Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-28 / 72. szám

12 SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2011. MÁRCIUS 28., HÉTFŐ Emberhátrányba került a Bajom, mégis legyőzte a tabi társulatot Csokonyai fordítás tíz emberrel megyei i. osztály Széllel szemben, dombra fel: viszontagságok a szabadi hepehupán TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MARCALI-LABOD 3-1 (1-0) Marcali, 80 néző. V.: Mohai. Gólszerzők: Bellán, Zsiga, Szentkirályi, illetve Lóki. Kiál­lítva: Horváth E. (Marcali) a 43. percben a második sárga lap után, Kulcsár T. (Lábod) a 70. percben a második sárga lap után, Pintér L. (Lábod) a 85. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Marcali- Lábod 1-0. SAMU LÁSZLÓ CSURGÓ-KARÁD 2-0 (2-0) Csurgó, 100 néző. V.: Nagy J. Gólszerzők: Bodó, Varga G. Az ifimeccsen: Csurgó-Karád 10-0. KISS BÉLA SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA­BABÓCSA 1-2 (0-2) Somogytarnóca, 120 néző. Gólszerzők: Gyaraki, illetve Ke­reszthegyi, Németh B. Az ifi­meccsen: Satelit FC Somogy- tarnóca-Babócsa 2-2. CZUKKSÁNDOR BUZSÁK-TAPSONY 5-0 (2-0) Buzsák, 120 néző. V.: Hegyi. Gólszerzők: Rosta 2, Pántics, Czeglédi, Kesztyűs. Az ifimecs- csen: Buzsák-Tapsony 1-1. MEGGYES! ISTVÁN NAGYBAJOM-TAB 4-2 (1-1) Nagybajom, 100 néző. V.: Cservölgyi. Gólszerzők: Laki, Wágner, Lassú, Simon R., illetve Donka, Vörös Gy. Kiállítva: Ágoston (Nagybajom) az 52. percben könyöklésért. Az ifi­meccsen: Nagybajom-Tab 6-1. BÜKI ZSOLT BALATONKERESZTÚR­KAPOSMÉRŐ 2-1 (1-0) Balatonkeresztúr, 110 néző. V.: Deák T. Gólszerzők: Annoh, Bakos G., illetve Meksz. Az ifimeccsen: Balatonkeresztúr- Kaposmérő 0-1. szabó zoltán SOMOGYVÁR­BALATONSZÁRSZÓ 0-1 (0-1) Somogyvár, 80 néző. V.: Nagy A. Gólszerző: Kovács D. Az ifimeccsen: Somogyvár-Bala- tonszárszó 7-1. FAZEKAS KRISZTIÁN Egy mérkőzést pótoltak az őszi szezont záró 16. fordulóból. A Mezőcsokonya hazai pályán 3-1 arányú vereséget szenve­dett a Karádtól. Kiállítás miatt emberhát­rányba került, de ekkor kezdett el focizni a Mező­csokonya Balatonszaba- diban - és meg is fordí­totta az eredményt... Fónai Imre Se Bimbó, se Filipovics, szóval gyengült a Balatonszabadi az ősz óta és távoztak mások is, nem csak az egykori NB I-es futballis­ták. Csatár dolgában rosszul ál­lunk, erről beszélgettek a hazai drukkerek a kezdés előtt, de hogy valami örömteliről is hírt adjunk, szépen kinőtt a fű a sza­badi pályán - igaz, a hullámos­sága a régi. Húsz percnyi játék (ezt a szót kéretik idézőjelben ér­teni, mert inkább csak kínlód­tak a felek) után az egyik rende­ző azzal fordult oda társához: Ez egy verhető csapat, Pista bá­tyám! Azt, hogy a Mezőcsokonya előző fordulóbéli botlásából (ha­zai pályán 1-7) következtetett-e erre, nem tudni, de szavait kis­vártatva gól is igazolta: bal ol­dalról szállt egy szép ívű be­adás a vendégek kapuja elé, hosszan kanyarodott a labda, amire csak Bévárdi ment fel (merre jártak a csokonyai vé­dők?) és mire a kapus kinyújtó­zott volna, a labda már a jobb al­sóban pihent (1-0).- Van nekünk csatárunk! - lelkendezett a mikrofont kezelő Garda Károly, majd bele is kia­bálta örömét, hogy mindenki hallja: - Szép volt, Zolika! Sajnos, csak kevesen hallot­ták, hiába, nemigen jár meccs­re a magyar, de ha az NB I-ben párszáz drukker előtt futballoz­nak némely csapatok, akkor mit lehet várni megyei szinten? Szó se róla, a Szabadi-Csokonya derbi például nem hozta lázba a kilátogató fanatikusokat, alig történt feljegyzésre érdemes, de az is lehet, hogy csak a pálya ál­lította nehézségek elé a labda­rúgókat; dombra felfelé futni nem egyszerű és a szabadi gye­pen ilyen akadályokat is le kell küzdeni itt-ott... S akkor még nem szóltunk a szélről. Valóságos szélcsatorna közepén áll a játéktér, ahol szin­te mindig fúj a balatoni fuvallat, ezúttal sem volt másként, nem véletlen, hogy arról hallani: mi Akkor tudott fordítani a lelkesen játszó Mezőcsokonya Balatonszabadiban, amikor emberhátrányba került Tizenegy ember ellen vezetett, tízzel szemben veszített a Szabadi BALATONSZABADI - MEZŐCSOKONYA 1-2 (1-0) Balatonszabadi, 80 néző. Ve­zette: Golubics (Kovásznál, Csatlós). BALATONSZABADI: Hamál ­Szecsődi, Perger, Fenyvesi - Bandi, Aradi, Tarsoly, Takács T. (Bordács a 72. percben), Néma - Kovács B., Bévárdi (Szigeti a 60. percben), edző: Perger András. mezőcsokonya: Varga T. - Horváth F, Bathó, Gyenesei - Zóka (Domokos az 57. perc­ben), Vízhányó, Baksa, Palkovics, Kovács Z. - Szili, Ba­logh R. edző: Bruncvig Róbert. gólszerzők: Bévárdi (a 22. percben), illetve Baksa (11- esből, a 76. percben), Vízhányó (a 79. percben). kiállítva: Balogh R. (a 65. percben). AZ IFIMECCSEN; Balatonszabadi-Mezőcso- konya 3-3. mást, mint szélerőművet ter­veznek a szabadi határba. Mondta is Bandi György, a ha­zaiak középpályásának édesap­ja: - lobban ki kellene használ­ni a szelet, mert most bennün­ket támogat, de szünet után a , vendégeket fogja. Egy jós veszett el Bandi apu­kában. Igaz, hogy Takács T. íve­lése még a pihenőt megelőzően hullott a mezőcsokonyai felső léc tetejére, de azután valóban a vendégek kapták hátba a szelet, nehezebb volt előrejuttatniuk a labdát a házigazdáknak. Ki is fakadt egy ízben a hátvédsor tengelyéből dirigáló játékos­edző, Perger András (ő maradt „mutatóban" az egykori NB I- esek közül): - Kértem hogy elő­re rúgjuk, erre hátra rúgjuk! Előre-háíra, így járt a labda, nem is tudta elnézni egy hazai szurkoló a szenvedést, de ő az egyik, fájdalmas arccal földre rogyó csokonyainak szólt be: - Ne ríjjá! Aztán rögtön a bíró­nak: - Spori, ez az Oscar-díjra megy! Piros lapnak kellett villanni, hogy felpörögjön a meccs, pon­tosabban a Csokonya. A 65. percben Balogh R. kerítette el cifrán a bírónak, mire az a má­sodik sárgával zuhanyozni küldte, de a vendégcsatár e he­lyett fél perc múlva már a né­zők között fújta a cigarettafüs­töt, feszültségoldóként. Csapata azonban ekkor kezdett „nyom­ni”. Vízhányó még alig lőtt fölé, aztán Palkovics nagy igyekeze­tében csapattársát, Baksát talál­ta hátba a labdával, ám jött a 76. perc, amikor Gyenesei terült el a tizenhatoson belül, Golubics befújta a büntetőt (ő állt kö­zel...), amit Baksa a jobb alsóba rúgott (1-1). A gólszerző öröm- ködés helyett hóna alatt a lab­Megye I. osztály 1. Nagybajom 20 18 2 0 68 ■16 56 2. Csurgó 20 11 6 3 48 ■24 39 3. Balatonszárszó 20 10 4 6 39 ■ ■26 34 4. Mezőcsokonya 20 9 6 5 37 ■ ■38 33 5. B.keresztúr* 20 10 4 6 34 35 31 6. Buzsák 20 9 4 7 55 46 31 7. Lábod 20 9 3 8 44 ■43 30 8. Babócsa 20 8 3 9 36 •30 27 9. Balatonszabadi 20 6 9 5 32 ■34 27 10. Marcali 19 5 10 4 27 ■27 25 11. Tab 19 6 5 8 37 ■35 23 12. Karád 20 5 7 8 31 ■ ■41 22 13. Somogyvár 19 6 3 10 34 35 21 14. Kaposmérő 19 5 6 8 22 ■21 21 15.Tapsony 20 1 4 15 27 •71 7 16. Satelit FC* 20 2 0 18 23 72 3 A *-gal jelölt Balatonkeresztúr és a Satelit FC csapatától 3-3 büntetőpont levonva. Megye II. osztály/Észak 1. Ságvár 20 15 4 1 64 ■ 29 49 2. Kéthely 19 13 4 2 55-22 43 3. Lengyeltóti 19 13 3 3 53- 18 42 4. Balatonberény 20 12 4 4 60 - 44 40 5. Igái 19 11 3 5 52 - 34 36 6. Szőlősgyörök 20 10 6 4 57 - 35 36 7. Zamárdi 19 8 5 6 43 - 23 29 8. Balatonszemes 19 8 5 6 39 - 36 29 9. Fonyód 20 8 2 10 42 - 52 26 10. Öreglak 19 7 3 9 42 - 50 24 11. Balatonboglár 19 6 3 10 39-41 21 12. Bálványos 19 4 4 11 28 -63 16 13. B.szentgyörgy 20 4 2 14 32 -49 14 14. Bábonymegyer 19 3 3 13 27 - 60 12 15. Balatoni Vasas 20 2 6 12 25 -59 12 16. B.földvár 19 1 3 15 20-63 6 Megye II. osztály/Dél 1. Kiskorpád 18 16 2 0 72 18 50 2. Somogyjád 17 14 1 2 59 12 43 3. Magyaregres 17 11 0 6 62 30 33 4. Toponár 17 8 4 5 31 27 28 5. Böhönye 17 8 3 6 30 30 27 6. Taszár* 17 9 1 7 42 35 25 7. Berzence 17 7 4 6 44 33 25 8. Somogyszob 17 7 2 8 31 37 23 9. Tarany 17 6 3 8 36 50 21 10. Cs.visonta 18 6 2 10 38 41 20 11. Kadarkút 17 5 5 7 38 27 20 12. Segesd 16 5 2 9 40 50 17 13. Somodor 18 0 0 18 13 98 0 A *-gal jelölt Taszártól 3 büntetőpont levonva. dával futott a középkezdéshez és ez sokat elárult a vendégek szándékairól. Három perc telt csak el és már ők vezettek: Víz­hányó 15 méterről, jobbról lőtte ki a hosszú sarkot (1-2). Még Perger is előre vezényelte ma­gát a támadósorba, de ez sem segített a Balatonszabadin. Ek­kor már az sem hozta tűzbe a drukkereket, amikor a vendég­kapus földre rogyott, majd saját maga masszírozgatta a comb­ját, de hát a helyében ki tett vol­na másként? Az utolsó jelenet­hez pedig már szólni sem tud­tak a hazai hívek: Szecsődi, a Balatonszabadi csapatkapitá­nya ahelyett, hogy gyorsan el­végzett volna egy kirúgást, csak a kezét tárta szét tanácstalanul addig-addig, hogy sárga lapot kapott. Időhúzásért.... Ezúttal a Segesd ellen nyert a veretlen kiskorpádi alakulat megyei ii. osztályú bajnokság A házigazda taranyiak négyszer köszöntek be a Taszárnak, mégis pont nélkül maradtak ÉSZAKI CSOPORT: ZAMÁRDI-ÖREGLAK 6-0 (5-0) Zamárdi, 50 néző. V.: Agócs. Gólszerzők: Molnár F. 2, Darázs, Föcsök, Borbély, Sallai. Az ifi­meccsen: Zamárdi-Öreglak 6-2. JOÓ GÁBOR FONYÓD-KÉTHELY 1-1 (1-1) Fonyód, 70 néző. V.: Persány. Gólszerzők: Fenyvesi, illetve Ma­ros. Az ifimeccsen: Fonyód-Két- hely 3-2. IDŐSEBB NIKULA ANDRÁS SÁGVÁR­SZŐLŐSGYÖRÖK 2-2 (1-0) Ságvár, 50 néző. V.: Szántó J. II. Gólszerzők: Rózsa, Pintér T., illetve Harai 2. Az ifimeccsen: Ságvár-Szőlősgyörök 0-7. VtDA ANDRÁS BALATONI VASAS- IGAL 1-6 (0-4) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya), 50 néző. V.: Sütő. Gól­szerzők: Kálié, illetve Takács 1.2, Szirer, Borbély, Horváth Á., Horváth F. Az ifimeccsen: Bala­toni Vasas-Igal 8-2. PÁPAI NORBERT BALATONSZENTGYÖRGY- BÁBONYMEGYER 5-1 (2-1) Balatonszentgyörgy, 100 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Horváth K. 2 (egyet 11-esből), Lancz, Komlódi, Simon R., illetve Né­meth J. Az ifimeccsen: Balaton- szentgyörgy-Bábonymegyer 7-0. HORVÁTH ISTVÁN BALATONBERÉNY- BALATONBOGLÁR 4-2 (2-0) Balatonberény, 80 néző. V.: Tóth B. Gólszerzők: Murai, Gaz­da, Dávid, Gál, illetve Takács Gy. 2. Az ifimeccsen: Balatonbe- rény-Balatonboglár 2-5. PINTÉR ISTVÁN BÁLVÁNYOS­BALATONSZEMES 1-2 (0-1) Bálványos, 80 néző. V.: Horváth T. Gólszerzők: Fehér, illetve Kenyér, Bankó (11-esből). Az ifimeccsen: Bálványos-Ba- latonszemes 7-1. MOLNÁR GYULA BALATONFÖLDVÁR- LENGYELTÓTI 1-5 (0-2) Balatonföldvár, 60 néző. V.: Benke. Gólszerzők: Deákvári P., illetve Kalocsa 2, Hermann Sz. 2 (egyet 11-esből), Szekeres. Kiál­lítva: Horváth M. (Lengyel-tóti) a 45. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Balaton- földvár-Lengyeltótl 1-8. SZEKERES IMRE DÉL) CSOPORT: KISKORPÁD- SEGESD 3-1 (1-0) Kiskorpád, 120 néző. V.: Szakács. Gólszerzők: Páger, Pá­pai T., Takács N., illetve Pozso­nyi. Az ifimeccsen: Kiskorpád- Segesd 4-0. merkei István BÖHÖNYE­MAGYAREGRES 3-2 (1-1) Böhönye, 120 néző. V.: Rack. Gólszerzők: Nagy Rómeó 2, Nagy Richárd, illetve Rofrics Zs., Rofrics R. Kiállítva: Garai Z. (Bö­hönye) az 50. percben a második sárga lap után, Garai B. (Böhö­nye) a 70. percben megrúgta az ellenfelét. Az ifimeccsen: Böhö- nye-Magyaregres 0-5. BÍRÓ ATTILA BERZENCE­SOMOGYSZOB 2-2 (0-1) Berzence, 110 néző. V.: Kovács J. A vendég somogyszobi gól­szerzők: Kertész, Németh R. Az ifimeccsen: Berzence-Somogy- SZOb 1 -4. PINTÉR REZSŐ TARANY- TASZÁR 4-5 (1-1) Tarany, 200 néző. V.: Mohai. Gólszerzők: Bogdán I. 2, Drá- vecz, Bíró, illetve Orsós J. 3, Nyerges, Erdős. Kiállítva: Farkas P. (Taszár) a 65. percben szán­dékos rúgásért. Az ifimeccsen: Tarany-Taszár 0-1. DRÁVECZ FERENC CSOKONYAVISONTA- TOPONÁR 0-2 (0-2) Csokonyavisonta, 50 néző. V.: Rapkai. Gólszerzők: Györki, Tóth T. Kiállítva: Cseh (Csoko­nyavisonta) a 90. percben a má­sodik sárga lap után. Az ifimecs- csen: Csokonyavisonta-Topo- nár 0-7. papp László SOMODOR-SOMOGYJÁD 1-4 (1-0) Somodor, 100 néző. V.: Kántor P. Gólszerzők: Éhl, illetve Lóki P. 2, Balogh Cs., Plajbász. Az ifi­meccsen: Somodor—Somogyjád 0-5. RESS ANTAL A Kadarkút csapata szabadna­pos volt. * i % 4