Somogyi Hírlap, 2009. november (20. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-17 / 269. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2009. NOVEMBER 17., KEDD SPORT 11 Az élbolyt üldözi a marcali csapat kézilabda nb i/B és nb ii Valamennyi somogyi női együttes győzelmet ünnepelhetett Továbbra is magabiztosan menetel a bajnokságban a Marcali, amely hazai pályán lépte le a Szentendrét Valamennyi NB I/B-s és NB Il-es somogyi női ké­zilabdacsapat győzelmet aratott a hét végi forduló­ban, a férfiaknál a Rinya- menti KC nyert, a bogiári férfiak hazai pályán szen­vedtek vereséget. Tudósítóinktól * 2 KÉZILABDA NB l/B, NŐK: MARCALI VSZSE- SZENTENDREI NKE 37-28 (18-12) Marcali, Városi Sportcsar­nok, 300 néző. Vezette: Pörögi, Tóbiás. MARCALI VSZSE: BÖdÖr 1 - Pap 0. 1, Tamás K. 4, Major A. 6, Pék E. 2, Kovács J. 6, Kiász K. 12 (3). csere: Tanai 2, Pék P. 1, Nagy K, Urbán E, Fehér K. 1, Bájhóber 1, Urbán R. Vezető­edző: Tóth István, edző: Szántó Angéla. Kerner Krisztina betegsége miatt egy kapussal vette fel a küzdelmet az eddig mindössze 2 bajnoki pontot gyűjtő vendé­gekkel szemben az eddig vára­kozáson felül teljesítő hazai együttes. Tanácstalan támadó­játék, a beállósnak „gyömö­szölt” labdák jellemezték a ta­lálkozó elején a szentendreiek játékát, néha már a játékveze­tők könyörültek meg a játékoso­kon egy-egy fault megítélésé­vel. Ezzel szemben a marcaü já­tékosok felváltva, tetszés sze­rint lőtték a gólokat, míg Bödör Szilvia kiválóan hárította a kikényszerített lövéseket. A második játékrész elején villámrajtot vett a Marcali, a 38. percre már 10; a félidő derekára 15! találatnyi különbséget re­gisztrált az eredményjelző. Bödörhöz hasonlóan az ellenfél­hez csereként beállt kapuvédő is bravúrok sorozatát mutatta be, ennek ellenére a marcali ka­pus egész pályát átívelő dobásá­val szerzett gólja után az addig társaiban lelket tartó hálóőr a kispadra kényszerült. A találko­zó érdekessége, hogy a vendég­csapat játékosai közül senki sem kényszerült kétperces pi­henőre. Ezzel szemben a kevés­bé agresszív védekezést bemu­tató hazaiak 12 percet töltöttek kényszerpihenőn, és három sárga lapot is begyűjtötték. Az első büntetődobást a 27. perc­ben hajthatta végre Kiász Karo­la, eddig a vendégek már há­rom 7 méterest is értékesítet­tek. A találkozó végére sort cse­rélt Tóth István, a védekezésre már kevésbé figyeltek a hazai­ak. A nagyobb különbségű győ­zelem jobban tükrözte volna a pályán látottakat, jók: Kiász, Bödör, Major, Kovács I. ifi.: Mar­cali VSZSE-Szentendrei NKE 24-26 (10-12). SAMU LÁSZLÓ NAGYATÁDI NKK- TOLNA KC 40-27(19-10) Nagyatád, Városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Csányi, Zörgő R. nagyatádi NKK: - Trimmel, Gyánó 6 (1), Mátyás 11 (1), Gerlecz 3, Bőzsöny 5 (1), Bá­rány 2, Barczi 7. csere: Hor­váth N. (kapus), Ghetu 5, Tóth 1. EDZŐ: Mód János. Régen találkozott az újonc csapattal, de ismerős arcokkal a hazai együttes. A kezdeti já­ték után az atádiak Bőzsöny és Bárány góljaival 5-2-es vezetést szereztek, de a vendégek a 10. percben megközelítették ellen­felüket. Ezt követően összeállt a somogyiak védekezése. Nem kevesebb, mint 11 perces gól­csendre kényszerítették a ven­dégeket, így tetemes előnyt sze­reztek a félidő végére. A máso­dik játékrész elején felváltva es­tek a gólok. A csereként beállt Ghetu A. három találatot ért el egymás után. Gyánó gyors indí­tásokból lőtte góljait, Trimmel bravúrosan őrizte hálóját. Barczi, aki emberfogással kü­lön őrizte Sípost, az ellenfél leg­jobbját, megkapta harmadik kiálllítását és nem folytathatta a játékot. A véghajrában több odafigyeléssel a hazai győzelem nagyobb arányú is lehetett vol­na, de a diadalért így is hálás volt az atádi közönség. JÓK: Trimmel, Gyánó. ifi.: Nagyatádi NKK-Tolna KC 22-28 (10-16). LD.: Balaskó 10. IVUSZA TAMÁS NB l/B, FÉRFIAK: TÖKÖL KSK-RINYAMENTI KC NAGYATÁD 24-31 (13-14) Tököl, 100 néző. Vezette: Bé­na, Miskei. RINYAMENTI KC NAGYATÁD: Nagyvizeli - Takács 4, Kiss G. 3, Horváth 3, Kiss J. 7, Kova- csevics 3, Kovács I. 7. csere: Pallag (kapus), Vojkovics 2, Tallián 1, Borsos 1, Kiss M., Var­jas, Kocsis, edző: Vártok Ákos. A szigetvári magabiztos ha­zai győzelem után abban a re­ményében látogatott Tökölre az RKC, hogy megszerezze első idegenbeli sikerét. Remekül in­dult a meccs, hiszen Horváth és Takács találataival 3-0-ra a Siófoki gólzápor KÉZILABDA NB II: SIÓFOK KC- BÁCSBOKODI NKSE 39-35 (21-20) Siófok, Beszédes iskola, 100 néző. V.: Szabó K., Tóth J. siófok KC: Laczkó - Kiss, Ruppert 5, Dabóczi 11, Pin­tér 1, Balogh 10, Varga N. 11. csere: Hrankai (kapus), Griibl 1, Csaba, Babai, Var­ga R., Bízik, Makarész. edző: Pintér Károly. Gólesőt, hatvan perc alatt 74 gólt hozott a két csapat mérkőzése, melyből a Dabóczi, Balogh, Varga trió 32 találatának köszönhető­en a házigazdák kerültek ki győztesen. A rendkívül ke­mény, tizennyolc percnyi ki­állítást hozó találkozón Pin­tér Károlyék immár az öt& dik sikerüket aratták, mel­lyel negyedik helyen állnak a bajnoki tabellán. KESZTHELYI ZOLTÁN TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Balatonboglári SC- Sziget- szentmiklósi NKSE 37-24; TAM-BAU Tamási KC- Csurgói NKC 26-37; Kapos­vári KSE- Hosszúhetény SE 25-18. NB II, férfiak: Balatonboglári SC Pénzügy­őr SE 27-32. vendégek jutottak előnyhöz. A félidő közepére a gyenge véde­kezés miatt felzárkózott a Tö­köl, sőt öt perccel a vége előtt fordított és két gólos vezetésre tett szert. Vojkovics becserélése és Kovács beállósgóljai után mégis az RKC előnyével zárult a játékrész. A második félidő elején villámrajtot vett a nagy­atádi csapat. Nagyvizeli bravú­rosan védett, és a megszerzett labdákból Kovács, valamint Kiss József ontotta a gólokat. Fo­lyamatosan nőtt a különbség, így az RKC valamennyi játéko­sa pályára került. A somogyiak végül biztos győzelmet ünne­pelhettek. JÓK: Nagyvizeli, Kiss J., Kovács I., Vojkovics. ifi: Tököl KSK-Rinyamenti KC Nagyatád 32-33 (17-18). LD.: Horváth 7, Soós 7, Szőke 6, Antal 6. HORVÁTH GÁBOR Sípos Richárdot választották meg a legtechnikásabb ökölvívónak Tizenhárom egyesület 67 ökölví­vója lépett szorítóba Nagykani­zsán a hatodik alkalommal ren­dezett Plaza Kupán. A zalai erő­próbán a somogyi színeket a Vaj­mi Csaba vezette Ring SC Kapos­vár reménységei képviselték. A 40 kg-os Nagy Patrik és az 52 kg-os Orsós Dániel - előbbi 12, utóbbi pedig 11 éves - bemu­tatózott, akárcsak a felnőtteknél a Siobox két sportolója, a 81 kg- os Bessenyey Soma, valamint a plusz 91 kg-os súlycsoportban érdekelt Kasza Norbert, aki - ilyen is ritkán fordul elő bemuta­tó-mérkőzésen - a harmadik menetben nemes egyszerűség­gel kiütötte az ellenfelét. ■ Judás Róbert legyőzte a korosztályos országos bajnok zuglói Molnár Gábort. Az éles meccseken a serdü­lőknél a 40 kg-os Horváth Flóri­án már az első menetben kiütés­sel győzött Szakó Gergő (Dombó­vári Forgi Box Club) ellen. A 46 kg-os Tóth Richárd Bársony Ber- nátot (Zugló) verte egyhangú pontozással, míg a 62 kg-os Né­meth Zsolt kikapott 2:l-re Benkő Balázstól (Dombóvári Boxbarátok Klubja). A 41,5 kg-os Horváth Ernőnek és a 43 kg-os Váradi Kornélnak nem volt el­lenfele. A junioroknál az 50 kg-os Judás Róbert a korosztályos or­szágos bajnok Molnár Gábornál (Zugló) bizonyult jobbnak egy­hangú pontozással; a 46 kg-os Sípos Richárd Würts Dávidot (Kőszeg) a második, míg a 60 kg-os Horváth Richárd Rába Patrikot (Kőszeg) az első menet­ben döntő fölénnyel verte. A Ring SC Kaposvár öt ökölví­vója - nevezetesen a serdülő ko­rú Bogdán Dávid és Károlyi Zsolt, a junior Bakonyi Dávid és Pápai Krisztián, valamint az ifjú­sági Nagy Géza - betegség miatt kihagyta a nagykanizsai fellé­pést ■ Fenyő G. Értékes különdíjak a vi. plaza kupa legeredménye­sebb csapatának járó díszes tró­fea a Ring SC Kaposváré lett, míg a hagyományos nagykani­zsai torna legtechnikásabb ver­senyzőjének Sípos Richárdot vá­lasztották meg. A Közutasok mérlege: nyolc bajnokiból nyolc győzelem teke nb i Fontos mérkőzést nyert a Nagyberki-Attala, otthon kapott ki az újonc Baráti Kör a fehérváriaktól MOSONMAGYARÓVÁRI TE- KÖZUTASOK KAPOSVÁRI TK 0:8 (3192:3431) eredmények: idősebb Bran- csek 536-Páll 605; ifjabb Bran- csek 541-Bekő 543; Nagy L. 542-Pákái Zs. 548; Neuberger (Nagy B.) 516-Rapatyi R. 565; Keszőcze 516-Kozma K. 572; Dobos 541 -Mettner 598. Kiütéses, majd 250 fa (!) kü­lönbségű győzelmet aratott a nyolc bajnoki fellépése után is még mindig százszázalékos Köz­utasok Kaposvári TK alakulata Győrben a Mosonmagyaróvári TE ellen. A mérkőzést nyitó Páll Andor a mezőny legjobb ered­ményét érte el 605 fás produkci­ójával, míg Bekő Péter kettő, kö­zépen pedig Pákái Zsolt hat fát vert az ellenfelére. Pákái párja, a szintén ifjúsági korú Rapatyi Ri­chárd viszont magabiztosan nyert, akárcsak a két befejező ember, Kozma Károly és a bűvös 600-tól mindössze két fával el­maradt Mettner Zoltán. AZ IFIMECCSEN: Mosonmagya­róvári TE-Közutasok Kaposvári TK 4:0 (1086:1001). Eredmé­nyek: Lengyel (Nagy G.) 511, Bó­ka Á. 490. NAGYBERKI-ATTLA SE­GYŐRI KOMSZOL SK 7:1 (3323:3164) EREDMÉNYEK: Herr 535-Hősi 520; Nagy R. 553-Máté 547; Lelovics 589-Virág 532; Hor­váth G. 519-Pápai 529; Kisházy 555-Varga L. (Anduska) 517; Sághy 572-Szőke 519. Az első pároknál Herr Ferenc és Nagy Róbert is szoros csatá­ban győzött - előbbi 15, utóbbi pedig hat fával bizonyult jobb­nak győri ellenfelénél -, a folyta­tásban viszont Lelovics Zoltán (aki megközelítette az egyéni pá­lyacsúcsát), továbbá Sághy Gá­bor Tamás és Kisházy Norbert is ellentmondást nem tűrően gyűj­tötte be az újabb pontot. Egyedül csak Horváth Gábor maradt alul középen kerek 10 fával. az ifimeccsen: Nagyberki- AtÜa SE-Győri Komszol SK 3:1 (974:951). Eredmények: Szilasi 512, Horváth Bence (Horváth Balázs) 462. Mettner Zoltánnak csupán két fa hiányzott a bűvös hatszázhoz TEKE BARÁTI KÖR SZE KAPOSVÁR- SZÉKESFEH ÉRVÁRI ALBA REGIA SC 1,5:6,5 (3319:3364) EREDMÉNYEK: Oláh K. I. 560- Feltein 546; Kálny 533-Varga G. 538; idősebb Horváth L. 556- Németh K. 577; ifjabb Magyar (Vörös) 516-Takács L. 515; ifjabb Horváth L. 581-Sebestyén 615; Illés 573-Kovács Z. 573. Balszerencsés vereséget szen­vedett az újonc Teke Baráti Kör SZE Kaposvár egylete. Oláh Krisztián I. egy, Illés Richárd pe­dig fél pontot szerzett. Kálny Krisztián, idősebb Horváth Lász­ló és az ifjabb Magyar József, il­letve az őt felváltó Vörös Gábor - utóbbi páros egy fával túl is dob­ta az ellenfelét - szoros, kiélezett párharcban maradt alul. A csa­pat legjobbjának, ifjabb Horváth Lászlónak nem volt esélye a 615 fáig jutó Sebestyén Tamással szemben. az ifimeccsen: Teke Baráti Kör SZE Kaposvár-Székesfehérvári Álba Regia SC 1:3 (990:1026). Eredmények: Péterfai 544, Oláh K. II. 446. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ajka Kristály SE-Sztráda '92 Pécsi TSE-Platinabau 6:2 (3142: 3081); Pápai Elekthermax Vasas SE- Répcelaki SE 3:5 (3222: 3349); a Zalaegerszegi TK- FMVas II. csapata szabadnapos volt. ■ Fenyő Gábor