Somogyi Hírlap, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-14 / 61. szám

Biztos Rákóczi-siker a megyei rangadón labdarúgó nb i A kimaradt siófoki helyzetek után gyorsan eldöntötték a mérkőzést a zöld-fehérek Nem unatkoztak a Kapos­vári Rákóczi FC-BFC Sió­fok megyei rangadóra ki­látogató nézők, akik külö­nösen a két gólt, egy ti­zenegyest és egy kiállítást hozó első félidőben kap­kodhatták a fejüket, a der­bit végül magabiztosan, 3-0-ra nyerték a hazaiak. Temesvári Iván- Hogy tudtam én ezt a pályát befutni? - tette fel a költői kér­dést magának a találkozó előtt Márton József, a Rákóczi legen­dás alakja, aki az NB III-ból in­dulva az 1975-ös, első élvonalba jutáson át egészen az azt követő NB I-es évekig meghatározó játé­kosa, csapatkapitánya volt a zöld-fehér együttesnek. Márton Józsefnek ráadásul „feladata” is akadt a mérkőzés előtt, hiszen a klubvezetés hagyományteremtő szándékkal minden hazai mér­kőzésre meghív egy-egy korábbi játékost, aki sokat tett a zöld-fe­hér színekért, maradandót alko­tott a Rákóczival. Nos, a sort ki más kezdhette volna, mint a klub történetébe először az első osztályba jutó, 1975-ös csapat kapitánya, Márton József, aki a kezdőrúgás előtt Oláh Lóránttól vehetett át ajándékot. A Márton tanár úrnak szóló vastaps után nem sokkal aztán elhalkult az ünneplő kaposvári közönség, hiszen az igen agili­sán kezdő Siófok kis híján már a második percben megszerez­te a vezetést, miután Csermelyi kapott remek labdát középen, ám 12 méteres lapos, jobb alsó­ba tartó lövését Kovács Z. bra­vúrral védte. Két perccel ké­sőbb újra a Rákóczi kapusa mu­tatott be egy nagy védést, ekkor Kecskés közeli kísérletét ütötte szögletre a hálóőr. A balatoni vi­har csak nem akart alábbhagy­ni, s a 8. percben a japán Hómmá kínálta meg Kovácsot, aki biztosan védte a 21 méteres lövést. A Rákóczi szurkolói az első percekben nagyjából két dolognak örülhettek, nevezete­sen, hogy ragyogó napsütésben és hamisíthatatlan tavaszi idő­ben zajlott a mérkőzés, vala­mint, hogy a Siófok nem került előnybe. A balatoniaknál egyéb­ként akadt egy nagy hiányzó is Csordás Csaba személyében, aki a lelátóról figyelte az esemé­nyeket. A Siófok csatára a Kecs­Milán Perics (fehérben) szerzete a Rákóczi első gólját a Siófok ellen kémét elleni hétközi kupamecs- csen sérült meg, ami miatt nem léphetett pályára, amit a Rákó­czi hívei finoman fogalmazva sem bántak, hiszen az apró ter­metű játékos a hosszú évek alatt már igen sok borsot tört a zöld-fehérek orra alá. Hiányzók persze a túl oldalon is voltak, hiszen a Magyar Kupa és a bajnoki szereplés kettős (édes)terhe alatt minden bi­zonnyal a sérülésből lábadozó Daniane Dzsavad, Szepessy Ró­bert, Máté Péter és Bőle Lukács játékra jelentkezését is szíve­sen venné Sisa Tibor vezető­edző, ráadásul az újpesti Ma­gyar Kupa negyeddöntő odavá- gón duplázó és részleges boka- szalag-szakadást szenvedő Miroszlav Grumics is hetekre kidőlt. A Rákóczi tehát három­négy naponta szinte ugyanaz­zal a csapattal játssza a meccse­it, a Siófok pedig talán meg is lepte a kaposváriakat a találko­zó elején, alak viszont főleg Ko­vács Zoltánnak köszönhetően átvészelték ezt az időszakot, majd mintegy negyedóra alatt el is döntötték a maguk javára a találkozót A 23. percben egy formás akciót vezettek a zöld-fe­hérek, melynek során Okuka, Oláh, Perics volt a labda útja, utóbbi pedig tíz méterről Mol­nár mellett laposan a kapuba lőtt (1-0). Képgaléria, videó a SONUNE.hu-n. Oláh Lórántot (középen) büntetőből szerzett gólja után köszöntik a társai I Csányi Sándor (középen), az MLSZ elnöke Szita Ká­rollyal, Kaposvár polgármesterével nézte végig a somogyi derbit A Rákóczi gólja érezhetően megzavarta a balatoniakat, kü­lönösen Katona Attilát, aki rö­vid idő alatt főszereplővé lépett elő. A siófoki védő előbb a 35. percben a 16-oson belül rántot­ta le Milán Pericset, amiért a já­tékvezető büntetőt ítélt a hazai­ak javára, melyet Oláh Lóránt értékesített, miután magabizto­san a bal felső sarokba rúgta a labdát (2-0). Három perccel később Kato­na lekönyökölte Pericset, az asszisztens Intésére pedig azonnal villant a piros lap, így a Siófok megfogyatkozva folytat­ta a mérkőzést. A kiállításnál egyébként egy kisebb dulako­dás is kialakult a pályán, mely­nek Németh Ádám játékvezető egy Oláh Lórántnak címzett sárga lappal vetett véget, sőt a vendégek kispadjáról a siófoka­ik reklamáló csapatorvosát is elküldte a sípmester. A második játékrészben fe­lesleges kockázatot nem vállal­va magabiztosan őrizte előnyét a Rákóczi, a Siófok pedig hiába próbálkozott és tette a dolgát becsülettel, nem tudott szépíte­ni, amivel kétségtelenül izgal­masabbá válhatott volna a mér­kőzés. A zöld-fehérek uralták és kézben tartották a találkozót, mondhatni, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben a Rákó­czi három pontja. Sőt, Molnár kapusnak előbb Kulcsár, majd Oláh lövésénél kellett résen len­nie, ám a 86. percben már ő sem tudott játékba avatkozni, a hazai közönség pedig a harma­dik gólt ünnepelhette. Drazsén Okuka indította a jobb szélen Bóján Pavlovicsot, aki nagysze­rűen adott középre a kapu elé érkező Balázs Benjámin pedig közelről a kapuba továbbított (3-0). Magabiztos győzelmet aratott tehát a Rákóczi, amely fontos három ponttal gazdagodott, s ez a győzelem a szerdai Újpest el­leni hazai Magyar Kupa ne­gyeddöntő visszavágó előtt is jól jött, melyet 3-2-es előnyről várhatnak a zöld-fehérek. A Siófok pedig erőt meríthet az első negyedórából, ám tanul­ság lehet, hogy céljaik elérése érdekében a jövőben jobban kell gazdálkodniuk a helyzete­ikkel. A kék-sárgákra is vár MK-visszavágó hét közben, ám Graszl Károlyék számára sok­kal fontosabbnak tűnik a hétvé­gi Vasas elleni bajnoki. MTK BUDAPEST- GYÖRI ETO FC 0-0 Hidegkúti Stadion, 1000 néző. V.: Alvaro Miquel Garda (chilei). SZOLNOKI MÁV FC- KECSKEMÉTI TE-ERECO 2-1 (2-0) Tiszaligeti Stadion, 2000 néző. V.: Szilasi GÓLSZERZŐK: Remili (19., 26., előbbit 11-esből), illetve Tököli (58.). DVSC-TEVA­BP. HONVÉD 2-2 (1-1) Debrecen, 5000 néző. V.: AndóSzabó GÓLSZERZŐK: CzvitkOVÍCS (45+1.), Salami (47.), illetve Debreceni (21.), Hajdú (62.). SZOMBATHELYI HALADÁS- LOMBARD PÁPA 1-0 (1-0) Szombathely, 5000 néző. V.: Vad II. GÓLSZERZŐ: Kenesei (40.). ZTE FC-PAKSI FC 1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 2416 néző. V.: Kovács. gólszerző: Horváth A. (39.). FERENCVÁROS- VIDEOTON FC 0-5 (0-2) Albert Stadion, 10 ezer néző. V.: Kassai GÓLSZERZŐK: Alves (26.), Vasziljevics (33.), Lencse (52.), Andics (62.), Polonkai (79.). vasas­újpest 1-0 (1-0) Illovszky-stadion, 2500 néző. V.: Bognár T. GÓLSZERZŐ: Rezes (8.). kiállítva: Présinger (34., Va­sas). A 20. FORDULÓ PROGRAMJA: március 18., péntek, 17 óra: Kecskeméti TE-Ereco-Zala­egerszegi TE; 19 óra: Video­ton FC-Debreceni VSC-TEVA. Március 19., szombat, 15 óra: BFC Siófok-Vasas-Híd; Lombard Pápa-Kaposvári Rákóczi FC; 16 óra: Paksi FC-Szombathelyi Haladás; 17 óra: Bp. Honvéd-Szolno­ki MÁV; 17.30 óra: Győri ETO FC-Ferencváros. Márci­us 20., vasárnap, 17.30 óra: Újpest FC-MTK. Kiérdemelték edzőjük dicséretét Első bajnoki gól és győzelem sisa TIBOR: Tesi-földrajz szakos tanárként nem vagyok erős matekból, otthon a pénzt is az asszony számolja, mégis számolgatnék egy kicsit. Tizenöt nap alatt az ötödik mérkő­zésünket játszottuk, ráadásul legutóbbi ki­lenc tétmeccsünkből hetet megnyertünk. Azt gondolom, mindenképpen megérdemli a di­cséretet a csapat, csak így tovább. mihalecz István: Az első negyedórában a vártnál is jobban kezdtünk, a helyzeteink is megvoltak, ám sajnos ki is hagytuk azokat. Hátrányba kerültünk, majd jött a 11-es, vagy nem 11-es, amit gyorsan követett a kiállítás, vagy nem kiállítás. hegedűs Dávid az Újpest, Balázs Benjámin pedig a Siófok ellen szerezte élete első élvonal­beli bajnoki gólját, utóbbi játékosnak azon­ban teljes lehet az öröme, hiszen a csapat is győzni tudott - Valóban így van, ám meg kell jegyezni, hogy nehezen indult számunkra ez a mérkőzés - mondta a lefújás után Balázs Benjámin. - A legjobbkor szereztük meg a vezetést, majd a 11-es és a kiállítás is jól jött. A második félidő elején arra figyeltünk, ne­hogy az öltözőben „ maradjunk“ és úgy érzem, hogy a lefújásig végig kézben tartottuk a meccset Nagyon örülök az első bajnoki gólomnak, de a győzelem volt a legfontosabb. 1. Videoton 19 13 4 2 40 ■ 17 43 2. Ferencváros 19 11 1 7 32-29 34 3. ZTE FC 19 10 3 6 35-28 33 4. Rákóczi FC 19 10 2 7 31-25 32 5. DVSC-TEVA 19 9 5 5 34-28 32 6. Paksi SE 19 9 4 6 32-26 31 7. Lombard Pápa 19 8 3 8 32 ■34 27 8. Győri ETO FC 19 6 6 7 20-21 24 9. Kecskeméti TE 19 8 0 11 35 ■39 24 10. Vasas 19 7 3 9 25 ■32 24 11. Újpest FC 19 6 5 8 30 ■26 23 12. Haladás VFC 19 6 5 8 26-25 23 13. Bp. Honvéd 19 6 5 8 22-24 23 14. MTK Budapest 19 6 5 8 23 ■28 23 15. BFC Siófok 19 4 6 9 15-26 18 16. Szolnok 19 3 3 13 16-40 12 L * % Kaposvári Rákóczi FC 34) (2-0) BFC Siófok Kaposvár: KovácsZ. - Okuka, Bank,Zsók, Siófok: MolnárP. - Mogyorósi, Graszl K., Ka­Gujics (FarkasZ., 89.) - Pedro, Hegedűs - tona, Novák - Délczeg (Pécseli, 79.), Kecskés Pavlovics, Oláh, Balázs B. (Korhűt, 87.) - (Horváth A., 85.), Tuson, Lukács (Melczer, 46.) Perics (Kulcsár K., 70.) - Hómmá, Csermelyi Vezetőedző: Sisa Tibor. Vezetőedző: Mihalecz István. Kaposvár, 3000 néző. Játékvezető: Németh Á. Gólszerzők:: Perics (23.), Oláh (36., 11-esből), Balázs B. (86.). Kiállítva: Katona (38.) Magyar Kupa visszavágók következnek a siófok holnap 14 órakor, A Rákóczi-Újpest találkozóra míg a Rákóczi szerdán 17 kedden 13-17 óra között és órakor vívja hazai pályán a szerdán 12 órától lehet elővé- Magyar Kupa negyeddöntőbe- telben jegyet váltani a stadion li visszavágó mérkőzését. egyes pénztáránál. A bajnokság állása