Somogyi Hírlap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-06 / 207. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2010. SZEPTEMBER 6., HÉTFŐ SPORT W^MM 11 Almir Filipovics és a gól hiányzott recop megyei i. osztály A vendég mérőiek portása, Buchenauer kivédte az újonc szabadiak szemét Csak kapufáig jutottak, Buchenauer kapus meg „kivédte a szemüket”, így aztán hiába játszott nagy fölényben és tetszetőseb­ben az újonc Balatonsza- badi csapata, gól nélküli iksz lett a szombat délu­táni derbi vége. Fónai Imre Filipovics civilben jön szembe negyed órával a kezdés előtt, s ez bizony baljós előjel a hazai újonccsapat számára. - Hét köz­ben kupameccsen kiállítottak, szeptember 12-ig eltiltottak - ad­ja a magyarázatot az egykori bá- nyászos gólvágó, a megyei má­sodosztály legutóbbi gólkirálya, aki már most is öt találatnál tart.- Almir nagyon hiányozni fog - csatlakozik Garda Károly, aki elképesztő hangerővel bömbölteti a lakodalmas zenét és nagyjából kétpercenként ki­áltja a mikrofonba, hogy hajrá, Szabadi!- Az már nagy szó, hogy ki­nőtt a fű - konstatáljuk a leg­utóbbi itt jártunkkor, még a me­gye kettőben siralmasnak mi­nősített balatonszabadi játékté­ren bekövetkezett kedvező vál­tozásokat Ballér sporttárssal, persze, a hullámokat, a lejtőket nem sikerült kivenni a pályá­ból, de ahogyan Garda Károly megjegyzi, így is nagyon sokat dolgoztak rajta a nyáron. Gar­da, aki civilben nem csak ze­nész, hanem képviselő és a köz­munkák tanácsnoka is, sorolja: - A polgármester pénzén a ka­pu előtti területet egyengettük el, és világítás is készült, hogy este is lehessen edzést tartani. A hazai pálya előnye Balatonszabadiban tehát nem puszta kitaláció, ráadásul, ezút­tal nem csak az újoncoknak van „nagy” hiányzójuk, hanem a vendégeknek is: Filipovicshoz hasonlóan Meksz Gyula is civil­ben ballag a kispadhoz; őt a leg­utóbbi bajnokin állították ki. A 14. percben már zörög a mérői háló, Gyánó lövése nyo­mán, de a partjelző lest int, há- borog a nép, ám feltűnik: a bi­ciklijét közvetlenül a sporttárs mögött korlátnak támasztó drukker, az egyetlen, aki vonal­ban állt, rezzenéstelen... Két perc múlva Gyánó a felső lécet Gól nélküli döntetlen. Nem boldogult egymással az újonc balatonszabadi alakulat és a kaposmérői együttes Mindkét egylet kapuja érintetlen maradt a kilencven perc alatt Szabadiban BALATONSZABADI- KAPOSMÉRŐ 0-0 Balatonszabadi, 100 néző, V: Ballér (Nagy B., Sütő). BALATONSZABADI: Hamál - Perger, Bimbó, Szecsődi ­Csizmadia (Föcsök, 78.p.), Komlós, Takács TL, Takács T., Fenyvesi - Bévárdi, Gyánó. játékosedző: Perger András. kaposmérö: Buchenauer - Szabó A. (Simon M., 65.p.), Magyar Z., Ferencz - Sörgei, Vendriczki (Fazekas, 68.p.), Kollár, Gimesi, Parrag - Nógely, Jovánczai. JÁTÉKOSED-ZŐ: Meksz Gyula. AZ IFIMECCSEN: 1-2. Megyei I. osztály: 1. Csurgó 4 4 0 0 12­3 12 2. Somogyvár 4 3 1 0 12­7 10 3. Nagybajom 4 2 2 0 12­8 8 4. B.keresztúr 4 2 1 1 10­12 7 5. M.csokonya 4 1 3 0 10­7 6 6. Kaposmérő 4 1 3 0 5­4 6 Balatonszabadi 4 1 3 0 5­4 6 8. Tab 4 1 2 1 8­4 5 9. B.szárszó 4 1 2 1 6­5 5 10. Marcali 4 1 2 1 8­8 5 11. Lábod 4 1 1 2 7­12 4 12. Buzsák 4 1 0 3 9­13 3 13. Satelit FC 4 1 0 3 4­9 3 14. Karád 4 0 2 2 9­11 2 15. Babócsa 4 0 1 3 7­11 1 16.Tapsony 4 0 1 3 6­12 1 Megyei II. osztály/Észak: 1. Kéthely 4 4 0 0 13- 3 12 2. Ságvár 4 4 0 0 13- 6 12 3. Igái 4 3 1 0 15- 6 10 4. Balatonboglár 4 3 0 1 10- 5 9 5. Lengyeltóti 4 3 0 1 7- 4 9 6. Szőlősgyörök 4 2 2 0 11- 5 8 7. B.berény 4 2 1 1 12-11 7 8. B.szemes 4 2 0 2 9- 9 6 9. Fonyód 4 2 0 2 11-12 6 10. Bábonymegyer 4 1 1 2 10-10 4 11. Bálványos 4 1 1 2 9-15 4 12. Balatoni Vasas 4 0 2 2 6- 8 2 13. Öreglak 4 0 1 3 7-12 1 14. Zamárdi 4 0 1 3 4-10 1 15. B.szentgyörgy 4 0 0 4 6-12 0 16. B.földvár 4 0 0 4 4-19 0 Megyei II. osztály/Dél: 1. Kiskorpád 4 4 0 0 14- 5 12 2. Berzence 4 3 1 0 13- 7 10 3. Tarany 4 3 1 0 12- 7 10 4. Somogyjád 3 2 1 0 8- 2 7 5. Böhönye 4 2 1 1 7- 6 7 6. Magyaregres 4 2 0 2 11-10 6 7. Somogyszob 4 2 0 2 9-10 6 8. Segesd 3 2 0 1 8- 9 6 9. Kadarkút 4 1 1 2 9- 6 4 10. K.szerdahely 4 1 1. 2 7-10 4 II.Taszár 4 1 0 3 9- 9 3 12. Toponár 3 1 0 2 5- 6 3 13. Cs.visonta 4 1 0 3 6-10 3 14. Somodor 4 0 0 4 7-17 0 15. Mernye 3 0 0 3 1-12 0 döngeti meg, fölényben az újonc, ebből is látható. Aztán megint csak Gyánó, csuda dol­gokat művel ez a fiú a labdával, most Komlós lábára varázsolja, de a 190-nél is magasabb hazai középpályás elpepecseli. A 27. perc feljegyzésre méltó: az első kaposmérői kapuralövés, de erőtlen. Nem is bírja ülve Meksz, és szótlanul sem, ösztö­kélni kell a szinte csak a véde­kezésre koncentráló fiait. Aztán az első, de nem az utolsó Buchenauer-parádé: mintasze­rű bal oldali akció, Bévárdi érke­zik, hét méterről pörgeti rá, ám a vendégportás megnyúlva ki­piszkálja a bal felsőből. Ezen a szinten valóban elképesztő bra­vúr. Nem is lehet ezt már ide­gekkel bírni, kisebb drukker­csapat indul az öltöző mögé, ahol is egy úr műanyag palack­ból kínálja a hegy levét, szódát is hozott, nehogy a fröccsösök csalódjanak. - la, a Pista bácsi - jegyzi meg mellettem Garda Károly, s indítja is a lakodal­mast, merthogy kitör a szünet és ekkor az alkalmi büfés asztal­kája körül is kisebbfajta sokada- lom támad. Nincsenek elkenőd- ve a hazai hívek. Bedaráljuk őket, így az egyik optimista. Na­gyon hiányzik a Filipovics, teszi hozzá a „szakértő”. Meksz Gyula kicsit felpisz­kálhatta az övéit, mert vendég­akciókkal indul a második fél­idő, Jovánczai például alig lő fö­lé. Gyánó bevetődése tetszik az­tán nagyon a szabadiaknak, annyi csak a baj, hogy a labda egy centivel elsuhan a feje előtt. Majd Csizmadia kerül a kapu elé, de Buchenauer beledobja magát a lövésbe, nem sokkal később Takács Tibor löketét szedi ki a mérői hálóőr. Többen már a fejüket fogják a korlátok­nál, ennek nem lehet gólt rúg­ni, állapítják meg. A partjelző sem bírja ezt már szó nélkül: - Aki gólt lő, nyer - állapítja meg és bizony nehéz lenne vitába szállni vele. Az öt fős szabadi „kemény mag” cigányozza a mérőieket, László József főren­dező azonnal ott terem rendre utasítás céljából és percekig tartó vita kerekedik ebből a sörösdobozt szorongató fiata­lokkal, hogy a belépő megfize­tése ellenében mindent szabad- e, vagy azért cigányozni mégse. Takács Renátó hátába közben egy vendégtérd áll, de Bimbó Tamás azonnal kiveszi belőle a fájdalmat; a hazai centerhalf ugyanis civilben masszőr. Fájó azonban a pontok elveszítése a hazaiaknak, Filipovics valóban nagyon hiányzott, így aztán ez­úttal legfeljebb csak a szabadi fröccsösök nem csalódtak.- Ezért igazoltuk - jegyzi meg a lefújás után Meksz Gyu­la, utalva kapusa remek teljesít­ményére. További eredmények: CSURGÓ-TAB 2-1 (1-1) Csurgó, 100 néző. V.: Deák T. Gólszerzők: Balogh Zs. 2 (egyet 11-esből), illetve Petz. Kiállítva: Donka (Tab) a 38. percben szándékos utánrúgásért, Varga B. (Csurgó) a 84. percben szán­dékos utánrúgásért. Az ifi­meccsen: Csurgó-Tab 6-1. BEKE LAJOS MARCALI-BALATONSZÁRSZÓ 0-0 Marcali, 150 néző. V.: Béres. Az ifimeccsen: Marcali-Balaton- szárszó 4-1. samu László SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA- LÁBOD 0-2 (0-2) Somogytarnóca, 180 néző. V: Szántó. Gólszerzők: Pintér D., Kovács R. Az ifimeccsen: Satelit FC Somogytamóca-Lábod 3-2. SZEKERES JÓZSEF SOMOGYVÁR-TAPSONY 3-2 (2-2) Somogyvár, 200 néző. V.: Cser-. völgyi. Gólszerzők: Fazekas A. 2, Kesztyűs, illetve Pozsonyi 2 (egyet 11-esből). Kiállítva: Rá­diós R. (Somogyvár) a 70. perc­ben a 2 sárga lap után. Az ifi- meccsen: Somogyvár-Tapsony 4-1. FAZEKAS KRISZTIÁN NAGYBAJOM-BABÓCSA 2-1 (1-0) Nagybajom, 150 néző. V.: Nagy J. Gólszerzők: Wágner, Laki (11- esből), illetve Korán. Kiállítva: Vodenyák (Babócsa - kapus) a 45. percben utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért. Az ifimeccsen: Nagybajom- Babócsa 3-0. vasvári János BALATONKERESZTÚR- KARÁD 3-3 (1-1) Balatonkeresztúr, 100 néző. V.: Pájer. Gólszerzők: Pernecz, Hor­váth G., Wellner (öngól), illetve Szukován 2, Komáromi. Az ifimeccsen: Balatonkeresztúr- Karád 5-2. szabó Zoltán BUZSÁK­MEZŐCSOKONYA 2-5 (2-3) Buzsák, 150 néző. V.: Szakács. Gólszerzők: Rosta, Kesztyűs, il­letve Szili, Kuti, Balogh, Plájer (11-esből), Kesztyűs (öngól). Az ifimeccsen: Buzsák-Mezőcso- konya 1-2. meggyesi István AZ 5. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA: Ka- rád-Csurgó; Tab-Nagybajom; Babócsa-Satelit FC Somogytar­nóca; Lábod-Marcali; Balaton- szárszó-Somogyvár; Tapsony- Buzsák; Kaposmérő-Balaton- keresztúr, Mezőcsokonya- Balatonszabadi. (A mérkőzéseket vasárnap 16.30 órakor játsszák.) A Kéthely, a Ságvár és a Kiskorpád még százszázalékos winner sport megyei ii. osztály Északon a Szentgyörgy és a Földvár, délen a Somodor és a Mernye nem szerzett pontot ÉSZAKI CSOPORT: FONYÓD­BALATONSZEMES 5-1 (4-0) Fonyód, 100 néző. V.: Dávid. Gólszerzők: Erdei, Vecsera, Dancs, Bogdán K., Molnár Á., il­letve Antal. Az ifimeccsen: Fo- nyód-Balatonszemes 2-3. KRISTÓF GYÖRGY SÁGVÁR­BALATONBOGLÁR 2-0 (1-0) Ságvár, 80 néző. V.: Kiss B. II. Gólszerzők: Rékai, Dűli (11-es- ből). Az ifimeccsen: Ságvár-Ba- latonboglár 0-7. vida ANDRÁS BALATONI VASAS- BÁBONYMEGYER 2-2 (1-0) Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya), 70 néző. V.: Nárai. Gól­szerzők: Kovács, Balogh, illetve Kuti, Barabás. Az ifimeccsen: Balatoni Vasas-Bábonymegyer 17-0. PÁPAI NORBERT BALATONSZENTGYÖRGY- SZŐLŐSGYÖRÖK 1-2 (1-1) Balatonszentgyörgy, 100 né­ző. V.: Horváth J. II. Gólszerzők: Simon R., illetve Tóth Sz., Harai. Kiállítva: Farkas I. (Balaton­szentgyörgy) a 75. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Balatonszent­györgy-Szőlősgyörök 1-1. TORONYI ÁRPÁD ZAMÁRDI­LENGYELTÓTI1-3 (1-1) Zamárdi, 30 néző. V.: Pan- kász. Gólszerzők: Molnár F. (11- esből), illetve Geiszt 2 (egyet 11­esből), Huszka. Az ifimeccsen: Zamárdi-Lengyel-tóti 0-4. JOÓ GÁBOR BALATONFÖLDVÁR- KÉTHELY 2-6 (0-3) Balatonfóldvár, 60 néző. V.: Konczlik. A kéthelyi gólszer­zők: Cseke 3, Kórosi 2, Maros. Az ifimeccsen: Balatonföldvár- Kéthely 3-4. IDŐSEBB NIKULA ANDRÁS BALATONBERÉNY- ÖREGLAK 3-3 (2-2) Balatonberény, 150 néző. V.: Szántó II. Gólszerzők: Gazda, Rébeli, Kiss P. (11-esből), illetve Harsányi, Balogh B., Balogh Zs. (11-esből). Az ifimeccsen: Bala- tonberény-Öreglak 2-4. BALOGH BÉLA BÁLVÁNYOS- IGAL 1-5 (1-0) Bálványos, 70 néző. V.: Radák. Gólszerzők: Tóth L., il­letve Takács J. 2, Makai, Laka­tos, Horváth Á. Az ifimeccsen: Bálványos-Igal 12-2. MOLNÁR GYULA DÉLI CSOPORT: BÖHÖNYE­SOMOGYSZOB 3-1 (1-1) Böhönye, 130 néző. V.: Godi- na. Gólszerzők: Kuti 2, Beck, il­letve Kertész. Az ifimeccsen: Böhönye-Somogy-szob 1-2. BÍRÓ ATTILA KAPOSSZERDAHELY- MAGYAREGRES 3-1 (2-0) Kaposszerdahely, 80 néző. V.: Dávid. Gólszerzők: Mátés, Plaj- bász, Tóth T., illetve Kocsis. Az ifimeccsen: Kaposszerdahely- Magyaregres 2-10. ROFRICS ZSOLT CSOKONYAVISONTA- TASZÁR 2-1 (1-1) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Révész. Gólszerzők: Csortos, Cseh, illetve Tóth Z. Az ifimecc­sen: Csokonyavisonta-Taszár 3-6. PAPP LÁSZLÓ KISKORPÁD- TOPONÁR 2-1 (1-0) Kiskorpád, 120 néző. V.: Golubics. Gólszerzők: Pápai T., Horváth Z., illetve Papp L. Az ifimeccsen: Kiskorpád-Topo- nár 3-0. merkei istván BERZENCE- KADARKÚT 3-3 (0-2) Berzence, 180 néző. V.: Hor­váth Á. A kadarkúti gólszerzők: Szaka, Krénusza, Dancs. Az ifi­meccsen: Berzence-Kadarkút 2-4. STURM GYULA SOMODOR- SEGESD 2-3 (1-2) Somodor, 80 néző. V.: Persa. Gólszerzők: Kálmán, Horváth Zs. (öngól), illetve Pammer 2, Pintér T. Az ifimeccsen: Somo- dor-Segesd 1-6. pintér tibor TARANY­SOMOGYJÁD 1-1 (1-0) Az ifimeccsen: Tarany-So- mogyjád 2-2. A Mernye csapata szabadna­pos volt.