Somogyi Hírlap, 2010. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-13 / 85. szám

12 SPORT . SOMOGYI HÍRLAP - 2010. ÁPRILIS 13.. KEDD Majthényi a bajnokok bajnoka vitorlázás Újabb versenyt nyert a Balatonföldvári Spartacus VE sportolója Ismét bebizonyosodott, hogy Majthényi Szabolcsnál (balra) a legjobb kezekben van a kormányrúd. A Spartacus versenyzője sikerrel nyitotta a szezont Négy fordulóval a zárás előtt már aranycsapat lett a Közutasok TEKE NB I - FÉRFIAK: KÖZUTASOK KAPOSVÁRI TK- RÉPCELAKI SE 6:2 (3515:3417) EREDMÉNYEK: Pákái 597-Gosz- tola 602; Bekő 609-Farkas I. 568; Rapatyi 579-Szőke 565; Lapat 534-Horváth A. 559; Koz­ma 599-Marton 556; Mettner 597-László A. 567. Az első pároknál az egész me­zőny legjobb eredményét elérő Bekő Péter magabiztosan győ­zött, Pákái Zsolt pedig mindösz- sze öt fával maradt alul a szintén 600 fa feletti teljesítményt nyúj­tó Gosztola Lászlóval szemben. Középen sem dőlt még el sem­mi, miután Rapatyi Richárd megnyerte, Lapat Krisztián vi­szont elveszítette a párharcát. A házigazda kaposvári alakulat két befejező embere aztán sem­mit nem bízott a véletlenre; Koz­ma Károly és Mettner Zoltán - előbbi egy, utóbbi pedig három fával maradt el a 600-as álomha­tártól - esélyt sem adott répcela- ki ellenfelének. A Közutasok KTK csapata négy fordulóval a zárás előtt már megnyerte az NB I-et, s kivívta a Szuper Liga-tagságot AZ IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉSEN: KÖZ- utasok Kaposvári TK-Répcelaki SE 0:4 (988:1056). Eredmények: Lengyel D. 508, Szilágyi N. 480. ■ A kaposvári rangadón a már bajnok Közutasok és a Répcelak is új csa­patpályacsúcsot ért el. ZALAEGERSZEGI TK-FMVASII- NAGYBERKI-ATTALA 7:1 (3280:3133) EREDMÉNYEK; Járfás 569-Hor- váth G. 506; Szabó J. 518-Nagy R. 552; Pintér G. 537-Herr 525; Szabó Gy. 552-Kisházy 549; Né­meth J. 561 -Németh T. 542; Ba­ján 543-Sághy 519. Továbbra sem megy a Nagy­berkinek, amelynek a becsület­pontját Nagy Róbert szerezte. az ifjúsági mérkőzésen: Zala­egerszegi TK-FMVas II.-Nagy- berki-Attala SE 4:0 (1042:832). Eredmények: Szilasi 463, Hor­váth Bence 369. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Győri Komszol SK-Mosonmagyaróvá- ri TE 3:5 (3265:3290); Sztráda '92 Pécsi TSE-Pápai Elekther- max Vasas SE 3:5 (3248:3231); Álba Regia SG- Ajka Kristály SE 0:8 (3035: 3236); a Teke Baráti Kör SZE csapata szabadnapos volt. ■ Fenyő Gábor A Balatonföldvári Sparta­cus VE sportolója, Maj­thényi Szabolcs nyerte a Balatonkenesén rendezett Bajnokok Bajnoka elneve­zésű vitorlásversenyt. Kun Zoltán A Balatonon hagyományosan megrendezik a Bajnokok Bajnok­ságát. A vitorlázók között ez volt a tizenhetedik üyen jellegű csatá­rozás. A versenyt Balatonkene­sén rendezték. Ezen a regattán tizenegy aranyérmes kormányos állt rajt­hoz, akik a 2009-es esztendőben magyar bajnoki címet nyertek a különböző hajóosztályokban. Az első napi selejtezőben négy fu­tam alapján hirdettek ered­ményt. Végül a Majthényi Sza­bolcs, Béllé Örs és Czégai Péter alkotta trió készülődhetett a fi­náléra. Másnap Ignácz Károly, Frigyer Attila és Sáfián László is bekerült a döntőbe. A viadal meglepetését Wossa- la György és Hajdú Balázs szol­gáltatta, akik kiestek a további küzdelmekből. A harmadik ver­senynapon gyenge szél várta a mezőnyt. A tervezett hat futamot ennek ellenére sikerült megren­Nemes és Molnár hatvankét pontot dobott idegeben KOSÁRLABDA NB II: TATABÁNYAI KENGURUK KC- SIÓFOKI KOSÁRSULI 83-97 (30-30,19-21,17-23,17-23) Tatabánya, 50 néző. Vezet- te:Szőcs, Kocsis. SKS: Polgár (14/6), Nemes (31/15), Molnár A. (31/3), Ko­vács G. (11), Pákozdi. csere: Horváth M. (2), Veres (4), Pomucz (2), Tomasek (2), Paksi, Szűcs, edző: Kertész Tamás. Az első negyed gyengébb vé­dekezése után feljavultak a bala­toniak, akik a folytatásban biz- _ tosan nyertek, úgy, hogy Kertész Tamás edző minden játékosát pályára küldte. A nagyszünet után nyolc (51-59), majd kilenc ponttal (56-65) vezettek a bala­toniak, akik a záró negyedben növelték előnyüket. ■ Z. K. dezni. A végső győzelmet és a Bajnokok Bajnoka címet a Balatonföldvári Spartacus VE vi­torlázója Majthényi Szabolcs ér­demelte ki, aki Horgos Tamással Ha a végeredményt nézzük csaló­dás Gyenesei Leüa 18. helyezése az angliai Medwayben rendezett öttusa vüágkupa-fordulóban, ami a sorozat harmadik állomása volt Tekintve azonban, hogy a döntő­be a selejtezők után az első he­lyen jutott fte, mindenképp ma­gyarázatra szorul. Az Építők AC Kaposvár és az Álba Volán kettős igazolású sportolója remek formában ér­kezett a versenyre, ezt a selejte­zőben bizonyította is. A döntő­ben aztán a vívást is az élboly tagjaként - a hatodik helyen - fejezte be a tizennyolc főt szám­láló finalista mezőnyben. (Csak emlékeztetőül: a pénteki selejte­zőt ötvenötén kezdték meg a höl­gyeknél.) Az úgymond fő erőssé­gének tekinthető úszást ezúttal a győzteseknek járó Hajó Maga­zin kupát bezsebelte. A repülőhollandiban verseny­ző Majthényi Szabolcs a sikeres szezonnyitó után állandó párjá­is megnyerte, ráadásul a lovag­lást követően is az élmezőny tag­ja maradt. A kombinált számban a harmadik helyről indult. A ba­jok a 3000 méteres futást meg­szakító lövészet harmadik soro­zatában kezdődtek. Ekkor az elektromos érzékelő rendszer felmondta a szolgálatot és nem Győzött Cazé A VÉGEREDMÉNY: 1. Amélie Cazé (francia) 5312 pont, 2. Donata Rimsaite (litván) 5260 pont, 3. Mhairi Spence (brit) 5228 pont, ...18. Gyenesei Leila 4964 pont, ...26. Cseh Krisztina 4720 pont val Domokos Andrással a romá­niai világbajnokságra készül. A Bajnokok Bajnoka verseny végeredménye: 1. Majthényi Szabolcs, Horgos Tamás (10 regisztrálta Gyenesei találatait. Jó darabig nem indult be az órája, így az a tábla, melyre lőtt, nem regisztrálta a lövéseket - mondta el a viadalt követően Pálvölgyi Miklós szövetségi ka­pitány. Gyenesei a technikai hi­ba miatt jócskán visszaesett, ám erről egyeltalán nem tehetett. A sportoló végül a 18. lett. Az angliai világkupa-fordulón a francia rendszerű technikát használták, melyet gyakorlatilag még tesztelnek. A magyar fel­szereléseket, amelyek korábban jól üzemeltek - ahogy Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány fo­galmazott - valahogy nehezen engedik be a versenyekre. A vk-fordulót a francia Amélie Cazé nyerte, a másik magyar Cseh Krisztina a 26. lett. ■ K. Z. pont), 2. Czégai Péter, Kutics Krisztián (11 pont), 3. Sáfián László, Scholtz Imre (12 pont), 4. Béllé Örs, Nagy R. Attila (12 pont). Siófoki siker a megyei rangadón a Csurgó ellen KÉZILABDA NB II: SIÓFOK KC-CSURGÓI NKC 38-28 (19-14) Siófok, Beszédes iskola, 100 néző. Vezette: Ropoli, Újvári. SKC: Hrankai - Kiss K. 1, Ruppert 11(6), Dabóczi 7, Pin­tér K. 2, Balogh 4, Varga R. 4. CSERE: Piszker (kapus), Bízik 3, Daróczi 3, Csaba 1, Hosszú 1 (1), Makarész 1. edző: Pintér Károly. csurgói NKC: Barbér - Ba­logh V. 9, Csernela 3, Varga P. 3, Szabó 5, Kosár 5, Gliba 2. CSE­RE: Molnár A. (kapus), Huszics, Hanusz 1, Kovács B. edző: Ko­sár Piroska. Öt győzelem után kaptak ki a csurgóiak, míg a balatoniak egymás után hatodik sikerüket aratták. ■ Keszthelyi Z. A technika legyőzte Gyeneseit öttusa A döntőben nem indult el az órája a lövészetben Nem termett babér a somogyi hölgyeknek kézilabda nb i/b, nők A Marcali és a Nagyatád együttese is hazai pályán kapott ki A sereghajtó Dombovárt verte az atádi gárda MARCALI VSZSE- PTE-PEAC 26-29 (15-17) Marcali, sportcsarnok, 250 néző, V.: Bacs, Bán. MARCALI VSZSE: Krajczár - Pap 0. 4, Tamás 4(2), Kovács J. 1, Major A. 5, Pék P. 2, Kiász 7 (2). c$ERE:Kerner (kapus), Pék E. 1, Tanai 1, Balogh M. 1, Bájhóber, Fehér, edző: Szántó Angéla, Kerner Krisztina. Az első negyedórában min­dig a hazaiak vezettek, de a pé­csiek hamar egyenlítettek. A félidő közepétől már az irányító Székely vezérletével a gyorsan kézilabdázó vendégeknél volt az előny. A marcaliak négy perc alatt ledolgozták a négygólos hátrányt, de a félidő végén újra a vendégeknek sikerült jobban. A folytatásban a csereként be­állt Kerner Krisztina bravúrok sokaságát mutatta be,ezzel is­mét fordított a Marcali. A 2. fél­idő közepén a villámgyors játék helyett inkább kapkodtak a csa­patok, mindkét oldalon kihasz­nálatlanul maradtak a ziccerek. Több mint hat perces gólszüne- t után a PEAC tért magához előbb. Ötször találtak a hazai kapuba, míg a másik oldalon számolatlanul maradtak ki a helyzetek. Az utolsó 10 percben a Marcali a hat kapott gólra csak egyszer válaszolt. A moti­váltán kézilabdázó PEAC meg­érdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot, samu László A marcali hölgyek hazai pályán sem tudták begyűjteni a pontokat NAGYATÁDI NKK-GYŐRI AUDI KC. II. 23-37(13-19) Nagyatád, sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Ács, Báder. NAGYATÁDI NKK: Trimmel - Gyánó 2, Gerlecz 2, Mátyás 6(2), Bőzsöny 2, Barczi 4, Ghetu 5. csere: Göncz (kapus), Bárány 1, Hamarics, Bóza, Tóth G. 1. edző: Mód János. A félidő első tizenöt percé­ben jól tartották magukat a ha­zaiak, a fiatalos gyors támadó játékot mutató északiak nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni. Mindkét oldalon sok hiba csúszott a játkékba. A 20. perc­től kezdve - elsősorban a juni­or válogatott Vigh kapusnak köszönhetően - fokozatosan el­húztak a győriek és megnyug­tató előnnyel zárták a félidőt. A második játékrész 10. per­cétől gyors indításokból lőtték góljaikat a vendégek, a mérkő­zés ebben a szakaszában eldőlt a találkozó. Az 58. percben M'ikó, a győriek játékosa arcul ütötte Gyánót, az atádiak szél­sőjét, melynek kettős, piros la­pos kiállítás lett a vége. Összes­ségében az ifjúsági és junior válogatottakkal felálló vendé­gek megérdemelt győzelmet arattak. Jó: Trimmel. ifjúsági mérkő­zésen: Nagyatádi NKK-Győri Audi KC 16-42 (9-25). ld.: Bá­lint 6. , IVUSZA TAMÁS teke nb ii - férfiak. Dombóvári Spartacus SE-EEE Nagyatád- Vencel TK 2:6 (2933:3004). Ma­gabiztos győzelmet aratott a kö­zépmezőnyhöz tartozó atádi együttes a sereghajtó dombóvá­riak otthonában. A nagyatádi eredmények: Jankovics 529, Láng J. 526, Tamás 493, Jüngling 493, Lebár 485, Nagy G. 478. TEKE NB III - FÉRFIAK. Kettős idegenbeli győzelemmel foly­tatta szereplését a dobogós he­lyen álló 1. MCM SE NB III-as férfi tekecsapata. A kaposvári alakulat előbb Szekszárdon győzött 5:1 (1426:1402), majd Balatonföldváron nyert ugyan­csak 5:1 (1500:1344) arányban. ■ Fenyő G.