Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-20 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 12. szám

2011. MÁRCIUS 20., VASÁRNAP SPORT 11 Csak két pont jutott a somogyiaknak labdarúgó nb i A Rákóczi a Pápán, a Vasast fogadó Siófok otthon ért el döntetlent A Monicomp Liga, 20. for­dulójában Pápáról hozott el egy pontot a Rákóczi, míg irreális körülmények közt gól nélküli döntet­lent játszott otthonában a Vasassal a BFC Siófok. Temesvári I., Keszthelyi Z. LOMBARD PÁPA-KAPOSVÁRI RÁ­KÓCZI 1-1 (1-0) Nem túl eseménydús első tíz percet produkáltak a csapatok, hiszen a mérkőzés elején egyál­talán nem forogtak veszélyben a kapuk, a játék többnyire a két ti­zenhatos között zajlott. Aztán a 12. percben a hazaiak előtt adó­dott az első lehetőség, ekkor Marics átadása után Quintero lö­vésébe vetődött bele Zsók, aki így szögletre mentett. A Pápa né­mi mezőnyfölényt harcolt ki ma­gának, de veszélyeztetni jobbára csak szögletekből és oldal sza­badrúgásokból tudtak Bárányo­sék, ám Kovács Zoltán és a Rákó­czi védelme magabiztosan hárí­totta ezeket a próbálkozásokat. A f félidő közepén a zöld-fehérek is | jelentkeztek egy helyzettel, de J Farkas Zoltán 17 méteres lövése 2 elkerülte a jobb felső sarkot. Ezt követően a játék is kiegyenlítet­tebb lett, így a 31. percben némi­leg váratlanul jutott vezetéshez a Pápa, miután Gorán Marics 16 méterről laposan a kapu közepé­be lőtt. (1-0). A szünetig már különösebb esemény nem történt, így egygó- los hazai-előnnyel vonulhattak a csapatok az öltözőbe. A második félidőt a Rákóczi Részese akar lenni a kaposvári­ak felkészülésének? Szeretné meghallgatni a Shelter zenekar koncertjét? Érzi már, hogy bekö­szönt a tavasz? Ha minden kér­désre igen a válasza, akkor mi sem természetesebb, hogy a jó idő beköszöntével egy egész dél­utánt a szabad levegőn, mozgás­sal töltsön. Melegítsen be Katus Attilával, fusson együtt a kapos­vári Gundy Richárddal március kezdte aktívabban, többet birto­kolták a labdát a zöld-fehérek, ám igazán komoly gólhelyzetet nem sikerült kidolgozni Szűcs Lajos kapuja előtt. Ez az állapot egészen a 68. percig tartott, ami­kor Milán Perics indult meg a pápai térfélen, két hazai játékost is kicselezett, majd Hegedűs Dá­vidhoz passzolt, aki 14 méterről 20-án a kaposvári Kossuth téren, hogy aztán eredményesen telje­síthessen az április 3-ai T-Home Vivicittán! Az ország futó-fővárosa cí­mért vetélkedik majd Kaposvár és Szeged. Két amatőr sportoló, Gundy Richárd és Dombi Mik­lós arra buzdít minden lelkes és városát szerető futót, hogy mi­nél többen csatlakozzanak hoz­zájuk a helyi T-Home Vivicittá-n a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A Rákóczi a hajrában fegyelme­zetten tette a dolgát, így a pá­paiak előtt már nem adódott különösebb lehetőség, a zöld­fehérek pedig igen értékes, idegenben szerzett ponttal gazdagodtak. BFC SIÓFOK-VASAS HÍD 0-0 A legutóbbi, kaposvári me­és az ő városuk legyen a vidék futó-fővárosa. A két városkapitány több he­te elkezdte toborzókampányát városában. Március 20-án, Ka­posváron Gundy Richárd közös futásra vár mindenkit. A tobor­záshoz jó barátja, Katus Attila, aerobic világbajnok segítségét kérte, aki edzéstervvel és taná­csokkal is ellátja az amatőr sportembert. gyei rangadón kiállított három bajnokról eltiltott Katonát Fe­hér helyettesítette és Lukács is kikerült a kezdőből, az utóbbit Melczer pótolta a siófok szá­mára a kiesés szempontjából létfontosságú találkozón. Talán az említett tét miatt volt, hogy óvatosan kezdtek a csapatok, húsz percig gyakorlatilag sem­A kaposvári színes futóforga­tag március 20-án vasárnap 15 órakor kezdődik és 18 óráig tart a Kossuth téren. Az ingyenes program meg­nyitója után 15.10 órától Katus Attila vezényli a bemelegítést. 16 órától meglepetéskoncerttel kedveskednek a szervezők. Ezt a Shelter zenekar és Gundy Ri­chárd közös előadása követi, melyen mozoghatnak a jelenlé­mi nem történt. Az első kapura felé tartó lövés Hómmá nevé­hez fűződött, aki Melczer bal­oldali beadása után lőtt fölé. A folytatás némi vendég fölény­nyel telt, Lázok szabadrúgása (23 .p) és fejese (25. p) okozott nem túl nagy riadalmat Mol­nár kapuja előtt. A folytatás­ban a labdarúgók küzdöttek az elemekkel - eső, szél, a rossz talaj - és egymással eredmény nélkül. Mindössze Katona Délczeg elleni belépője érde­melt említést, melyért az utób­bi kapott sárgát (40. p). A második játékrészre a meg­sérült Délczeget Lukács váltot­ta, a másik oldalon Kulcsárt Arsic. A balatoniaknál annyi változás történt, hogy Melczer, Lukács előrébb játszott első fél­időhöz képest, jobban segítve Hommát, Csermelyit és a táma­dásokat. Az első védését az 51. percben mutatta be Németh Lukács sza­badrúgásánál. A házigazdák le­táboroztak a Vasas kapuja előtt, ám mindössze Kecskés lövésé­nél volt újra dolga Némethnek (60. p). A folytatásban a vendé­gek megszerezhették volna a ve­zetést, de Ferenczi lövését ki­piszkálta a bal felsőből Molnár, majd a szöglet után Mileusnic bólintott a bal kapufa mellé (70. p). A végjátékban Kecskés (81. p), majd Novák (85. p) előtt adó­dott lehetőség, ám ezek kihasz­nálatlanul maradtak... A döntetlennel továbbra is ne­héz helyzetben van a BFC Sió­fok a kiesés elkerüléséért vívott harcban a négy tavaszi forduló alatt szerzett két ponttal. vők. A 18 óráig tartó rendezvé­nyen folyamatos programként lesz óriáscsúszda gyerekeknek, IPTV játékok, és Street Art fest­mény készítés is. A rendezvény alatt ingyen tea és forraltbor szolgálja a résztvevők feltöltő- dését. Az eseményről videofel­vétel készül, melyet a résztve­vők később megtekinthetnek a www.futoparbaj.hu oldalon és a Facebookon. Cseresznyés Bálint ifjúsági országos bajnok síkfutásban Fölényes győzelmet aratott, így if­júsági országos bajnok lett a bar­csi Cseresznyés Bálint. Az éves Ifjúsági és Junior Fedettpályás Országos Bajnokságon a 60 mé­teres síkfutáson 7,12 másodper­ces eredményével állhatott a do­bogó legfelső fokára, míg hármas­ugrásban hetedik lett. - Nagyon sokat jelent ez a bajnoki cím, így az egyik álmom teljesült, így az országban én vagyok jelenleg a leggyorsabb sprinter a korcsopor­tomban - mondta. - Azonban ren­geteg munka áll az eredmény mö­gött, heti hatszor, két órás edzés. Cseresznyés Bálint magabiztos versenyzéssel, a legjobb idővel került a döntőbe. A barcsi Dráva Völgye Középiskola ifjonca győ­zelmét a Pécsi VSK színeiben sze­rezte, munkáját a felkészülésben két edző, Cseresznyés Dániel és Ferenczi Imre segíti. Hozzátette: a szabadtéri szezonban szeretné megnyeri az országos bajnoksá­gon a száz méteres síkfutást, és reméli, hogy tagja lehet a francia­országi Ifjúsági Világbajnokságra utazó csapatnak is. ■ Jeki G. A barcsi Cseresznyés Bálint joggal lehet büszke teljesítményére Döntőben a munkácsys kosárlabdázók Befejeződtek a fiú kosárlabda di­ákolimpia V. korcsoportos orszá­gos elődöntői. A kaposvári Mun­kácsy Mihály Gimnázuim együt­tese (testnevelő, edző: Fekete Ádám) a pécsi Ghandi Közalapít­ványi Gimnázium sportcsarno­kában vívta ki a továbbjutást. A kaposváriak április 1 és 3 között Baján a nyolc együttest felvonul­tató országos döntőben léphet­nek pályára. ■ Kun Z. Színes forgatag Katus Attilával a megyeszékhelyen szabadidősport Sok zenével, vidám hangulatban készülnek vasárnap a T-Home Vivicittára Húsz pontos előnyt hagyott ledolgozni, de nyert a Kaposvár kosárlabda nb i, férfiak A záró játékrészben nagyot hajtott, felzárkózott a Debrecen és kis híján kiegyenlített KAPOSVÁRI KK-FACTUM SPORT DEBRECEN 101-97 (25-20, 32-20,19-21, 25-36) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Kapi­tány, Márton, Gelencsér. KAPOSVÁR KK: J. Wilson (19/3), Medve (15/3), Soós (15), Werner (16/6), Cunningham (24). csere: Kutasi (8/6), Kováts R. (2), Márkus (2), Ko­vács S. (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. FACTUM SPORT DEBRECEN: Kaluha (9/3), Boros G. (7), Ba­logh A. (2), Mekongo (23/3), Langford (29/6). csere: Balogh A. (2), Tóth G. (7/3), Boros (7), Vas (-), Máté (2), Pék (3/3), Mondzinger (11/3), Kovács I. (2). vezetőedző: Mika Turu- nen. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 8-6, 7. perc: 22-15, 14. perc: 34-24, 18. perc: 49-33, 23. perc: 57-42, 28. perc: 74-54,33. perc: 81 -71,37. perc: 88-85. kipontozódott: Cun­ningham (a 39. percben), illetve Kaluha (a 18. percben), Balogh A. (a 31. percben), Boros (a 38. percben), jók: J. Wilson, Soós, Cunningham, Medve, illetve Langford, Mekongo. A vendégeknél Vas Viktor, Kovács Imre és Boros Gábor be­tegség, Mondzinger Márk ideg- becsípődés, Tóth Gábor pedig munkahelyi elfoglaltság miatt mulasztott edzéseket. A debre­A kaposváriaknál Josh Wilson (a labdával) 19 pontot ért el ceniek már pénteken Dombó­várra edzettek, majd a meccs napján utaztak át Kaposvárra. A somogyi alakulat felkészülé­sét Werner arcüreg-gyulladása zavarta, szerencsére Soós Gá­bor felgyógyult izomhúzódása után. Mindkét együttes rengeteg hibával kosárlabdázott az első percekben. A vendégeknél a Mekongo, Langford, a hazaiak­nál a Wilson, Cunningham ten­gely vitte előre a csapatot. A debreceniek finn vezetőedzője hangos instrukciókkal igyeke­zett figyelmesebb teljesítmény­re ösztökélni kosárlabdázóit. A tréner a játékvezetőkkel is so­kat foglalkozott, ők kevésbé to­lerálták az erélyességét. Köz­ben szép megoldásokat láthat­tunk Cunninghamtől, Lang- fordtól és Mekongotól is, a lé­nyegesebb, hogy a Kaposvár vé­gig tartani tudta néhány pontos vezetését. A többször is felesle­gesen szabálytalankodó Kaluha már a 18. percben kipontozó­dott, így még a félidő vége előtt elvesztette irányítóját a Debre­cen. Amikor a húszas különb­ség is kialakult a két együttes között már jóval csendesebb lett Turunen edző is. Aztán ért­hetetlenül szétesett a kaposvá­riak játéka. Ezt kihasználva a záró játékrész közepére Mekon­go vezérletével öt pontra zárkó­zott a Debrecen, de a hazaiak végül nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. fekete ádám: - Jelen helyze­tünkben minden győzelem ki­emelkedően fontos számunkra. Talán túl korán hittük el, hogy megnyertük a mérkőzést. mika turunen: - Büszke va­gyok a csapatomra, hogy visz- szeverekedte magát a hátrá­nyos helyzetbül. Egy kétes szi­tuáció volt a végén, vélemé­nyem szerint a javunkra kellett volna dönteni. A junior mérkőzésen: Ka­posvári KK-Factum Sport Deb­recen 108-100 (30-24, 24-12, 14-28, 40-36) LD: Kovács S. (35), Mihalics (17), Tóth M. (15/9), Bíró (11). ■ Kun Zoltán