Somogyi Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-19 / 91. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2011. ÁPRILIS 19., KEDD SPORT 11 Összesítésben továbbra is a hollandok állnak jobban Oda a tavaszi veretlenség vízilabda ob i/b Hazai pályán maradtak alul a hatodik fellépésükön Somogyaszalóban is nyert az Őrei, így tovább őrzi a veretlenségét- A pesti meccset már kipipálhat­juk - dőlt hátra elégedetten az el­ső harmad után a nagyjából nyolcezer hazai drukker egyike a Papp László arénában, miután a magyar jégkorong-válogatott a divízió-l-es világbajnokság nyitó­napján húsz perc alatt négyet rá­molt be a hollandok kapujába. Az öttagú társaság tagjai persze még nem voltak maradéktalanul elé­gedettek, hiszen számításaik sze­rint a magyar-holland 3-9-ről in­dult - a két foci Eb-selejtező jelen­tős hendikepnek tűnt -, s azt vár­ták, az amerikai Ted Sátor irányí­totta magyar csapat nemcsak re- vánsot vesz a jégen a gyepen tör­téntekért, de a gólkülönbséget Is szépen kikozmetikázza. Sőt, tu­lajdonképpen a különbség szűk öt perc alatt alakult ki, a harmad második felére ugyanis felpörgött a magyar csapat, s pillanatok alatt nemcsak meglépett ellenfe­létől, de el is döntötte a mérkő­zést.- Még, még, még, még, még, ennyi nem elég! - énekelte min­den gól után a nagyérdemű, melynek jelentős része ugyan az A-csoportos világbajnokság re­ményével vágott a hokihétnek, ám láthatóan tartva a riválisok­tól, nehogy kiénekeljék a sajtot kedvenceik szájából. S a kezdés előtt úgy tűnt, a Himnuszban megénekelt balsors ismét közel merészkedett, hiszen a spanyol­olasz nyitómeccs alatt - egyszer a magyar futballisták érdemel­nének ki ilyen párosítással előmeccset... -, a szárazbemelegí­tés során Bartalis István, a har­madik sor Svédországban játszó centere rálépett egy tévékábelre, s kifordult a bokája - szalagsza­kadás... Ami azonnali átszerve­zéseket igényelt, két támadótriót is meg kellett kavarnia a kapi­tánynak - az első harmadban lá­tottak alapján a rapid beavatko­zás mesterien sikerült. Mivel nem járt plusz pont a kétszámjegyű gólkülönbségű győzelemért, a magyar csapat az első pihenő után látványosan visszavett az iramból, aminek az összesített magyar-hollandot számolók itták meg egyedül a le­vét. A középső periódust ugyan­is az Oranje nyerte, az utolsó harmadot pedig csak egy góllal bukta el a németalföldi gárda, ám a hét-hármas végeredmény a kvintett tagjain kívül senkit sem zavart. ■ Vas András A felsőházi rájátszás ha­todik fordulójában hazai pályán kapott ki a Kapos­vári VK OB I/B csoportos férfi pólós alakulata, s ez­zel elveszítette a tavaszi veretlenségét. Fenyő Gábor KAPOSVÁRI VK­BP. HEGYVIDÉK-YBL WPC 13-17 (4-5,3-3,1-3, 5-6) kaposvári VK: Szabó Zs. - if­jabb Berta (4), Bereczki (3/1), Bognár M. (1), Kovács I. (1), Maár (1), Horváth D. csere: Juhász-Szelei (2), Mogyorósi (1), Langmár, Andrássy (ka­pus). edzők: Bereczki Miklós, idősebb Berta József. A VENDÉG BP. HEGYVIDÉK-YBL WPC GÓLSZERZŐ!: Békési 3, Ma­jor 3, Szabó 3, Szűcs 2, Cséplő 2, Konos 2, Szilágyi K. 1, Szil­ágyi Zs. 1. EMBERELŐNYÖS HELYZETBŐL SZÜLETETT GÓLOK: 14/7, illetve 8/3. akciógólok: 5, illetve 12. ÖTMÉTERESEK: 1/1, illetve 2/2. Csak a mérkőzés elején tu­dott vezetni rövid ideig a házi­gazda Kaposvári VK csapata - amelyből továbbra is hiányzott az eltiltását töltő Prikidánovics Nándor -, de már az első etapot is a vendég fővárosiak nyerték. A második nyolc perces sza­kasz döntetlennel zárult, a har­madik és a negyedik (záró)eta- pot viszont ismét csak a Bp. Hegyvidék-Ybl WPC alakulata nyerte, amely így végül maga­biztos, négy gólos győzelmet A fehér sapkában játszó kaposvári egylet nem boldogult a fővárosiakkal Tornagyőztes a Toldi MOST IS SIKERT ARATOTT a somo­gyi megyeszékhelyen második alkalommal rendezett Inter- sport Sulipáló Kupa. A torna- győztes a Toldi Lakótelepi Álta­lános Iskola és Gimnázium lett; a második hely a Gárdonyinak, a harmadik a házigazda Gya­korlónak, a negyedik pedig a Toponámak jutott. A gólkirályi címet Németh Botond (Gárdonyi iskola) hódította el - egy híján 30 alkalommal köszönt be az ellenfeleknek míg a legjobb játékosnak Muth Pat-rikot (Tol­di iskola) választották meg. aratott a somogyi megyeszék­helyen. Az 1-9. helyekért kiírt felső­házi rájátszásban - az első öt meccsét zsinórban nyerte a Ka­posvári VK - a hatodik fellépé­sén maradt alul a somogyi egy­let. A társulat ezzel elveszítette a tavaszi veretlenségét, ám to­vábbra is a feljutást jelentő első helyen áll. A bajnoki pontvadászat - mi­után legközelebb szabadnapos lesz a kaposi pólósegylet - há­rom hét szünet után folytatódik majd. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Restart- Ceglédi VSE-Tatabányai Vízmű SE 11-6 (1-2, 2-1, 7-1, 1-2); Hírős VSE Kecskemét-Szegedi Vizipóló Suli 7-11 (0-2, 4-1, 1-3, 2-5); Bp. Angyal Vasas SE-Bp. KSI SE 13-19 (6-4, 3-4, 3-6, 1-5); az EKF-Egerfood- Imola csapata szabadnapos volt. Felejthető szezonzáró teke nb i Ezüst a Berkinek, bronz a Baráti Körnek A győztes csapatok az országos táblán folytathatják majd A negyedik kör találkozóival foly­tatódik a labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtezője; a párharcok győztesei az országos főtáblán folytathatják majd. A PÁROSÍTÁS kedd: Nagyatád FC-Kaposvári Rákóczi FCII. Nagyatád, 17 óra. szerda: Böhönye-Balatonlelle SE; Buzsák-Balatonkeresztúr; Kiskorpád-Karád (mindhárom találkozót 16 órakor játsszák). ■ Fenyő G. AJKA KRISTÁLY SE- NAGYBERKI-ATTALA se 6:2 (3266:3088) EREDMÉNYEK: Tóth Z. 562-Né- meth T. 523; Városi 545-Sághy 498; Szigeti 542-Herr 555; Lipp 561 -Lelovics 489; Nagy L. 524- Nagy R. 536; Tóth L. 532-Hor­váth G. 487. az ifimérkőzésen: Ajka Kris­tály SE-Nagyberki-Attala SE 4:0 (1021:901). Eredmények: Hor­váth G. 488, Horváth B. 413. MOSONMAGYARÓVÁRI TE- BARÁTI KÖR SZE 7:1 (3344:3213) EREDMÉNYEK: Nagy L. 613- Oláh K. 536; Finczicki 516-Illés R. (Vörös G.) 498; Artner 556- Kálny 544; Dobos 554-Magyar 502; Keszőcze (Neuberger) 533-Borbás 558; Csillag 572-if- jabb Horváth L. 575. AZ ifimérkőzésen: Mosonma- gyaróvári TE-Barátí Kör SZE Ka­posvár 3:1 (1087:1023). Eredmé­nyek: Szilasi 531, Gyűrűsi 492. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Soproni Sörgurítók SE-Bábolna SE 7:1 (3360:3040); Pápai Elekther- max Vasas SE-Csákánydoroszló KSE 5:3 (3199:3111); a Répcelaki SE-Horváth TKSE mérkőzés el­maradt, míg a Zalaegerszegi TK­FMVas II. szabadnapos volt. * * * Az ifjúsági bajnokságban a Nagyberki-Attala SE a 8., a Teke Baráti Kör SZE Kaposvár pedig a 9. helyen zárt. ■ Fenyő G. MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓBAJNOKSÁG A19. FORDULÓ EREDMÉNYEI keleti csoport: Kerekl-Nak 5-1; Somogyszil-Kötcse 4-0; Balatonendréd-Andocs 3-1; Kisbárapáti-Somogybabod 5-4; Szentgáloskér-Ádánd 0-2; Pa- talom-Baté 1-4; a Zimány csa­pata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. KÍS- bárapáti 41 pont (61-25), 2. Ke- reki 36 pont (55-27), 3. Bala- tonendréd 33 pont (44-23). nyugati csoport: Kaposfüred- Juta 3-3; Kutas-Mesztegnyő 8-2; Somogysárd-Görgeteg7-l; Szulok-Potony 0-0; Balatonúj- lak-Gyékényes 2-3; a Homok- szentgyörgy csapata szabadna­pos volt. A Hetes-Inke mérkőzést va­sárnap 16 órakor játsszák. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ka- posfüred 40 pont (52-30), 2. Ju­ta 38 pont (50-22), 3. Somogy- sárd 36 pont (51-23). MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓBAJNOKSÁG A18. FORDULÓ EREDMÉNYEI déli csoport: Mezőcsokonya II.-Kaposújlak 3-2; Csököly-So- mogyudvarhely 2-0; Bárdudvar­nok-Szabás 3-2; Mike-Kaposfő 1- 2; a Nemesvid és az Iharos- berény csapata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ne- mesvid 39 pont (55-16), 2. Iha- rosberény 36 pont (48-21), 3. Kaposújlak 35 pont (48-20). északi csoport: Somogya- szaló-Orci 3-4; Gamás-Oszto- pán 4-2; Somogygeszti-Simon- fa 2-0; Alsóbogát-Ordacsehi 2- 1; Kazsok-Bodrog 2-4; a Kapoly csapata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ord 50 pont (81-23), 2. Somogy- aszaló 41 pont (66-26), 3. Alsó­bogát 36 pont (55-28). A következő forduló mérkőzé­seit - a húsvéti ünnepek miatt - a jövő hétvégén játsszák majd. ■ Fenyő Gábor Nem pihenhetnek bár húsvétkor szünetet tart a megyei labdarúgó-bajnokság mezőnye, nem mindegyik csa­pat pihenhet. Az őszi zárórát jelentő 16. fordulóból a rossz idő miatt több találkozót is el kellett halasztani, amelyeket a hétvégén pótolnak majd. Főszerepet kértek az ovisok duatlon A gyerekek szülei is felsorakoztak a rajthoz Rajtra várnak a hatévesek. A viadalon hat számban osztottak érmeket Akciókkal kedveskedik a Rákóczi vezérkara Az újonc MCM a hatodik, míg az Atád tizedik lett TEKE NB II, DÉLNYUGAT - FÉRFIAK: 1. MCM SE­KOMLÓI BÁNYÁSZ SK 4:4 (3024:3002) EREDMÉNYEK: Molnár R. 545, Lengyel D. 501, Kis R. 501, Szommer 498, Csendes R. 496, Bancsics (László N.) 483. PÉCSI TSE-EEE NAGYATÁD-VENCEL tk 7:1(3197:2998) eredmények: Jankovlcs 537, Gyócsi 523, Tamás Z. 517, Dávid Á. 513, Ágoston T. 462, Szőke K. (Béres) 446. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nagy- mizdó SE-TK Résznek 8:0 (2932:2702); NK Teke SE-Báza- kerettye SE 7:1 (3191:2989); Bu­dai TSE-Szentgotthárdi VSE 6:2 (3118:2923); Halogy SE-Lauf-B TK 5:3 (2984:2940). ■ F. G. Hat korosztályban avattak győz­teseket a somogyi megyeszékhe­lyen a MA-VIK TC hagyományos duatlonversenyén, amelyen az óvodás korú gyermekek - vala­mint azok szülei - voltak a fősze­replők. A (büszke) győztesek. 3 éve­sek: Káldi Mária. 4 évesek: Hor­váth Fáro Anna és Szigeti Lász­ló. 5 évesek: Kajtán Gréta. 6 évesek: Töczik Borika és Murphy Ádám. 7 évesek: Vati János. 8 évesek: Horváth Noel Dominik. A családi váltókban a Murphy, a Vati, a Gombos és a Sipos család tagjai jeleskedtek. A hagyományos kaposvári ovis „erőpróbára” ellátogatott a kadét Európa-bajnokl ezüstér­mes Kovács Bence birkózó is a családjával, aki annak idején még óvodásként kipróbálta ezt a műfajt. A MA-VIK TC versenysoroza­ta augusztus 20-án folytatódik majd a Városligetben. ■ Fenyő Gábor Mint ismert április 20-án, szer­dán 18 órakor a labdarúgó Ma­gyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén hazai pályán fogad­ja a Kaposvári Rákóczi FC a Vide­oton együttesét. A Rákóczi veze­tése pedig szeretné, ha ezen a rendkívül fontos találkozón mi­nél nagyobb létszámú közönség szurkolna a hazai kedvenceknek. - Egyfajta akcióval készülünk, ennek megfelelően diákigazol­vánnyal ingyenes lesz a belépés a kupameccsre - tájékoztatott Il­lés János, a Rákóczi ügyvezető-el­nöke. - A Sport TV által kezdemé­nyezett „Családbarát Stadionok” program keretén belül pedig az „A“, „E“ és „F“ szektorban egy család egy belépővel drukkolhat­ja végig ezt, a klubunk életében Igen fontos találkozót A bajnokira szóló bérletek ter­mészetesen a Magyar Kupa ta­lálkozóra is érvényesek, a bérle­tes helyek pedig elsőbbséget él­veznek. A Videoton elleni, nagy érdeklődéssel várt összecsapás­ra a stadion egyes pénztáránál 13 és 17 óra között már ma is megválthatók a belépők, míg a mérkőzés napján 13 órától tart nyitva az egyes jegykiadó. A szerdai kupameccs előtt egyébként érdemes lesz már ko­rábban kilátogatni a Rákóczi-sta- dionba, hiszen 15 órától az MTK és a szombathelyi Viktória FC csapata a női Magyar Kupa dön­tőjében csap össze. ■ T. I. ► ♦ t