Somogyi Hírlap, 2010. március (21. évfolyam, 50-75. szám)

2010-03-30 / 74. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2010. MÁRCIUS 30., KEDD SPORT 11 Kötelezőt nyert a Marcali kézilabda nb i/b Egyetlen bajnoki pont maradt csak Nagyatádon A hazai pályán szereplő marcali hölgyek ha nehezen is, de hozták a kötelező győzelmet a Tolna ellen Az Ajka elleni záráskor meg kellett elégedni a döntetlennel Gyékényesen is győzött, így nyolc pontra nőtt már a Háromfa előnye ARANY ÁSZOK MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 14. FORDULÓ EREDMÉNYEI. karos csoport: Somodor- Gamás 3-0; Mernye-Bodrog 3-1; Hetes-Somogyaszaló 2-0; Szentgáloskér-Simonfa 1-1; Zimány-Somogyszil • 0-1; Mező-csokonya II.-Patalom 0-5. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. He­tes 29 pont (25-7), 2. Somodor 28 pont (32-14), 3. Mernye 26 pont (21-14). Balaton csoport: Nak-Bala- tonújlak 1-1; Kereki-Bábony- megyer 1-1; Kötcse-Balaton- endréd 2-2; Andocs-Ádánd 0- 1; Kapoly-Somogymeggyes 1- 2; a Somogybabod csapata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ba- latonendréd 29 pont (27-7), 2. Kereki 27 pont (26-9), 3. Ádánd 25 pont (20-11). ■ Az elmaradt tavaszi nyi­tányt május 23-án pó­tolják, így a 22. (zá- ró)forduló átkerül má­jus 30-ra. DÉL-SOMOGY CSOPORT: Szu- lok-Homokszentgyörgy 1 -4; Inke-Potony 7-1; Görgeteg- Kutas 1-0; Mesztegnyő-So- mogysárd 2-2; Gyékényes-Há- romfa 3-5; a Tarany csapata szabadnapos volt. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA: 1. Há­romfa 31 pont (60-24), 2. Somogysárd 23 pont (31-23), 3. Tarany 22 pont (36-19). ÍGY FOLYTATJÁK A 15. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA. KAPÓS CSOPORT: Gamás-Bod- rog; Simonfa-Mernye; Mező- csokonya Il.-Szentgáloskér; Somogyaszaló-Patalom; So- mogyszil-Hetes; Somodor-Zi- mány. BALATON CSOPORT: Somogy- meggyes-Somogyabod; Bala- tonújlak-Kötcse; Ádánd-Ke- reki; Kapoly-Andocs; Bábony- megyer-Nak; a Balatonendréd csapata szabadnapos lesz. DÉL-SOMOGY CSOPORT: Po- tony-Kutas; Homokszent- györgy-Görgeteg; Háromfa- Tarany; Somogysárd-Gyéké- nyes; Inke-Mesztegnyő; a Szülök csapata szabadnapos lesz. A mérkőzéseket vasárnap egységesen 16 órakor játsszák. ■ Fenyő Gábor Csak a marcali hölgyek örülhettek két bajnoki pontnak az újabb forduló után. Az atádiak hazai ve­reséget szenvedtek, a fér­fiaknál pedig döntetlent játszott otthonában a Ri- nyamenti KC csapata. Tudósítóinktól NŐI MÉRKŐZÉSEK: MARCALI VSZSE- TOLNA KC 31-30 (19-15) Marcali, 250 néző, Vezette: Salamon, Szakatics. marcali vszse: Krajczár - Pap 0.1, Tanai 1, Kovács I. 6, Major A. 5, Pék P. 1, Kiász 9(5). CSERE: Király (kapus), Tamás 7(1), Balogh M. 1, Nagy K., Pék E., Bájhóber N., Fehér, edző: Szántó Angéla, Kerner Kriszti­na. A várakozásoknak megfelelő­en indult a találkozó. Major Andrea kiváló játékával tíz perc alatt négy gólos előnyt szerzett a hazai együttes. Hátrányban is motiváltán kézilabdázott a Tol­na KC, de felzárkózniuk nem si­került. sőt a 27. percre fétucat gólra nőtt a hazai előny. A 2. já­tékrészt a vendégek kezdték jobban, a 35. percben 20-18-as állást mutatott az eredményjel­ző. Kovács Judit egyéni megol­dásai után ismét helyreállt a négygólos különbség, de a 40.perctől hosszú gólszünetet tartott a Marcali VSZSE. A nagy akarattal játszó Tolna Selmeci eredményes játékával egyenlí­tett (47.p: 25-25) A végjáték rendkívüli izgalmakat hozott. A 30. percben Reich ziccerét hátí- totta Krajczár Ibolya, az ellentá­madásból Tanai Bernadett szer­zett döntő fontosságú találatot. Egy támadásra még maradt ide­je a vendég csapatnak, ebből Sípos állította be a végered­ményt. A marcali játékosok zic­cerek sokaságát hagyták ki­használatlanul, ezért nagyon meg kellett küzdeniük a kötele­ző győzelemért, jók: Major A., Kovács J. Kiász. IFI: Marcali- Tolna KC 43-19. samu László NAGYATÁDI NKK-UKSE SZEKSZÁRD 33-38 (17-16) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Csányi, Zörgő. nagyatádi NKK: Trimmel - Gyánó 6, Barczi 3, Mátyás RINYAMENTI KC NAGYATÁD- LE BELIEK AJKA 23-23 (12-8) Nagyatád, 300 néző. Vezette: Arnold, Temesi. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Pal- lag -Kiss M. 2, Kiss G. 1, Hor­váth 2, KissJ. 7, Kovacsevics 3, Kovács I. 2. csere: Nagyvi- zeli (kapus), Borsos 4, Vojko- vics 2, Talián, Varjas, Kocsis, Takács, edző: Vártok Ákos. 12(1), Bőzsöny 8(3), Bárány 1, Ghetu 3. CSERE: Göncz (kapus), Hamarics, Gerlecz, Tóth. edző: Mód János. Egy elrontott hazai ziccer után a tolnaiak jutottak előny­höz, de 3-2-nél visszavették a hazaiak a vezetést. Mátyás elhi­bázott kettő büntető dobást, de a 15. percben így is a hazaiak vezettek három találattal. Gyá­nó gyors gólokat szerzett, Bő­A KÖTELEZŐ győzelem remé­nyében kezdett az RKC, de a Veszprém harmadik számú ka­pusának, Andorkának sem zic­cerből, sem átlövésből nem si­került gólt dobni Az atádi férfi­ak szerencséje az volt, hogy há­tul a védelem és Pallag kapus remek napot fogott ki A 20. perc tájékán az RKC 2-3 gólos vezetést harcolt ki és ezt a má­zsöny jól és eredményesen irá­nyította csapatát. Ennek ellené­re a félidő hajrájára a vendégek utolérték az otthon játszókat. Bőzsöny túl szigorúan megkap­ta a második kiállítását is, de így is egy gól előnnyel fejezték be a játékrészt a somogyiak. A második félidő elejét na­gyon elrontották a hazaiak. Em­berelőnyös helyzetben három találatot kaptak és egyet sem sodik jelidő elején is tartotta. A 40. percre teljesen csődöt mon­dott a nyitott védekezés elleni támadójáték, emiatt zárkózott az Ajka. Tíz perccel a vége előtt már vezettek a vendégek, a ha­zaiak összekapták magukat, de a két kihagyott atádi hétmé­teres és a belőtt ajkai ziccerek megérdemelt pontot értek a vendégeknek. Horváth Gábor dobtak. Bőzsönyt piros lappal kiállították harmadik kétperce miatt. Mátyás teljesítménye rö­vid pihenése után alaposan fel­javult, számolatlanul dobta gól­jait, de ez is kevés volt a győze­lemhez, a jó erőkből álló szek­szárdiak ellen. JÓK: Mátyás, Bőzsöny, Gyánó. ifi: Nagyatádi NKK-UKSE Szek- szárd 25-41 (8-19). legjobb do­bó: Bóza 7. ivusza tamás HÍRSÁV Az Eötvösé lett a Balaton Kupa labdarúgás A kaposvári Eötvös Loránd szakközépis­kola csapata nyerte a II.Ba- laton Kupa női labdarúgó tornát. A fonyódi megmére­tésen nyolc együttes lépett pályára, s a végső győzel­met megszerző Eötvös mö­gött a második helyen a Táncsics gimnázium (Ka­posvár), a harmadikon pe­dig a Mátyás Király Gim­názium (Fonyód) zárt. (ti) Jól húztak a bárczisok Székesfehérváron evezés Ergométeres eve­zés sportágban rendeztek felmérő versenyt Székesfe­hérváron, ahol remekeltek a kaposvári Bárczi DSE sportolói, hiszen a legered­ményesebben Tapolczai Viktória, valamint Széche­nyi András és Csoszor Gá­bor húzott. Széchenyi And­rás április 6. és 12. között részt vehet Dél-Koreában egy nemzetközi meghívá­sos versenyen, (ti) Kiütötték Marcaliban a Parlament csapatát labdarúgás Talán a vá­lasztási kampány miatt ér­kezett kevés játékossal a Parlamenti Válogatott Mar­caliba, hogy közel egy év után ismét megmérkőzzön a helyi Öregfiúk labdarúgó csapatával. A tavalyi emlé­kezetes focit most nem si­került megismételni, a lé­nyegesen erősebb Marcali Öregfiúk nagy különbsé­gű, 7-1-es győzelmet ara­tott. A végén a kapus Nagy Sándor is betalált a parla­menti csapat kapujába, (sl) Két millió felett fizet a góltotó ötöse totőnyeremények A Sze­rencsejáték Zrt. tájékozta­tása szerint a 12. fogadási heti totó és góltotó nyere­ményei a jövedelemadó le­vonása után a következők: a totón telitalálatos és 13-as sem volt. A tizenkettesekre 85 350, a tizenegyesekre 4590, míg a tízesekre 895 forintot fizetnek. A góltotón hatos nem volt, az ötösök 2 452 535, a négyesek 6895 forintot érnek. Újra a csúcsra tornászta magát a szabás! gárda ARANY ÁSZOK MEGYEI IV. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A 16. FORDULÓ EREDMÉNYEI: Kaposújlak-Kazsok 2-1; Kál- máncsa-Szabás 0-8; Somogy- geszti-Csököly 4-1; Orci-Alsó- bogát 2-0; Mike-Osztopán 1-2; Sántos-Iharosberény 1-2; Orda­csehi-Bárdudvarnok 0-2. az élcsoport állása: 1. Sza­bás 31 pont, 2. Csököly 31 pont, 3. Mi ke 30 pont. A 17. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA: Ka- posújlak-Somogygeszti (szom­baton); Kazsok-Szabás; Iharos- berény-Kálmáncsa; Bárdudvar- nok-Sántos; Alsóbogát-Orda- csehi; Osztopán-Orci; Csököly- Mike. A mérkőzéseket vasárnap 16 órakor játsszák. ■ Fenyő G. Somogyi érmek a nyitányon lovastorna A válogatottba is bekerültek a kaposváriak Sikerrel zárult a somogyi lovas­tornászok idei első megmérette­tése a sóskúti Lovas- és Élmény­parkban. A kaposvári Lovasakadémia SC versenyzői kettő arany, há­rom ezüst és három bronzér­met hoztak el a viadalról. A ver­senynek komoly tétje is volt, hi­szen itt lehetett bekerülni a szűk válogatott keretbe, azok közé, akik majd a májusi auszt­riai nemzetközi versenyen kép­viselhetik hazánkat. Eredményei alapján Bence Balázs, Bence Krisztina és So­mogyi Eszter az egyéni, a Bence Balázs-Somogyi Eszter duó pe­dig a páros versenyben rajtol­hat majd. Somogyi Eszter Bob Herceg Zsiráf hátán nyert bronzérmet A VERSENY EREDMÉNYEI: Csa­pat C kategória: 1. Lovasaka­démia SC (Somogyi Eszter, Vass Bernadett, Vass Petra, Bence Krisztina, Tóth Ákos, Bence Ba­lázs, Somogyi Miklós) - ló: Ha­vanna, edző: Villányi Krisztina. Páros verseny: 2. Bence Balázs- Somogyi Eszter (Bob Herceg Zsiráf) U kategória: 1. Fehér Viktória (Havanna) B1 kategó­ria: 3. Tóth Ákos (Havanna) B2 kategória: 2. Somogyi Miklós (Havanna) Junior verseny: 2. Bence Balázs (Bob Herceg Zsi­ráf), 3. Somogyi Eszter (Bob Herceg Zsiráf), 5. Vass Petra (Havanna) Senior verseny: 3. Bence Krisztina (Bob Herceg Zsiráf). ■ Kun Z. Siófoki siker az eddig veretlen mohácsiak ellen KÉZILABDA NB II, NŐK: SIÓFOK KC-MOHÁCSI TE 29-24 (16-12) Siófok, Beszédes iskola, 100 néző. Vezette: Bencsik, Pánczél. siófok KC: Hrankai - Bízik 3, Ruppert 8, Csuka 7, Pintér K. 5, Dabóczi, Varga N. 4. csere: Laczkó (kapus), Daróczi 2, Ba­logh R., Hosszú, Kiss K., Makarész, Takács D. edző: Pin­tér Károly. A listavezető Mohács ellen magabiztos sikert arattak a tá­madásban és védekezésben egyaránt jól teljesítő balatoni­ak, akik visszavágtak az ide­genbeli, tízgólos vereségért. A 4. helyre előre lépő hazaiak si­kere egy pillanatig sem volt két­séges a veretlen Mohács ellen. Az alapszakasz 6. helyén vég­zett újonc Siófok KC kézilabda csapatából Kovács Adrienn, Valovics Nóra és Vasas Edina is meghívót kapott a magyar főis­kolás válogatottba, melynek tré­nere Varga József, a balatoni klub szakmai igazgatója. A nemzeti együttes tagjai a július végi, nyíregyházi világbajnok­ságra készülnek. A játékosok, illetve a tréner már el is utazott a gyulaházi edzőtáborba. - A bő 22-es keretből tizennégyen lesznek ott az április 2-ig tartó edzőtáborban - mondta Varga József. - A távollétemben Pintér Károly és Bartalos Béla tartják a tréningeket. ■ Keszthelyi Z.