Nikolics (87.). Kiállítva: Bartha (36.). FERENCVÁROS- DIÓSGYŐRI VTK 1-1 (1-0) Albert-stadion, 6500 néző. V.: Garda. Gólszerzők: Abdi (4.), Luque (68.). Kiállítva: Gatiardo (38.), Pál (84.). A 3. FORDULÓ PROGRAMJA: Július 29., péntek, 19 óra: Győri ETO-Szombathelyi Hala­dás. Július 30., szombat, 17.30 óra: Bp. Honvéd-Vasas; 19 óra: Pécsi MFC-Zalaegerszegi TE, BFC Siófok-Újpest; 20 óra: Ka­posvári Rákóczi FC-Videoton. Július 31., vasárnap, 16 óra: Di­ósgyőri VTK-Kecskeméti TE; 18 óra: Debreceni VSC-TEVA- Ferencváros; 19 óra: MVM Paks-Lombard Pápa. Egy félidő alatt nagy hátrányba került Kecskeméten a Rákóczi labdarúgó NB l Foxival szemben nem volt ellenszere a kaposvári alakulatnak, Szavics 11-esből volt eredményes KECSKEMÉTI TE- KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC (3-0) - LAPZÁRTAKOR JÁTSZOTTÁK Kecskemét, 2000 néző. Vezet­te: Veizer (Kis Z., ifj. Kormá­nyos). KECSKEMÉTI TE: Rlbánszkl - Alempijevics, Radanovics, Ba­logh B., Mohi - Gyurcsó, Ebala, Szavics, Csukics - Foxi, Tököli. vezetőedző: Tomlszlav Szlvics. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Haj- duch 7 Okuka, Bank, Zsók, Gujics - Hegedűs, Pedro, Kato­na, Grumics, Bőle, - Perics. Ve­zetőedző: Sisa Tibor. gólszerző: Foxi a 10. és a 14. percben, Szavics (a 31. percben , 11-esből). Sok időt nem töltöttek a csapa­tok az ismerkedéssel, hiszen az első öt percben már három szög­letet is láthatott a közönség. Egyet a Rákóczi, kettőt a Kecske­mét végezhetett el. Különösebb veszélyt egyik sarokrúgás sem jelentett. A mérkőzés első hely­zetéből mégis gól született. A10. percben Alempijevics jobb olda­li beadását Foxi helyezte a bal al­só sarokba. 1-0! A nagyobb gondot pedig az jelentette, hogy a meccs máso­dik helyzete után is megrez- dült a Rákóczi hálója. Alempijevics beadását ismét Foxi értékesítette, miután ka­pásból vágta a labdát a kapu jobb oldalába. 2-0! A hazaiak a villámrajtot köve­A kaposvári Grumics (jobbra) Kecskeméten is kezdett a Rákócziban tőén is támadásban maradtak és gyors akcióikkal rendre ve­szélyt okoztak a Rákóczi kapuja előtt. A kaposváriak egy távoli Okuka lövéssel próbálkoztak, ám a jobbhátvéd kísérlete nem talált kaput. Nem úgy a túloldalon, ahol előbb Szavics, majd Gyurcsó egy egy bombáját védte Haj- duch. Alig fél órányi játékot követő­en már három góllal vezetett a hazai együttes, miután Szavics büntetőből lőtt a bal alsó sarok­ba. 3-0! Bár a hazaiak csütörtökön Kazahsztánban játszottak Euró- pa-liga selejtezőt nem látszott rajtuk a fáradtság, sőt ötletesen, lendületesen és - kaposvári szemszögből nézve - sajnos igen gólveszélyesen fociztak a lila-fehérek. A szünet előtt Sisa Tibor ket­tős cserével próbálta segíteni nehéz helyzetben lévő csapatát és a 36. percben Bőle Lukács helyett Jánvári Gábor, míg Bo­risz Gujics helyett Bóján Pavlovics lépett pályára. Az első félidő hajrája is a kecskemétie­ké volt, akik az érthető módon jókedvű, vidám közönségük ál­tal támogatva még a játékrész utolsó pillanataiban sem vettek vissza a tempóból. A találkozó végeredményét keddi lapszámunkban olvas­hatják. ■ Temesvári Iván E^^^^S^^^^Z^^^^^NÉGYKORCsÖpÖRTBANSZÜlfTÉT^ÖMÖGYfGYÖzÉlf^^ |J A VII. IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-FESZTIVÁLON >100L0.L|