Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-21 / 66. szám

SOMOGYI HlRLAP - 2011. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ 10 SPORT Eremeső a szezonzárón alpesi sí Csima Laura triplázott, és megnyerte a Magyar Kupát Nagy küzdelem után nehezen A kaposvári Alpok-Adria SE sízője, Csima Laura a hazai kiírású viadalokon nagyon eredményesen szerepelt. A Magyar Kupában megvédte elsőségét A Barcs mellett a Kaposvölgye sem bírt soros ellenfelével LABDARÚGÓ NBII TATABÁNYA-BARCSI SC 5-0 (2-0) Tatabánya, 500 néző. V.: Szila- si TATABÁNYA; Dombai A. - Almá- si, Simkó, Farkas V., Módi - Dombai V. (Ködöböcz, 69.), Ko­vács I. (Tóth Z., 75.), Deme, Me- gyesi - Farkas J., Kocsis D. (Kai- ser, 75.) edző: P. Nagy László. barcsi SC: Halasi - Kordé, Ba­logh, Pókos (Pandúr. 73.), Die- nes (Miskovics, 28.) - Matus, Opacsics (Csongár, 58.), Fonal, Bradanin - Sztefanovics, Ger- gulás. edző: Drágán Puskás. GÓLSZERZŐK: Farkas J. (5.), Megyesi (23., 68.), Módi (56.), Deme (70.). Nem tudott meglepetést okoz­ni a tabella első feléhez tartozó Tatabánya otthonában a Barcsi SC. VIDEOTON ll.-FOCI24.COM KAPOSVÖLGYE VSC 4-0 (2-0) Felcsút, 200 néző. V.: Gaál Gy. Videoton ti.: Somodi - Mar- gitis, Vaszicsku, fzing, Fejes - Szolnoki (Rása, 83.), Sóos, Gyurcsó, Móri - Babos (Sze- lecki, 57.), Olasz (Máté, 67.). edző: Hartyáni Gábor. kaposvölgye vsc: Héger - Andrejcsik, Hibácska, Székesi, Korén - Surányi (Királyvári, 46.), Szilasi, Varga A., Shevel - Kovács I. (Horváth D., 63.), Feke­te Á. (Mile, 46.). edző: Nagy Ti­bor. GÓLSZERZŐK: ízing (17.), Margitics (31.), Gyurcsó (65.), Fejes (90.). kiállítva: Héger (63.). A Kozármisleny és a Ferenc­város II. után a Videoton II. csa­patával sem bírt a „váci" Kaposvölgye. ■ Temesvári I. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kozár­misleny-Bp. Honvéd II. 2-1, Veszprém-Győr II. 1-0, Gyir- mót-Baja 4-2, FTC Ü.-Pécs 0-2, BKV Előre-Ajka 1-0. A bajnokság állása 1. PMFC 18 12 3 3 31 ■ ■ 11 39 2. Videoton II. 18 11 4 3 38 ■19 37 3. Gyirmót SE 18 11 3 4 41 ■21 36 4. Ajka 18 9 4 5 30 ■17 31 5. FC Tatabánya 18 8 6 4 28 ■21 30 6. Baja 18 9 1 8 29 ■29 28 7. BKV Előre FC 18 7 6 5 21 •23 27 8. Győri ETOII. 18 8 2 8 28 29 26 9. Kozármisleny 18 7 3 8 23 23 24 10. Sz.szentmiklós 17 6 4 7 26 >23 22 11. Budaörs 17 5 7 5 24 ■21 22 12, Ferencváros II. 17 6 2 9 19' ■ 17 20 13. Barcs SC 18 6 2 10 21 ■ 43 20 14. Veszprém FC 18 6 0 12 19' 34 18 15. Bp. Honvéd II. 17 2 5 10 11 ■25 11 16. Kaposvölgye 18 2 2 14 13 ■46 8 A hagyományoknak megfelelő­en az ausztriai Kreischbergen és Innerkremsben zárult a ha­zai 2010/2011 évi alpesi sí sze­zon. A március közepi hosszú hétvégén három Magyar Kupa futamot és a síkrossz országos bajnokságot is kiváló időjárási körülmények között rendezték meg. A Magyar Kupa futamo­kon minden kaposvári induló­nak sikerült javítania vagy megőriznie eddigi pozícióját az összesítésben. A legjobb eredményt az Al­pok Adria SE válogatott sízője Csima Laura érte el, aki mind­három futamot (két óriásműle­siklást és egy műlesiklást) megnyerte. Ezzel az összesített eredménye a Magyar Kupa idei futamain kilenc első és három második hely, mellyel a tavalyi évhez hasonlóan az idén is el­hódította Magyar Kupát a ser­dülő korosztályban. A fiúk között a serdülőknél Szabados Bodó egy-egy máso­dik, harmadik és negyedik he­lyezést szerzett és ezzel össze­sítésben a harmadik helyen végzett. A legnépesebb me­zőnyt felvonultató gyermek korosztályban Csima Ferenc egy-egy arany, ezüst és bronz­érmet szerzett a futamokon és a Magyar Kupa összesítésben a harmadik helyen végzett. Az ugyanebben a korosztályban rajthoz álló Stier Gábor egy ne­gyedik és két hetedik helyezést szerzett. A Seniorok mezőnyében Kö­kény Margit egy második és egy ötödik, Klencsár Gábor egy második és egy negyedik, Sass Csaba egy harmadik, Tóth Mi­hály ötödik helyet szerzett. A nemzetközi porondon még két fontos eseményen vesznek részt a sízők. Csima Laura óriásműlesiklásban és műle­siklásban is indul az olaszor­szági Folgaria-ban megrende­zésre kerülő korosztályos Vi­lágbajnokságon. Az összesítésben a végleges eredmény a keresztbeverések miatt még nem ismert, de az biztos, hogy Kökény Margit és Sass Csaba is a dobogón vég­zett. A síkrossz országos bajnok­ságon is több érmes helyezést értek el a kaposvári sízők. A gyermek korosztályban csak egyéni indításos időfutamokat rendeztek. Az idősebbeknél az időeredmények alapján lehe­tett bejutni a döntőbe, ahol már együtt indították a síző- ket. A serdülő korosztályban Csima Laura a legjobb, Szaba­dos Bodó a második idővel ke­Ezt követően Horvátországba utazik. Zágrábban korosztá­lyos világkupa-futamot ren­deznek Utóbbi megméretteté­sen a kaposvári Alpok-Adris SE másik alpesi sízője, Sza­bados Bodó is rajthoz áll mindkét szakágban. rült be a döntőbe. A döntőben Csima Laura a rajtot követően rögtön az élre állt és a pálya kétharmadáig vezetett. Egy éles visszafordítóban azonban ütközött a második helyen álló versenyzővel és mindketten buktak. Emiatt a harmadik helyre csúszott vissza, amit a verseny végéig megőrzött. A serdülő fiúknál szintén bukás „tizedelte” a döntő me­zőnyét, melyből Szabados Bodó szerencsére kimaradt. A talpon maradt sízők az utolsó kapuig küzdöttek a helyezése­kért. A célvonal előtt azonban megálltak, bevárták a pálya felső szakaszán pórul járt tár­sukat és együtt csúsztak át a célvonalon. A sportszerű gesz­tus miatt az eredmény megál­lapítása nehézkes volt, végül a hivatalos eredménylista alap­ján Szabados Bodó a második helyen végzett. A gyermekek mezőnyében az időfutamok alapján Csima Ferenc a harmadik, Stier Gá­bor a negyedik helyen végzett. ■ Kun Zoltán nyert a Csurgó Mezőkövesden MEZŐKÖVESDI kc- CSURGÓI KK 26-27 (15-13) Mezőkövesd, 800 néző. V: Hor­váth P., Marton Mezőkövesd: Tóth K. - Papics 4, Bécsi 6, Rosta M., Milicsevics, Fekete 7(1), Juhász Z. 1. csere: Szabó R (kapus), Nyikes, Nyes­te, Papp M. 1, Rácz 4, Molnár F. 1, Horváth Sz. 2, Zele, Barta. edző: Rosta István. csurgó: Nikolics - Miss 3, Oláh 4 (2), Trivkovics 1, Pavlo- vics 6, Cifra 4, Nagy M. 1. csere: Hudák, Pallag (kapu­sok), Dömös 1, Frey 1, Széles 4 (2), Borsos 2, Vadkerti G., Csonka, edző: Bakó Botond. KIÁLLÍTÁSOK: 8, ül. 6 perc, HÉTMÉTERESEK: 3/1, 111. 4/4. A csurgói férfi kézilabdázók számára nem volt tétje a találko­zónak, de a keddi hazai veresé­get mindenképpen ki akarták ja­vítani. Sajnos Szőllősit még min­dig nélkülözni kellet a szakmai stábnak, de a győzelem így is el­várható volt. Ennek ellenére egé­szen 15-9-ig léptek meg a haza­iak, de a félidőre már két gólig zárkózott somogyi együttes. (15- 13). A második félidőben is so­káig csak az eredmény után fu­tottak Pavlovicsék, és amikor si­került kiegyenlíteni mindig a hazaiak tudtak újra és újra gólt szerezni. így a végjátékra ma­radt a döntés. A jobb erőkből ál­ló Csurgó fordított, Trivkovics pedig két gólra növelte az előnyt. Erre csak eggyel tudott válaszol­ni a Mezőkövesd. Ha nehezen is, de hazahozta a két pontot a Csurgó. Elsősorban a küzdeni tudást lehet dicsérni, a mutatott játékot nem. Nagy tartásról árul­kodik, hogy hat gólos hátrányból idegenben is megszerezték a győzelmet rosta ISTVÁN: - Egy komo­lyabb játékerőkből álló "nagy" csapatot, sajnos nem sikerült Dávidnak legyőzni pedig min­dent megtettünk. bakó botond: - Sajnos Szőllő- si hiánya és Trivkovics nem száz százalékos állapota nagyon rá­nyomta az első félidőben a véde­kezésünkre a bélyegét, és a tá­madásainkat is sokszor elkap­kodtuk. A félidő végére sikerült olyan védekezést találnunk ami­vel föl tudtunk zárkózni. Ez a második félidőben folytatódott, és a végjátékra az átlövők is fól- javultak. Egy nagyon nehéz győ­zelmet arattunk. Tóra Tihamér A nemzetközi viadalokon is rajthoz állnak A Rákóczi második csapata és a Balatonlelle is győzni tudott labdarúgó nb in Nem született gól a harmadosztályú megyei rangadón, melyen a Siófok II. a Nagyatádot fogadta Petronovics Péter (labdával) egyenlített, majd piros lapot kapott KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC II.- BÖLCSKEI SE 2-0 (2-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Ja­kab Rákóczi fc li.: Milinte - Va­das, Zahorecz, Major, Banics - Horváth T., Kuczkó, Keresztes (Házi B., 61.), Tabi (Balogh B., 85.) - Berdó, Czonev. edző: Pusztai László, Balázs József. gólszerző: Berdó (6., 11.). Berdó Valentin két korai gól­jának köszönhetően gyorsan el­döntötte a három pont sorsát a Rákóczi D. csapata, amely győ­zelmével a tabella negyedik fo­kára lépett. BALATONLELLE SE- MOHÁCSI TE 2-1 (0-1) Balatonlelle, 150 néző. V.: BALATONLELLE SE: Posza - Börczi, Kenéz, Kovács D. (Gere, 30.), Makarész - Bodrogi, Ma­gyar M., Graszl N. (Sylla, 90.), Tóth A. (Pfeiffer, 11.) - Petro­novics, Galgóczi. edző: Készéi Ferenc. gólszerzők: Petronovics (61.), Pfeiffer (76), ill. Gál (27.). kiállítva: Petronovics (86.). Fordulatos mérkőzést vívott a Balatonlelle és a Mohács. A ta­lálkozón a vendégek szereztek vezetést, melyet a második fél­idő közepén Petronovics Péter kiegyenlített, majd a hajrában Pfeiffer Bence gólja a győzelmet jelentette a balatoniak számára, akik tíz emberrel fejezték be a mérkőzést. BFC SIÓFOK II.- NAGYATÁDI FC 0-0 Siófok-Kilití, műfüves pálya, 100 néző. V.: Rákosi T. bfc siófok: Szalma - Pécseli, Katona, Márton, Szesztrás -Gyarmati, Balogh T. (Körösi T., 59.) - Varga F., Ludánszki, Bog­dán A. - Gáspár D. EDZŐ: Szil­ágyi Csaba. nagyatádi FC: Patak - Kovács B., Kiss J., Dekanics M., Tamás G. - Androsics, Iván D. - Mixtai, Brezovszky (Jáger, 56.p), Tompa (Galamb, 88.p) - V. Nikolics (Csikós, 90.). edző: Papp Zoltán. Négy győzelem után vesztett újra pontokat a megyei rang­adón a bajnokság harmadik he­lyén álló Nagyatád, mely eddigi egyetlen hazai vereségét épp a balatoniaktól szenvedte el. A so­mogyiak meccsén a helyzetek alapján a siófoki fiatalok köze­lebb álltak a sikerhez, de Gás­pár Dávid révén csak kapufáig jutottak az ezúttal visszafogott támadójátékkal előrukkoló ven­dégek ellen, keszthelyi Zoltán TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Komlói Bányász-Szentlőrinc 2-1, Nagykanizsai TE-Bonyhád 1- 0, Szekszárd-Dombóvár 2- 2, Pogány-Paksi FC II. 0-4, Bogád-Bólyi SE 0-2. A bajnokság állása 1. Paksi FC II. 18 14 2 2 45 - 9 44 2. Szentlőrinc SE 18 13 2 3 43 - 10 41 3. Nagyatád FC 18 9 5 4 32 -19 32 4. K. Rákóczi II. 18 9 3 6 22 -20 30 5. Dombóvári FC 18 8 5 5 24 ■ 25 29 6. Balatonlelle SE 18 9 1 8 22 ■ 27 28 7. Bonyhád 18 8 3 7 22 ■ 24 27 8. BFC Siófok II. 18 7 4 7 29 - 27 25 9. Szekszárd 18 6 4 8 21 ■ 27 22 10. Nagykanizsa 18 6 3 9 22 • 27 21 11. Pogány 18 5 5 8 31 ■ 31 20 12. Bólyi SE 18 6 1 11 24-31 19 13. Mohács 18 5 3 10 25-30 18 14. Bölcskei SE 18 5 3 10 28-42 18 15. Komlói Bányász 18 4 4 10 18-34 16 16. Bogád SE 18 3 4 11 19-44 13 I I i A