Somogyi Hírlap, 2010. február (21. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-16 / 39. szám

SPORT SOMOGYI HÍRLAP - 2010. FEBRUÁR 16., KEDD 11 Lelépte ellenfelét a Marcali kézilabda nb i/b Hazai pályán kapott ki a bajnoki éllovas Váctól a Rinyamenti KC Az első tavaszi fordulót rendezték, a kézilabda NB I/B-ben. A nőknél nyert a Marcali, döntetlent ját­szott a Nagyatád. A férfi­aknál kikapott az RKC. Tudósítóinktól NŐK: MARCALI VSZSE-SZOMBATHELYI EGYETEMI SE 46-23 (23-9) Marcali, sportcsarnok, 350 néző. V.: Csányi. Zörgő. marcali vszse: Kerner - Pap 0.2, Tamás K. 6, Kovács J. 2, Ma­jor A. 4, Pék P. 2, Kiász K. 11 (2). csere: Király J. (kapus), Tanai 4, Bájhóber 4, Pék E. 3, Balogh M. 6(1), Fehér K. 2 (1). edzők: Szán­tó Angéla és Kerner Krisztina. A meggyengült vendégek el­len a fél éves pihenőn lévő Tóth István edző mellett hiányzott az anyai örömök előtt álló Bödör Szilvia kapus is. Már az első já­tékrészben egyértelművé tették a két csapat közötti osztálykü­lönbséget Kerner Krisztináék. A hálóőr a pályáról, míg edzőtársa, Szántó Angéla a kispad mellől irányította a csapatát. A tréne­rek jól keverték a kártyáikat. A cserék folyamatosan lehetőséget kaptak, és éltek is ezzel. A máso­dik játékrészben a vendégek a tisztes helytállásért küzdöttek; a Marcali pedig látványos megol­dásokat mutatott be. Kiász Karo­la már szokásos gyors indításból szerzett góljai mellett Tamás Kornélia keze is többször meg­villant. Bájhóber Noémi a bal szélről pár perc alatt betermelt négyet, és a kihagyás után visz- szatérő Balogh Manyi 6 gólja is ebből a pozícióból született. Ki­rály Julietta biztosan védte a va­siak reményvesztett lövéseit, a fiatal játékos kiválóan mutatko­zott be a kapuban. A sikeres rajt után nehezebb csaták várnak - immár a szokásos 17 órai kez­déssel - sportcsarnokban a mar­caliakra. ifi.: Marcali-Szombat­hely 23-35 (8-15). SAMU LÁSZLÓ NAGYATÁDI NKK- KISPEST AC 26-26 (15-15) Nagyatád, sportcsarnok, 200 néző. V.: Heim, Jolántai. NAGYATÁDI NKK: GÖnCZ - GhetU 2, Barczi 2, Gerlecz, Bárány 3, Mátyás 13 (4), Gyánó 5(1). cse­re: Rácz, Bőzsöny, Hamarics, Tóth 1, Bóza. edző: Mód János. Több lázas beteg atádi játékos nem vehetett részt a legutóbbi két hét edzésein. Az első tíz percben hol a hazai, hol a ven­dég együttes vezetett egy-egy ta­lálattal. Ezután öt perc alatt Má­tyás és Gyánó révén öt gólt lőt­tek zsinórban, így négy gólos ve­zetést szereztek az atádiak. A félidő végjátékát azonban elron­tották a somogyiak, így befeje­zéskor a pestiek kiegyenlítették hátrányukat. A második félidő elején is felváltva estek a gólok, a 45. percben ismét az atádi- aknál volt az előny három talá­lattal, Mátyás külön őrzőt ka­pott, de így sem tudták megállí­tani. A megítélt büntetőket bizto­san értékesítette ás átlövésből is Mód János, a nagyatádiak edzője bosszankodhatott az elvesztett pont miatt eredményes volt. A végjátékot is­mét elhibázták az otthon ját­szók. A mérkőzés utolsó másod­percében lőtt találattal a vendé­geknek sikerült elvenni egy pontot a hazaiaktól. JÓK: Mátyás, Gyánó, Göncz. ívusza tamás FÉRFIAK: RINYAMENTI KC NAGYATÁD-VÁCI KSE TAXI 2000 30-22 (13-16) Nagyatád, sportcsarnok, 300 néző. V.: Natkai, Szalai. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Nagyvizeli - Kovacsevics 1, Kiss J. 8, Horváth 2, Kiss G. 2, Takács 3, Kovács 1. csere: Pallag (kapus), Varjas, Vojko- vics 3, Kiss M., Antal 2, Soós, Talián. edző: Vártok Ákos. A bajnoki listavezető Vác lá­togatott Nagyatádra. Jól indult a meccs hazai szempontból, hi­szen Kiss J. és Takács akciógól­jainak köszönhetően már két találattal is vezetett az RKC. A félidő végén hiába harcolt ki négy hetest a Nagyatád, a szen­zációs napot kifogó váci kapus hárította ezeket. Ennek és a ma­gabiztos vendéglövőknek kö­szönhetően vezetett három gól­lal a vendéggárda. A szünet után kihagyott ziccerek és bün­tetők, valamint védekezési hi­bák jellemezték az RKC játékát. Csak az 50. perc után csillant meg a felzárkózás esélye. Kiss J. szállította a gólokat, de Vojkovi- cson kívül nem volt gólerős tár­sa, így megérdemelten nyert a Vác. ifi.: RKC-Vác 3Ó-32 (17-14). ld.: Lebár 10, Szőke 9, Soós 8, Győrffi 6. Horváth Gábor Tovább üldözi az éllovast a nagyatádi együttes sakk nb ii, asztalos csoport Az időjárás miatt elmaradt a Szenna Pack veszprémi mérkőzése SAKK NS II., ASZTALOS LAJOS CSOPORT PANNONPOWER II. PÉCS- NAGYATÁD 3,5-8,5 Újabb csonka fordulóval foly­tatódott a sakk csapatbajnok­ság, a hófúvásoknak köszönhe­tően többen lemondták a mér­kőzéseket. Pécsre sem utazott el az első osztályban a Zalaeger­szeg csapata. Szerencsére a pé­csiek nem mertek hazardíroz­ni, így nem a legerősebb csapat­tal ültek asztalhoz. Ugyan az első pontot a hazai­ak írták be, ennek ellenére a vendég győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Für Ka­tinka győzelmével gyorsan ki­egyenlítette az állást, majd Lip­csei Ádám, Szíjártó András és Koppány Tamás partijával meg­nyugtató előnyre sikerült szert tenni. Hiába szerzett Mihalecz Attila gyalogfórt, az előnyt vé­gül nem sikerült nyerésig fo­kozni, így ez lett az egyetlen döntetlen. Ez után aztán ismét a vendégek percei következtek, előbb Percze János hozta szép játszmában a teljes pontot, majd Ferencz Miklós érvényesí­tette gyalogelőnyét. így a csa­patgyőzelem már meg is volt, de még több táblán folyt a küz­delem. Percze Gábor ellenfele két durva hibát is elkövetett egymás után, így ez a játszma is az atádiaké lett. Végül pedig Vrban Mladen játszotta túl szép partiban az ellenfelét. Igaz, hogy a két utolsó játszmát fel kellett adni, de a végeredmény­nyel az atádi csapat megerősí­tette helyét az élmezőnyben. A NAGYATÁDI GYŐZTESEK: Vrban Mladen (1. Tábla), Percze János (2. t.), Ferencz Miklós (5. t.), Szíjártó András (6. t.), Percze Gábor (9. t.), Koppány Tamás (10. t.), Lipcsei Ádám (11. t.), Für Katinka (12. t). Döntetlent ért el: Mihalecz Attila (3. t.). További eredmények: Sik- lós-MÁV Előre elmaradt; Dom­bóvár-Komló 3,5-8,5; Moh- ács-Dunaújváros 6,5-5,5; Baja-Decs II. 4,5-7,5; HEMO Veszprém-Szenna Pack elma­radt. ■ Kun Zoltán A bajnokság állása 1. Szekszárd/Decs 49,5 pont 2. Nagyatád 47 pont 3. Baja 42,5 pont 4. Komló 41,5 pont 5. HEMO Veszprém" 36,5 pont 6. Dunaújváros 35 pont 7. Mohács 33 pont 8. MÁV Előre Szfvár* 31 pont 9. Dombóvár 27 pont 10. Szenna Pack* 26 pont 11.Pannonpower II. 25,5 pont 12. Siklós* 11,5 pont A *-gal jelzett csapatok egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. HIRSAV Biztosan jutott tovább a marcali leánycsapat kézilabda A Marcali Városi Sportcsarnokban rendez­ték a IV. korcsoportos' leány kézilabda diákolimpia kör­zeti döntőjét. A Marcali VSZSE Utánpót-lásnevelési Központ csapata már az el­ső félidőben 8 gólos előnyt szerzett a két-helyi együt­tessel szemben, s 27-7-es győzelmével bejutott a me­gyei döntőbe, (sl) Edzésre várják a gyerekeket TÁJFUTÁS A Taszár Honvéd Sportegyesület szeretettel várja a sportág iránt ér­deklődő 10-15 év közötti gyermeket. Jelentkezni az edzéseknek helyt adó ka­posvári Arany úti Sport- centrumban hétfőn, illetve a Gárdonyi iskolában szer­dán lehet 15 és 16.30 óra között Galambos Erika edzőnél. További informá­ciók a Taszári Honvéd SE Tájékozódási Futó Szak­osztályának internetes honlapján találhatók, (kz) Hajdúszoboszlón tempóztak a siófokiak úszás Hajdúszoboszló adott otthont az I. és II. kor- csoportos úszó országos di­ákolimpiái döntőnek, ahol a Siófoki Integrált Oktatási Központ Kátai Balázs, Né­meth Nándor, Potocska Gergő, S. Tóth Marcell ösz- szetételű fiú váltója a tizetötödik helyen zárt A siófoki fiatalokat Király Jo­hanna és Varga Béla edzők készítették fel. (ti) Huszonkilenc fogadó tippelt hibátlanul TOTÓNYEREMÉNYEK A ha­todik fogadási heti totó és góltotó nyereményei a jö­vedelemadó levonása után a következők: a totón 29 darab telitalálatos volt, nyereményük egyenként 372 760 forint. A tizen- hármasok 78 475, a tizen­kettesek 1665, a tizen­egyesek 205, míg a tíze­sek 80 forintot érnek. A góltotón hatos nem volt, az ötösökre 24 530, a né­gyesekre pedig 1145 fo­rintot fizetnek. Tornát nyertek a siófoki serdülők kézilabda Hosszú évek után rendeztek ismét téli erőfelmérőt Somogybán Az új vezetésnek köszönhetően több év kihagyás után ismét téli felkészülési teremtornát rende­zett a Somogy Megyei Kézilabda Szövetség. Hat együttes nevezett a körmérkőzéses erőfelmérőre.- Megtisztelő volt számunkra, hogy serdülő csapatként részt vehettünk ezen a jól szervezett megyei tornán. A gyerek élvez­ték a játékot, ismeretségeket kö­töttek, jól érezték magukat. A torna jól szolgálta a csapat felké­szülését - összegzett a torna után Zámbó Tibor, Siófok KC Kft serdülőegyüttesének edzője.- A bajnoki felkészülésünk második állomása volt ez a tor­na, ahol a Kisalföld Kupa után (9 csapat) szintén a 2. helyet sike­rült megszereznünk - mondta a balatonszemesiek részéről Kertész Adél. - Edzőnk sűrűn forgatta a csapatot, sokféle vari­ációt kipróbált, amely úgy gon­dolom jól sikerült. Nem jött jól Gulyás^ Kata térdsérülése - re­méljük, nem súlyos - hisz ne­héz lesz őt pótolni. A torna egyik fő pozitívuma Kiss And­rea kimagasló védőjátéka, má­sik pedig ifistánk - Fekete Roberta - első felnőtt gólja volt.- Nagyon fiatal csapattal ér­keztünk, mérkőzésről mérkő­zésre egyre jobban teljesítettünk - nyilatkozta Péter Zsolt, a Kutas NKC edzője. - A lányok nagyon jól érezték magukat, ugyanak­kor egy kicsit sok volt számunk­ra az öt mérkőzés, de igen tanul­ságos. Gratulálok a lányaimnak, ügyesek voltak.- Hosszú évek óta ez volt az el­ső téli felkészülési torna, amit az SMKSZ szervezett. Nagy öröm számunkra, hogy egy ilyen szín­vonalas tornán szerepelhettünk. A torna elérte célját, a tavaszi szezonra való felkészülést - ér­tékelt végül Kovács Zoltán, a Ka­darkút SZSE edzője. ■ Kun Z. A szemesi Grand Gold Kupa végeredménye A VÉGEREDMÉNY: 1. Siófok KC Kft serdülő (edző: Zámbó Ti­bor) 10 pont, 2. Balatonsze- mes KSE (edző: Kocsis Géza) 8 pont, 3. Kutas NKC (edző: Péter Zsolt) 6 pont, 4. Kadar­kút SZSE (edző: Kovács Zol­tán) 4 pont, 5. Mesztegnyő KSE (edző: Ősz János) 2 pont, 6. Balatonszárszó (edző: Dorogi Sándor) 0 pont. különdíjasok: a torna gólki­rálynője: 28 találattal Fehér Kitti (Mesztegnyő KSE). A tor­na legjobb kapusa: Csiszár Ramóna (Siófok KC). A torna legjobb mezőnyjátékosa: Egyed Orsolya (Kutas NKC). MAGYAROK A TÉU OLIMPIÁN . A kanadai Vancouverben zajló XXI. téli olim­pián sílövészetben a 10 km-es sprintszámban a 35 éves Tagscherer Imre - neki ez már a harmadik téli olimpiája - a 80. helyen zárt. Lapzártánk után rendezték a 10 km-es szabadstílusú versenyt a 33 éves, újoncnak számító Viczián Verával, valamint a 15 km-es szabadstílusú versenyt Tagscherer Im­rével. A női rövidpályás gyorskorcsolyázóknál a Huszár Erika, Heidum Ber­nadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea összetételű magyar váltó (felvételün­kön) a csütörtök hajnali „B” döntőben küzdhet majd az 5-8. helyekért