Somogyi Hírlap, 2009. november (20. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-02 / 256. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2009. NOVEMBER 2., HÉTFŐ SPORT 11 Jöttek, majd győztek a cserék megyei ii. osztályú bajnokság A hazaiak letesztelték a felső léc tűrőképességét A házigazda fürediek (sötét szerelésben) a két góljuk mellett három alkalommal is a felső lécet találták el Szőcs László: szépségdíjas emelés, majd ennél is látványosabb gólöröm Mindhárom pontot otthon tartotta a kaposfüredi ala­kulat a Böhönye elleni ta­lálkozón, miközben a há­zigazdák háromszor is le­tesztelték a felső léc tűrő­képességét. Fenyő Gábor Idilli kép fogadja szombaton ko­ra délután a Kaposfüred-Bö- hönye-találkozóra kilátogató krónikást. Nem sokkal a nagy­meccs előtt az ifijátékosok egyik része már felöltözve béké­sen szendvicset majszol, a má­sik része még szerelésben ciga­retta mellett vitatja meg a pá­lyán történteket.. Első ránézésre úgy tűnik, a böhönyei egylet játszik otthon. A vendégek kispadjának tő- szomszédságában egy piros-fe­hér „Hajrá, Böhönye!” feliratú zászló van kifeszítve, mögötte 15-20 szurkoló.- Többen is el szokták a csa­patot kísérni. Most azonban szombaton játszunk, és sokan kimentek a temetőbe - mondja Bíró Attila, az előző bajnoki sze­zonban még megye I.-ben sze­repelt Böhönye elnöke. Az első percekben nem iga­zán lépi át a felezővonalat a böhönyei társulat, ez azonban abszolút nem azt jelenti, hogy veszélyben is forogna a kapu­juk. A 10. percben aztán a ven­dégek csatára, Tóth Tamás lép el a jobb oldalon, miközben vagy három védőt is elfektet.- Összevissza volt törve a ke­ze, be van kötve. Hát persze, hogy becsúszik... - zsörtölődik a kispad mellett álló Barna László, a böhönyeiek mestere, aki anno több mint félszáz meccset húzott le az élvonalban a Kaposvári Rákóczi, majd a Siófoki Bányász színeiben. A félidő közepe felé fokozato­san átveszi az irányítást a ven­dégalakulat. Az egyik hazai el­lentámadásnál előbb a felső léc ment, majd fél perccel később Varga Tamás kapus hárít. Vá­laszként az egyik ígéretes böhönyei akció - legalábbis a sporik szerint - lesen akad el. Kulcsár Kornél semmit nem szól ugyan, ám ha valóban léte­zik olyan, hogy szemmel verés, akkor Szántó József sípmester­re már tízet számoltak... KAPOSFÜRED- BÖHÖNYE 2-1 (0-0) Kapósfüred, 100 néző. V.: Szántó (Jüngling, Czeider). kaposfüred: Bogdán B. - Vejki, láger, WeingL. - Szabó A. - Kazári, Széphelyi, Balato­- Nyugi van, Kuli! A szemébe sütött a nap... - próbálják nyug­tatni a kispadról. A második játékrészt hatal­mas elánnal kezdi a házigazda füredi alakulat. Talán ha két perc telik el a második felvo­násból, amikor újra csak a felső lécről vágódik vissza a labda, Kazári Erik pedig a fejét fogja. Az 56. percben viszont már ün­nepelhet a nem túl népes publi­kum: Balatoni Dávid jó 25 méte­res lövése megpattan az elvető­dő böhönyei portás előtt.- Ha már az istennek sem vagy hajlandó passzolni, csak ívelgetni, akkor legalább jusson el az emberig! - csattan fel újra Barna László hangja. ni, Pálfi (Szentgróti) - Tábori (Vincze), Benedek (Szőcs). já­tékosedző: Szentgróti Zoltán. böhönye: Varga T. - Tánczos (Pintér D.), Sámóczi, Dublin- szki, Banicz - Vadász, Beck (Garai B.), Csíkvári (Kuti), Nem sokkal később az egyik kaposfüredi támadásnál Tán­czos Ferenc és Benedek Zoltán ütközik a 16-oson belül. A mér­leg: két sérült s ugyanennyi cse­re. Majd a 70. perc környékén a frissiben beállt Szőcs László hagyja ki a kihagyhataüant.- Bocs, fiúk. Megpattant a laszti - kér elnézést a játékos­társaitól, na meg a méltatlanko­dó hazai hívektől. Nem lehet azt mondani, hogy durva lenne a derbi, ám Barna Lászlónak mégis egyre több­ször kell nyugtatnia a játékosa­it, A 77. percben aztán egyenlít a Böhönye: a kezezés miatt megítélt 11-est Kulcsár ellent­mondást nem tűrően értékesíti. Garai Z. - Tóth T., Kulcsár. EDZŐ: Barna László. gólszerzők: Balatoni (az 56. percben), Szőcs (a 84. perc­ben), illetve Kulcsár (a 77. percben 11-esből). AZ IFiMECCSEN: 0-1. Csupán hét percig örülhetnek az egy pontnak a vendégek. A 84. percben a csereként érke­zett Szőcs kap pazar labdát, s pár lépés után elegánsan áteme­li Varga Tamás fölött. A gól sem volt semmi, hát az azt követő örömmámor... Hősünk elké­pesztő sprintet vág ki egészen vissza a félpályáig, majd kinyú­lik a gyepen, önfeledten ünne­peltetve magát. A hajrában a másik cserejátékos, Vincze Pé­ter növelhetné tovább a hazai előnyt, ám ezúttal is - talán már kitalálták a kedves olvasók - a felső lécet forgácsolja a labda.- Ne borozz már annyit! Bár­mennyire is a nehezedre esik, próbálj meg végre szabadulni a A bajnokságok állása Recop megyei I. osztály 1. Nagybajom 12 10 2 0 34 10 32 2. B.keresztúr 12 9 0 3 34 20 27 3. Balatonlelle SE 12 8 2 2 29 13 26 4. Satelit FC 12 6 2 4 27 16 20 5. Kaposmérő 12 6 2 4 21 18 20 6. B.szárszó 12 6 2 4 15 13 20 7. Buzsák 12 5 3 4 29 24 18 8. Babócsa7 12 5 3 4 20 16 18 9. M.csokonya 12 5 1 6 19 26 16 10. Tab 12 4 3 5 20 19 15 11. Somogyvár 12 4 3 5 16 28 15 12. Csurgó 12 4 2 6 24 22 14 13. Marcali VFC 12 2 5 5 13 22 11 14. B.földvár 12 3 1 8 23 31 10 15. Karád 12 2 2 8 13 34 8 16.Tapsony 12 0 1 11 11 36 1 II. osztály­Recop/Észak 1. Ságvár 12 10 1 1 31 15 31 2. Balatonszabadi 12 9 2 1 38 17 29 3. B.szentgyörgy 12 8 1 3 31 10 25 4. Lengyeltóti 12 8 1 3 24 12 25 5. Öreglak 12 8 1 3 23 13 25 6. Kéthely 12 8 0 4 28 19 24 7. Zamárdi 12 5 2 5 21 22 17 8. Szőlösgyörök 12 5 2 5 19 21 17 9. Bálványos 12 5 0 7 24 30 15 10. Balatoni Vasas 12 4 2 6 25 30 14 11. B.szemes 12 3 2 7 23 30 11 12. Igái 12 3 2 7 27 37 11 13. Fonyód 12 2 3 7 18 28 9 14. Kisbárapáti 12 2 2 8 18 28 8 15. B.berény 12 1 4 7 15 31 7 16. Balatonboglár 12 2 1 9 15 37 7 II. osztály- Fürge Nyuszi/Dél 1. Somogyjád 12 9 2 1 26 12 29 2. Berzence 12 9 1 2 28 14 28 3. K.szerdahely 12 9 1 2 34 26 28 4. Nemesvid 12 8 1 3 43 19 25 5. Lábod 12 6 4 2 22-9 22 6. Taszár 12 6 3 3 22 16 21 7 Kiskorpád 12 6 2 4 23 16 20 8. Böhönye 12 5 2 5 24 19 17 9. Segesd 12 4 3 5 27 26 15 10. Kadarkút 12 4 3 5 17 25 15 11. Cs.visonta 12 4 2 6 19 31 14 12. Kaposfüred 12 4 0 8 19 28 12 13. Somogyszob 12 3 1 8 12 19 10 14. Baté 12 3 0 9 12 28 9 15. Magyaregres 12 2 1 9 24 27 7 16. Toponár 12 1 0 11 5 42 3 lasztitól - bosszankodik Barna László, ami érthető, hiszen csa­pata hátrányban van. A másik kispad csendesebb, pontosabban nyugodtabb. Az utolsó percekben aztán Szent­gróti Zoltán, a fürediek játékos­edzője megunja a kispadon való ücsörgést, s ő is pályára lép. Érdekes körülmények között fejeződik be a meccs. A pálya mellől úgy tűnik, hogy - már a ráadásban - a hazaiak játéko­sát felvágják a kapu előtt. Szán­tó sípmester bele is fúj a sípjá­ba, ám nem büntetőt ítél, ha­nem lefújja a meccset. Az értet­lenkedést aztán gyorsan felvált­ja az öröm: zsebben a három pont, s ez mindennél fontosabb. András József találatával verte a babócsai gárda a vendég LeTlét RECOP MEGYEI I. OSZTÁLY: BUZSÁK­KAPOSMÉRŐ 3-0 (1-0) Buzsák, 150 néző. V.: Agócs. Gólszerzők: Györki 2, Rosta. Az ifimeccsen: Buzsák-Kapos­mérő 0-3. MEGGYESI ISTVÁN DDHG SATELIT FC SOMOGYTARNÓCA-TAB 2-0 (0-0) Somogytarnóca, 150 néző. V.: Bana. Gólszerzők: Gergulás, Pércsi. Az ifimeccsen: DDHG Satelit FC Somogytarnóca-Tab 2-3. IFJABB FEIGLI FERENC BALATONFÖLDVÁR- NAGYBAJOM 1-2 (0-1) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Hegyi. Gólszerzők: Molnár F. (11-esből), illetve Ágoston, Lassú. Az ifimeccsen: Balaton- földvár-Nagybajom 0-1. SZABÓ ZSOLT BALATONKERESZTÚR- KARÁD 4-1 (1-1) Balatonkeresztúr, 100 néző. V.: Kiss B. II. Gólszerzők: Gelen­csér 2, Horváth G., Bíró, illetve Somogyi (öngól). Az ifimecc­sen: Balatonkeresztúr- Karád 1- 2. SZABÓ ZOLTÁN CSURGÓ-MARCALI 4-1 (2-1) Csurgó, 50 néző. V.: Konczlik. Gólszerzők: Balogh Zs. 3, Györgyfalvi, illetve Kiss P. Az ifimeccsen: Csurgó-Marcali 2- 0. KISS BÉLA BABÓCSA­BALATONLELLE 1-0 (1-0) Babócsa, 120 néző. V.: Babos. Gólszerző: András. Kiállítva: Ország (Balatonlelle) a mérkő­zés lefújása után a játékvezető megsértéséért. Az ifimeccsen: Babócsa-Balatonlelle 1-2. CZUKKSÁNDOR SOMOGYVÁR- BALATONSZÁRSZÓ 0-0 Somogyvár, 150 néző. V.: Golubics. Az ifimeccsen: So- mogyvár-Balatonszárszó 7-0. FAZEKAS KRISZTIÁN TAPSONY­MEZŐCSOKONYA 2-4 (1-2) Tapsony, 150 néző. V.: Fe- rencz. Gólszerzők: Májer, Pós- fai, illetve Wágner, Bencze, Baksa, Takács N. Az ifimecc­sen: Tapsony-Mezőcsokonya 0-4. FÁBOS ISTVÁN Négyszer vette be a Berzence kapuját az éllovas jádi alakulat megyei ii. osztályú bajnokság Tízpercenként zördült a háló a Vasas-Szabadi Balaton-parti összecsapáson RECOP ÉSZAKI CSOPORT: KÉTHELY­BALATONBERÉNY 3-1 (2-0) Kéthely, 120 néző. V.: Benke. Gól­szerzők: ifjabb Nikula A. 2, Dom- sa, illetve Ilia. Az ifimeccsen: Kéthely-Balatonberény 5-3. IDŐSEBB NIKULA ANDRÁS ZAMÁRDI-ÖREGLAK 1-4 (0-1) Zamárdi, 50 néző. Gólszerzők: Bozai, illetve Balogh Zs. 3, Virágh. Az ifimeccsen: Zamárdi-Öreglak 2-3. JOÓ GÁBOR FONYÓD­BALATONSZENTGYÖRGY 0-3 (0-2) Fonyód, 100 néző. V.: Böröpzi. Gól­szerzők: Farkas T., Simon R., Ko­vács N. (öngól). Az ifimeccsen: Fonyód-Balatonszentgyörgy 1-3. KRISTÓF GYÖRGY KISBÁRAPÁTI-LENGYELTÓTI 3-2 (2-0) Kisbárapáti, 50 néző. V.: Tabi. Gól­szerzők: Czár, Farkas Z., Czene (öngól), illetve Horváth M., Her­mán Sz. Az ifimeccsen: Kis- bárapáti-Lengyeltóti 1-1. HATÓ DEZSŐ BALATONI VASAS- BALATONSZABADI3-6 (2-1) Balatonkiliti (műfüves pálya), 100 néző. V.: Veszner. Gólszerzők: Rékai, Illés, Kanyó, illetve Fil- ipovics 2, Tarsoly 2, Gyánó, Orlovics (öngól). Kiállítva: Schmidt (Balatoni Vasas) a 67. percben a második sárga lap után. Az ifimeccsen: Balatoni Va- sas-Balatonszabadi 1-2. PÁPAI NORBERT BALATONSZEMES- SZŐLŐSGYÖRÖK 1-2 (1-2) Balatonszemes, 80 néző. V.: Keszi. Gólszerzők: Odor G., illet­ve Harai 2. Kiállítva: Stefcsik A. (Balatonszemes) a 90. percben utánrúgásért. Az ifimeccsen: Balatonszemes-Szőlősgyörök 4-2. ANTAL JÁNOS IGAL-BÁLVÁNYOS 3-5 (2-1) Igái, 60 néző. V.: Cseh. Gólszer­zők: Makai, Takács I., Horváth F. (11-esből), illetve Gipp 2, Molnár A., Virth A., Virth N. (11-esből). Az ifimeccsen: Igái- Bálványos 3-2. IDŐSEBB TANÍTÓ TIBOR BALATONBOGLÁR-SÁGVÁR1-2 (1-1) Balatonboglár, 50 néző. V.: Nagy A. Gólszerzők: Kalász, illetve Dűli, Ábrahám. Az ifimeccsen: Balatonboglár-Ságvár 3-0. VIDA ANDRÁS FÜRGE NYUSZI DÉLI CSOPORT: NEMESVID­MAGYAREGRES 4-3 (1-1) Nemesvid, 150 néző. V.: Révész. Gólszerzők: Madarász 2, Csonka 2, illetve Jankó 2, Rofrics R. Kiál­lítva: Lautner (Nemesvid) a 60. percben utolsó emberként elkö­vetett szabálytalanságért. Az iflmeccsen: Nemesvid-Ma-gyare- gresO-1. HORVÁTH GÁBOR SEGESD-BATÉ 2-0 (1-0) Segesd, 100 néző. V.: Rapkai. Gól­szerzők: Sára, Király. Az ifimecc­sen: Segesd-Baté 3-6. PINTÉR TIBOR LÁBOD-KISKORPÁD1-1 (0-1) Lábod, 150 néző. V.: Kovács Zs. Gólszerzők: Kertész, illetve Ko­vács R. Kiállítva: Kertész (Lábod) a 82. percben könyöklésért. Az ifimeccsen: Lábod-Kiskorpád 1-7. SZEKERES JÓZSEF KADARKÚT­CSOKONYAVISONTA 0-1 (0-1) Kadarkút, 80 néző. Gólszerző: Cseh. Az ifimeccsen: Kadar- kút-Csokonyavisonta 2-1. PAPP LÁSZLÓ TOPONÁR-TASZÁR 0-2 (0-2) Toponár, 100 néző. V.: Deák R. Gólszerzők: Baerit, Nagy N. Az ifimeccsen: Toponár-Taszár 1-4. KELLER IMRE BERZENCE-SOMOGYJÁD 1-4 (0-0) Berzence, 120 néző. V.: Deák. Gól­szerzők: Szorcsik, illetve Oláh A. 2, Lóki, Schell. Az ifimeccsen: Berzence-Somogyjád 14-0. MOLNÁR VID SOMOGYSZOB- KAPOSSZERDAHELY 4-1 Az ifimeccsen: Somogyszob-Ka- posszerdahely 1 -4.