Somogyi Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-28 / 98. szám

10 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011. ÁPRILIS 28., CSÜTÖRTÖK A Fradit is megverte a Rákóczi labdarúgó nb i Zalaegerszegen szenvedett vereséget a BFC Siófok csapata Egy kupacban a rákóczisok. A győztes találat után érthetően örömmámorban úszott az egész csapat, amely a Fradit is megverte A Szeged elleni meccsen búcsúzik közönségétől a Kaposvár Utolsó hazai bajnoki mérkőzésé­re készült a Kaposvári KK NB J/A-csoportos Férfi Kosárlabda­csapata. Fekete Ádám vezető­edző együttese csütörtökön 18 órai kezdettel a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák gárdáját látja ven­dégül a Kaposvári Városi Sport- csarnokban. A vendégek mindenképp esé­lyesebbnek számítanak az im­már csonka csapattal kiálló so­mogyiakkal szemben. A szege­diek még versenyben vannak a 10. helyért és reális céljuk az utolsó két meccsük megnyerése (a záró fordulóban a Salgótar­jánt fogadják). A Szeged elleni összecsapás előtt a kaposváriak helyzetét to­vább nehezíti, hogy a Salgótar­jánban térdsérülést szenvedő és emiatt kieső Soós Gábort is minden valószínűség szerint nélkülözni kell. Csapattársai sem lesznek sokkal tovább ér­dekeltek, hiszen számukra pén­teken Nyíregyházán zárul a 2010/2011-es bajnoki pontva­dászat. Jó lenne, ha legalább a hazai közönségtől sikerrel meg­vívott csata után búcsúzna a so­mogyi együttes. Aki szeretné látni, hogy az ebben az összeállításban utoljá­ra itthon szereplő kaposvári csapat mire lesz képes a szege­diek ellen, látogasson ki csütör­tök este a Városi Sportcsarnok­ba. ■ Kun Z. Újabb öt évig Kaposváron a focifesztivál Újabb öt esztendeig biztosan Ka­posvár ad otthont a Youth Foot- ball Festival Nemzetközi Ifjúsá­gi Tornának, az erről szóló meg­állapodást tegnap délelőtt írták alá a felek a Városháza díszter­mében. Szita Károly Kaposvár polgármestere kiemelte, hogy a város számára is igen fontos a rendezvény, a fesztiválhangulat kedvéért pedig a világ több pont­járól térnek vissza évről-évre a somogyi megyeszékhelyre. A tegnap aláírt megállapodás értelmében Kaposvár városa öt esztendő alatt ötvenmillió forin­tos támogatással járul hozzá a rendezvényhez. ■ Temesvári I. Mindkét somogyi együt­tes pályára lépett a Moni- comp Liga, 25. fordulójá­ban. A Kaposvári Rákóczi FC a Fradit verte, míg a BFC Siófok Zalaeger-sze- gen kapott ki. Temesvári I., Keszthelyi Z. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- FERENCVÁROS 2-1 (0-0) Kaposvár, Rákóczi-stadion, 5500 néző. V.: Bognár T. RÁKÓCZI FC: Kovács Z. - Okuka, Grúz, Zsók, Gujics - He­gedűs, Máté (Szepessy, 62. p.) - Pavlovics (Jawad, 85. p.), Oláh (Farkas Z., 90. p.), Balázs - Pe- rics. vezetőedző: Sisa Tibor. FTC: Haber - Balog Z., Csiz­madia, Tütorics, Junior - Mora- les (Stanic, 76. p.), Maróti - Schembri, Heinz, Rósa - Abdi (Miljkovics . SZAKMAI IGAZGATÓ: Prukner László. gólszerzők: Oláh (11-esből, a 63. percben), Zsók (a 89. perc­ben), illetve Schembri (a 47. percben).- Alszol Bence?- Még van időm felébredni a második félidőre - válaszolta Tóth Bence, a Fradi fiatal közép­pályása bő másfél órával a kez­dő sípszó előtt egy lelátói kér­désre, egyúttal jelezve, hogy a cserepadon kapott helyet. Az egykori kaposváriak közül viszont ketten is a kezdőben voltak, így Maróti Béla és a bra­zil Junior is. A Rákócziban egy változás történt a múlt heti baj­nokihoz képest. Korhűt Mihály helyett Borisz Gujics kapott le­hetőséget a balhátvéd posztján.- A fradistáknak nem itt van ám a helyük - dörrent egy hang a klubház felőli lelátón a Fradi- sálat viselőkre célozva, ám a mosoly kísérte „beszólás” jelez­te nem lesz probléma a két tá­bor között. Nem is nagyon lehe­tett, hiszen a bemutatáskor a vendégek edzőjét Prukner Lászlót is megtapsolta a hazai publikum. A meccs alaphangját aztán Oláh Lóránt adhatta vol­na meg, ám lövése után a bal kapufán csattant a labda. A szü­net előtt még Perics ziccere, U- letve Abdi távoli lövése mozgat­ta meg a kapusokat, de Haber és Kovács is bravúrral hárított. Talán sokan még a büfében áljtak sorban, amikor a máso­dik félidő elején a Fradi meg­szerezte a vezetést Schemrbi ta­lálatával. A Rákóczi ezt követő­en átvette az irányítást és Okuka buktatásáért megítélt büntetőt követően Oláh révén sikerült is egyenlíteni. Alapo­san felpörgött a meccs. A két tá­bor űzte-hajtotta kedvenceit, bár a fradisták újpesti kollégá­ikról sem feledkeztek meg... A pattanásig feszült hajrában egy kaposvári szögletet követő­en Zsók József ugrasztottá talp­ra a népes publikumot, miután Siófoki hiánypótlás szerdán ülésezett a Ma­gyar Labdarúgó-szövetség El­sőfokú Licencadó Testületé. Tizenöt klub felelt meg a kö­vetelményeknek, így első kör­ben megkapták a 2011­2012-es szezonra érvényes él­vonalbeli licencet. Hat igény­lőt (DVSC, Újpest, BFC Siófok Kft, Diósgyőr FC Kft, Kecs­keméti TE Labdarúgó Kft és Mezőkövesdi SE hiánypótlás­ra köteleztek. közelről a hálóba továbbított. Ezzel megszerezte a győztes ta­lálatot ZALAEGERSZEGITE- BFC SIÓFOK 2-1 (1-0) ZTE Aréna, 2038 néző. Vezet­te: Andó- Szabó S. ZTE:Vlaszák - Kocsárdi, Szalai T., Bogunovic, Panikvar - Kamber - Balázs Zs.(Varga R. 75.p), Túrkovs (Miljatovic 65.p), Horváth A., Delic A.(Simonfalvi 50.p) - Simon, vezetőedző: Csank János. bfc siófok: Molnár P. - Tusori, Graszl, Fehér, Novák ­A gólvágó kezdőrúgása A mérkőzés előtti kezdőrú­gást Túrái László végezte el, aki 1974 nyarán igazolt a Rákóczihoz és a kaposvári klub első három élvonalbeli szezonjában erősítette a so­mogyiakat. Túrái, aki nem mellékesen a Ferencváros­ban nevelkedett fontos gó­lok szerzőjeként óriási érde­mei voltak a Rákóczi kora­beli első osztályú szereplé­seiben. Csordás, Ludánszki (Lukács 68.p), Kecskés, Melczer (Cser- melyi 87.p) - Isaac (Hómmá 46.p) - Délczeg. szakmai igaz­gató: Horváth Károly, vezető­edző: Mihalecz István. gólszerző: Turkovs 14. perc, Simon (11-esből) 53. perc, Csor­dás (11-esből) 63. perc. kiállítva: Bogunovic 63.perc. Öt vereüen meccs után érkez­tek a balatoniak az egerszegi- ekhez, akik két verséggel, ki­lenc kapott góllal várták a meccset. Az előjelek tehát ked­veztek az újoncnak, ráadásul Andó-Szabó volt a játékvezető, aki kétszer dirigált nekik és mindkétszer - Szolnokon (4-0) és Kispesten (1-0) - nyertek! Az utóbbi volt, aki utoljára - 1366 perce - büntetőt adott a siófoki­aknak a szezonban Szolnokon. Horváth Károly alaposan fel­forgatta együttesét: az eltiltott Mogyorósi mellett Hommát és Lukácsot is kihagyta, helyettük Ludánszki, Csordás és Isaac kezdett. A meccs elején hét (!) szögletet rúgtak, majd a házi­gazdák megmutatták, hogy kell egy pontrúgást elvégezni. Jobb oldali legurított szabadrúgás után Horváth lőtt, a labdájába Túrkovs belestukkolt és - hely­zet nélkül - vezettek is a kékek. (Ezt a variációt nem most csi­nálták elsőként.) Ziccere vi­szont a siófokiaknak volt, de Délczeg (11. p) és Csordás (30. p) labdáját is bravúrral fogta Vlaszák, aki Délczeg löketét is védte (39. p). A második félidőt megint a vendégek kezdték jobban, több­ször a védők mögé kerültek, de elpuskázták a lehetőségeket. A másik oldalon Horváth szabad­rúgás utáni, kapu elő ívelt lab­dájától megzavarodtak: Ludán­szki lerántotta Túrkovst, majd büntetőből Simon átemelte a labdát az elfekvő Molnár felett (2-0). Két szabadrúgás, két gól! A folytatásban Hómmá szemfü- lességének köszönhetően szépí­tett az újonc, ráadásul Boguno- vicot kiállították miután utolsó emberként faultolta. A büntetőt Csordás a jobb alsóba rúgta, Valszák ment, de nem érte el. Az emberelőnnyel nagy lehető­séghez jutott a BFC Siófok, mely beszorította ugyan ellen­felét, de a beívelgetésekből zic­cerhez már nem jutott a kapuja elé élő falat vonó egerszegiek- kel szemben. Hajnali három felé járt már az idő, amikor asztalt bontottak röplabda Sírni csak a győztesnek szabad - az éremosztás után a Central Parkban is várt rájuk egy nagy fellépés Páratlan bravúrsorozatot mond­hat a magáénak a Fino-Kaposvár férfi röplabdacsapata. Az elmúlt fél évtizedben ugyanis - vagyis amióta hazatért külföldről Kán­tor Sándor -, megszakítás nélkül nyerik a bajnokságot és a Magyar Kupát A társaság - amelynek né­gy tagja, nevezetesen a tavaly nyáron Kecskemétről érkezett Bagics Balázs, továbbá a saját ne­velésű Gergye Roland, Magyar Bálint és a liberó Deák Márk az el­ső bajnoki címét és kupagyőzel­mét ünnepelhette - összesítve immár a 27. aranyánál tart. Aligha mondunk vele nagy új­donságot; a kedd esti éremátadá­son ők voltak a leginkább meg­hatódva. A győztes tiszteletére játszott Himnuszt Deák Márk és Magyar Bálint - mindketten le­hetőséget kaptak csereként az utolsó aranymeccsen - össze­ölelkezve hallgatta. Utóbbinak el is eredt a könnye, amit egyálta­lán nem szégyellt. De hát miért szégyellte volna, hiszen tudjuk: sírni csak a győztesnek szabad... A sokszoros aranycsapat tag­jaira - és lelkes híveire - várt még egy nagy fellépés a bajnoki döntő után; a Central Parkba vol­tak hivatalosak.- Örömmel jelentem, jól bír- tűk a gyűrődést. Hajnali három § felé járhatott már az idő, amikor | asztalt bontottunk - mondta a .5 kedd esti találkozó legjobbjának S választott Gergye Roland. A kaposvári aranycsapat immár a 13. bajnoki elsőségét ünnepelhette FINO-KAPOSVÁR-KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE 3-0 (23,17,18) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 600 néző. V.: Hóbor, ifjabb Szabó P. fino-kaposváR: Kaszap (5), Gergye (13), Nagy J. (8), Schulcz (15), Hoboth (3), Szabó A. (2). csere: Dömötör (liberó), Deák M. (liberó), Laszczik (-), Ma­gyar B. (-), Bagics (4). VEZETŐ­EDZŐ: Kántor Sándor, edző: Horváth Dániel. KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE: Tóth G. 1. (-), Somodi (8), Farkas P. (1), Rapi (7), Csala (6), Dorcsák (7). csere: Szabó T. (li­beró), Bokor G. (2), Hatvány (1), Jantovics (-). vezetőedző: Ka- ragics Mátyás. kántor Sándor: - Ha hul­lámzó játékkal is, de hazai pá­lyán, szurkolóink előtt lettünk újra bajnokok. KARAGICS MÁTYÁS: - Sok hi­bával játszott a Fino-Kaposvár. A bajnoki döntő három mérkő­zése közül talán most lehetett volna a leginkább keresni va­lónk, csak éppen a hitünk hi­ányzott hozzá... ■ Fenyő Gábor Ötmillió az aranyakért KAPOSVÁR ÖNKORMÁNYZATA mil­liókkal jutalmazta az aranycsa­patot; a Magyar Kupáért két-, a bajnoki címért pedig hárommil­lió forint prémiumot kap a megyeszékhelytől a társaság. 4 I i t ♦