Somogyi Hírlap, 2011. április (22. évfolyam, 76-100. szám)

2011-04-10 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 15. szám

10 SPORT 2011. ÁPRILIS 10., VASÁRNAP A Pécs szerzett előnyt az első meccsen kosárlabda A címvédő Pécs 2010 hazai pályán nagy csa­tában 82-76-ra legyőzte az MKB-Euroleasing Sopront a női NBI döntőjében, az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc első mérkőzé­sén. A negyedek alakulása: 25-22, 27-21,17-13,13-20. A legjobb dobók: Fegyverneky 18, Quigley 17, Bujdosó ló, Krnjics 12, Iványi 11, illetve Tamane 21, Honti 13, Holt 13. Szávayék párosa visszalépni kényszerült tenisz A Szávay Ágnes, Dinara Szafina duó az első szettben, a spanyol Nuria Llagostera Vives, Arantxa Párrá Santonja kettős 3:2-es vezetésénél feladta elődöntő­jét a 220 ezer dollár összdí­jazású, salakpályás marbel- lai torna páros versenyében. Szávay háta nem bírta a terhelést. Az egyes elődöntő­iben: Azarenka (fehérorosz, l.)-Errani (olasz, 8.) 6:2, 6:1, Begu (román)-Kuznyecova (orosz, 2.) 3:6,7:6 (7-3), 6:4 Kakákét góllal segítette a Reál Madridot Spanyolország A Reál Mad­rid könnyedén, 3-0-ra nyert áz Athletic Bilbao otthoná­ban a Primera División 31. fordulójának szombati nyitó- mérkőzésén. Az első két gólt a brazil Kaká szerezte (mindkettőt büntetőből), majd Cristiano Ronaldo állí­totta be a végeredményt, i \i A Barcelona-Almeria és a Mallorca-Sevilla mérkőzés lapzárta után ért véget. Magára talált az Inter a Serie A-ban Olaszország Az Inter magá­ra talált: a 'Milán és a Schal- ke elleni vereségek után ez­úttal győzött. A Serie A 32. fordulójában a címvédő, Cambiasso és Maicon góljá­val, 2-O-ra legyőzte a Chie- vót. Az Udinese-Roma mér­kőzés lapzárta után ért véget. Nem tudják fogadni a Bayem Münchent japán Elhalasztották a Bayern München jótékony- sági vendégszereplését. A bajorok május 17. és 25. kö­zött szerettek volna pályára lépni Oszakában egy sziget- országi együttes ellen, ám a rendezők elálltak a tervtől. A bajorok készek egy későbbi időpontban is elutazni Japánba. A totó 14. heti eredményei 1. Hannover-Mainz 2-0 1 2. Freiburg-Hoffenheim 3-2 1 3. Nürnberg-Bayern M. 1-1 X 4. Schalke-Wolfsburg 1-0 1 5. Hamburg-Dortmund 1-1 X 6. Stuttgart-Kaiserslautern 2-4 2 7. M.gladbach-Köln vasárnap 8. Leverkusen-St. Pauli vasárnap 9. Inter-Chievo 2-0 1 10. Udinese-Roma lapzárta után ll.Juventus-Genoa vasárnap 12. Lazio-Parma vasárnap 13. Bologna-Napoli vasárnap PLUSZ EGY MÉRKŐZÉS: 14. Fiorentina-Milan vasárnap Somogyi segély a Vidinek nb i. A Paks kikapott a Kaposvártól, a Fradi döntetlenezett Siófokon Ranilovic, a Ferencváros kapusa egyedül nem bírt a siófoki csatárokkal. A hazaiak Délczeg góljával vezetést szereztek, s közelebb álltak a győzelemhez. A két somogyi csapat, a Siófok és a Kaposvár „segített” a Videotonnak, pontokat vettek el a fe­hérváriakat üldözőktől. VR-összeállítás ... a SIÓFOK-FERENCVÁROS 1-1(10) Siófok, 4000 néző. Jv.: Szabó Zs. siófok: Molnár P. - Mogyorósi, Graszl, Fehér Zs., Novák - Luk­ács (Csermelyi, 88.), Tusori, Kecskés, Melczer - Hómmá (Csordás, 71.), Délczeg Ferencváros: Ranilovic - Csiz­madia, Balog Z., Tutorics, Rodenbücher (Józsi, 58.) - Tóth B. (Pölöskey, 58.), Maróti, Morales - Heinz, Schembri, Miljkovic (Abdi, 76.) GÓLOK: 1-0 Délczeg (19.), 1-1 Schembri (64.) PAKS-KAPOSVÁR 2-3 (0-1) Paks, 1000 néző. Jv.: Bognár PAKS: Csernyánszki - HefflerT., Sifter, Gévay, Szabó J. - Sipeki, Böde - Bartha, Magasfóldi (Vári, 85.), Vayer - Montvai (Kiss T., 68.) Kaposvár: Kovács Z. - Gujics, Bank, Zsók, Korhűt - Hegedűs D. (Pedro, 66.), Máté P. - Pavlovics (Dzsavad, 74.), Oláh (Farkas Z., 83.), Balázs B. - Perics gólok: 0-1 Perics (17.) 0-2 Perics (49.), 1-2 Bartha (59.), 2-2 Ma­gasfóldi (ól.), 2-3 Oláh (79.) KECSKEMÉT-PÁPA 0-1 (0-0) Széktől Stadion, 2000 néző. Jv.: Farkas Á. kte: Rybansky - Gyagya, Rada- novics, Balogh, Mohi - Alem- pijevics, Csukics, Foxi (Patvaros, 72.) - Bori, Litsingi (Dosso 72.), Vujovics (Tököli 56.) lfc pápa: Szűcs L. - Nagy S., Dlusztus, Supics, Németh M. - Cluintero (Rebrik, 46.), Gyömbér, Bárányos (Szabó, 8ó.) - Vadims, Marics (Takács 88.), Heffler GÓL: Rebrik (79.) kiállítva: Dosso (81.), illetve Rebrik (79.) GYŐR-SZOLNOK 4-2 (1-0) Győr, 2000 néző. Jv.: Kovács J. Z. GYŐR: Sztevanovics - Takács Á., Djordjevics, Stanisics, Völgyi - Fehér Z. - Kiss M., Ji-Paraná (Ganugrava, 70.), Dinjar - Koltai (Bouguerra, 75.), Alekszidze (Dudás, 89.) Szolnok: Melnicenko - Milicsics (Zsolnai, 61.), Máté P., Djurovics, Vukomanovics - Fitos (Lengyel, 46.), Szalai, Némedi, Búrány - Ngalle, Remili (Antal, 76.) Az NBI. állása 1. Videoton 22 15 5 2 46-19 50 2. Ferencváros22 12 2 8 34-31 38 3. Paks 22 11 4 7 38-31 37 4. Kaposvár 22 11 3 8 35-29 36 5.ZTE 22 11 3 8 37-33 36 6. Debrecen 21 9 6 6 36-31 33 7. LFC Pápa 22 9 4 9 35-37 31 8. Győr 22 8 7 7 26-24 31 9. Vasas 22 8 5 9 27-33 29 10. KTE 22 9 13 36-41 27 11. Honvéd 22 7 6 9 26-27 27 12. Újpest 21 7 5 9 32-28 26 13. Haladás ?2 7 510 29-30 26 14. MTK 22 6 610 26-33 24 15. Siófok 22 5 8 9 18-28 23 16. Szolnok 22 3 514 19-45 14 gólok: 1-0 Dinjar (32.), 2-0 Ji- Paraná (53.), 2-1 Némedi (48.), 2-2 Djurovics (88.), 3-2 Djordjevics (90.), 4-2 Dudás (93.) KIÁLLÍTVA: Ngalle (82.) HONVÉD-HALADÁS 3-1 (1-0) Bozsik Stadion,*1500 néző, v.: Vad II. Budapest honvéd: Kemenes - Lovric, Debreceni, Botis, Sadjo - Moreira (Nagy G., 79.), Hidi, Zelenka (Labudovic, 90.), Hor­váth A., Ivancsics - Bright (Vólent, 82.) SZOMBATHELYI HALADÁS: Rózsa - Nagy II. G., Lengyel, Korolovszky, Tóth P. - Irhás (Sípos, 46.), Simon Á., Halmosi, Sluka - Kenesei, Fodrek GÓLOK: 1-0 Lovric (39.), 2-0 Lovric (69.), 2-1 Halmosi (75.), 3- 1 Ivancsics (78.) VASAS-MTK 1-1 (0-1) VIDEOTON-ZTE 3-0 (0-0) (Mindkét mérkőzést pénteken játszották.) ÚJPEST-DEBRECEN (Vasárnap rendezik.) „Kubai” segítség a listavezető Dortmundnak Hamburgban A listavezető Borussia Dortmund a 92. percben a lengyel „Kuba” Blaszczykowski révén kiegyenlí­tett a Ben-Hatira kiállítása után az utolsó szűk negyedórában tíz emberrel játszó Hamburger SV otthonában a német labdarúgó­bajnokság 29. fordulójában, így legalább egy pontot szerzett. Ám a BVB már nem olyan magabiz­tos, mint ősszel volt, ha a Lever- kusen nyert vasárnap a St. Pauli ellen, öt pontra megközelíti. A Bayern München újabb pontokat vesztett: 1-1-es döntetlent ért el a tavasszal nagyszerűen szereplő Nürnberg otthonában. A gólokat Thomas Müller (4.), illetve Chris- tian Eigler (60.) szerezték. Bundesliga, 29. forduló Frelburg-Hoffenhelm __________3-f Ham burg-Dortmund 1-1 Hannover-Mainz 2-0 Nürnberg-Bayern M. 1-1 Schalke-Wolfsburg 1-0 Frankfurt-Werder B. 1-1 Stuttgart-Kaiserslautern 2-4 VASÁRNAP M.gladbach-Köln 15:30 Leverkusen-SL Pauli 17:30 Gera újra játszott, de így is kikaptak az Old Traffordon A listavezető Manchester United - Berbatov és Valencia találatá­val - kétgólos győzelmet aratott a vendég Fulham felett ar angol labdarúgó Premier League 32. fordulójában. A londoni csapat­ban ismét lehetőséget kapott Gera Zoltán, aki a 68. percben lé­pett pályára. A magyar válogatott játékos legutóbb február 14-én játszott bajnoki találkozón. Premier League, 32. forduló Mán. Unlted-Fulham 2-0 Blackburn-BIrmingham 1-1 Bolton-West Ham 3-0 Chelsea-WIgan 1-0 Sunderland-West Bromwlch 2-3 Tottenham-Stoke 3-2 Wolverhampton-Everton 0-3 VASÁRNAP Blackpool-Arsenal 14:30 Aston Villa-Newcastle 17:00 HÉTFŐ Llverpool-Man. City 21:00 Magyarország 2014-ben női Eb-t rendezhet kézilabda A horvátokkal közös torna hazai színhelyei: Budapest, Debrecen, Győr, Veszprém Az Európai Kézilabda Szövetség döntése értelmében Magyaror­szág és Horvátország rendezi meg a 2014-es női Európa-baj- nokságot. A két ország közös pá­lyázata a török kandidálással szemben nyert az EHF végrehaj­tó bizottságának bécsi ülésén, a mérkőzéseket Budapesten, Deb­recenben, Győrben, Veszprém­ben, illetve Zágrábban, Eszéken és Varasdon vívják majd. Sinka László, a magyar szövet­ség elnöke boldogan nyilatkozott a www.handballnet.hu portál­nak: „Rendkívül nagy öröm szá­momra, hogy az emlékezetes, 2004. évi női Európa-bajnokság után tíz évvel ismét vendégül lát­hatjuk a konünens legjobb válo­gatottjait. Azért is aktuális egy ilyen rangos esemény hazánkba hozatala, mert nagy lökést adhat a magyar kézilabdasport fejlődé­séhez.” Mátéfl Eszter, a magyar váloga­tott szövetségi kapitánya a döntés után már a csapatépítésről be­szélt: „Biztos vagyok abban, hogy ütőképes válogatottunk lesz, hi­szen a rutinos játékosaink mellé addigra újabb tehetséges fiatalok is beépülhetnek. A jó szereplés nemcsak a szurkolóknak okoz­hat sok örömet, hanem remélhe­tőleg sok gyereket is meg tud nyerni a sportágnak.” Görbicz Anita, a válogatott irá­nyítója harmadik hazai világver­Görbicz Anita triplázásra készül Ötgólos hátrány A győri Audi eto kc női csa­pata a spanyol Itxako ottho­nában játszotta a BL-elődön- tő első mérkőzését. Bár Kon­koly Csaba együttese kezdett jobban (a 20. percben 9-6-ra vezetett), az első játékrész utolsó tíz perce a hazaiaké volt, akik fordítottak (13-11). A második félidőben a várt­nál nagyobb különbség ala­kult ki a két csapat között. A Győr végül ötgólos vereséget szenvedve (26-21) várhatja a jövő heti hazai visszavágót. senyére készülhet: „2001-ben a junior-, 2004-ben pedig a felnőtt­válogatottban már szerepelhet­tem hazai világversenyen. A juni- or-vb-n ezüst-, a felnőtt Eb-n bronzérmet nyertünk. Remek ér­zés lenne triplázni, részvételben is és éremben is”. Magyarország eddig csak 2004-ben adott otthont női Eb­nek, korábban - amióta a sport­ág világversenyeit teremben játsszák - 1982-ben egyedül, 1995-ben pedig Ausztriával együtt rendezett női világbaj­nokságot. A 2014. december 7. és 21. között esedékes torna je­lentőségét növeli, hogy annak aranyérmese kijut a 2016-os riói olimpiára. ■ i ti I i