Somogyi Hírlap, 2010. október (21. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-04 / 231. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2010. OKTÓBER 4., HÉTFŐ SPORT 11 Otthonában javította Miskolcon csatát vesztő női röplabdacsapat Az újonctól loptak pontokat kézilabda nb i Nyert a Csurgó, kiütötték a siófokiakat A Kaposvölgye és a Barcs is vereséget szenvedett Felemás mérleggel zárták a bajnoki fordulót a so­mogyi élvonalbeli kézi­labdacsapatok. A Csurgói KK férfi alakulata Oros­házán nyert, a Siófok KC női együttese Vácon szen­vedett kiütéses vereséget. Tóth T., Keszthelyi Z. A két bajnoki pontért utazott az újonc Orosházához a Csurgói KK. Ezt a mérkőzés elején azon­nal foganatosítani is akarták Freyék. Az első tíz percben már ötgólos előnyre tettek szert, amit a félidőben biztosan őriz­tek. Bár az utolsó percekben há­rom gólra felzárkózott a hazai csapat, a vezetést nem fenyeget­te veszély. A második félidőben is tar­totta 3-4 gólos előnyét a csur­gói együttes. Pár ziccer elhibá- zása miatt azonban nem tudta növelni előnyét a somogyi együttes. Az újonc Orosháza utolsó lendületével két gólnyi- ra többször is megközelítte a vendégeket, de ezen a lélekta­ni határon már nem tudtak to­vábblépni. Négy perccel a zárás előtt is­mét ötgólosra hizlalta előnyét a Csurgó. Az utolsó percekben ugyan kiengedtek, de ennek ellenére biztosan hozta haza a két bajnoki pontot Bakó Bo- tond együttese. FÜZESI FERENC: - Az NB I- ben nem lehet tíz perceket ad­ni az ellenfélnek. bakó botond: - Megszüle­tett az elvárt győzelem. A csa­pat nagyon küzdött és türelme­sen, sokat védekezett. Csak nehezen jutottak lövőhelyzetig a vendég siófokiak, akik egyelőre nyeretlenek a bajnokságban A bajnoki bronzérmes ottho­nában szenvedett kiütéses vere­séget a Siófok KC, melynek mértéke jelentősen meghaladta Imre Vilmos szakmai igazgató mérkőzés előtt mondott nyolc­gólos „fájdalomküszöbét”. A tréner a találkozó előtt még ar­ról beszélt, hogy játékosai le­gyenek maximalisták, töreked­jenek arra, hogy minél szoro­sabb mérkőzést játszanak. Eb­ből aztán semmi sem valósult meg... A balatoniak mindössze tíz percig (3-3) tartották a lépést a házigazdákkal, akik a folyta­tásban gyors lerohanásból lőtt könnyű gólok tömkelegével ki­végezték ellenfelüket. A 23. percben például már tíz góllal vezettek, majd ezt tovább növel­ték a három hónapja visszavo­nult - Vaszari Virág sérülése miatt - újra edzésbe álló, 35 éves balszélső Kirsner Erika ve­zényletével, aki - Uhrakovához hasonlóan - egyetlen lövést sem hibázott.- Az első tizenkét perc, ami értékelhető - mondta Imre Vil­mos. - A látottak alapján az el­ső tizenöt percet követően ne­künk kellett volna vezetnünk, ehelyett a házigazdáknál volt az előny, ezért is kértem időt. A félidő felétől azonban folyama­tosan jöttek a hibák, az ellenfe­lünk pedig könyörtelenül bün­tetett, mely ilyen arányban is megérdemelten nyert AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: Vác- SKC 32-29 (15-16). ld.: Hancz- vikkel 9, Hosszú 9. serdülő mér­kőzésen: Vác-SKC 35-27 (18- 14). LD.: Bozsovics 11, Schmidt 5. Három gólnyi előny maradt a meccs végére Nem volt egy súlycsoportban a két csapat RÖPLABDA NB I - NŐK: ALBRECHT MISKOLCI VSC-MISI- BITT KAPOSVÁRI NŐI RC 3-2 (-23, 24,14, -24, 6) Miskolc, 50 néző. V.: Nagy L., Csikós. ALBRECHT MISKOLCI VSC-MISI: Rédei, Leidgeb, Szabó B., Szajkó, Kovács E., Mosonyi. csere: Nagy Zs. (liberó), Kiss V., Oláh, Csar- kó, Sitkey. edző: Torna Sándor. BITT KAPOSVÁRI NŐI RC: Pálfy, Balajcza, Harmath, Horváth P., Rák, Pintér Zs. csere: Ihász D., Császár, Kondor G. edző: Halász Márta. A kaposvári együttes - amely­ből Szombathelyi Szandra és Rulek Rita sérülés, Horváth Zsó­fia pedig betegség miatt hiány­zott - fordulatos, nagy csatában maradt alul a rangadón. BITT KAPOSVÁR- SZOLNOK 3:0 (18,16, 23) Kaposvár, 200 néző. V.: Prukner T., Horváth M. KAPOSVÁR: Pálfy, Balajczal5, Horváth P. 11, Pintér Zs. 10, Harmath 9, Rák 11. csere: Ihász. vezetőedző: Halász Márta. Szolnok: Illésné 3, Karakas 9, Kómár 4, Szegediné, Nyári V. 15, Kun 4. csere: Pammer (liberó), Rigó 4, Gulyás, vezető­edző: Gulyás Ferenc. Vasárnap győzelemmel foly­tatta bajnoki szereplését a BITT Kaposvár együttese a női röplab­da NB I-ben. Halász Márta tanít­ványai remek mérkőzésen, ma­gabiztosan, 3:0 arányban nyer­tek az újonc Szolnok ellen a pontvadászat 3. fordulójában. A Szolnok az egykori sokszo­ros válogatott Nyári Virággal megerősödve érkezett a somo­gyi megyeszékhelyre, de a BITT célja ettől függetlenül nem vál­tozott: a lányok szerették volna megszerezni második győzel­müket. Az első percektől a BITT irányított, és biztosan meg is nyerte az első szettet (25:18). A térfélcsere után már az elején igyekezett elszakadni eüenfelé- től a házigazda, és a pontos tá­madások meg is hozták az ered­ményt. Harmath Zsófia szett­labdához juttatta együttesét, Rák Rebeka pedig kialakította a végeredményt (25:16). A har­madik játékrészben Nyári pont­jaival tartotta a lépést a Szol­nok, de 23:23 után a hazaiaké volt a végjáték. Rák Rebeka pe­dig pontot tett a 65 perces csata végére. ■ Fenyő G., Kun Z. OROSHÁZI FKSE- CSURGÓi KK 24-27 (12-15) Orosháza, 600 néző. V.: Med­ve, Nagy L. orosházai fkse: Herjeczki - Balda 3, Kása, Horváth R. 1, Kovács A., Lókodi 5, Ambrus. CSERE: Knezevics (kapus), Bajusz 3 (3), Berta 1, Kardos, Varga A., Mazics 4, Pánczél 1, Országh 5, Rajfai 1. vezetőedző: Füzesi Ferenc. csurgói KK: Hudák - Miss 4 (1), Józsa, Trivkovics 3, Palkó vics 1, Frey 4, Császár 4. cse­re: Nikolics, Pallag (kapu­sok), Dömös, Cifra 1, Borsos, Oláh 3, Vadkerti 3, Szöllősi 3, Nagy M. 1. vezetődző: Bakó Botond. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 9. p.: 1-4.19. p.: 7-10. 28. p.: 11-13. 33. p.: 14-17. 42. p.: 17-21. 57. p,: 21-26. KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 14. perc. HÉTMÉTERESEK: 3/3, ÍlL 2/1. SYMA VÁCI NKSE- SIÓFOK KC 46-21 (22-8) Vác, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bacs, Bán. VÁC: Herr - Kirsner 11, Ba­ross 1, Borkowska 2, Uhrakova 5(1), Temes, Tóth T. 2. csere: Juhász (kapus), Tápai Sz. 10(2), Pomozi 4, Klivinyi 3(1), Gróz 3, Soós 3, Bárján 2, Fülöp. KLUBMENEDZSER: Németh András. skc: Lajtos - Hosszú 3, Ko­vács A. 2, Kiss 0. 1, Szalai B. 4(2), Valovics 4(1), Szepesi 3(1). csere: Scholtz, Hrankai (kapusok), Tóth Zs. 2, Bloj 1, Nagy R. 1, Bognár A., Hanczvikkel, Takács D., Tóth M. Szakmai igazgató: Imre Vilmos. HÉTMÉTERESEK: 7(4), illetve 6(4). KIÁLLÍTÁSOK: 4, illetve 14 perc. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- BUDAÖRS 0-1 (0-1) Nagyberki, 150 néző. V.: Pin­tér Cs. KAPOSVÖLGYE VSC: Horváth L. - Pintér L., Menyhért (Vaskó, 50.), Fellai, Horváth Á. - Ato, Sandro (Huzmi, 33.), Dóczi (Mamukita, 63.), Kállai - Ivusza, Kalmár, edző: Horváth Lajos. Budaörs: Kozma - Farkas Á., Hegedűs, Pleván, Sándor I. (Hor­váth Z., 72.) - Csobánki, Melczer (Kiss T., 88.), Mihályi, Horváth L - Tüske, Róni (Lászka, 85.). EDZŐ: Lucsánszky Tamás. GÓLSZERZŐ: Tüske (12.). KIÁLLÍT­VA: Ivusza (45.), ül. Kozma (74.). Egygólos vereséget szenvedett a hazai pályán játszó Kaposvöl­gye VSC a két kiállítással fűsze­rezett Budaörs elleni találkozón. BKV ELŐRE-BARCSI SC 3-2 (2-1) BKV Előre Sporttelep, 100 né­ző. V.: Becséri bkv előre: Vezér - Miklós- vári, Csikós, Mayer, Fazekas (Selei, 60.) - Nagy A., Cseri (Merczel, 42.), Baranyai, Gajda (Sebők I., 74.) - Makrai, Csopa­ki. edző: Soós Imre. barcsi se: Halasi - Dienes, Balogh, Matus (Tompa, 41.), Pó- kos - Kordé (Gyaraki, 46., Ger- gulás, 57.), KoÚer, Horváth P., Scepanovics - Pavicsevics, Pan­dúr. edző: Kuczkó Gábor, Drá­gán Puskás. gólszerzők: Makrai (11), Mayer (41.), Csopaki (68.), illetve Koller (12.), Pavicsevics (72.). Gólgazdag mérkőzésen ma­radt alul a Barcsi SC a BKV Elő­re otthonában. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Baja- Pécsi MFC 2-1, Videoton II.- Szigetszentmiklós 3-0, Kozár- misleny-Tatabánya 1-1, Ferenc­város II.-Veszprém 3-1, Győri ETO FC IL-Gyirmót 1-3, Ajka- Bp. Honvéd II. 2-0. A bajnokság állása 1. Gyirmót SE 7 5 0 2 19­10 15 2. PMFC 8 5 0 3 13­7 15 3. Videoton II. 8 4 3 1 18­8 15 4. Baja 8 4 1 3 10­13 13 5. FC Tatabánya 8 3 4 1 14 9 13 6. Ajka 7 3 2 2 13­9 11 7. BKV Előre FC 8 3 2 3 10­13 11 8. Kozármisleny 8 3 1 4 7­9 10 9. Barcs SC 8 3 1 4 10­14 10 10. Győri ETO II. 8 3 1 4 10­14 10 11. Ferencváros II. 7 3 0 4 9­9 9 12. Veszprém FC 8 3 0 5 9­13 9 13. Budaörs 8 2 3 3 9 12 9 14. Sz.szentmiklós 8 2 2 4 7­12 8 15. Bp. Honvéd II. 6 2 1 3 5­7 7 16. Kaposvölgye 7 2 1 4 8­12 7 A megyei legjobbak már az országos döntőre készülnek duatlon Hat korcsoportban vetélkedtek a somogyi utánpótlás tagjai a Deseda tó partján rendezett viadalon A Kaposvár melletti Deseda tó­nál rendezte a MA-VIK TC a du­atlon diákolimpia Somogy me­gyei döntőjét. A csapatverseny­ben az elsőként végző együtte­sek jutottak tovább. Egyéniben az 1-4. helyen zárók lehetnek részt vevői az országos döntők­nek. Amennyiben az egyéni he­lyezett a továbbjutó csapat tagja is, akkor a mögötte következő sportoló is jogosult az országos döntőre. A győztesek, I. kcs., „B” kate­gória, leányok Kuti Nina (Sió­fok, Siófoki Integrált Oktatási Központ). Fiúk: Horváth Bálint (Barcs, Nevelési Intézmény). Csapat: Siófok, Siófoki Integrált Oktatási Központ (Ferenczi Zsombor, Potocska Bálint, Pá­linkás Marcell, Iáhni Bálint). II. kcs. „B” kategória, leányok: Arató Adél (Barcs, Nevelési In­tézmény). „A” kategória, leá­nyok: Csák Virág (Siófok, SIÓK). Csapat: Siófok, Siófoki Integrált Oktatási Központ (Csák Virág, Balogh Boglárka, Rajky Rebeka, Farner Eszter). Nyílt verseny: Csák Virág (Sió­fok, SIÓK). II. kcs, fiúk: „B” ka­tegória: Strausz Balázs (Siófok, SIÓK). Csapat: Siófok, SIÓK (Strausz Balázs, Makrai Kristóf, Csatlós Bálint, Csepregi Imre). „A” kategória, fiúk: Tóth Do­monkos Bence (Balatonszemes, Reich Károly Általános Iskola). Nyüt verseny: Tóth Domonkos A kedvezőtlen körülmények nem szegték a diákok kedvét Bence (Balatonszemes). III. kcs., leányok: „B” kategória: Kálsecz Korina (Barcs, Nevelési Intézmény). „A” kategória, leá­nyok: Csák Panna (Siófok, SIÓK). Csapat: Barcs, Barcsi Ne­velési Intézmény (Nagy Lili, Nagy Sára, Horváth Réka, Kálsecz Korina). Nyüt verseny: Csák Panna (Siófok, SIÓK). III. kcs. „B” kategória, fiúk: Radványi Máté (Siófok, SIÓK). Csapat: Siófok, Siófoki Integrált Oktatási Központ (Radványi Márk, Radványi Máté, Ferenczi Dominik, Campana Tommaso). „A” kategória, fiúk: Kelemen Dávid (BalatonleUe, Leilei Álta­lános Iskola). IV. kcs., „B” kate­gória, leányok: Veress Petra (Kaposvár, Berzsenyi Dániel Tagiskola). IV. kcs., „B” kategória, fiúk: Rácz László (Siófok, SIÓK). Csa­pat: Siófok, Siófoki Integrált Ok­tatási Központ: Rácz László, Radványi Dávid, Bebesi Zsolt, Csanádi András. „A” kategória, fiúk: Bujdosó Ferenc Sámuel (Balatonboglár, Bogiári Általá­nos Iskola). V. kcs., „A” kategória, leá­nyok: Milics Nikolett (Barcs, Dráva-völgye középiskola). Nyüt verseny: Müics Nikolett (Barcs, Dráva-völgye középisko­la). V. kcs, „A” kategória, fiúk: Bakonyi Ádám (Kaposvár, Mun­kácsy Mihály Gimnázium). Nyüt verseny: Bakonyi Ádám (Kaposvár, Munkácsy Mihály Gimnázium). VI. kcs., „A” kategória, leá­nyok: Bauer Bettina (Barcs, BNI Széchenyi Ferenc Gimnázium). VI. kcs.: „A” kategória, fiúk: Reizer Tamás (Kaposvár, Mun­kácsy Mihály Gimnázium). ■ Kun Zoltán A finálék következnek a duatlon diákolimpia or­szágos döntőjét a „13" kate­góriában október 16-án Kar­cagon, az „A” kategóriában Lakitelken rendezik október 24-én, vagy 2011 tavaszán. t *