Somogyi Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-21 / 93. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011. ÁPRILIS 21., CSÜTÖRTÖK Előny a fehérváriaknál labdarúgó mk Nagyot küzdött, ám alulmaradt a Rákóczi csapata Oláh Lóránt (balról) és társai végig nagyon küzdöttek, ám nem tudták bevenni a nagy favorit Videoton kapuját A jövő héten már tizenharmadszor lehet bajnok a Fino-Kaposvár KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE­FINO-KAPOSVÁR 1-3 (-20, -10,22, -22) Kecskemét, sportcsarnok, 300 néző. V.: Mocsnik, Újházi. KALO-MÉH KECSKEMÉTI SE: Tóth G. I. (4), Csala (12), Dorcsák (3), Rapi (11), Farkas P. (7), Somodi (8). csere: Szabó T. (liberó), Bo­kor G. (-), Erki (-), Hatvány Zs. (-), Jantovics (-), Tóth G. II. (-). vezetőedző: Karagics Mátyás. fino-kaposváR: Kaszap (6), Ba- gics (5), Nagy J. (14), Schulcz (13), Gergye (17), Szabó A. (5). csere: Dömötör (liberó 1), Né­meth F. (9), Magyar B. (-), Cso­rna (-). vezetőedző: Kántor Sán­dor. edző: Horváth Dániel. ■ A bajnoki döntő harma­dik, remélhetőleg utolsó meccsét a jövő héten kedden 18 órakor játsz- szák majd Kaposváron. Az első játékrészben végig a vendék kaposváriak diktálták a tempót, s már a szett közepén el­léptek négy ponttal (9-13). A folytatásban aztán elsősorban sáncmunkában jeleskedett a Fino társulata, a nyitójátszma végére pedig az első kaposvári aranymeccs legjobbjának vá­lasztott Nagy József „takarója” tett pontot. A második felvonásban nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Úgy tűnt, mintha telje­sen összezavarodott volna a ha­zai gárda; az történt a pályán, amit a vendég somogyiak akar­tak... Egyre nagyobb lett a kü­lönbség a két egylet között - köz­ben a fiatal Magyar Bálint is le­hetőséget kapott a játszma vé­gére pedig kerek 15 pontnyira hízott a Fino előnye. A harmadik szettben aztán - bár eleinte még a kaposváriak­nál volt az előny - feltámadt a házigazda kecskeméti alakulat. Az első technikai szünetnél még egy ponttal ment a Fino, majd amikor a két csapat játékosai visszajöttek a pályára, rövid idő elteltével már a Kecskemét veze­tett. Ekkor Schulcz István tartot­ta a lelket a somogyi egyletben, ám a jól hajrázó hazaiaké lett ez a játékrész. A negyedik, utolsó szettben szerencsére visszaállt az eredeti rend, vagyis a Fino-Kaposvár pontot tett a 105 percen át tartó találkozó végére. ■ Fenyő G. Gólnélküli első félidőt kö­vetően 1 -0 arányú veresé­get szenvedett hazai pá­lyán a Kaposvári Rákóczi FC a Videotontól a labda­rúgó Magyar Kupa elődön­tőjének első mérkőzésén. Temesvári Iván KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- VIDEOTON FC 0-1 (0-0) Kaposvár, Rákóczi-stadion, 4000 néző. V.: Fábián. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Kovács Z. - Okuka, Bank (Grúz az 50. percben), Zsók (Gujics a 87. percben), Korhűt - Máté P., He­gedűs D. (Szepessy a 81. perc­ben) - Pavlovics, Oláh L., Balázs B. - Perics. vezetőedző: Sisa Ti­bor. VIDEOTON FC: Bozsovics - Láz­ár, Vaskó, Lipták, Andics - Gosztonyi, Sándor Gy., Elek (Far­kas B. a szünetben), Polonkai, Vaszüjevics (Alves a 61. perc­ben) - Nikolics N. (Müanovics a 74. percben), vezetőedző: Mezey György. GÓLSZERZŐ: Lipták (a 48. perc­ben). kiállítva: Farkas B a 72. perc­ben. Negyvenegy évvel ezelőtt, egé­szen pontosan 1970. július 8-án játszották az első női labdarúgó mérkőzést a Rákóczi-stadion- ban: akkor két csehszlovák együttes feszült egymásnak a somogyi megyeszékhelyen egy bemutató találkozó erejéig. Bő négy évtízeddel később, tegnap egy újabb női derbinek, méghoz­zá az MTK-Viktória FC Magyar Kupa-döntőnek adott otthont a Gödör, ám a fő attrakció termé­szetesen a Rákóczi-Videoton elődöntő párharc első mérkőzé­se volt A zöld-fehérek nagysze­rű menetelésüknek köszönhető­en jutottak el - történetük során harmadszor - ilyen messze a kupában, s bár nem feltétlenül a listavezető Videoton szerepelt a Rákóczi szurkolóinak legszebb álmaiban, mint elődöntős rivá­lis, ahogy Sisa Tibor is fogalma­zott, ezt adta a sors, így most eb­ből kell a legtöbbet kihozniuk a kaposváriaknak. Már már a nyarat idéző idő­ben és remek hangulatban kez­dődött a mérkőzés, az első hely­zet pedig a vendég fehérváriak előtt adódott, ám Nikolics 14 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. A hazai publikum minden egyes szerelést, becsúszást tapssal honorált, így érezhető volt, hogy a lelátó népe is együtt lélegzik a zöld-fehér kedven­cekkel. A félidő közepére némi mezőnyfólényt harcolt ki a Vi­deoton, ám a 30. percben mégis majdnem a Rákóczi szerzett gólt; Bóján Pavlovics csupán né­Jön a Ferencváros jövő héten hétközi fordulót rendeznek a Monicomp Li­ga élvonalbeli labdarúgó­bajnokságban; április 27- én, szerdán 18 érakor a Fe­rencvárost fogadja majd a Kaposvári Rákóczi FC. A nagy érdeklődéssel várt ta­lálkozó előtt természetesen már elővételben is lehet je­gyeket váltani. Ma és hol­nap, valamint április 26- án, kedden 14 és 18 óra kö­zött tart nyitva a stadion egyes pénztára, míg a mér­kőzés napján 13 órától le­het belépőket vásárolni. hány centit tévedett. Az idő elő­rehaladtával egyre magabizto­sabbá vált a Rákóczi, ami nem igazán ízlett a fehérváriaknak, hiszen Elek és Andics is csak sárga lapot érően tudott meg­akasztani egy-egy ígéretes ka­posvári akciót. A szünet előtti percekben még Fábián játékve­zető borzolta néhány ítéletével a kedélyeket, ám más említésre Rácz fejese döntött amolyan előmeccsként Ka­posváron rendezték szerda délután a női Magyar Kupa döntőjét, amelyen az MTK csapata és a Szombathelyi Viktória FC együttese csa­pott össze egymással. Az el­sőfélidőben nem láthatott gólt a közönség, ám nagy párharcokból nem volt hi­ány. Szünet után is sokáig csak birkóztak a felek, majd a 80. percben Rácz Zsófia szöglet utáni fejesé­vel megnyerte a Viktória FC a mérkőzést, s egyben a Magyar Kupát. méltó esemény már nem tör­tént az első 45 percben. A második játékrész elején szinte szó szerint a semmiből szerzett vezetést a Videoton. Egy felívelt szabadrúgás után Kovács Zoltán húzta le a labdát két fehérvári játékos szorításá­ban, amit egy lökést követően kiejtett a Rákóczi kapusa, Lipták pedig közelről a hálóba lőtt (0-1). A közönség és a csa­pat egy emberként tiltakozott, ám Fábián sípmester talán még a vendégek meglepetésére is megadta a gólt. Ezt követően a Rákóczi nagy erőket mozgósí­tott az egyenlítés érdekében; Hegedűs Dávid lövésénél már talpon volt a nagyérdemű, ám Bozsovics óriási bravúrral ki­ütötte a labdát. Farkas Balázs durva szabálytalansága után a hajrában már emberelőnyben játszottak a hazaiak, akik végig becsülettel küzdöttek, ám a fon­tos egyenlítő gólt nem sikerült megszerezniük. így a Videoton várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót. A másik elődöntő odavágó- ján: Kecskeméti TE-Ereco- Zalaegerszegi TE 5-1 (4-0). Kilencen vehettek át élsportolói ösztöndíjat az egyetemen A Kaposvári Egyetem és Kapos­vár Megyei Jogú Város együttmű­ködésének köszönhetően a 2010/2011-es tanévben küencen részesülnek élsportolói ösztöndíj­ban, melyet tegnap vehettek át a fiatalok. Az ünnepségen Szita Károly Kaposvár polgármestere és Szávai Ferenc rektor egy újabb öt esztendőre szóló megállapo­dást is aláírt, amely a kaposvári élsport közös menedzsmentjét is magába foglalja. - Örömteli szá­munkra, ha minél többen dönte­nek a Kaposvári Egyetem és a vá­rosban való élsportolás mellett, hiszen az is fontos, hogy a hallga­tók számára a sport oldaláról is vonzóvá tudjuk tenni az egyete­met - fogalmazott Szita Károly. Az összesen egymillió forintos élsportolói ösztöndíjban része­sült: Bagics Balázs (röplabdázó, Fino Kaposvár), Demeter Klau­dia (atléta, Favorit MG Produkt AC), Fonai Richárd (kosárlabdá­zó, Kaposvári KK), Horváth Lilla (kajakozó, Kaposvári Vízügyi SC), Kondor Gabriella (röplabdá­zó, BITT Kaposvári NRC), Koz­ma Károly (tekéző, Kaposvári KTK), Lukács Máté (atléta, Favo­rit MG Produkt AC), Márkus Ta­más (kosárlabdázó, Kaposvári KK), Pintér Zsanett (röplabdázó, BITT Kaposvári NRC). ■ T. I. Reszli Gábor duplája döntött Nagyatádon NAGYATÁDI FC-KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II. 0-2 (0-1) Nagyatád, 150 néző. V.: Ferencz nagyatádi FC: Ferenczi - Né­meth P., Tamás, Dekanics (Kiss J., 46.), Akácsos - Márton, And- rosics (Csikós, 75.) - Mixtai (Tompa, 46.), Iván, Babai - V. Nikolics. edző: Papp Zoltán. RÁKÓCZI fc II.: Horváth L. - Vadas, Major, Szolomájer, Mé­száros L (Kuczkó, 46.) - Hor: váth T., Kovács 0. (Hartley, 73.), Kulcsár, Tabi (Házi B., 66.) - Berdó, Reszli. edző: Pusztai László, Balázs József, gólszer­ző: Reszli (32., 90.). kiállítva: Babai (86.). Az országos táblára jutás volt a tétje a két NB IU-as csapat Magyar Kupa megyei se­lejtezőjének. ■ Temesvári I. Magabiztosan kezdett Bogdán Dávid és Nusser Károly ökölvívó utánpótlás olimpia A serdülőknél 114-en, a junioroknál 143-an mérlegeltek 62 klub színeiben Szép számmal akadnak klubok, amelyek számára a négy napos kaposvári ökölvívó utánpótlás olimpia - a serdülőknél 114-en, a junioroknál pedig 143-an próbál­nak szerencsét 62 egyesület szí­neiben - öt napossá nyúlik; az or­szág távolabbi szegleteiből ugyanis már egy nappal koráb­ban megérkeztek a csapatok. Az első versenynapon - az utánpótlás olimpia résztvevőit Szántó László, a Somogy Megyei Ökölvívó Szövetség örökös tisz­teletbeli elnöke, a MOSZ elnök­ségének tagja köszöntötte - 25 serdülő és 48 junior találkozó szerepelt az „étlapon”. A Ring SC Kaposvár, a Nehézatlétíkai SE, továbbá a Lelle Fitness és Küzdősport Egyesület által alko­tott somogyi csapat 13 verseny­zője közül hét mutatkozott be. EREDMÉNYEK - SERDÜLŐK. 59 kg: Nusser Károly (Lelle Fitness és Küzdősport Egyesület) 4:1 arányú pontozásos győzelmet aratott a fővárosi Opre Dávid Szilveszter ellen, juniorok. 46 kg: Székely Csaba (Lelle Fitness és Küzdősport Egyesület) egy­hangú pontozásos vereséget szenvedett a debreceni Csonka Zsolttól. 50 kg: Kovács Roland (Lelle Fitness és Küzdősport Egyesület) szoros mérkőzésen egyhangú pontozásos vereséget szenvedett az első helyen ki­emelt egri Könnyű Richárdtól. 54 kg: Bogdán Dávid (Ring SC A somogyiak közül elsőként a leilei Székely Csabát szólították ringbe Kaposvár) egyhangú pontozás­sal verte a hódmezővásárhelyi Kis Dávidot. Az 57 kg-os Hor­váth Flórián (Ring SC Kapos­vár), a 63 kg-os Tóth Ádám (Ka­posvári Nehézatlétíkai SE), va­lamint a 70 kg-os Benkő Balázs (Kaposvári Nehézatlétikai SE) lapzártánk után lépett a szorító- ba. ■ Fenyő Gábor A kaposvári ökölvívó utánpótlás olimpia támogatója a Pensló 17 Kft Botos András edzőként tért vissza Kaposvárra annak idején versenyzőként olimpiai bronzérmes (1972 többször is megfordultam aso- - München), négy évvel ké- mogyi megye- sőbb a ne­székhelyen, de Biztos gyeddöntőben akkor nem so- vagyok ab- ; kapott ki kát láttam a vá- bán, hogy I a (1976 ­rosbóL Most most is * Montreál). edzőként bepó- tökéletes európa-baj­tolom... Tavaly lesz a ren- NOKl EZÜSTÉR­szeptemberben dezés. MES (1971 ­a serdülő ob-n Madrid) és is tökéletes volt bronzérmes a rendezés, s biztos vagyok ab- (1975 - Katowice), bán, hogy így lesz ez most is - hétszeres magyar bajnok mondta az 59 éves salgótarjá- (1971, 1972, 1974, 1975, ni Botos András. 1977,1978 és 1979).