Somogyi Hírlap, 2010. január (21. évfolyam, 1-25. szám)

2010-01-25 / 20. szám

Sikerrel zárult a januári menet kosárlabda nb i/A, férfiak Négy mérkőzésből hármat megnyert a Kaposvári KK Tizenhárom érem volt a somogyi judósok mérlege Szlovéniában Újabb két pontot szerezve továbbra is versenyben maradt a felsőházi ráját­szásért küzdő Kaposvári KK együttese, amely Sal­gótarjánban tudott győzni. Kun Zoltán A januári mérkőzések sorát Sal­gótarjánban zárta a Kaposvári KK együttese. A somogyiak az első három ta­lálkozójukból kettőt megnyertek az első öt közé tartozó csapatok közül. Ám az utolsó előtti helye­zett otthonában legalább olyan nehéz csata várt a kaposváriak­ra. A betegségből felépült Fili- povics Gordan'edző még játszott azon a 2001-es összecsapáson, melyet legutoljára vívott ebben a csarnokban a somogyi együttes. A Magyar Kupa meccsen Fili- povics 25 pontjával 87-56-ra nyert akkor a már bajnokként érkező KKK. Ezzel az eredmény­nyel bizony minden vendégjáté­kos, edző és csapatvezető látat­lanban kiegyezett volna. Közvetlenül a meccs előtt fo­gyatkozott meg a hazai együttes, hiszen Bajramovics a bemelegí­tés során szenvedett lábsérülést. A lelkesen és szívósan küzdő ha­zaiak nagyon megnehezítették a kaposváriak dolgát. Ráadásul a somogyiak 20 eladott labdával és 19 elhibázott büntetődobással alighanem negatív rekordot állí­tottak fel. Hűen tükrözi a látotta­kat, amit Fekete Ádám vezető­edző nyilatkozott az összecsapás után; nevezetesen a három igen nehéz - élcsapat elleni - találko­zó után dekoncentráltan kosár­labdázott a kaposvári társaság. A hibák elsősorban a figyelmet­lenség számlájára írhatók, sze­rencsére egy negyednyi jobb já­ték és Vojvoda klasszisteljesít­ménye ezúttal győzelmet ért. TOVÁBB! EREDMÉNYEK: PÓCS- Nyíregyháza 87-93; Atomerő­mű SE-Debrecen 79-73; Szom- bathely-Kecskemét 77-71; Al- bacomp-Sopron 92-74; Szol- nok-Dombóvár 101-77; ZTE- Körmend 61-58. MBTPONT MWmWt* ■ ■ » » ■ pfiysioloeícalfoolweor Sport és Terápiás Lábbeli Szaküzlet A bajnokság állása MIIVÉ iŐ AZ MSr LÁBBELI!- Megszünteti a hátfájás, derékfájást- Gyógyítja a lúdtalpat, harántsüllyedesf »ízületi problémák kezelésére- Nehéz visszértagvlatos lábakra • Izom, ói, szalagsérülések után! rehabllitádára- Terhesség {vénás problémák, derékfájás elkerülése) • Achiiles>ín problémák kezelésére /,« Kaposvár, Fő u. 15. Tel.: 82/320-336 Nyitva: H-Pt 17 óráig Szó: 9-12 óráig 1. Zalakerámia ZTE 15 15 . 1321-1117 1,000 2. Szolnoki Olaj KK 15 11 4 1272-1209 0,867 3. Atomerőmű SE 16 11 5 1355-1135 0,844 4. MJUS-Körmend 15 9 6 1228-1169 0,800 . Albacorpp, „ ,M _ fih A, r,7 0,767 6. Falco KC Szombathely 15 8 7 1336-1292 0,767 7. Soproni KC 15 8 7 1312-1312 0,767 8. Kecskeméti SC 15 8 7 1180-1212 0,767 9. Kaposvári KK 16 8 8 1390-1357 0,750 10. Dombóvár KC 15 7 8 1261-1331 0,733 11. PVSK-Pannonpower 15 6 9 1173-1210 0,700 12. Nyíregyházi KK 15 5 10 1195-1286 0,667 13. Salgótarjáni KSE 15 1 14 1124-1446 0,533 14. Debreceni Egyetem 15 1 14 1165-1304 0,533 Az utolsó negyedben a fáradó hazai együttes nem tudta megállítani a feljavuló Vojvodáékat SALGÓTARJÁNI KK- KAPOSVÁRI KK 67-79 (16-17, 20-23, 21-13,10-26) Salgótarján, Városi Sportcsar­nok, 700 néző. Vezette: Valovics, Gorka, Balogh Gy. SALGÓTARJÁN! KSE: Sebők (8), Sirutavicius (17/9), Gorszkij (9), VavraA. (9), Balikó (-). CSERE: Hartvich (17), Gaál (7), Szabó Z. (-). VEZETŐEDZŐ: Walke Károly, edző: Dániel Tamás. kaposvári KK: Ceskovic (7/3), Vojvoda (28/24), Welton (12/3), Hendlein (15), Dávid (13/6). csere: Soós (-), Orosz (-), Kiss K. (4), Kováts It (-). vezetőedző: Fekete Ádám. edző: Filipovics Gordon. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 5-3, 7. perc: 7-8, 12. perc: 16-19, 17. perc: 28-33, 22. perc: 40-40, 27. perc: 51-49, 33. perc: 61-55, 37. perc: 61 -68. kipontozódott: Gorszkij (a 39. percben). JÓK: Hartvich, Sirutavicius, illetve Vojvoda, Hendlein, Welton, Dávid. NÉMIKÉPP FELFORGATOTT Csa­pattal startolt a Salgótarján, amely az első percekben Sirutavicius és Sebők pontjai­val szerzett vezetést a Vojvodát egy térdelés miatt egy időre el­vesztő vendégek ellen. Hiába vette át a vezetést Welton zsá­kolásával a KKK, Hartvich és Vavra állandó gondot okozott a palánk alatt. Egyik csapat sem tudott elszakadni a má­siktól, a rengeteg technikai hi­bával tarkított második ne­gyedben. Vojvoda négy (!!!) triplája nyugtatta a vendége­ket, de Sirutaviciust nem sike­rült megakadályozni a kosár­szerzésben. Néhány egységnyi­vel ismét a kaposváriak jutot­tak előrébb, de Weltont 4. hi­bája miatt hamar pihentetni kellett. A somogyiak elsősor­ban gyenge védekezésük miatt izgulhattak a továbbiakban, ráadásul Hartvich már a tar- jániakat juttatta vezetéshez. A sorozatosan kihagyott bünte­tők miatt elveszett az újabb fel­zárkózás esélye. Egyre mesz- szebb került volna a győzelem­től a KKK, ha Vojvoda nem dob újabb három triplát. Egy 13-0-ás szakaszt repesztett a Kaposvár, ezzel pedig el is döntötte a csatát. walke károly: - A maximu­mon játszottunk, Bajramovics meccs előtti kiválásával a szerkezetünk megbomlott, de mindent megtettünk a győze­lemért. Gratulálok a Kapos­várnak! " ...... . fe kete ÁDÁM: - Három na­gyon nehéz meccs után első­sorban a koncentrációban fá­radtunk el egy jól küzdő Sal­gótarján ellen. Egy extratelje­sítmény és az utolsó negyed csapatmunkája döntött a ja­vunkra. A JUNIOR MÉRKŐZÉSEN: SALGÓTARJÁNI KSE- KAPOSVÁRI KK 60-93 (9-30, 13-24, 17-14, 21-25) Legjobb kaposvári dobók: Hőgye (21/3), Bíró (14), Ko­vács D. (10/6), Mihalics (10). Négy nemzet közel kétszázötven sportolója lépett tatamira a Szlo­véniában, Lendván rendezett ha­gyományos nemzetközi meghí­vásos diák és serdülő judóver- senyen. A somogyi színeket kép­viselő Kaposvári Sportiskola ki­lenc versenyzője közül nyolcán is felállhattak a dobogóra, míg a Nagyatádi Judo Club reménysé­gei - akiknek az elmúlt évekhez hasonlóan ez a szlovén viadal je­lentette az évnyitót - öt éremmel térhettek haza. ■ A klubok közötti pont­versenyben (27 egyesü­let) a harmadik helyet szerezte meg a Kaposvá­ri Sportiskola csapata. A KAPOSVÁRI SPORTISKOLA ÉR­MESEI. 11-12 évesek - leányok. 27 kg: 1. Kiss Krisztina. Fiúk. 24 kg: ... 2. Naji Dávid. 13-14 éve­sek - leányok. 44 kg:... 3. Kiss (Alexandra.,fiúk^38,,kg:,... 3. Göncz Richárd. Plusz 66 kg: 1. Fábos Kristóf. 15 évesek - leá­nyok. Plusz 63 kg: 1. Kárpáti Emese. Fiúk. 4ó kg: 1. Kordély Péter. 60 kg: 1. Kornya Krisztián. A NAGYATÁDI JUDO CLUB ÉRME­SEI. 10 évesek - fiúk. Plusz 50 kg: 1. Tóth Tibor. 11-12 évesek - fiúk. 30 kg: 1. Kozma Ákos. 42 kg:... 3. Jancsik Ákos. 13-14 éve­sek - fiúk. 46 kg: ... 3. Boros Bence. 55 kg: ... 3. Göbölős Ri­chárd. ■ Fenyő Gábor Diákolimpiái címet nyert a Munkácsy Diákolimpiái bajnoki címet szer­zett a kaposvári Munkácsy Mi­hály Gimnázium ötödik korcso­portos futsal csapata a Békéscsa­bán rendezett országos döntő­ben. A somogyi fiatalok a finálé­ban a pécsieket múlták felül, s hódították el az aranyérmet. Az országos döntő legjobb já­tékosának a kaposvári Balázs Benjámint választották. ■ T. I. Nemanja Nikolics szerezte a Rákóczi idei első gólját labdarúgás Egyedül a barcsiak örülhettek győzelemnek a pályára lépő somogyi NB-s csapatok közül KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC- CIBALIA VINKOVCI (HORVÁT) 1-2 (1-2) Kaposvár, Cseri, út, műfű, 150 néző. RÁKÓCZI FC: 1. FÉLIDŐ: Milinte - Fabries, Petrók, Zahorecz - Ataneszijevics - Gujics, Stanics, Da Silva, Farkas Z. - Nikolics, Godslove. 2. félidő: Milinte - Pintér L., Pest, Kerekes - Mar- kovics, Balogh G., Grúz, Maróti, Bogdán - Reszli, Lambulics. vezetőedző: Pruk-ner László. A RÁKÓCZI GÓLSZERZŐJE: Niko- lics. A horvát élvonal második he­lyén álló Cibalia Vinkovci ellen játszotta idei második felkészü­lési mérkőzését a Kaposvári Rá­kóczi FC. A kétszer hatvan per­ces találkozón nem tűntek fel új arcok a zöld-fehéreknél, leg­alábbis a szerdai Lendava elleni összecsapáshoz viszonyítva. Ne­vezetesen az olasz Gábriel Fabries, a brazil Da Silva és a szerb Drágán Ataneszijevics ez­úttal is megmutathatta magát a kaposvári szakvezetésnek, sor­sukról pedig várhatóan ezen a héten döntenek. Az összecsapás elején Niko­lics kétszer is gólt szerezhetett volna, ám kimaradtak a hely­zetek, míg a túl oldalon két vé­delmi megingást kihasználva 2-0-ás vezetést szerzett a Cibalia. A kaposváriak aztán a félidő hajrájában szépítettek, mi­Nemanja Nikolics (jobbra) a Ciba­lia ellen kezdte a gólgyártást után Nikolics tizennégy méter­ről a bal alsó sarokba lőtt. A második játékrészben főleg szögletek és szabadrúgások után forgott veszélyben a vendé­gek kapuja, ám a helyzetek ki­maradtak, az eredmény pedig már nem változott. KAPOSVÖLGYE VSC NAGYBERKI- NAGYATÁDI FC 2-2 (1-1) Kaposvári, Cseri út, műfű. KAPOSVÖLGYE VSC: 1. FÉLIDŐ: Strublics - Jagodits, Jusuf, Vas­kó, Fellai - Körmöczi, Pedro, Koller, Kalmár - Kardos, Hor­váth Gy. 2. félidő: Küllő - Szabó Sz., Vinicius, Strublics A., Andre- Huzmi, Pedro, Sandro, Ribeiro- Jutái, Ivusza. edző: Horváth Lajos. NAGYATÁDI FC: Patak (Gyenes) - Molnár G., Tamás, Kiss J. (Hor­váth J.), Kovács B. (Németh P.) - Mixtai (Csikós Á.), Kovács 0. (Pintér T.), Márton A. (Bútor), Androsics (Babai) - V. Nikolics (Brezovszky), Gilllch (Keczeli). edző: Papp Zoltán. gólszerzők: Horváth Gy., Riberio, illetve Kiss J., Babai. A próbajátékosok közül Jusuf biztosan nem lesz a másodosztá­lyú Kaposvölgye játékosa, míg Pedro teljesítménye elnyerte a szakvezetés tetszését, így az ő le­igazolása folyamatban van, a többi tesztelésen lévő labdarúgó sorsa pedig még nem dőlt el. Ami a Nagyatádot illeti, termé­szetesen az NB Ill-as együttesnél is keresnek új játékosokat, s minden valószínűség szerint Gyenes András és Molnár Gábor is az atádiakat erősíti a tavasztól. BARCSI SC-SATALIT FC 3-2 (3-1) Barcs, 50 néző. BARCSI SC: Dibusz -Zsömlye (Pókos), Balogh T., Vasas (Lő- dör), Arnold (Kovács T.) - Kiss M. (Kordé), Fülöp (Milenkovics), Horváth P. (Kottán), Pandúr (Banitz) - Faragó (Wojtczak), Kurtusics (Egle). edző: Mészáros Ferenc. gólszerzők: Horváth P. (2), Fülöp, illetve Gergulás, Tolnai. A hazaiak Milenkovicsot, Kurtusicsot, Vasas Zoltánt és Fa­ragó Bencét tesztelték a Satalit elleni meccsen. ■ Temesvári I. C^H^H^H^H^^^^^KÉSünERESÉGETSZENVEDnTASIÓFOKKCNÖ^I »J|^ »Íj KÉZllflBDflCSflPflTflHÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN >100LD>L|---------------- ^=^== .......................