Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-06 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 10. szám

2011. MÁRCIUS 6., VASÁRNAP w SPORT Újabb Rákóczi-vereség idegenben labdarúgó nb i Két pontot Újpesten hagyott a jól küzdő Balaton-parti alakulat Ezúttal Is többször helyzetbe került Oláh Lóránt, a gól azonban elmaradt Második tavaszi idegen­beli fellépésén is alulma­radt - ezúttal Szombathe­lyen - a Kaposvári Rákó­czi FC, míg a BFC Siófok ponttal térhetett haza Új­pestről. Temesvári I., Keszthelyi Z. SZOMBATHELYI HALADÁS­KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-0 (1-0) Szombathely, 3000 néző. V.: Oláh G. SZOMBATHELYI HALADÁS: RÓ­zsa - Schimmer, Guzmics, Ko- rolovszky, Tóth P. - Nagy I. G., Simon Á., Halmosi (Irhás a szü­netben), Sípos - Kenesei (Kod- rek a 83. percben), Oross. veze­tőedző: Aczél Zoltán. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC: Ko- vács Z. - Okuka, Grúz, Bank (Farkas Z. a 74. percben), Gujics - Portulez (Zsók az 54. percben), Pedro, Pavlovics, Oláh L., Balázs B. - Perics (Grumics a 67. perc­ben). vezetőedző: Sisa Tibor. gólszerző: Oross a 3. perc­ben, Irhás a 65. percben. Mély talaj fogadta a csapato­kat a vasi megyeszékhelyen, a házigazda Haladás pedig nem sokkal a kezdő sípszó után megszerezte a vezetést. A har­madik percben Oross került helyzetbe, s mintegy 14 méter­ről félmagasan a kapu bal olda­lába lőtt. A korai hazai gólt kö­vetően gyorsan válaszolhatott volna a Rákóczi, ám Oláh L. ha­sonló helyzetből leadott lövése centikkel elzúgott a jobb kapufa mellett. Az iramra nem lehetett panasz, mindkét oldalon ve­szélyben forogtak a kapun. A 18. percben Perics fejese után a felső lécen csattant a labda, nem sokkal később pedig Ko­vács Z. védte Sípos lövését. A második játékrészben többnyire a mezőnyben gyűr­ték egymást a két csapat tagjai, majd a 62. percben Oláh L. ke­véssel lőtt a bal felső sarok fölé. Három perccel később a túlol­dalon újra megzörrent a háló: egy felívelt hazai szabadrúgás után Irhás elé került a labda, aki közelről a kapuba továbbí­totta a játékszert. A hajrában zárkózhatott volna a kaposvári együttes, ám Grúznak sikerült kihagynia a meccs legnagyobb helyzetét, miután mintegy két méterről fölé lőtt. aczél ZOLTÁN: - Labdarúgás­ra szinte teljesen alkalmatlan pályán játszottunk. Úgy érzem,, a nagyobb lehetőségek előttünk adódtak, s megérdemelt győzel­met arattunk egy jó csapat el­len. sisa tibor: - A nehéz talajon nehéz mérkőzést játszottunk. Labdabirtoklásban és talán a helyzetek tekintetében is volt esélyünk a győzelemre, ám a labdarúgást gólra játsszák. ÚJPEST FC­BFC SIÓFOK 1-1 (0-0) Budapest, Szusza Ferenc Sta­dion, 3300 néző. V.: Solymosi P. újpesti TE: Balajcza - Szokol, Rubus (Dvorschák a 61. perc- _ ben), Takács Z., Kiss Z. - Tajthy, J Egerszegi - Lázár (Sitku a 69. | percben), Ahjupera (Balajti a ; 64. percben), Balogh B. - Rajczi. VEZETŐEDZŐ: Mészöly Géza. bfc siófok: Molnár - Mogyo­rósi, Graszl, Katona, Novák - Kecskés, Tusori (Ludánszki a 61. percben) - Csordás (Melczer a 69. percben), Hómmá, Délczeg (Lukács a 84. percben) - Csermelyi. vezető­edző: Mihalecz István. gólszerzők: Lázár az 55. percben, Novák a 71. percben. A BFC Siófok csapatának a péntek esti újpesti volt az első olyan találkozója ebben a baj­noki szezonban, amelyen miu­tán az ellenfele vezetést szer­zett, nem kapott ki! A meccs előtt meg is jósolta Horváth Károly szakmai igazgató, hogy két gól kell a sikerükhöz. Igaza lett, hiszen egy találat csak a pontszerzéshez volt elég... Min­denesetre Újpesten pontot sze­rezni bizakodásra ad okot, ám ezúttal a látottak alapján ki le­het jelenteni: a háromból kettőt Újpesten hagyott a siófoki együttes.- Ha nem ebben a helyzetben lennénk, sikerként könyvelhet­nénk el a pontszerzést, de a je­lenlegiben csak félsiker - je­gyezte meg Mihalecz István, a vendég BFC Siófok edzője. A vendégeknél Novák, Kecs­kés és Délczeg is remekül ját­szott, de mindenkit dicséret ü- let, bár azért akadtak gyengébb teljesítmények is. Horváth Kár­oly. a lefújás után erről annyit mondott: a most látottnál jobban is tud futballozni a társaság. Egy biztos: a helyzeteket na­gyon rossz százalékban értéke­sítették. Hómmá egymaga négy ziccert rontott, Csermelyi pedig a kihagyhatatlant tudta kihagy­ni, amikor a kapu mellé fejelte Novák beadását. Ráadásul Hor­váth Károly tanítványai helyzet nélkül, egy bedobásból kaptak gólt! A pontrúgások most sem sikerültek, de a második játék­rész, pontosabban Melczer beál­lása ebben is fordulatot hozott. Utóbbi szabadrúgásából szüle­tett az egyenlítő találat, sőt, 1-1- nél is ő varázsolta Hómmá fejé­re a labdát, aki csak centikkel bólintott a jobb kapufa mellé. Mészöly Géza: - A sok hiány­zó miatt (Barczi, Kovács, Ver­mes és Pollák sérült, míg Matost, valamint Mitrovicsot el­tiltották) nem tudtam úgy cse­rélni, ahogy szerettem volna. Az előre játékban az utolsó passzok hiányoztak, ám a dön­tetlen számunkra mindenkép­pen pozitív. Horváth károly: - A Fradi el­leni Magyar Kupa-visszavágó nyomait még magán viselte a csapat. Gratulálok a társaság­nak, mert jól küzdött, gólt szer­zett, ráadásul hátrányból men­tett pontot, s nagyon közel állt a győzelmet jelentő második gól­hoz. 11 A Balatonboglár és a ságvári egylet öt góllal kezdte a tavaszi szezont RECOP MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG: SOMOGYVÁR- MEZŐCSOKONYA 2-2 (1-2) Somogyvár, 70 néző. V.: He­gyi. Gólszerzők: Projcs, Fazekas K., illetve Szili, Balogh R. Az if­júsági mérkőzésen: Somogy- vár-Mezőcsokonya 2-1. FAZEKAS KRISZTIÁN ■ A tavaszi szezonnyitón nem boldogult egymás­sal a somogyvári és a mezőcsokonyai gárda. WINNER SPORT MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÉSZAKI CSOPORT: BALATONBOGLÁR- BALATONI VASAS 5-0 (2-0) Balatonboglár, 70 néző. V.: Szántó I. II. Gólszerzők: Fodor 1. 2, Porvazsnyik 2 (egyet 11-es- ből), Takács Gy. Az ifjúsági mér­kőzésen: Balatonboglár-Balato- ni Vasas 5-2. pintér István Ságvár­ÖREGLAK 5-2 (1-2) Ságvár, 50 néző. V.: Agócs. Gólszerzők: Horváth Gy. 2, Feri K. 2, Virágh J. (öngól), illetve Frank, Kálics (11-esből). Az ifjú­sági mérkőzésen: Ságvár­Öreglak 2-6. vida András KÉTHELY­LENGYELTÓTI 2-1 (0-1) Kéthely, 110 néző. V.: Cservöl­gyi. Gólszerzők: Kórosi, Kormos (11-esből), illetve Geiszt. Az if­júsági mérkőzésen: Kéthely- Lengyeltóti 0-5. IDŐSEBB NIKULA ANDRAS Vasárnap tizenhét találkozó­val folytatódik a megyei I. és II. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitánya; a mérkőzése­ket egységesen 14.30 órakor játsszák. HIRDETÉS W Uj képzési forma indul a Munkácsyban közétkeztetés Az iskolai rendezvények fő támogatójává vált a Pensió 17 Kft. Triplákkal ütötte ki a Körmend a Kaposvárt Ha a diákok nagyon megéheznek, bátran repetázhatnak a Munkácsyban A több mint 90 éves kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium arculatát jelentősen meghatároz­za a közel egy évtizede működő élsportolói, valamint a két tanítá­si nyelvű osztály.- Az a célunk, hogy az élspor­tolói osztályunk valóban jó tanu­ló, jó sportoló diákokból álljon. A sporttal nincs is semmi gond; in­kább a tanulás terén van még § tennivalónk. Jól tudjuk, hogy a | kettőt nagyon nehéz összeegyez- | tetni, de a reményeink szerint g mégis sikerül majd megtalálni a = középutat - mondta Gyallai Ka­talin, a kaposvári Munkácsy Mi­hály Gimnázium igazgatónője. Az élsportolói osztály diákjai a gimnázium négyéves anyagát öt éves bontásban tanulják. A többi osztállyal ellentétben naponta öt órájuk van, s a reggeli edzések miatt soha nincs első órájuk, va­gyis 9-kor kezdenek.- Szintén öt évfolyamos a két tanítási nyelvi osztályunk is - folytatta Gyallai Katalin. - Az el­ső évben heti 18 órában tanul­nak angolt. A kilencedikesek a második félévtől kezdve a föld- rajzt is angol nyelven tanulják már, amihez 10. osztályban a történelem, 12.-ben pedig a civi­lizáció csatlakozik. Sokan már 10. osztályban lerakják a közép­fokú, 12.-ben pedig a felsőfokú nyelvvizsgát. Előre lehet hozni a közép- és emeltszintű angol érettségit, amellyel szinte az egész osztály élni szokott. A jövő tanévben új képzési forma indul a Munkácsyban. A természettudományos osztály - amely iránt nagy az érdeklődés - két profilú: az egyik matemati­ka és fizika, a másik pedig bioló­gia és kémia orientáltságú lesz, a képzés pedig négy évig tart. A tervek szerint viszont a francia és a német emelt szintű osztály nyelvi előkészítő évvel egészül majd ki; ez heti szinten legalább 10 nyelvi órát jelent, a képzés időtartama pedig öt évre nő. A Munkácsy Mihály Gimnázi­um mindig is jó kapcsolatban volt a közétkeztetést ellátó Pen­sió 17 Kft.-vel.- Mondhatni az iskolai ren­dezvényeink fő támogatójává vált a Pensió 17 Kft. - folytatta Gyallai Katalin. - Sokat tettek azért, hogy jól sikerült novem­berben az első alkalommal ren­dezett szülők-nevelők jótékony- sági bálja - vacsorára hidegtál volt, éjfélkor pedig töltöttká­posztát szolgáltak fel mint ahogy februárban a diákolimpi­konok köszöntésénél és a Mun- kácsy-estnél is számíthattunk rájuk, s a közelgő nőnapi ünnep­ség mögé is felsorakoznak. Gyallai Katalin igazgatónő Hagyomány már a Munkácsy­ban, hogy a havonta esedékes referenciát mindig két osztály tanulói állítják össze. A gyere­kek elégedettek az ételek minő­ségével és mennyiségével - ha valaki még éhes, nyugodtan re- petázhat -, tiszta a konyha és az ebédlő, s a Gergye Csaba vezette konyhai csapat tagjaival is jól ki­jönnek. Ők is látják, hogy feszí­tett tempóban dolgoznak, mégis próbálnak minél jobban megfe­lelni az igényeknek. A jeles na­pokon a Pensió 17 Kft. gondos­kodik arról, hogy a menü is ün­nepi formát öntsön, s ilyenkor mindig kerül a diákok tálcájára valamilyen desszert, édesség is. KOSÁRLABDA NB l/A-CSOPORT, FÉRFIAK: MJUS-FORTRESS KÖRMEND- KAPOSVÁRI KK 103-77 (25-24, 22-14, 35-14, 21-25) Körmend, Városi Sportcsar­nok, 1800 néző. Vezette: Ádám, Király, Makovsky. MJUS-FORTRESS KÖRMEND: Moore (15/9), Németh I. (12/3), Ferencz (17/15), Bell (15/12), Dies (14). csere: Dávid G. (2), Boldizsár (-), Hegedűs (10/6), Ruják (3/3), Trummer (10/6), Sonyák (3/3), Sömenek (2). ve­zetőedző: Sabáli Balázs, edző: Hencsey Tamás. KAPOSVÁRI KK: J. Wilson (18/3), Kutasi (12/6), Medve (9/3), Kováts R. (2), Cunning- ham (26/3). csere: Fülöp (4), Kovács S. (4), Márkus (2), Bíró (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordan. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 6-7, 8. perc: 21-20, 12. perc: 27-24, 16. perc: 37-32, 24. perc: 60-44, 29. perc: 78-52, 32. perc: 82-58, 37. perc: 93-66. KIPONTOZÓDOTT: FÜlÖp (a 35. percben). jók: Németh I., Moore, Bell, Ferencz, illetve Cunningham. Remekül tartotta magát az első percekben a Soóst és Wernert is nélkülöző kaposvári együttes. Előbbi elutazott ugyan, de combizom-húzódása miatt nem lehetett ott a pályán. Utóbbi betegség miatt Kaposvá­ron maradt. A meccs elején el­sősorban Cunningham villo­gott, aki alig öt perc alatt kilenc pontot gyűjtött. A negyed vé­gén is partiban maradtak a több cserejátékost is bevető so­mogyiak, akik némi meglepe­tésre mindössze egy pontos hátrányban voltak. A folytatás­ban egy 6-0-ás szakasszal lé­pett el a Körmend, sőt Trum­mer duplája után 40-32-nél már időt kellett kérnie Fekete Ádám vezetőedzőnek. A szünet előtt kihasználták a vendégek, hogy kimaradt néhány körmen­di távoli dobás és a ziccerekkel 42-38-ig sikerült zárkózni. A legvégén azonban Moore a ne­gyedik triplájával továbblendí­tette a vasiakat. A harmadik ne­gyed eleje körmendi hármasok­kal telt, így egyre megnyugta­tóbb lett a vasiak előnye. Hamar kialakult a 20 pont feletti kü­lönbség, hiszen Ferencz is negyedi távoli kosarát érte el. A végjáték már csak formalitás volt csupán, hiszen harminc pont közelében maradt a Kör­mend előnye. ■ Kun Zoltán