Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-09 / 57. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2011. MÁRCIUS 9., SZERDA SPORT 11 Idegenben szereztek előnyt labdarúgó mk Az Újpest otthonában győzött a jól játszó Rákóczi Pedro (világos szerelésben) végig harcosan, jól játszott az Újpest ellen Ötödször lehet a legjobb négyben Somogy egyetlen kupagyőztese Kecskeméten folytatja Magyar Kupa szereplését ma 17 órától a BFC Siófok labdarúgócsapata, mely igazi kupaspecialista. A lila-fehérek még sosem ju­tottak a legjobb négy közé a so­rozatban, tehát ha kiütik a bala­toniakat Tomiszlav Szivics ve­zetőedző beírja nevét a klub tör­ténelmébe. A vendégek egyedü­li somogyiként már nyertek Magyar Kupát (1984), sőt négy­szer a legjobb négy közé is be- verekedték magukat! Legutóbb a Honvéd búcsúztatta őket (2009) az elődöntőben finoman szólva nem azonos feltételek mellett. ■ A Rákóczi elleni szomba­ti megyei bajnoki rang­adó fontosabb a Siófok­nak a kupameccsnél. A sorsoláson a BFC Siófokot ki­húzó Rózsa Pál, a Kecskeméti TE többségi tulajdonosa is ki­emelte ellenfele kupamúltját, majd hozzátette: bárki is lett volna az ellenfél, csakis tovább­jutás a céljuk. Nagy változás ez ahhoz képest, hogy tavaly októ­berben még a kiesés elkerülésé­ről beszéltek. Tomiszlav Szivics érkezésével aztán kilenc bajno­kin tizennyolc pontot gyűjtöttek és már nyolcadikak és célként már az 5-8. helyet említik. A Ma­gyar Kupában is szárnyalnak, hisz a DVSC-t búcsúztatták, két meccsen hat gólt rúgva a címvé­dőnek. Siófoki oldalon sem kell meg­ijedni, hisz aki kiüti a remek formát mutató, a bajnokságban második Ferencvárost, annak nem lehet félnivalója és Hor­váth Károly szakmai igazgató szerint mindent meg is fognak tenni a továbbjutásért. Az utób­bi nincs irigylésre méltó hely­zetben, hisz rendszeresen heti két tétmérkőzést játszanak és mindegyikre ütőképes, friss együttest kell kiállítania. A két- frontos harc viszont - ahogy fo­galmazott - jelentősen koptatja a labdarúgóit. Az Újpest elleni pontszerzés után is megemlítet­te, hogy néhányuk teljesítmé­nyén meglátszott a hétközi, Fra­di elleni kupacsata. A hétvégén ezúttal egy kiemelten fontos megyei rangadó vár a BFC Sió­fokra a bajnokságban Kaposvá­ron, fontosabb, mint a mai kecs­keméti... ■ Keszthelyi Zoltán A Magyar Kupa negyed­döntőjének első mérkőzé­sén gólra törő játékot nyújtva 3-2 arányú győ­zelmet aratott Újpesten a Kaposvári Rákóczi FC. Temesvári Iván ÚJPEST FC­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-3 (1-2) Budapest, Szusza Ferenc Sta­dion, 500 néző. V.: Kassai. újpest FC: Balajcza - Szokol, Rubus, Takács Z., Kiss Z. - Böőr (Simek a 74. percben), Matos (Balajti a 74. percben), Mitro- vics, Balogh - Lázár, Ahjupera (Rajczi a 82. percben). VEZETŐ­EDZŐ: Mészöly Géza. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Ko- vács Z. - Ol^uka, Bank, Kardos, Korhűt - Hegedűs, Pedro - Pav- lovics (Kovács O. a 89. perc­ben), Oláh L. (Kulcsár K. a 75. percben), Balázs B. - Grumics (Perics a szünetben), vezető­edző: Sisa Tibor. gólszerzők: Lázár (a 33. perc­ben), Ahjupera (az 59. percben), illetve Grumics 2 (a 20. percben és a 37. percben), Balázs B. (a 63. percben). Igencsak új összetételű véde­lemmel vette fel a küzdelmet a Kaposvári Rákóczi FC a Megyeri úton; Borisz Gujics és Zsók Jó­zsef is belázasodott, így Kardos Norbert, valamint Korhűt Mi­hály is a vendég zöld-fehérek kezdőcsapatában kapott helyet. Az első tíz percben nem sok minden történt a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkő­zésén. Szép lassan aztán némi fölényt harcolt ki a vendég Rákó­czi, amely eleinte szögletekben Kiemelkedő sikert ért el Borsos Dávid, a Kaposvári Nehéz-atléti­kai SE birkózója. A 21 éves fiatal­ember a Szombathelyen rende­zett kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíjon ért nyolcadik helye­zést. A mezőny azonban nem akármilyen erőkből állt. A világ- bajnoki szintű riválisok között igazi nemzetközi mezőnyben tel­mutatkozott meg, majd a veze­tést is megszerezték a zöld-fehé­rek. A 20. percben Oláh Lóránt a jobb oldalról ívelte a kapu elé a labdát, Miroszlav Grumics pedig jesített remekül az 55 kilogram­mos súlycsoportban a kaposvá­ri fiatalember. Borsos szeren­csés sorsolással a főtáblán kez­dett, ahol első mérkőzésén egy amerikai riválist vert meg. Ezt követően egy orosz ellenfél várt rá, aki ezúttal jobb volt Borsos­nál. A nyolcadik hely egyben azt is jelentette, hogy a szakág-ve­mintegy nyolc méterről a bal al­só sarokba lőtt (0-1). A 30. perc­ben akár meg is duplázhatta vol­na előnyét a kaposvári társulat, ám, az egyedül küépő Grumicsot zetés döntése alapján ő képvisel­heti hazánkat a közelgő felnőtt birkózó Európa-bajnokságon. Borsos Dávid teljesítménye azért is kiemelkedő, mert kaposvári birkózó legutóbb közel tíz esz­tendeje szerepelt a felnőtt válo­gatottban. Akkor Koleszár Gábor lépett szőnyegre a város színeit is tévesen lesen áhította meg a já­tékvezető. Ezt követően váratla­nul egyenlített az Újpest; a 33. percben egy jobb oldali beadás után Lázár elé került a labda, aki 14 méterről a bal alsó sarokba továbbította a játékszert (1 -1). A Rákóczi nem zavarodott meg a hazaiak találatától, s négy perc­cel később újra előnyt szerzett. Balázs Benjámin bal oldali be­adását követően Grumics az ötösről fejelt a házigazdák kapu­jába (1-2). A Rákóczi féüdeji vezetését be­árnyékolta a remekül játszó és két gólt szerzett Miroszlav Grumics sérülése, aki helyett a második felvonásban Milán Perics folytatta a játékot A játék­rész elejét alaposan megnyom­ták a hazaiak, akik az 59. perc­ben egy szögletet követően Ahjupera révén újra egyenlíteni tudtak (2-2). A Rákóczi ezúttal sem hagyta magát, s négy perc­cel később Balázs Benjámin 16 méterről szépségdíjas gólt ra­gasztott a bal felső sarokba, amellyel harmadszor is vezetés­hez juttatta a csapatát (2-3). A találkozó hajrájában akár a to­vábbjutást is eldönthették volna a zöld-fehérek: a 73. percben Milán Perics birkózott ki magá­nak egy nagy lehetőséget, ám a ziccerét Balajcza Szabolcs óriási bravúrral hárítani tudta. A 82. percben újra Perics találhatott volna az újpesti kapuba, ám Kul­csár Kornél szabadrúgása után a jobb kapufára fejelt. A Rákóczi a Megyei úton nyújtott játékával rászolgált a győzelemre, a három idegen­ben lőtt góljának köszönhetően pedig kedvező helyzetből vár­hatja a visszavágót. képviselve. A kilencvenes évek elején pedig Gschwindt Olivér küzdhetett a magyar válogatott tagjaként. A szombathelyi birkózó Ma­gyar Nagydíjon Boros Dávid klubtársa Knipli Csongor is szőnyegre lépett, ő első mécs­esén kikapott a tavaly előtti amerikai bajnoktól. ■ Kun Z. Schneider Éva a válogatottban kézilabda Az NB I-es Sió­fok KC női kézüabdacsa- patának fiatal játékosát, Schneider Évát meghívták az ifjúsági válogatottba, amely Róth Kálmán irányításával Kozármis- lenyben edzőtáborozik. Schneiderék a közös tréningek mellett Szerbia korosztályos nemzeti együttesével is meg­mérkőznek majd. (zk) Ezüst és bronz Vajda Nikolettának tenisz Két versenyen is pályára lépett, s mindket­tőről éremmel térhetett haza Vajda Nikoletta,a Kaposvári TC teniszezője. Pécsen az egyéni verseny­ben a második helyet sze­rezte meg, míg Szentesen - szintén a 14 évesek között - párosban a harmadik lett Balázs Dórával, (fg) Egerbe utazhat a Mikszáth csapata JÁTÉKOS SPORTVERSENY A marcali Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola nyer­te a Pécsen rendezett játé­kos sportverseny diákolim­piái elődöntőt, így utazhat­nak majd a március 19-én Egerben esedékes országos döntőre. A somogyi színe­ket képviselő másik együt­tesnek, a kaposvári Berzse­nyi Dániel Tagiskolának az ötödik hely jutott a hat csa­patot felvonultató elődöntő mezőnyében, (fg) Somogyiak nélkül rendezik a döntőt szellemi diákolimpia Somo­gyi csapatok nélkül ren­dezik idén a Mező Ferenc szellemi diákolimpia orszá­gos döntőjét. A ffl-IV. kor- csoportosoknál a pécsi elődöntőben (12 csapat) a zamárdi Fekete István Általános Iskolának a 10., a kaposvári Berzsenyi Dániel Tagiskolának pedig a 11. hely jutott, míg az V-VI. korcsoportosoknál a somo­gyi megyeszékhelyen ren­dezett elődöntőben (9 együttes) a tabi Rudnay Gyula Középiskola az ötödik helyen zárt. (fg) Borsos utazik az Európa-bajnokságra birkózás A felnőtt válogatott tagjaként képviseli Dortmundban Kaposvárt Magabiztos pécsi siker Siófokon, a Kosársuli ellen Dobogóra állhatott Benkő László és Bujdosó Levente ökölvívás Két aranyesélyes kaposvári bunyós is hiányzott betegség miatt az emlékversenyről KOSÁRLABDA NB II: SIÓFOKI KOSÁRSULI- PTE-PEAC-PVSK 59-87 (7-25,14-23, 20-19,18-20) Siófok, Krúdy iskola, 100 né­ző. Vezette: Prieger, Béndek. sks: Polgár (19/6), Molnár A. (7), Kovacsics (3), Hőgye (10), Magyar Z. (18). CSERE: Csapody, Pákozdi, Blaumann, Tomasek (2). edző: Kertész Tamás. A 18 forduló alatt mindössze egyetlen vereséget begyűjtő pé­csiek bajnokesélyeshez méltón magabiztos sikert arattak a mérkőzésen rengeteg labdát el­adó balatoniakkal szemben. A nagyszünet után hiába változott a játék képe a különbséget sem sikerült csökkenteni ■ Z. K Csonka csapat képviselte csak a somogyi színeket az ifjúsági (17-18 évesek) Énekes István ökölvívó-emlékversenyen, miu­tán a 49 kg-os Sípos Richárd (Ring SC Kaposvár), az 52 kg-os Judás Róbert (Ring SC Kapos­vár) - mindketten aranyesélye­sek lettek volna... -, továbbá a 69 kg-os Vígh Gábor (Kaposvári Nehézatlétikai SE) is kénytelen volt kihagyni a budapesti fellé­pést betegség miatt. A hagyomá­nyos három napos fővárosi erő­próbán - amely egyben váloga­tó is volt a korosztályos Európa- és világbajnokságra, s 43 klub 82 sportolója próbált szerencsét - két bronzérem jutott a somo­gyiaknak. A somogyi bronzpáros: Benkő László (balról) és Bujdosó Levente A Kaposvári Nehézatlétikai SE színeit két ökölvívó képvisel­te. A 64 kg-os súlycsoportban (12 induló) a télen Dombóvárról igazolt Benkő László előbb a KSI-s Csáki Dávidot verte - a második menet közepén a spori beszüntette az egyoldalú küzdel­met... -, majd az MTK-s Al-Beg Mohamed következett, aki ellen egyhangú pontozásos győzelmet aratott. A teljes képhez tartozik, hogy az első és a harmadik me­netben is számolni kellett a fővá­rosi versenyzőre. Az elődöntő­ben a nyíregyházi Szilvái László­val találkozott, akitől egyhangú pontozásos vereséget szenve­dett, s így bronzéremmel térhe­tett haza. Az 56 kg-os súlycso­portban (12 induló) Csonka Sán­dor a soproni Lakatos Olivérrel kezdett, s egyhangú pontozásos vereséget szenvedett. Szintén az 56 kg-osok mező­nyében lépett szorítóba Bujdosó Levente, aki az első napon erő­nyerő volt A Lelle Fitness és Küzdősport Egyesület remény­sége aztán a második verseny­napon nagyon elverte Kőrös At­tilát; a salgótarjáni sportolót a második menet vége előtt három másodperccel sérülés miatt le­léptette a bíró. Az elődöntőben az első számú ifiválogatott, már háromszoros korosztályos bajnok kiskunfélegyházi ifjabb Mizsei György - az Eb-har- madik és olimpiai bronzérmes, hatszoros országos bajnok Mizsei György fia - volt Bujdosó ellenfele. Az első meneteit fölé­nyesen nyerte a balatonlellei bu­nyós, utána viszont fordítani tu­dott a már sok nagy csatát meg­élt, rutinos ifjabb Mizsei György, s végül egyhangú pontozással győzött, azaz Bujdosó Leventé­nek bronzérem jutott. Ugyancsak az 56 kg-os súly­csoportban volt érdekelt Bako­nyi Dávid, a Ring SC Kaposvár sportolója, aki mindjárt az első találkozóján egyhangú pontozá­sos vereséget szenvedett a Pénzügyőr bunyósától, Zachár Richárdtól, s ezzel be is fejező­dött számára az Énekes István emlékverseny. ■ Fenyő Gábor i > t 4